Ekologie a Grétologie

Poslední stádium eko-trotlovství je v tom, že zahodíme do kýblu i zbytek soudnosti a veřejně prohlásíme, že nás spasí jen pubertální eko-mesiáši. A že je naší svatou povinností radostně a progresivně skákat podle korporátních not Grétologie.


Asi jsem už starý člověk a začínám být unavený z pitomosti jednoho vymírajícího druhu, k němuž patřím od narození.

Lidé před 30 lety zacinkali klíči a mysleli si, že tím dostali demokracii. Pak odmítli ve svobodných volbách ve vládě slušné lidi, jako byli bývalí disidenti. Pak vše veřejné odevzdali zlodějům. A po třiceti letech, když už nic nemají, protože jim legálně zvolení mafiáni všechno ukradli, zase mávají klíči na Letné s tím, že chtějí něco jiného, než co dostali vinou vlastní politické nečinnosti a zbabělosti. Tak kvete politický show-byznys placených agentů všeho druhu, protože občané nechtějí sami dělat politiku. A tak jsme přišli o demokracii a dostali korporátní fašismus.

Navíc jsme dostali korporátní eko-terorismus, který je provozovaný v úplně stejném globálním scénáři ekologického show-byznysu. Opět platí to, co použili komunisté při převratu v roce 1948. Vždycky najdete užitečné idioty a nespokojené lidi, kteří se připojí ke zdánlivě správné kauze.

Kdo znečišťuje

Jednomu promile už nyní patří polovina bohatství planety. Nejbohatších 10 % bude v USA v roce 2052 vlastnit 100 % bohatství v tomto státě, pokud se budou nůžky mezi bohatými a chudými rozvírat dnešním tempem. Podle studie Carbon-Majors-Report-2017 je celkem 100 světových společností zodpovědných za celkem 71 % světových emisí . A celkem 90 společností odpovídá za dvě třetiny klimatických změn daných emisemi, viz tento článek.

To znamená, že jako spotřebitelé můžeme přímo ovlivnit pouze těch 30 %. Jak sami vidíte, hlavními tématy v našem tisku jsou prdění krav a pojídaní masa. Já však maso jíst budu, protože skutkem (a taky slovem) podporuji našeho ruprechtického řezníka v lokální ekonomice. Tím mu pomáhám, aby se nezavřela poslední lokální jatka v Mimoni. K tomu mi řeznický mistr řekl, že pokud ta jatka zavřou, tak končí, protože nemá kvalitní české maso do klobás, které mu vyhrávají regionální soutěže u nás i v příhraničním Polsku. A také prý mohu zapomenout na čerstvá játra, domácí uzené a na jeho tlačenku. Tak to ne, korporátní soudruzi, je třeba být solidární s živnostníky, kteří něco umějí.

Korporace na těžbu fosilních paliv neuvěřitelně lžou a manipulují už 30 let všechna data ohledně globálního oteplování. K tomu viz kauzu s firmou Exxon (ExxonMobil climate change controversy). Klikněte na náš článek o tom, jak hlavní korporace znečišťující životní prostředí zmanipulovaly konferenci o klimatu v Paříži (Korporátní eko-divadlo v Paříži). Eko-šoubyznys vypadá v reálu takto.

COP21 Sponsors

Následující analýza výsledků této konference přesně ukazuje divadlo, které hlavní znečišťovatelé provozují kolem tohoto tématu (Výsledky COP21: Mnoho povyku pro nic). V článcích je popsán mechanismus manipulace ohledně ekologie. Dále se podívejte na článek Analýza dárců a organizací popírajících globální oteplování. Tato temná síla peněz (dark money) korporátního bloku nazvaného The climate change counter-movement (CCCM) je skutečně impozantní. Je formovaná na způsob mediální show s hlavními hvězdami, režiséry, muži v pozadí a pochopitelné i skrytými organizacemi financujícími celou kampaň. Vědci znázornili základní investory v podobě tohoto pavouka.

