Dvě trefy do černého na grémiu ČSSD

Připomenu-li si jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval (Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg), naplňuje mě to jistotou, že i tentokrát se naši sociální demokraté na středečním grémiu „trefili do černého“. A to když podle opileckého hesla „Co tě nezabilo, tě uzdraví“ oprostili úlohy vést stranu do nastávajícího volebního boje premiéra Sobotku, a přidělili ji právě nositeli oněch shora zvolených epithetonů. Dílka to lidu, jež nejspolehlivěji vypovídají o tom, jaké skutečné a nikoliv tedy vyfabulované vážnosti a obliby se tento politik pro všechno, čím na sebe přitáhl pozornost, dnes u nás těší. Z čehož nad všechno ostatní vyniká ona jeho zázračná proměna během noci, následující po jeho jmenování ministrem zahraničí, v níž se na lůžku jednoho z pokojů Černínského paláce dokázal ze své dosavadní oranžové barvy přebarvit jak do modra, tak i do duhova, takže zde další den stál před strnulou veřejností Zaorálek už vůbec ne jako vášnivý rétor proti americkému radaru v Brdech (a jak to tak vypadalo, též nepřítel i všeho dalšího amerického roztahování se po světě), ale pravý opak sebe samého ze včerejška, zavilý to nyní protirus a vášnivý proameričan, školometsky poučující národ, že teď už přece někam patříme (myšleny NATO a EU) a musíme se podle toho chovat! A též náruživý obhájce tehdy čerstvě probíhajícího neobhajitelného protivládního puče v Kyjevě, vzniklého nikoliv z vůle lidu, ale koupeného americkými neokonzervativci za pět miliard dolarů a pelmeně a vodku zdarma.

Tenhle obrat a změnu barvy novému zahraničnímu ministrovi lidé a hlavně pak jeho někdejší příznivci (mezi něž jsem též patřil), nikdy neodpustili a nikdy mu jej jako vadu, páchnoucí i po zradě, ani odpustit nemohou. Z tohoto sentimentu vznikly teprve tehdy (a nikoliv tedy nikdy předtím), ony shora zmíněné Zaorálkovy přezdívky, nade vše dokládající, jak obrovskou ztrátu prestiže a dobré pověsti tento člověk během svého vládního angažmá utrpěl, což se samozřejmě nezastavilo jen u něj, ale zasáhlo i jeho stranu a nemalou měrou přispělo k jejímu pádu preferencí zvíce než 20 procent až k dnešním procentům deseti.

Kdybychom žili v normálním světě, strana by se člověka, který ji takto zatěžuje, zbavila a posadila na jeho židli někoho dosud nezkompromitovaného, novou tvář, která by měla jakousi, třeba i minimální šanci vdechnout stranickému voličstvu naději v lepší příští. Ale daleko a předaleko se nalézáme od normálního světa, takže grémium rozhodlo, že právě ten, který též svou mírou propad preferencí ČSSD zavinil, je nejvhodnější osobou i pro úkol přesně opačný, jímž tedy je obrátit pád ve vzestup, a v tomto vítězném duchu vést stranu i do nastávajícího volebního boje s úkolem ne menším, než je její volební vítězství nade všemi. Za kterýžto zázrak má jeho strůjce – ano, pořád mluvíme o témže muži – získat premiérské křeslo.

Je to samozřejmě fantazie, která se skutečnými – a hlavně právě dnes panujícími poměry ve straně i zemi – nemá reálné šance dojít naplnění, a to i kdyby zde vedle Zaorálka nebyla i další postava, jež ze středečního grémia coby figura tentokrát stranicky nejvyšší vzešla. Což je dosavadní ministr vnitra a po rozhodnutí grémia po Sobotkovi též zbrusu nový předseda strany Milan Chovanec. A docela jako by to bylo podmínkou i pro toto jmenování, znovu muž s nedokonalým renomé u našeho lidu.

