What the Health?

Filmový dokument o tom, jakou stravu lidé konzumují a jaké důsledky to má pro jejich zdraví. Odhalení příčiny všech závažných nemocí a cesta k jejich vyléčení bez chemie a operací. (Anglicky s českými titulky – nutno zapnout)

Zkrácená verze s komentáři Petra Duchoně, upravená pro české zájemce o zdraví v souvislosti se stravou. Délka 49 minut, originál má 97 minut. Autorem filmu je Kip Andersen, který v roce 2014 uvedl svůj film Cowspiracy: The Sustainability Secret.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
3. 8. 2018 6:42

Ani jsem video neshlédla do konce a už jsem se rozhodla. Nebudu jíst nic jiného, než chroupat salát, okurky, rajčata a obdobnou rostlinnou stravu, samozřejmě tu, kterou si sama vypěstuji v kvalitě bio. Budu při tom zdravě hubnout až do vzhledu kostry a potom ulehnu, sice bez rakoviny, ale úplně podvyživená. Maso, vejce, mléko a výrobky z něho způsobují rakovinu. Tak na zdraví s okurkou v ruce!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2018 7:00

Základ zdraví je nepochybně životní styl a prostředí. Ani ne tak co jíme – jako kolik a kdy a JAK to jíme. Celý život preferuji rostlinnou stravu, nikdy jsem nejedl mnoho masa, již vůbec ne z fast- foodů. A u mléčných výrobků? Sýry (většinou tvrdé ne ty tavené plné solí), tvarohy, bílé jogurty s vločkami… Hromadu ovoce a zeleniny. Pohyb- asi až moc. Extrémní přepracování, dlouhodobý stres… a na konci dřiny diabetes… V mase které si sami vypěstujete rozhodně není tolik bordelu co v kupovaných sračkách z hypermarketu, i proto raději alespoň trochu ještě česká Hruška. Člověk NENÍ VEGETARIÁN, je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2018 7:14

Ještě poznámka: základem je funkční trávení a fungující imunitní systém. A na obé útočí stres, poničené prostředí a nejen bezohlednost vlastní- ale i těch okolních. Takže ano, pracovat na sobě, změnit co jde- ale to musí i ti kolem – a dost na to, aby se i ta rostlinná složka zlepšila. Nejen krajiny a stravy… Nebo si ti vegani myslí, že všichni mohou být „bio“ dle vývěsky…tak co ony organofosfáty, ony pesticidy a herbicidy dnes na každém poli, trávníku?? Co ty postřiky proti klíšťatům aplikované na kdejaký keřík, co ty šíleně zdevastované 2mm „úhledné trávníky“…co ty plecho-laminátové obludy na betonovém… Číst vice »

zajoch
3. 8. 2018 7:56

Martine, bravo! Také dávám přednost nákupům v Hrušce (Hruškovi, nevím co je správné). Obzvláště maso mají v naší prodejně pěkné, z opavského Bivoje. Ale oni prodávají také hodně věcí z Polska, především zeleninu, snad není tolik chemická jako ta, o které mluví zde článek – americká. Jsem přesvědčená, že i Bivoj zpracovává maso z Polska. Že jsme chemií nasyceni je známo, vždyť ještě přetrvávají rezidua DDT, které bylo dávno zakázáno po období, kdy se považovalo za zcela neškodné pro lidi. Takže vzhůru do Hrušky, jsou tam potraviny české a také polské, ale snad ne ty expedované z Německa a Holandska.

Gatta
Gatta
3. 8. 2018 8:06

Jak se říká: „Nejsou nezdravé potraviny – je nezdravé množství“ a „Všeho s mírou“.

Tedy – vyhýbat se „chemii“, preferovat si základní průmyslově nezpracované potraviny, jíst a pít přiměřeně v podstatě všechno, nepřežírat se a … hýbat se. Pak už je to na genech, co člověk vydrží .

Pozn.
Celkem chápu, že veganům a vegetariánům dělá maso zle. Nejsou ovšem nijak zvláštní a vyjímeční, jen si sami postupně nastavili svoje zažívání na jiný režim trávení.

Aleš
Aleš
5. 8. 2018 13:52

Řada známých nakupuje v Polsku, kde jsou potraviny kvalitnější a levnější. Vegetariánsko-bio-fair trade generace se úrovní vnímání dostala do levelu celosvětově známých kreslených postaviček známých jako MIMONI. Tito MIMONI jsou ovšem kapitální kousky, drtivá většina z nich má nějaký vysokoškolský diplom, často nějakého humanitnějšího rázu nebo je mezi něma mnoho těch, co ho teprve jednou získají, nicméně jsou přesto extrémně „citliví“ na jakoukoliv formu reklamy, propagandy a vymívání mozků. Eko-bio zapadnici se od ostatních nějak nevymykají, jejich přítulnost k americkému snu je přeci v podfinancovaném sektoru umocněna penězi z různých západních zdrojů (nejen Soros) s jediným společným jmenovatelem. Euroatlantská sexuální… Číst vice »