contra2.jpg

Nyní je jasné, že nám někdo zdatně blbne hlavu. Je tedy třeba odlišit dvě věci – pojmy a dojmy. Základní studie naprosto jednoznačně ukazují na hlavního viníka katastrofy současné epochy antropocénu, což je člověk. Globální oteplování je jen jeden z celoplanetárních problémů. Hlavní ekologický problém je exponenciální růst bohatství jednoho promile, kterému patří hlavní světoví znečišťovatelé. Tyto korporace už prakticky neplatí daně, mají v hrsti koupené politiky a vlády, vedou proxy-války, způsobují okyselení oceánů a mají hlavní podíl na mizení téměř poloviny rostlinných a živočišných druhů. A tento stav věcí manipulují tak, aby se o tom nikde nepsalo. Proč se o tom v korporátkách mlčí? Aha, ona jsou to korporátní média. A proč se o tom mlčí v těch alternativních? Protože jejich jedna část se nechala zblbnout tak, že oteplovávání popírá a dělá užitečného idiota jednomu procentu. A ta druhá část zase oslavuje mediální pubertální mesiáše, čímž dělá užitečného idiota jednomu procentu.

Monako, plachetnice Malizia II

Pokračujme rozborem ekologického showbyznysu, který cíleně provozují hlavní korporátní znečišťovatelé. Aktivistka Greta Thunbergová je současným mesiášem, který nám odhalil smysl eko-bytí. Tedy podle hlavních světových médií, které tuto komedii s dotyčnou aktivistkou globálně organizují a propagují.

Proč?

No proto, že příští generace už na této planetě možná nebude moci normálně žít a korporace si chtějí i za těchto dramatických okolností podržet svůj vliv na lidi. Greta se plachtila z Evropy do New Yorku v době, kdy její spolužačky chodily do školy. Zajímalo mne, kde na to vzala. To jsem se sice nedočetl, ale tady jsou parametry luxusní jachty Malizia II, která jí dělala taxíka. Domovský přístav této milionářské hračky je Monako, kam jezdí na dovolenou všichni chudáci světa. Ekojízda na této závodní jachtě vypadá takto.

Luxusní jachta dovezla hlavní hvězdu na byznys-schůzku do New Yorku, pak se otočila a chtěla plout zpět. Ale ještě v New Yorku se srazila s nějakým velkým americkým svinstvem plovoucím v moři těsně pod hladinou. Milionářská hračka se po nárazu vážně poškodila. Předpokládám, že opravu jsme už nejspíš zaplatili z našich daní a ani o tom nevíme. Nezávislý tisk téměř neexistuje, takže nevíme, kdo a jak tuto kampaň platí. Mnohem horší věc je rozhovor, který Thunbergová dala nezávislému levicovému médiu Democracy Now!. Mladá aktivistka věděla, že jde do zcela nezávislého levicového média a mohla otevřeně říci, co si doopravdy myslí. Jenže si nemyslela nic. Tady je přepis hodinového rozhovoru. Dejte do textového vyhledávání slovo „corporations“ nebo jeho ekvivalenty. Pubertální aktivistka mluvila hlavně o sobě, což je v jejím věku pochopitelné …a pro korporace zcela přijatelné.

Našel jsem v rozhovoru jediné pozitivum. Gréta zmínila, i když jen obecně, že jsou zabíjeni ekologičtí aktivisté. Tak to jsme byli na e-republice adresnější, viz článek Pozadí vraždy ekologické aktivistky Berty Cáceres. A současný korporátně-fašistický režim v Brazílii, který se dostal k moci soudcovským a parlamentním pučem organizovaným z USA, ten už otevřeně mluví o tom, že po vypalování Amazonie je třeba tuto enklávu obsadit armádou, aby se mohla v klidu vyplundrovat pro neoliberálně zdatné jedno procento. Brazílie a další země tohoto subkontinentu tvoří zadní dvorek USA, kde se občanští a dnes i ekologičtí aktivisté zabíjejí už odjakživa. K tomu jsme psali článek Zapomenuté oběti globalizace. Zpráva neziskovky Global Witness upozorňuje na dramatický růst vražd aktivistů bránících životní prostředí. Oběti jsou často úplně anonymní a viníci unikají bez trestu.

Neoliberální masakr soudnosti

Vraťme se teď z mesiášského ekotřeštění zase na zem. Fakt mne rozesmály články pseudolevice o tom, že my, staří, se máme učit od těchto mediálních pubertálních hvězd. Kdo neskáče podle korporátních ekoteroristů, ten není pokrokový levičák. Ano, opravdu jde o ekoteroristy, protože velké korporace nechávají vraždit skutečné ekologické aktivisty pracující v pralese. Druhá věc je stav planety. Pro mne jsou směrodatné světově uznané vědecké zprávy, o kterých pravidelně referujeme už několik let. Kde je problém hloupé pseudolevice, která naskočila do korporátního vagónu Grétologie? Hana Arendtová popsala současnou krizi vzdělání a výchovy v eseji Mezi minulostí a budoucností velice přesně. Naše generace je politicky hloupá a pasivní, čímž ztratila společný svět budovaný aktivitou svobodných lidí. A jiný společný svět pro lidi už neexistuje, protože sociální zájmy mají i zvířata. Sociální vztahy a takto daný společný svět není svobodný. To je Tesco a jeho věrnostní karta, která, jak zbožně doufám, platila tu plachetnici Grétě.

Svět animální nutnosti slouží podle klasických politických filosofů jako Aristoteles pouze k uspokojení pudu sebezáchovy. Tento svět máme společný všichni, protože jsme animal sociale. Jenže osudem člověka je nebýt zvíře. Dnešní hloupí staří už nevědí, co je společný svět daný ze svobody. Proto nemají mladým co předat, protože tomuto světu už nerozumí. Společný svět daný ze svobody už staří nemají, protože v jejich korporacemi řízené sociálce u tyče tancují ekomaskoti, nebo jim korporacemi řízené neziskovky organizují mávátkové průvody na Letné. Arendtová správně říká, že nová generace nemůže být sama od sebe svobodná, protože k tomu potřebuje již existující svobodný svět politicky jednajících moudrých lidí.

Povinností nás, starých, je uvést mladé do tohoto světa svobody. Neoliberální starci na chmelu k jejich zbabělosti a hlouposti ještě přidali milosrdnou lež nazvanou „liberální výchova“. Prostě mladým řekli, ať jsou takzvaně „svobodní“, protože staří už nevědí, co je politická svoboda doopravdy. No a poslední stádium ekotrotlovství je v tom, že úplně pitomí staří zahodí do kýblu i zbytek soudnosti a veřejně prohlásí, že nás spasí jen pubertální ekomesiáši. A že je naší svatou povinností zapomenout na 40 let našeho života a radostně a progresivně skákat podle korporátních not Grétologie. A to už je doopravdy konec starých časů zdravého rozumu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
23. 9. 2019 21:27

Hmm, ta Grétička mluví stejnými slovy jako velcí náboženští fanatici minulosti. Tedy ještě nemluví o upalování, ale nepochybuji, že k tomu brzy dojde. A my hýkáme nadšením. No, nad Hitlerem taky jásalo celé německo. A nad Francouzskou revolucí a Říjnovou a…. A takový Savanarola, Inkvizice či Bobing v Jeseníku vykonali také spoustu dobré práce, že. Islám to taky mysle dobře, nakonec i křesťanští věrozvěstové se v Jižní Americe velmi vyznamenali, jaož i jinde na světě konali samé dobro … Lidi, já z ní mám strach. A ne ani tak z ní, ale s těch, co ji řídí. Napřed nás promíchají… Číst vice »