Pomiňme v této souvislosti jeho rychlé studium na právech v Plzni, či pověsti, jež se váží k jeho roli při setkání několika činitelů strany s prezidentem republiky po minulých volbách, ale všimněme si onoho jeho činu, kdy před časem oznámil národu, že z titulu své funkce ministra vnitra zřídil na svém ministerstvu dvacetihlavý úřad pro potírání ruské propagandy. Čili úřad na potírání něčeho, co se v naších zglajchšaltovaných a vpravdě totalitních médiích v podstatě nevyskytuje.

Reakce na tento jeho čin se dala očekávat a také se dostavila. Internet se zaplnil protesty lidí proti zřizení úřadu, který chce zřejmě ještě víc, než je tomu dnes, omezit našim lidem přístup k informacím, takže se celá takto zašmodrchaná záležitost se zakulatila oznámením, že se úřadu přiděluje název Centrum proti terorizmu a hybridním hrozbám, přičemž jeho poslání pochopitelně zůstalo stejné, a to takové, jak je ministr napoprvé vyslovil.

I tahle událost se na na pádu preferencí ČSSD podepsala, a já mám důvodně za to, že nikoliv v rozměru malém.

Takže shrnuto a podtrženo: Úkol vynést stranu zpět k výšinám byl svěřen dvěma politikům ČSSD, kteří vedle premiéra nesou zřetelně největší podíl na jejím současném úpadku, takže by se dalo říct, že kozlové byli i tentokrát ustaveni zahradníky.

Že to odporuje zdravému rozumu a že se zde takovýmto počínáním připravuje nejtradičnější české i evropské politické straně nejméně tradiční konec, jímž může být – bude-li tento sebevraždený i nadále pokračovat – i její totální vymazání z politické mapy naší země, dnešní vedení strany sociálně demokratické zjevně nevzrušuje.

Protože to, co se v dnešní ČSSD nosí a co rozhoduje o tom, kdo má ve straně šanci jít výš a kdo naopak bude ponížen až vypuzen, rozhoduje jediná věc: Je to otázka, jak jste na tom ve svém vztahu ke Slávkovi.

To je to, co dnes v ČSSD platí – a pokud to i v budoucnu bude ve straně platit, jak to v ní platí dnes i jak to příklady dnešního vzestupu Zaorálka i Chovance dokládají – nelze někdejší straně dělného českého lidu v jejím budoucím osudu ani v nejmenším co závidět…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
16. 6. 2017 18:35

Ve vztahu k Slávkovi ? To bude nějaký překlep, ne ? O čem Slávek ve straně rozhoduje ? O barvě svého obleku? Nově zvolená pakáž ( jinak to snad ani nejde říct ) na červotočem prožranou tribunu toho spolku je velmi rozumná. Ne síce pro ČSSD, ale ze širšího pohledu ano. V Česku není pravice. Tedy „pravice“. Ten Bureš, co si hraje chvíli na Jánošíka a chvíli na podnikatele není tou pravou pravici, kterou si naši kmotříci, investující do „politických stran“ nemalé lowe představují. Bureš jim dělá myslím celkem potíže. Žádná volitelná „pravice“ v Čechách už není. Kavárna a kmotříčci… Číst vice »

orinoko
16. 6. 2017 22:04

Njn, asi tu budu za exota… Az se po nových volbách něco nadějného zesere, tak se pak jdete udělat a vytrit jinam. Prakticky 4 roky tu vládla pres všechny problémy relativně nejklidnejsi vláda postsametu. Vlastně byla nudná, a nepripravila českým oblude další různé privatizace a podobně pokroky. To se změní. A veškeré místní skuhrani dam každému vyzrat. Čížek je prostě debil. Může ho jenom konejsit , ze ještě blbejsi je emericky amant. Ten když otevře tu svoji hubu, tak to nemá ve světě konkurenci. A abych debila Čížka řádně nasral , tak mu sdělují, ze jsme v práci brali právě… Číst vice »

