Etická poznámka ke kauze Babiš

 Pavel Letko

Babiš možná skončí ve vězení za porušení zákona. Novinářská banda počínajíc Slonkovou však přestala být lidmi a klesla na animální úroveň. Vysmívat se postiženým, jako to udělala Slonková s Kubíkem, to je normální svinstvo.


Těžko říci, zda Babiš využil porevoluční situace, či ji zneužil. Těžko říci, zda se pohyboval na hraně zákonů či za ní. Lehko však říci, že novináři Slonková s Kubíkem se zachovali jako mediální hyeny. Lhostejno, že je v tom podporuje 92 či kolik poslanců slavného českého parlamentu a mediální fronta Bakalova impéria. Bělobrádek, Bartoš, Fiala a Okamura se nestydí, ale naopak, ještě se u té své prasárny fotí! Budou totiž svolávat mimořádné zasedání našeho spolku čuníků rochnících se v cizím neštěstí, pasoucích se na nemocných a těch psychicky zvlášť.

Nikoliv, Babiš mladší není první, to víme. Naši čuníci, naše prasata se válejí ve stoce bulváru od veřejnoprávní televize po Aha, Blesky a další stoku nelidskosti. Hlavně, že mají v korytech dostatek pomejí, to se hned radostně, nadšeně a s vervou válejí v bahně všelikého svinstva. Krmiči těchto prasat zůstávají ovšem mimo prasečák, schovávají se za různá vyfabulovaná povolání, mylně se totiž domnívají, že mohou nechutný odér, který je všude doprovází, nějak zamaskovat. Jenže to nejde, ať už si navléknou zbrusu nový oblek, vymění milenku, koupí fáro, zajdou na ples v opeře či navléknou červené ponožky, jejich neoliberální život je na ně přilepen jak hovno na košili.

Babiš možná skončí ve vězení za porušení zákona. Novinářská banda počínajíc Slonkovou však přestala být lidmi a klesla na animální úroveň. Vysmívat se postiženým, jako to udělala Slonková s Kubíkem, to je normální svinstvo. Člověk by na slušné jednání matky Babiše mladšího, a koneckonců i jeho samého, jednal slušně, a ne jako to hovado. Že s mediálními a politickými hyenami souzní velká část společnosti, to na věci nic nemění. Revoluce nám nepomůže, prase zůstane prasetem, ať kolem zuří kapitalismus, socialismus či jiný takový vypečený -ismus. Snad každodenní práce jednou nějak způsobí, že se z lidí stanou opět lidé. Snad.

Článek komentuje toto video z “rozhovoru” s panem Babišem ml.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 300 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
14. 11. 2018 22:24

No, situace se začíná vyvíjet … Okamura to trošku překombinoval a nyní nabízí Babišovi podporu v případě odchodu socanů z vlády. No, čekám od socanů právě to. A Babiš si klidně Okamuru klidně nalodí vedle komoušů, neb horší svinstva jak teď už jsou asi nemyslitelné. A myslím, že by to nakonec byla nejlepší varianta.

Punta
Punta
15. 11. 2018 10:50

Tak já si vůbec myslím, že je překombinováno obecně. Myslím, že tahle smutná záležitost pana Babiše významně posílí. Pokud se moc a moc tlačí na pilu tak to hodně často dopadne pro „dřevorubce“ hůře než ve svatém nadšení očekával. Lidé se lépe ztotožní s bohatým oligarchou, který má velké „obyčejné“ starosti se svými dětmi. Příběh dostává lidský rozměr a to určitě šikovní píáristé v Babišově týmu využijí. Z čistě technického hlediska jsou paní Slonková a pan Kubík docela fušeři a ke všemu si docela lidsky naběhli. Stačí se podívat paní Slonkové do očí a každému chlapovi jí musí být líto.… Číst vice »

orinoko
orinoko
15. 11. 2018 18:28

Nejhorší že všeho by byl návrat modré galerie a cernoprdlenickych sudetaku. CD Cargo by šlo do privátu a Budvar by byl zase v pásmu ohrozenych. Nechápu, jak po všem ještě někdo může volit modroprdelniky s almarou se Žďáru ve vybave.

Gatta
Gatta
15. 11. 2018 20:22

Babiš by si měl ujasnit jednu věc: „Jak by asi vypadal jeho odchod z politiky…“
A podle toho se začít chovat.
Jestli bude pokračovat jako Merklová nebo jako Trump ??? I s tím rizikem , že může skončit jako Kaddáfí. Ale on nikdo nežije věčně … každý má čest jenom jednu … a to je nepsaný závazek skutečných elit.

re orinoko – lidská blbost a pohodlnost (myslet a konat) je nekonečná, ale dnes většina CHCE věřit babišovi a „víra hory přenáší“ :-) Nakonec nic jiného lidem nazbývá …

Gatta
Gatta
16. 11. 2018 8:09