LiL
LiL
24. 9. 2019 7:12

Mechanizmus změny je prostý, naservírovat mladým podíl na možnosti, pohnout s problémy tohoto světa. Zároveň s touto bohulibou činností infiltrovat do myšlení své prvky,které v pravou chvíli učinkují jako rozbuška. Dav se řídí jednoduchými hesly a pocit,že je to má svobodná vůle dodává patřičnou energii. Nikdo nechce změny,aby si zároveň snižoval svou životní úroveň. Blokády elektrárny s návratem domů, kdy využívají elektrovlaku,vaří na elektro spotřebiči a svítí úspornou elektro žárovkou. Vraťme se tedy ke kořenům – do lesů, do jeskyní, pracujme na polích a umírejme ve čtyřiceti. Já vím- je to demagogie,ale jak bylo řečeno,,Změny přicházejí,ač chceme nebo nechceme,,

Bety
Bety
24. 9. 2019 8:39

Pominu pseudoekology, i když souhlasím, že je třeba se jich bát. A co pseudolevice? Podle pana Umlaufa byli lidé blbí, když si před třiceti lety ve volbách nevybrali ty slušné disidenty. Jak asi měli rozlišit ty slušné od neslušných? A co nám vlastně nabízeli ti slušní? Copak ti slušní nebyli bez sebe nadšením nad západní svobodou a narvanými obchody? Nenaletěli náhodou také tomu jednomu procentu a kecům o svobodě jednotlivce a podnikání? Umetli tomu – možná nechtěně – spolu s těmi neslušnými cestičku, přímo dálnici, a teď naříkají nad lidmi, jak to všechno pokazili. Popel na hlavu si rozhodně nesypou,… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 9. 2019 11:32

Z diskuze pod videem: „Změna klimatu je náš nejmenší problém“.

http://www.drsnysvet.cz/pri-pohledu-z-okna-se-nemecka-zena-neubranila-slzam/

Dana
Dana
24. 9. 2019 12:20

Klimatickou Gretu zneuzivaji prave socialisti. Je to v ramci rovnopravnosti a spravedlnosti pro vsechny.. Neni proto divu, ze socialisticka vychova ve Svedsku vyprodukovala neuroticke a nestastne devce , ktere je rizeno ekoteroristy. Progresivni marxiste, kteri uz ovladli Evropskou Unii jsou komunisti, kteri souhlasi s Marxem, ovsem jsou presvedceni, ze Sovetsky Svaz to delal spatne a proto zkrachoval. Nasledne si vymysleli novou strategii. Dle mnohych nova cesta jak znicit kapitalismus je ta, ktera se ridi ideologii trockizmu. Coz je dle teto filosofie neustala kulturni valka – inzenyrstvi mas. Lidove receno, vymyvani mozku po cele generace. Nevim, proc se pan Umlauf durdi… Číst vice »

PPK
PPK
24. 9. 2019 13:43

Zatím, co americký Daníček alias Hedvíček upadl do spánku trockismu, tak pan Umlauf se právě probudil.

Dana
Dana
24. 9. 2019 17:44

Ja jsem se na sumit v New Yorku divala, Babis nebyl ve smecce, ktera se tam cpala ke slovu. A presto dostal uznani, byt od tech zradnych kapitalistu :-), ze nepodlehl tlaku a stal si za svym stanoviskem, ze CR zavazky plni a to cesky stat vytizi natolik, ze nebude clenem Nadace-fondu pro dalsi financovani klimaticke zmeny jinych statu. Bravo. To je vzdy zamer globalnich socialistu, aby statnici podepisovali casto „nezavazna prohlaseni“ a pak najednou je to zavazna smlouva, ktera se da vymahat.. Detske organizace OSN na popud Grety prisly s rezoluci, ze asi pet statu, ktere se zavazaly ke… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 9. 2019 18:11

PPK, Tobě to proslo, mně ne. Diky. Já si připadám nějaký zacykleny. A představ si, jeden můj známý mě pověřil dotazem na admina, kolik by stála na OM reklama na jeho/jejich literarni web? Dlouho jsem nikomu nic nesdeloval, ale ja jsem prý satanas na naší místní webové kronice, kde jsem nebyl od smrti kamarada, a to už je pomalu rok. Kdykoli se tam vyskytne názor „typu“ OM, tak nastává treskute veseli: To zase napsal ON. Já , když tam lezu, tak se podepisuji vlastním jmenem. Tam netřeba utajeni. Ale místní volove hned z každého jiného Anonymního názoru vytvoří konkrétní identitu.… Číst vice »