Admirál
Admirál
17. 6. 2017 5:05

orinoko napsal Njn, asi tu budu za exota… Az se po nových volbách něco nadějného zesere, tak se pak jdete udělat a vytrit jinam. Prakticky 4 roky tu vládla pres všechny problémy relativně nejklidnejsi vláda postsametu. Vlastně byla nudná, a nepripravila českým oblude další různé privatizace a podobně pokroky. To se změní. A veškeré místní skuhrani dam každému vyzrat. Čížek je prostě debil. Může ho jenom konejsit , ze ještě blbejsi je emericky amant. Ten když otevře tu svoji hubu, tak to nemá ve světě konkurenci. A abych debila Čížka řádně nasral , tak mu sdělují, ze jsme v práci… Číst vice »

Alena
Alena
17. 6. 2017 6:03

máte v mnohém pravdu, orinoko, opravdu se zdánlivě nic neděje, v ČR je klid. Ten klid je proto, že ČSSD nic neřeší a balancuje na tenkém ledě. Klid je i proto, že hlavní média nijak na ČSSD neútočí a jako vždy protlačují Kalouska. ( na rozdíl od presidenta, který je okopáván shora i zdola).To hlavní se k nám pomaloučku a nezadržitelně blíží. Je náhoda, že pan Štech se zmiňuje o změně odvodů OSVČ přibližně ve stejné době, jako pan Pilný o sekání trávy důchodci? A zároveň na posledním setkání Bilderbergu se probírala témata jako blížící se krize v zemích východní… Číst vice »

fajt
17. 6. 2017 6:19

orinoko napsal
orinoko

no a při té mzdové špici berete alespoň půlku zahraničně filiálkových platů? to jen tak na okraj, že čistá nádeničina pro druhé nikdy nic dobrého otrokům nepřinesla. ..)

spíše se držím hesla, že tvorba hodnot pro kapitalistu je dnes těžký hřích, markýrovaní práce při plné výtěžnosti kapitalistovy kapsy je ta správná cesta. ..)

fajt
17. 6. 2017 6:22

a další paradox kapitalismu i na alternativním webíku, hned vedle textu se na mě šklebí jakýsi drahoš s debilní otázkou jestli na hrad – na ten v Mírově určitě. ..)

fajt
17. 6. 2017 6:34

kdysi se říkávalo – když uděláš první milion, pak pochopíš – dnes je to – když uděláš první miliardu, pak ti může být každý blbec ukradený. ..)

fajt
17. 6. 2017 6:37
Martin (už bez taky m)
17. 6. 2017 6:45

Orinoko, když tady někdo napsal, že jaxi Babiš nebyl z nejhorších, a že je blbé takto ničit (nejen) vcelku úspěšnou vládu, tobyl hned na stole „ovar“ a babooligarcha. Když není III světová s Hitlery, tak je každý kdo věří že s Trumpem nemusí být nejhůře (nejspíše měl hned rozpoutat alespoň tři války a pozabíjet tak pár set tisíc dalších „collateral damage“) je hned debil… Víš kolik stoupl plat na takovém Ostravsku? A jak se tam zlepšila nezaměstnanost? Nebo že po nesplněné revizi církevních prostitucí jsou celé vesnice, regiony pod hezky zprivatizovanýma horama otrocky závislé na klerikálech? Fajn že se ČSSD… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2017 7:13

A jen tak na okraj: tato vláda ve svém programovém prohlášení tvrdila, že pomůže vytvořit Neziskovkám stabilní prostředí pro jejich funkci. No – asi jak kterým, že… Přitom byly i poctivé NNO, byli i poctivci v NNO. Lidi co se skutečně zasazovali aby třeba nestála v přírodě či volné krajině kdejaká kravina, nepokácely se všechny stromy, či nezabetonovaly všechny řeky. No, bejvávalo. Tato sněmovna „hlasem spojeným a nerozborným“ bere definitivně lidem možnost ovlivnit stavby i ve svém okolí. Tato a předchozí svými úpravami správního řádu „vylepšila“ kompetence – např. státní ochrany přírody tak, že jsou dnes bezmála opět jen „metodickými“… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2017 7:28

