EU jako spojenec selhala a premiér Babiš couvá

Počty obětí se zvyšují a hlasy rozumu (například imunologa Hořejšího nebo prezidenta ČLS JEP Kubka) převážily hlasy politiků, kteří mají jediný cíl a to své zvolení.

Je jasné, že lék na covid-19 nebude a jednou z mála šancí je očkování.

Očkování je ale možné, pouze bude-li k dispozici vakcína, která však zatím není. Firmy nasmlouvané Evropskou unií ji buď v objednaném množství nedodají vůbec, anebo s velkým zpožděním. Namísto toho, aby EU konala, probírá Návalného.

Německo zavřelo hranice (bližší košile…), s výjimkou našich zdravotníků, kteří nám tak zoufale chybí.

Osobně je chápu, ale kde je základní princip unie – volný pohyb osob?

Za těchto okolností mi přijde logické neprodleně sehnat a aplikovat jinou, fungující vakcínu, která je dostupná.

Takových vakcín je více a patří mezi ně bezpochyby i Sputnik V, vakcína vyrobená mnoha lety ověřenými technologiemi. Výsledky má vynikající, úspěšnost je kolem 92 %. A to nejsou neověřené zprávy. Účinnost potvrdily i renomované „západní“ medicínské časopisy. (ZDE)

Nyní tedy konečně vyšly podrobnosti výsledků ze třetí fáze, v níž se účinnost a bezpečnost zkoumá na velkém vzorku běžné populace, včetně například seniorů. A je to pokrok: „Uvedené výsledky jsou jasné a vědecký základ očkování byl prokázán,“ shrnuli význam práce vakcinologové Ian Jones a Polly Royová.“

Připadá mi, že neudělat vše proto, aby v naší republice byla dostupná jakákoli funkční vakcína, je zločin.

Andrej Babiš sice odjel do Maďarska a Srbska, což jsou země, které se odvážily zajistit vakcínu pro své lidi, ale vzhledem k nestabilní politické situaci, se domnívám, že se neodváží vakcínu objednat. Namísto toho se začalo, při zhoršující se epidemické situaci, mluvit o rozvolňování.

Nerozumím tomu. Už neplatí, že lidský život stojí výš než zájmy našich politiků? Ani si nedovolíme objednat další vakcínu a zachránit tak množství lidí?

V naší republice se etablovala silná skupina politiků, komentátorů a novinářů, kteří pochopili, že rozeštvávání a protiruská (protimaďarská…) hysterie je jejich jedinou šancí, jak si zařídit dobré živobytí. Využívají toho bezezbytku, ale nás to může stát život. Možná nikdy to nebylo jasnější než v dnešních dnech.

3.9 27 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
17. 2. 2021 14:16

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/blatny-meni-strategii-uz-zadne-dalsi-restrikce-ted-uz-je-to-na-kazdem-z-nas-40351294#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=9G6ZIdxedtQ-202102171412&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – sice ulhané novinky, ale podstata je reálná, strategie vlády nabíhá na opoziční chaos, tedy prioritní jsou osobní svobody a byznys uřvaných neoliberálů, kteří mají občany za své hračky – buď se masy zvednou a nebo budou první na řadě, kteří půjdou do pekla. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
17. 2. 2021 18:18

Covididiot.

malymax
malymax
17. 2. 2021 18:51

MÁM v té plandemii takový maličký rozpor : Protože nesleduji vůbec, ale opravdu vůbec ČT a podobná média, tak mně zřejmě uniká, že denně uváděný počet nově nakažených znamená v podání koronáčových hlasatelů stav, rovnající se nemoci, prostě katastrofa. V praxi to tedy znamená, že pozitivní test, jinak bezpříznakové osoby, je už důvod k tomu denně nafukovanému šílenství ? PROČ se lidi nechávají furt testovat, když nemají ani nejmenší příznaky onemocnění ? A vědí ti, již 2x očkovaní, že jsou i po tom pouze rezistentní a pro své okolí stejně nakažliví ? JAK snadné je vyrobit masivní propagandou důvěru občanů… Číst vice »

fajt
fajt
17. 2. 2021 20:22

comment image

fajt
fajt
17. 2. 2021 20:23

https://twitter.com/i/status/1362041993556328450 – no a takhle vidí západní svět česko. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
18. 2. 2021 3:34

Vždy je lepší být první než druhý.
Druhého si nikkdo nepamatuje …

fajt
fajt
Reply to  Gatta
18. 2. 2021 6:48

už máte havarijní plán ?. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
18. 2. 2021 7:23

Kdysi jsem si kdysi vymyslel (bylo to souvilosti s tím, jak se dopravit domů z jedné oslavy) systém plánů A – B – C – D. Od té doby to hojně používám. Pozdě ji jsem si to i definoval: A – vše půjde ideálně B – nepůjde to dobře ale bude tov zásadě přijatelné ( horní uspokojivá mez) C – co je ještě nouzově přijatelné (dolní mez pod kterou se neklesá) D – vše se podělá Tedy chcete slyšet plád D? „Na něco se umřít musí.“ A přidám starý vtip: – Dědečku, vy musíte přestat pít, nebo oslepnete … —… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Gatta
18. 2. 2021 7:58

rozumím, jak pravil jeden římský klasik : svolného osud vede, vzpurného vleče – ale nejsem si jisty, že jenom zvednou ruce osudu bude stačit, tedy může to být pořádná kalvárie … jdou na nás časy, které jsme dosud ze svých, desítky let, zapouzdřených domovin ( a duší ) ještě nezažili … ale přeju klidnou a vyrovnanou mysl za každé ( i morové) situace. ..)

Irena
19. 2. 2021 6:32

Z internetu: Sobě pánem se Štěpánem“ píše: Vzpomínáte na tohoto chlápka ze Zelené míle? John Coffey, jako kafe, ale psáno jinak. Velmi silný film a jeho pointa na konci byla, že on byl boží bytost, která měla dar uzdravovat ale když šel na elektrické křeslo, tak plakal a říkal, že už je z toho tady fakt unavenej. Z toho, jak jsou na sebe lidé zlí. No a tenhle super sympaťák John byl odsouzený za to, že ho našli s dvěma mrtvýma holčičkama v rukách. Ale on jim chtěl pomoci. Chtěl je přivést zpět k životu, což byl jeho dar, ale… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
19. 2. 2021 8:03

Ano – a to slovo mě napadlo, ještě než jsem se k němu ve Vašem příspěvku dočetl.

VYDÍRÁNÍ to je to slovo (ostatně velmi epické slovo zkuste si je představit) – takže víme ČÍM a JAK, víme KOHO … zbývá jen zodpovědět KDO.