PPK
PPK
24. 9. 2019 19:52

Víš, orinoko, ono to může být s příčinami změn zdraví ekosystému této planety různé. Nelze totiž utajit, že velmoci světa už dlouho experimentují s kosmickými a klimatickými zbraněmi. Svět zaznamenává nezvyklá zemětřesení, obrovské vlny tsunami, náhle vznikající rozsáhlá množství ohnisek požárů vegetace. Z ničeho nic hoří dokonce lišejníky v Grónsku a promrzlá Sibiř, dokonce i tropická džungle totálně mokrá v obdobích dešťů – a přece i ty hoří… Dá rozum, že ta chudinka Gréta, to je potom přímo dar z nebes pro efektivní strategický marketing a spin-doctoring některých událostí globální politiky. Anebo, že by to vše včetně Gréty, byly jen… Číst vice »

Gatta
Gatta
25. 9. 2019 2:36

„Zelenou střechu …“ to asi nemysleli natřenou na zeleno, ale spíše něco jako Visuté zahrady Semiramis.
Umí si někdo z aktivistů představit dopady na změnu konstrukce a dimenzování takových staveb a problémy s následnou údržbou stavby i té zeleně.

Gatta
Gatta
25. 9. 2019 2:42

PS
Trump a klimadohoda: Trump jen plní „svůj“ volební program. Sice se nám to nemusí líbit a můžeme nesouhlasit, ale on prostě jen odmítá v USA dál páchat ekonomickou sebevraždu po vzoru EU a Německa zvláště.

PPK
PPK
25. 9. 2019 4:19

Dodatek: Možné důvody greténského politického divadla zdánlivého globálního eko-šílenství v soudobé mediálně informační válce: Nemusí spočívat jen ve snaze o zakrytí experimentů vývoje nových druhů zbraní, jejichž účinky napodobují či vyvolávají přírodní katastrofy. Logika totiž naznačuje, že jak dlouhodobá agenda zelená a oteplovací, tak i dnešní agenda CO2 gréténská, mohou klidně být i krycí strategie rázu čistě ekonomického. Proč a jak? Pod záminkou fikce nárůstu CO2 ze spalování čehokoliv 1/ oddálit politickými prostředky krizi momentálního nedostatku fosilních energetických zdrojů amerického kontinetu a 2/ (vzpomeňme na video Friedmana) politicky zabrzdit či raději přerušit propojení Evropy na tzv. fosilní energetické zdroje v… Číst vice »

racek
racek
25. 9. 2019 8:36

No, Gretenismus…. Moc se mi tenntermin líbí. Zda se totiž, ze uz desitky let trvajici boom tzv. Zelenych technologií ztraci pomalu dech, neb se vetsina ukázala jako naopak velice neeko a nezelená. Znate to, biopaliva, solary které ziskavaji efektivnost nocnim prisvecovanim ze sítě, vrtulniky jez hubi ptactvo a pracuji kdy se jim chce a vysusuji krajinu za sebou atd. Tohle uz jim pomalu nežerou ani politici. Zvlaste kdyz se vozi po autech a nechavaji na pokoji opravdu nejvetsi zdroje znečišťování. A o katasrofalnim přelidnění nechteji slyset. Takze jako vzdy. Nasadi se hratky, tj. Vyrobi falesneho strasaka (koneckonců i na polich… Číst vice »

Bety
Bety
25. 9. 2019 9:00

PPK – to je docela dobře možné. Pokud by se podařilo Evropu takto zblbnout,
její konkurenceschopnost klesne k nule.
Navíc stále si myslíme, že jsme pupek světa (po povinné úlitbě USA) a nechceme
vidět, jak málo na nás už zbytku světa záleží.
Jenže Rusko a Čína, nehledě na Indii jsou obrovská území s obrovským trhem
a když na to přijde, klidně se bez Evropy obejdou, nanejvýš s potěšením přivítají
zbytek našich technologií zároveň se zbylými technology.