Mrzí mne, že jsem tu cosi musel napsat o sobě. Když ale vidím ty zakulacené Chovance z poctivých Plzeňských práv vedoucích „stranu pro obyčejné poctivé lidi“ tak to se jeden často neudrží… Jako jiní obětaví lidé, co se bezesporu mnohde jinde v mnohém jiném snažili také o změny k lepšímu mám pocit, že i alternativa nám už nabízí jen cestu pokorně se proplazit k establishmentu… Ale když to vše mělo být nakonec k ničemu – proč v té Evropě ještě dál zůstávat?? Stačí že jsme ji někteří dali zdraví v naději že je „civilizovaná“ a „společností“… Tak tedy: S líbeznými… Číst vice »

Alena
Alena
17. 6. 2017 10:29

Dobrý, ale s kým budou tento program realizovat? I kdyby se stal zázrak a vyhráli s 25 %, vytvořená koalice samozřejmě bez komunistů jim takový program nedovolí realizovat
https://www.novinky.cz/domaci/441065-plat-40-tisic-snizeni-dani-zamestnancum-jizdne-zdarma-cssd-laka-volice-na-sve-sliby.html

Béda
17. 6. 2017 15:58

Je před volbami, ČSSD si nestojí nejlépe, tak provedla na špici rošádu a předvolebně si vzpomněla na to, že původně byla (dnes již strana pro oligarchy) levicovou stranou. Hraboši si na čas vzpomněli na svého voliče, slibují ve volebním programu hory doly věrni heslu slibem neurazíš. Rodičkám vyšší porodné, zaměstnancům 40.000 Kč průměrnou mzdu, progresivní zdanění. Škoda, že si na to nevzpomněli mnohem dřív. Volby těsně vyhráli se slibem, že zablokují církevní restituce. A hned po volbách na tento svlůj slib „konstruktivně“ při tom jak se tlačili v vládnímu korytu zapomněli. Proč by nyní měl jejich volič věřit, že to… Číst vice »

Béda
17. 6. 2017 16:11

Raději budu volit vejminkáře z KSČM.

Béda
17. 6. 2017 17:10

Ve středu 14.6.2017 odklepla vláda Lithium miliardáři Janečkovi

Bety
Bety
17. 6. 2017 20:49

Tak tu privatizaci lithia přece jen stihli – Orinoko, oni neprivatizovali tolik, protože už nebylo celkem co. Jen se něco našlo, hup s tím Janečkovi do kapsy. Ten to obratem přihraje amíkům a ti si polepší. Česká republika jen zapláče.

orinoko
17. 6. 2017 22:38

Njn, co říci? Právě jsem se vrátil z brněnského Underfestu. A radic partnerce při návratu do Cech , jsem ji několikrát vracel na Brno kvůli objizdkam. Jako navigátor jsem selhal. Jako provokatér tady jsem se ovšem nemylil. Nechci nic zlehcovat, ale nemáte pocit, ze bojujete bitvu prohranou už za krále Klacka? Zatímco my tady prožívame kde co, tak kapomladez jela proti nám na motorce na zadním kole. Víte , my tu řešíme spoustu věci za naše i cizí parchanty, ačkoli my už jsme zažili skoro všechno. A máme svoje existenční horizonty. Stejně jako socani. Nejsem jejich advokát, ale pripoustim ,… Číst vice »

Béda
18. 6. 2017 2:45

Bety napsal

Tak tu privatizaci lithia přece jen stihli – Orinoko, oni neprivatizovali tolik, protože už nebylo celkem co. Jen se něco našlo, hup s tím Janečkovi do kapsy. Ten to obratem přihraje amíkům a ti si polepší. Česká republika jen zapláče.

Nedali to státnímu podniku DIAMO, který má zkušenosti i s odstraňováním negativních dopadů těžby (z toho by měl totiž zisk stát) ale podivnému multimiliardáři – oligarchovi (případ Bakala zajisté zanechal v ČSSD pozitivní emoce) – strany potřebují doplnit finance (a ČSSD je silně zadlužená).

http://www.novarepublika.cz/2017/06/zaoralek-dnes-predcil-jakese-podivejte.html

Béda
18. 6. 2017 5:26

Jinak s očekávaným direktivním přechodem na „ekologické“ elektromobily (a tím prudkým zvednutím poptávky po lithiu na světových trzích) se dá výhledově očekávat raketový růst ceny lithia na světových trzích.

