Dvojí přivítání amerických mloků v ČR

Spisovatel Karel Čapek, intelektuální i mravní symbol naší předmnichovské republiky, vyjádřil v knize Válka s mloky svůj odpor k mocnosti, která se rozlézá po celém světě. Je všude, z Hamburku se šíří po Labi až do střední Evropy, pohlcuje další a další území, je kdekoliv doma a šíří se dál, hranice států pro ni neexistují, protože ta mocnost má za to, že ona může všechno. Je už pánem poloviny světa a je pevně rozhodnuta stát se pánem světa celého.

Čapek tyhle uzurpátory vtělil do podoby hladkých žlaznatých obojživelníků – mloků – a myslel jimi nacisty, ale ani ve snu by ho asi nenapadlo, že po nacistech převezme roli světovládných mloků – a tentokrát už v měřítku celého světa – Amerika. V jeho době země oficiálně symbolizující svobodu, dnes proslulý rozněcovač válek po všech kontinentech, který to bez vpádu do cizí země vydržel jen mezi roky 1935 až 1940, a jinak válekchtivá mocnost jak vyšitá, která se se svými vojenskými základnami rozmáchla po celém světě a je pevně rozhodnutá zřídit je, coby symboly své moci, všude – a tedy i v Rusku a v Číně. A pokud tyhle dvě země její světovládnou roli nechápou, dobrá, pak je Amerika svým vojskem a svými raketami a plavidly obklíčí ze všech stran, nedovolí jim dýchat – však i oni přijdou k rozumu. Pošle k nim své vojenské konvoje, a to co nejblíže k jejich hranicím, aby jim její zbraně dýchaly přímo na záda. Protože věřte tomu, tohle se dá vydržet týdny a možná i měsíce, ale nedá se to vydržet roky. Takže když ten tlak ustojíme a když to s trochou štěstí přímo nebouchne, spadnou nám i tyhle dvě země do klína jako zralé hrušky.

Jeden z takovýchto obkličovacích konvojů kodrcal v minulých dnech směrem k severní hranici Ruska skrze naše území a náš premiér a ministr obrany Stropnický – kdo ví, dost možná že oba dva též čtenáři Čapkovy knihy – se za ním vypravili. Stropnický v Praze a premiér až ve Vyškově. Ale nikoliv proto, aby jeho vojákům řekli to, co by jim řekl Karel Čapek. Že je totiž nemravné se se zbraněmi rozlézat po celé zeměkouli a těmi zbraněmi jiné země napadat, bombardovat a ohrožovat, protože tímhle vším se přece rozdmýchávají i udržují války, ale aby – a teď se raději něčeho přidržte – jim za jejich návtštěvu u nás poděkovali. Jen tak dál, hoši, drážděte ruského medvěda dál a co to dá, snad to nějak dopadne.

Tolik tedy vyslanci naší vlády, a věřte, že kdyby nebylo jednoho našeho bývalého příslušníka mezinárodních sil KFOR, kterého tímto co nejsrdečněji zdravím a jenž se americký konvoj pokusil zastavit tak, že se proti jeho vozidlům postavil holým zadkem, musel bych si o tenhle národ dělat opravdu starost.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
5. 6. 2016 16:24

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8140-nemecko-rusko-partner Německá vláda hodlá poprvé od roku 2006 obnovit Bílou knihu, sbírku doporučení v politice národní bezpečnosti. Tento dokument ministerstva obrany byl upraven ostatními silovými strukturami a byla v něm vykonána řada změn, včetně ohledně Ruska: Moskva není od nynějška považována za partnera, ale soupeře, píše Die Welt. Podle mínění autorů dokumentu, podemílá Rusko hranici mezi válkou a mírem. „Moskva prosazuje své zájmy násilnými metodami a svévolně mění zaručené mezinárodním právem hranice, proto ohrožuje světový řád v Evropě, jenž vznikl po skončení studené války,“ praví se v dokumentu. Stojí v něm rovněž, že se „Rusko odvrací od Západu, prohlubuje strategické… Číst vice »

fajt
5. 6. 2016 17:14

comment image?oh=b947ee69539a299880f1f85d5bbf9f4f&oe=57DB478F

Irena
7. 6. 2016 6:32