Bety
Bety
25. 9. 2019 11:16

Myslíte, že těm greténům vůbec něco říká pojem fotosyntéza? Nějak jsem si nevšimla, že by šíleli kvůli plánované zkáze Amazonie. No u Gréty se asi s nějakými velkými znalostmi počítat nedá, ale když zeleným nezáleží na lidech ale na zeleni, proč vlastně nejsou rádi, že je hladina CO2 o něco vyšší? Přece to zeleni prospívá! A také jen amazonský prales musí spotřebovávat takové množství CO2, že pochybuji, zda se ta jejich emisní opatření tomu vůbec vyrovnají. Nebo, ale to už je opravdu na hranici zdravého rozumu, jim vadí hlavně to, že o něco zvýšený CO2 znamená také lepší úrodu a… Číst vice »

Bety
Bety
25. 9. 2019 17:10

Teď jsem se zrovna dočetla, že náčelník kmene Kayapo z Amazonie přes velké
potíže přijel na tu slavnou ekokonferenci. Nepustili do dovnitř.

Irena
27. 9. 2019 9:32

https://www.youtube.com/watch?v=KILfjaAH4Yo

Poučné video, to by měli dávat v televizních novinách a nedávají? No pročpak asi. Protože z nás v Evropě hodlají udělat další deindustrializovanou Ukrajinu. Ona ani ruská trpělivost není nekonečná a o ruský plyn je enormní zájem na východě, takže my s naším „evropským“ přístupem zůstaneme za chvilku s nahými zadky a dobře nám tak.

Točmistr
Točmistr
27. 9. 2019 11:06

PPK myslím že s těmi technologiemi jste trefil hřebík na hlavičku, jen tak pro zajímavost – Trumpův strýček byl přední americký elektroinženýr, vynálezce a fyzik: https://en.m.wikipedia.org/wiki/John_G._Trump A také to byla osoba, kterou pověřili aby zrevidovala pozůstalost N. Tesly. Docela by mě zajímalo co všechno tam objevili. Také si myslím že ta předstírané ekologie může být zástěrkou za něco jiného. Třeba – pokud USA nebudou hrát podle stejných pravidel jako EU (emisní povolenky atd.), pak je logický argument EU firem že mají konkurenční nevýhodu, a dalším logickým krokem je tedy ochrana svého trhu pomocí cel na země, které “škodí klimatu”. Postupně… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
27. 9. 2019 20:24

Amazonský prales nemá na obsah CO2 na zeměkouli vliv. To, co fotosyntetizuje, spotřebují rozkladné procesy pod ním, jinak by musela vznikat ložiska rašeliny, lignitu a pod. Význam je hydrologický.
Jen při požárech pralesa se uvolňuje CO2 + H2O , ale o tom zajímavěji vykládá Mnislav Zelený Atapana (18.minuta videa). Video najdete gůglem, (Mnislav Štrunc Gréta)

Bety napsal
amazonský prales musí spotřebovávat takové množství CO2, že
pochybuji, zda se ta jejich emisní opatření tomu vůbec vyrovnají.

Bety
Bety
29. 9. 2019 11:23

To idiotronic. No já nejsem ekolog, možná jsem mimo mísu. Ale chtěla jsem poukázat na fakt, že se o amazonský prales mainstream nijak zvlášť nezajímá. Ke svému růstu všechno zelené přece potřebuje CO2, vodu a slunce. A až ten prales vykácí, tak co bude s řekou Amazonkou? Ta spousta sladké vody také nikomu chybět nebude? Můj vnuk přišel od kamarádů s tím, že si nemusím dělat starosti, protože i když Amazonie zanikne, nevadí, protože většinu kyslíku vyrábí plankton. Když jsem se ho zeptala, co by si myslel, kdyby mu někdo řekl – až ti odřízneme tenhle kus plic, tak si… Číst vice »