orinoko
18. 6. 2017 15:51

Ty dluhy socanu vezmu velmi zkratka. Vytvořil je vas oblíbenec a chranenec Platfuss Ovarov. Soudruha Altnera zaangazoval právě on. A zkrachovala Desta Děčín padá také na vrub Ovarovi. Ale kdo by se tím zabýval, ze ? Není nad selekci argumentu , výběr kauz a aplikaci snad 50ti různých metru ve stejne váhové politické kategorii. Ovar se sice zbavil sveho původního existencniho soudruha, totiž Sloufa, ale az pote, co za něj mel náhradu. A tím koncim další jalovou diskusi. Hod první kamenem, kdož jsi bez viny. Sem kdyby se dostal Ježíš, tak by ho na kříž už vešeli mrtvého. Bohužel se… Číst vice »

Béda
18. 6. 2017 17:04

orinoko napsal Ty dluhy socanu vezmu velmi zkratka. Vytvořil je vas oblíbenec a chranenec Platfuss Ovarov. Soudruha Altnera zaangazovalprávě on. A zkrachovala Desta Děčín padá také na vrub Ovarovi. Ale kdo by se tím zabýval, ze ? Není nad selekci argumentu , výběr kauz a aplikaci snad 50ti různých metru ve stejne váhové politické kategorii. Ovar se sice zbavil sveho původního existencniho soudruha, totiž Sloufa, ale az pote, co za něj mel náhradu. A tím koncim další jalovou diskusi. Hod první kamenem, kdož jsi bez viny. Sem kdyby se dostal Ježíš, tak by ho na kříž už vešeli mrtvého. Bohužel… Číst vice »

idiotronic
18. 6. 2017 23:22

Béda napsal Jinak s očekávaným direktivním přechodem na „ekologické“ elektromobily (a tím prudkým zvednutím poptávky po lithiu na světových trzích) se dá výhledově očekávat raketový růst ceny lithia na světových trzích. S cenou Li přijde do kontaktu výrobce elektrochemických zdrojů. O žádném v tuzemsku nevím. Samotná obsluha zařízení na rafinaci odvalů , stejně jako případná těžba , nebude-li v rukou státu, vyveze zisk mimo ČR, jako to dělají všechny zahraniční podniky. Takže Češi sice odpracují, ve srovnání s Francouzi ročně o měsíc více, ale na svém zbohatnutí to nepoznají. Na nejjednodušší práce lze dovézt pracovní sílu . Mohu dodat adresy… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 6. 2017 6:11

Re Alena – souhlas.

Re orinoko – piš častěji ! Je to potřeba.

Jinak, jak napsal někdo na diskuzi na iDnesu o prohlášení p. Štěcha o OSVČ:
„ČSSD už jenom vypouští bubliny před konečným utonutím.“

Béda
19. 6. 2017 6:17

Orinoko,

platfuss Ovarov, jak mu říkáte není můj oblíbenec ani chráněnec. Toho chrání jeho funkce a ústavní mechanismy. Je pravdou, že je u mně Zeman menší ZLO než by byl Kárl Číro. Pár Zemanových názorů je mi sympatických s jinou částí jeho názorů bytostně nesouhlasím. U Číra nejsem si jist jestli vůbec s něčím souhlasím. A wo tom to je.

Aleš
Aleš
19. 6. 2017 7:33

Chovanci ústavu kariérně postupují. Režim reálného idiotismu utužen na všech frontách. Ideální protektorát Nadnárodní americké teroristické organizace. Nebýt Putina a Trumpa, jak by těm bakalošmejdům, vexlákům a estébákům bylo dobře.

Béda
19. 6. 2017 14:13

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pruzkum-volby-nyni-vyhralo-ano-druzi-skoncili-komuniste_1706191320_jra

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní ovládlo hnutí ANO s 32,8 procenta před KSČM, která by získala přes dvanáct procent. Obě strany si polepšily stejně jako ODS s téměř 10 procenty. Oslabila naopak ČSSD, která klesla na 11,4 procenta. Výzkum provedla agentura STEM….