EU jako spojenec selhala a premiér Babiš couvá

Počty obětí se zvyšují a hlasy rozumu (například imunologa Hořejšího nebo prezidenta ČLS JEP Kubka) převážily hlasy politiků, kteří mají jediný cíl a to své zvolení.

Je jasné, že lék na covid-19 nebude a jednou z mála šancí je očkování.

Očkování je ale možné, pouze bude-li k dispozici vakcína, která však zatím není. Firmy nasmlouvané Evropskou unií ji buď v objednaném množství nedodají vůbec, anebo s velkým zpožděním. Namísto toho, aby EU konala, probírá Návalného.

Německo zavřelo hranice (bližší košile…), s výjimkou našich zdravotníků, kteří nám tak zoufale chybí.

Osobně je chápu, ale kde je základní princip unie – volný pohyb osob?

Za těchto okolností mi přijde logické neprodleně sehnat a aplikovat jinou, fungující vakcínu, která je dostupná.

Takových vakcín je více a patří mezi ně bezpochyby i Sputnik V, vakcína vyrobená mnoha lety ověřenými technologiemi. Výsledky má vynikající, úspěšnost je kolem 92 %. A to nejsou neověřené zprávy. Účinnost potvrdily i renomované „západní“ medicínské časopisy. (ZDE)

Nyní tedy konečně vyšly podrobnosti výsledků ze třetí fáze, v níž se účinnost a bezpečnost zkoumá na velkém vzorku běžné populace, včetně například seniorů. A je to pokrok: „Uvedené výsledky jsou jasné a vědecký základ očkování byl prokázán,“ shrnuli význam práce vakcinologové Ian Jones a Polly Royová.“

Připadá mi, že neudělat vše proto, aby v naší republice byla dostupná jakákoli funkční vakcína, je zločin.

Andrej Babiš sice odjel do Maďarska a Srbska, což jsou země, které se odvážily zajistit vakcínu pro své lidi, ale vzhledem k nestabilní politické situaci, se domnívám, že se neodváží vakcínu objednat. Namísto toho se začalo, při zhoršující se epidemické situaci, mluvit o rozvolňování.

Nerozumím tomu. Už neplatí, že lidský život stojí výš než zájmy našich politiků? Ani si nedovolíme objednat další vakcínu a zachránit tak množství lidí?

V naší republice se etablovala silná skupina politiků, komentátorů a novinářů, kteří pochopili, že rozeštvávání a protiruská (protimaďarská…) hysterie je jejich jedinou šancí, jak si zařídit dobré živobytí. Využívají toho bezezbytku, ale nás to může stát život. Možná nikdy to nebylo jasnější než v dnešních dnech.

3.9 27 hlasy
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
17. 2. 2021 14:16

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/blatny-meni-strategii-uz-zadne-dalsi-restrikce-ted-uz-je-to-na-kazdem-z-nas-40351294#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=9G6ZIdxedtQ-202102171412&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – sice ulhané novinky, ale podstata je reálná, strategie vlády nabíhá na opoziční chaos, tedy prioritní jsou osobní svobody a byznys uřvaných neoliberálů, kteří mají občany za své hračky – buď se masy zvednou a nebo budou první na řadě, kteří půjdou do pekla. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
17. 2. 2021 18:18

Covididiot.

malymax
malymax
17. 2. 2021 18:51

MÁM v té plandemii takový maličký rozpor : Protože nesleduji vůbec, ale opravdu vůbec ČT a podobná média, tak mně zřejmě uniká, že denně uváděný počet nově nakažených znamená v podání koronáčových hlasatelů stav, rovnající se nemoci, prostě katastrofa. V praxi to tedy znamená, že pozitivní test, jinak bezpříznakové osoby, je už důvod k tomu denně nafukovanému šílenství ? PROČ se lidi nechávají furt testovat, když nemají ani nejmenší příznaky onemocnění ? A vědí ti, již 2x očkovaní, že jsou i po tom pouze rezistentní a pro své okolí stejně nakažliví ? JAK snadné je vyrobit masivní propagandou důvěru občanů… Číst vice »

fajt
fajt
17. 2. 2021 20:22

comment image

fajt
fajt
17. 2. 2021 20:23

https://twitter.com/i/status/1362041993556328450 – no a takhle vidí západní svět česko. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
18. 2. 2021 3:34

Vždy je lepší být první než druhý.
Druhého si nikkdo nepamatuje …

fajt
fajt
Reply to  Gatta
18. 2. 2021 6:48

už máte havarijní plán ?. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
18. 2. 2021 7:23

Kdysi jsem si kdysi vymyslel (bylo to souvilosti s tím, jak se dopravit domů z jedné oslavy) systém plánů A – B – C – D. Od té doby to hojně používám. Pozdě ji jsem si to i definoval: A – vše půjde ideálně B – nepůjde to dobře ale bude tov zásadě přijatelné ( horní uspokojivá mez) C – co je ještě nouzově přijatelné (dolní mez pod kterou se neklesá) D – vše se podělá Tedy chcete slyšet plád D? „Na něco se umřít musí.“ A přidám starý vtip: – Dědečku, vy musíte přestat pít, nebo oslepnete … —… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Gatta
18. 2. 2021 7:58

rozumím, jak pravil jeden římský klasik : svolného osud vede, vzpurného vleče – ale nejsem si jisty, že jenom zvednou ruce osudu bude stačit, tedy může to být pořádná kalvárie … jdou na nás časy, které jsme dosud ze svých, desítky let, zapouzdřených domovin ( a duší ) ještě nezažili … ale přeju klidnou a vyrovnanou mysl za každé ( i morové) situace. ..)

Irena
19. 2. 2021 6:32

Z internetu: Sobě pánem se Štěpánem“ píše: Vzpomínáte na tohoto chlápka ze Zelené míle? John Coffey, jako kafe, ale psáno jinak. Velmi silný film a jeho pointa na konci byla, že on byl boží bytost, která měla dar uzdravovat ale když šel na elektrické křeslo, tak plakal a říkal, že už je z toho tady fakt unavenej. Z toho, jak jsou na sebe lidé zlí. No a tenhle super sympaťák John byl odsouzený za to, že ho našli s dvěma mrtvýma holčičkama v rukách. Ale on jim chtěl pomoci. Chtěl je přivést zpět k životu, což byl jeho dar, ale… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
19. 2. 2021 8:03

Ano – a to slovo mě napadlo, ještě než jsem se k němu ve Vašem příspěvku dočetl.

VYDÍRÁNÍ to je to slovo (ostatně velmi epické slovo zkuste si je představit) – takže víme ČÍM a JAK, víme KOHO … zbývá jen zodpovědět KDO.