Ekvádorský president hrozí, že přinutí tisk, aby přešel na digitální podobu

Existuje jedna země, jejíž noviny mohou být násilím přinuceny vycházet pouze digitálně. Ekvádorský president Rafael Correa ve svém pondělním tweetu pohrozil, že si vynutí, aby ekvádorské tiskoviny vycházely digitálně v zájmu záchrany stromů. 


"Zpravodajský byznys je teď velký ‘ochránce životního prostředí’. Dobrá, pokud to povede k referendu, navrhneme také, aby noviny vycházely pouze digitálně, abychom ušetřili papír a zabránili tak nevybíravému kácení stromů," napsal Correa ve svém tweetu. "Pak se uvidí, kdo je kdo."


Bojovný prezident minulý týden oznámil, že požádá ekvádorský Kongres, aby podpořil těžbu v Jasuní, amazonské oblasti s vysokou biodiverzitou. "Nenechte se napálit. Existují skupiny, které chtějí politizovat projekt v Jasuní, aby v konečném důsledku porazily vládu, a manipulují obzvláště mladými lidmi," tweetoval Correa.


Převzato z Politico


Překlad: Stan


Stanův komentář: Correa ke svému kroku dospěl poté, co ekvádorská vláda neuspěla ve svém požadavku, aby za rozhodnutí netěžit v národním parku Jasuní obdržela peníze ze speciálního fondu. Fond byl sice na základě dohody s OSN zřízen, ale peníze od bohatých zemí na něj nepřišly.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments