Eurasijská ekonomická unie nebo Transpacifické partnerství? Thajsko se vyslovilo ve prospěch prvního

Zdá se, že jsou všechny důvody pro to, aby byl právě proběhnuvší (zahájený 19.5. 2016, pozn. překl.) summit Rusko – ASEAN označen za opravdový úspěšný průlom. Pánové na druhé straně Tichého oceánu si nervózně koušou nehty a hodnotí, v jaké míře v důsledku tohoto setkání padly sázky na završení pro globalisty tak životně důležitého Transpacifického partnerství.

Další třešinkou na současném horkém „dortu“ vlády globálních korporací se stala zpráva o záměru jednoho z účastníků setkání – Thajska – přidat se k naší Euroasijské ekonomické unii (EAEU). „Rusko přislíbilo, že podpoří žádost Thajska, aby se stalo novým členem EAEU,“ citoval TASS thajského ministra zahraničí Dona Pramudvinaie.

V zájmu pravdy je třeba přiznat, že toto prohlášení nebylo překvapením v plném smyslu slova, protože už 1. dubna tohoto roku Rusko a Thajsko zahájili rozhovory o vytvoření zóny volného obchodu. Nicméně lze tvrdit s jistotou, že mnozí naši západní „příznivci“ upřímně doufali, že po této etapě další hned tak následovat nebude. Ovšem dnes, v éře „krátícího se času,“ se události odehrávají tak rychle, že je zbytečné vytvářet si předpoklady založené na včerejších očekáváních.

Za pozornost stojí ta skutečnost, že novinky podobné současnému thajskému rozhodnutí přicházejí obvykle na pozadí zpráv o podepsání dohod o stavbě objektů s vysokými technologiemi u našich partnerů: různých typů elektráren a dalších projektů energetického sektoru.

Proto je smysl takové spolupráce naprosto očividný a racionální: suroviny a technologie výměnou za výrobky a spotřební zboží – konkurovat v tomto směru je pro nás mnohem obtížnější, vzhledem k objektivním faktorům: klima, lidské zdroje, mentální požadavky. Přitom naše technologie jsou méně nákladné a tudíž konkurenceschopnější ve srovnání s odpovídajícími západními. Taková ekonomická politika nám dovoluje nerozptylovat se produkcí obyčejných kalhot a ovoce, ale soustředit se na rozvoj důležitějších technologií.

Prohlášení o záměru Thajska stát se členem Euroasijské ekonomické unie proto je pokud ne vítězstvím, tak důležitým úspěchem soupeření se Západem. A v každém případě je to nepochybný neúspěch našich takzvaných „partnerů,“ „příznivců,“ které jsem dal do uvozovek už výše.

Zdroj: Politikus.ru

http://politikus.ru/events/76826-eaes-ili-tihookeanskoe-partnerstvo-tailand-vyskazalsya-v-polzu-pervogo.html

Překlad: Pavel Křížek – CROIX

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
31. 5. 2016 20:09

Krásně do toho zapadá podpora imperiálních válek, nacistického puče na UkraDině, oligarchů, vlažně pozitivní vztah k TTIP i ke kvótám, podpora církevních restitucí. ČSSD – alespoň pro mne je krajně nedůvěryhodná strana.

Martin (už bez taky m)
1. 6. 2016 2:32

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyznamny-rusky-pravicak-blizky-patriarchovi-USA-zalozene-na-zednarstvi-se-chovaji-jako-bolsevici-Siri-satanskou-totalitu-a-nadvladu-nad-svetem-Ale-Putin-372260
Rok staré, ale asi by nemělo zapadnout.
Nemusíme souhlasit se vším napsaným, pokládám se mnohem spíše za levičáka, ale to je prostě o zdravém rozumu… A ten na „Západě“ nyní nevidím…
Vyhraněné názory že úplně vše je špatně rozhodně nejsou dobré, ale opakuji, v řadě věcí je takových „pár facek“ zcela namístě…

Alena
Alena
1. 6. 2016 4:27

mimo téma, ale je jasné, že TV Prima vybočuje ze zadaných mantinelů a musí zde proběhnout čistka. Údajně redaktorka zpravodajství Obzinová už má výpověď
Republiku( pardon EU) si rozvracet nenecháme!!!
https://www.youtube.com/watch?v=wJT3QV_E7F4

Béda
1. 6. 2016 5:31

Martin (už bez taky m) napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyznamny-rusky-pravicak-blizky-patriarchovi-USA-zalozene-na-zednarstvi-se-chovaji-jako-bolsevici-Siri-satanskou-totalitu-a-nadvladu-nad-svetem-Ale-Putin-372260 Rok staré, ale asi by nemělo zapadnout. Nemusíme souhlasit se vším napsaným, pokládám se mnohem spíše za levičáka, ale to je prostě o zdravém rozumu… A ten na „Západě“ nyní nevidím… Vyhraněné názory že úplně vše je špatně rozhodně nejsou dobré, ale opakuji, v řadě věcí je takových „pár facek“ zcela namístě… Samozřejmě že život za bolševika v Rusku byl o něčem jiném než život ve feudálně nevolnickém náboženském systému, kde se uzavíraly sňatky z rozumu spojované majetkem a žena byla nerovnoprávná. Koneckonců i v kapitalismu po buržoasních revolucích to bylo zcela jiné… Číst vice »

bergpora
bergpora
1. 6. 2016 5:39

Mozna se clovek ruskym Zapadnikum nakonec ani nedivi, ze porad silhaji po Zapadu. Jinak jim totiz zbyvaji sami velmi nestabilni partneri (kam se treba podel BRICS?).
Thajska budhisticka diktatura byla vzdy pod primym vlivem USA, tam udelat barevnou revoluci je zcela bez problemu, staci jen rozdat cervene kosile a uz to jede.
Ostatne, vojenske hollywoodske spektakly se toci bud na Filipinach- anebo v Thajsku.

Alena
Alena
1. 6. 2016 6:04

bergpora napsal

Mozna se clovek ruskym Zapadnikum nakonec ani nedivi, ze porad silhaji po Zapadu. Jinak jim totiz zbyvaji sami velmi nestabilni partneri (kam se treba podel BRICS?).
Thajska budhisticka diktatura byla vzdy pod primym vlivem USA, tam udelat barevnou revoluci je zcela bez problemu, staci jen rozdat cervene kosile a uz to jede.
Ostatne, vojenske hollywoodske spektakly se toci bud na Filipinach- anebo v Thajsku.

jak dlouho ještě bude západ tím starým dobrým západem? Nebo už ani teď není, pokud vezmeme statistiky posledních let o teroristických útocích, bombách, apod.
A západ zítra bude Islám, šária a zahalené ženy

fajt
1. 6. 2016 7:03

Alena napsal mimo téma, ale je jasné, že TV Prima vybočuje ze zadaných mantinelů a musí zde proběhnout čistka. Údajně redaktorka zpravodajství Obzinová už má výpověď Republiku( pardon EU) si rozvracet nenecháme!!! https://www.youtube.com/watch?v=wJT3QV_E7F4 hezké, ale od Primy ( a cítím tady účelovost ) už zbytečné, lidi jsou dokonale apatičtí, takže kdyby se dozvěděli, že zítra je všechny zabijí, tak to příjmou jako fakt, o kterém se moc nediskutuje a už vůbec, že by se něco aktivně dělalo – tohle je daň za „reformy“, které nás dostaly rovnýma nohama do feudalismu, který je zbytečně ( a velmi nebezpečně) postižen technickou revolucí.… Číst vice »

peter.
1. 6. 2016 18:48

Toto je ešte lepšie ako to o egyptských hierofantoch.
https://cont.ws/post/282904
Prečo ma takéto“bomby“už neprekvapujú?

bergpora
bergpora
1. 6. 2016 19:31

Alena napsal jak dlouho ještě bude západ tím starým dobrým západem? Tady jde i o relace, Zapad pujde dolu, ale Rusko take, ted tam maji mozna uz 30 milionu muslimu, rocne ubyva pul milonu Rusu, ve spotrebe heroinu jsou prvi na svete. Ani tam to nebude dlouho trvat a muslimu bude vice nezli pravoslavnych (ci etnickych Rusu). Kazdy jejich 5-6 obcan je muslim, to by v CR byly 2 miliony. Jinak anglosaska duslednost je vyjimecna vec, takze zapad chatrat sice bude, ale pomaleji, nezli okoli (tedy v idealnim pripade, nemyslim valku, ci jine turbulence). Zdroje na zvladnuti obcanskych nepokoju Evropa… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
1. 6. 2016 20:27

„Důslednost“ je v Evropě minulostí, a „Ideální případy“ dávno došly… Zbyly jenom „turbulence“… Já naprosto nechápu, jak si zhýčkaný Evropan může stále myslet, že sice s US rozesere (ne, měkčí slovo opravdu není na místě) celý svět, ale „jeho se to STÁLE týkat nebude“….- TAK O ČEM ŽE JE ONA „UPRCHLICKÁ KRIZE?!“ Doba „skrýší za bukem“ dávno skončila… „Za buky“ došly- prostě už nejsou… A i na „milou“ Evropu došlo… A ona i ta vlna muslimů dokazuje, že ta Střední a Východní Evropa si podržela podstatně více zdravého rozumu. Ten na „Západě“ dávno došel – teda pokud tam vůbec kdy… Číst vice »

Sio
Sio
1. 6. 2016 23:19

bergpora napsal Tady jde i o relace, Zapad pujde dolu, ale Rusko take, ted tam maji mozna uz 30 milionu muslimu, rocne ubyva pul milonu Rusu, ve spotrebe heroinu jsou prvi na svete. Ani tam to nebude dlouho trvat a muslimu bude vice nezli pravoslavnych (ci etnickych Rusu). Kazdy jejich 5-6 obcan je muslim, to by v CR byly 2 miliony. Jinak anglosaska duslednost je vyjimecna vec, takze zapad chatrat sice bude, ale pomaleji, nezli okoli (tedy v idealnim pripade, nemyslim valku, ci jine turbulence). Zdroje na zvladnuti obcanskych nepokoju Evropa ma, tady se to zevnitr nerozpadne, ve sve tuposti… Číst vice »

Alena
Alena
2. 6. 2016 2:59

bergpora napsal
ve sve tuposti je EU pomerne stabilni utvar, na rozdil od Ruska, kde zalezi jen na par lidech, sedicich v Kremlu

základem státu je rodina, i když se to dnes nenosí, platí to pořád. A na tu si stará Evropa nehraje. Rodina už dávno není podporována. Nemá smysl o tom psát, když se budoucího chaosu oba dožijeme, pokud nám není 70 a více let

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 6:21

ALENA, MARTIN, SIO (podle abecedy) Konecne zajimave tema…predevsim bych si neidealizoval ruskou situaci a nepodlehal Putinove propagande :-) (v tom dobrem slova smyslu, propagande, jak ji dela kazdy stat, kdy se stavi lepsim, nezli je). Alena- „Nemá smysl o tom psát, když se budoucího chaosu oba dožijeme, pokud nám není 70 a více let“ To si uplne nemyslim, podle meho ma Evropa velmi bohate zdroje na zabraneni kolapsu do jeho dusledku, samozrejme za cenu vytvoreni „Lageru“, jak jsme tu psali s lomikelem. Jiste se situace zahybe, ale nedojde k uplnemu rozkladu, ktery se podari zastavit formou drastickych regulaci (financne- ekonomickych,… Číst vice »

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 6:31

Pokracovani pro SIO: Sio- Dohodnemez se na tom, ze Rusko na tom neni lepe nezli Evropa. Pocet muslimu jsem samozrejme googloval a samozrejme jsem narazil na stranky ivcrn.cz, o kterych jsem ovsem netusil, ze patri Konvickovi…ale nedostal jsem se do nich, chtelo to po me nejake kvizy, abych prokazal, ze nejsem robot, takze jsem vycouval. Ten udaj mam z wiki, resp. jejiho odkazu na Reuters, ktery mluvi o minimalne 15% muslimskeho obyvatelstva, dale se lze (na jinych strankach) docist, ze jde o udaj polo/oficialni a ze je mozne, ze v Rusku jich zije jiz 30 milionu. Tyhle zmaty vychazi z… Číst vice »

peter.
2. 6. 2016 7:11

Alena napsal základem státu je rodina, i když se to dnes nenosí, platí to pořád. A na tu si stará Evropa nehraje. Rodina už dávno není podporována. Nemá smysl o tom psát, když se budoucího chaosu oba dožijeme, pokud nám není 70 a více let p.Alena: Máte sto percentnú pravdu.Rodina je základ štátu.Štát,ktorého predstavitelia prijímajú opatrenia na likvidáciu klasickej rodiny, alebo sa snaží o zníženie jej významu likviduje sám seba,lebo tým likviduje základ svojej existencie.Bergapora drísta(myslím,že úmyselne a cielavedome) o slabosti Ruska chu..viny,ktoré nemajú iný význam,ako spochybniť diskutérov v tom,že práve Rusko môže zastaviť všeobecný rozklad a dekadenciu do ktorej… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 7:43

vse se toci kolem klesti ktere spolu rukavruce vytvareji korporace a postmoderni (posthumanisticti ?) levicove proudy.

jejich vzajene o 90stupnu pootocene snazeni vytvari neproniknutelnou sit, bazinu ekonomickeho tlaku a pervertovane lidskopravni agendy kryte strategickou litigaci.

pravo-levy pervertove nejprve privedou do evropy muslimy jako detruktura mistnich pospolitosti a pak zacnu tvrdit ze se nic delat neda, ze uz je pozde. Neni to tak, cekame jen na jiskru, od nasledneho pozaru si kazdy slibuje neco jineho, tu moznost ma kazdy clovek, i tech 70% lidi co na vyse zminene perverse nereflektuji.

fajt
2. 6. 2016 7:44

peter. napsal
https://cont.ws/post/283677

to už v Rusku taky neplatí, rozval klasické rodiny je i tady na pořadu dne, novye russkie jedou západní styl, který v jejich podání je obzvláště obludný. ..)

Sio
Sio
2. 6. 2016 7:52

fajt napsal
to už v Rusku taky neplatí, rozval klasické rodiny je i tady na pořadu dne, novye russkie jedou západní styl, který v jejich podání je obzvláště obludný. ..)

A kolik % jich je … těch novych russkich … 3? 5?

peter.
2. 6. 2016 7:55

fajt napsal to už v Rusku taky neplatí, rozval klasické rodiny je i tady na pořadu dne, novye russkie jedou západní styl, který v jejich podání je obzvláště obludný. ..) V Moskve a Peterburgu možno.No Rusko je veľké a ja vychádzam z toho,že absolútna väčšina Rusov nikdy neprijme to,čo vidí napr.v Gayeurope ako sa hovorí.V pravoslávnom Moldavsku nedávno staré babky vytrieskali buzerantov,ktorí chceli v Kišineve uskutočniť svoj pochod a už sa teším na gayparádu v Kijeve,lebo Jarošovi borci sa už na tú udalosť náramne tešia. fajt! To je ako keby niekto posudzoval ČR podľa pomerov v Prahe,alebo Slovákov podľ pomerov… Číst vice »

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 8:12

peter. napsal Bergapora drísta(myslím,že úmyselne a cielavedome) o slabosti Ruska chu..viny Ta slabost je opet relativni, vzdyt to obecne plati pro kazdy system, nejen spolecensky: cim je system slozitejsi, tim vice je nachylny k nestabilite. A to sem netaham fyziku s jeji mirou usporadanosti, tu bych si maximalne vypujcil jako paralelu, nejsme fyzikalni objekty, byt fyzika podobne deje popisuje velmi dobre a dusledne. Pokud mate spolecnost zalozenou na „lokalnim“ (treba kmenovem, obcinovem) zaklade, pak je samozrejme stabilnejsi, nezli spolecnost, kde je moc delegovana. Kazdy mocensky prevod na instanci, jez nemate moznost ovlivnovat osobne v kazdodenni konkretnosti je zdrojem mozne nestability… Číst vice »

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 8:20

lomikel napsal Neni to tak, cekame jen na jiskru, od nasledneho pozaru si kazdy slibuje neco jineho Tady se neshodneme, lomikeli, vy ocekavate soudny den, ja zas selanku :-) Ale vazne: dle meho ma Evropa tak silne zdroje, ze kazdy zazeh pozaru dokaze zpacifikovat, jeji predevsim technologicke moznosti zatim nejsou vubec videt, protoze se uplatnuji kdesi „vzadu“, v privatnim a vyrobnim sektoru. Povazte, ze 3 evropske zeme jsou schopny vest svetovou valku (FR, UK, DE) a dalsi 3 zeme maji populaci v desitkach milionu (IT, ES, PL) a k tomu silnou tradici militarismu. Ono se zda, ze je EU v… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 8:22

rusko je prolezle neoliberalnim (levo-prave kleste) jedem,zevnitr, zaroven pod vnejsim tlakem (ekonomickym, vojenskym, politickym). Putin (personifikuji) nejspise nema silu na reseni obou veci na jednou, manevruje a lehce ztraci (IMHO). Ceka na dobu kdy neco poresit pujde, hraje na hrane, nic jineho mu nezbyva. Ctete Dugina jak liberalismus v rusku pracuje ….

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 8:23

bergpora – pokud jste postmoderni levicak tak za situaci v rusku ( a ne jen tam) nesete spoluzodopvednost, omluvte se !
;o)

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 8:33

bergpora – technologicke aspekty kontroly spolecnosti se tu uz diskutovali, ja nemam s kontrolou hranic zadny problem. Otazka je, bude ta kontorola polopropustna pro muslimske migrany ?

Je to jiste hruba aproximace zadajici jiste detalnejsi specifikaci situace, ale na teto urovni disksue ja okamzite vymenim OM a ostatni weby za uzavreni hranic :). A vetsina lidi o tom ani premyslet, jako k veci k uvaze, nebude.

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 8:42

lomikel napsal vse se toci kolem klesti ktere spolu rukavruce vytvareji korporace a postmoderni (posthumanisticti ?) levicove proudy. Vemte to podle motivaci a predevsim moznosti: Moderni burici (abych na vyzvu nepouzil slovo levice) nemaji jinou moznost, nezli svuj vzdor akcentovat prez uprchliky, zadne jine nastroje nemaji: ekologie je koupena, proletarska revoluce chimera (neb nejsou proletari), odbory drzeny pod krkem globalizaci atd.). Takze pokud se obraci k uprchlikum, delaji to jedine, co je mozne, z jejich a i „objektivniho“ pohledu se tedy chovaji „spravne“. A ted druhe strana, korporace: jejich kratkodobym planem je cekani na vyzvu lidu, ktery rekne: „Tak uz… Číst vice »

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 8:53

lomikel napsal Putin (personifikuji) nejspise nema silu na reseni obou veci na jednou, manevruje a lehce ztraci (IMHO). Ceka na dobu kdy neco poresit pujde, hraje na hrane, nic jineho mu nezbyva. Ano, to je vystizny popis. Pata kolona se dle meho deli na 2 skupiny: podnikatelskou, ktera si preje zit v pravnim state mimo korupcni vztahy a „lidovou“, jako vzdy uvarenou na nudli z Neckermanna. On soucasny „Putinuv“ trend obnovy Ruska je pochopitelny a i zdravy, ovsem jde o souboj s casem. Druha otazka je, ale nechci ji tu sireji probirat, zda- li nabidka patriotismu, podpory rodinam, progresivni (ne-dekadentni)… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 9:00

bergpora – vas popis nerozporuji, jen tam neni misto pro mene destruktivni proudy lidske spolecnosti. Odkazuji opet na Dugina a obchazeni liberalismu z leva a z prava :).

Dale preci jen ty korporati maji alespon nejaky „konstruktivni“ program, i vy touzite po teple pricne v lagru. Burici nemaji, oficinalne ? zadny program krome destrukce a spotreby zdroju k naplneni jejich intelektualnich potreb.

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 9:08

lomikel napsal jen tam neni misto pro mene destruktivni proudy Je tam misto, ale to by udelalo debatu moc slozitou a vzhledem k moznemu poctu moznych kombinaci bychom zabredli v v prilisne slozitosti. Ja si pamatuji, co pisete, to mi staci :-) Duchem jsem samozrejme buric a levicak, ale rozum mi rika, ze lepsi vrabec v hrsti, nezli holub na strese a jak spravne rikate, burici jsou zcela bez planu, takze jim neduveruji vubec v nicem…take to tu muzou maximalne rozesrat a pak se ztratit, to by nebylo v dejinach poprve, ale na to nejsem zvedavy. Jak jsme tu jiz… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 9:35

:)
btw. ve svem okoli jsem povazovan za levicaka temer za hranou slusnosti a akceptovatelnosti :), a to nemam nijak uzke socialni vztahy ktere prochazeji ruznymi ekonomickymi a ideovimi stratifikacemi (snad krome whitemedia a antify).

Pokud se tedy pouziju jako talon, dovolim si rici ze kdo je radikalnejsi mne ztratil spojeni s 70% spolecnost.

Vesele, nebo smutne, je ze bez podory korporatu by si postmodarni levicaci neskrtli, nikdo (v medianu) je nechce, nikdo je nepotrebuje a lidem lezou na nervy. A to vcetne muslimsky imigrantum ktery jejich (postmoderni) memy berou jako rouhani.

Sio
Sio
2. 6. 2016 9:53

bergpora napsal Vemte to podle motivaci a predevsim moznosti: Moderni burici (abych na vyzvu nepouzil slovo levice) nemaji jinou moznost, nezli svuj vzdor akcentovat prez uprchliky, zadne jine nastroje nemaji: ekologie je koupena, proletarska revoluce chimera (neb nejsou proletari), odbory drzeny pod krkem globalizaci atd.). Takze pokud se obraci k uprchlikum, delaji to jedine, co je mozne, z jejich a i „objektivniho“ pohledu se tedy chovaji „spravne“. A ted druhe strana, korporace: jejich kratkodobym planem je cekani na vyzvu lidu, ktery rekne: „Tak uz dost, ted chceme poradek!“ A aby mohl prijit poradek, musi mu predchazet neporadek. A tudiz ten… Číst vice »

Sio
Sio
2. 6. 2016 10:07

bergpora napsal Ano, to je vystizny popis. Pata kolona se dle meho deli na 2 skupiny: podnikatelskou, ktera si preje zit v pravnim state mimo korupcni vztahy a „lidovou“, jako vzdy uvarenou na nudli z Neckermanna. On soucasny „Putinuv“ trend obnovy Ruska je pochopitelny a i zdravy, ovsem jde o souboj s casem. Druha otazka je, ale nechci ji tu sireji probirat, zda- li nabidka patriotismu, podpory rodinam, progresivni (ne-dekadentni) vychovy atd. je v soucasne dobe dostacujici. Protoze, coz asi bezny Rus neprehledne, jde o stare a jiz „probehle“ tema a i schema. Tipuji na moznou unavu materialu, kazda generace… Číst vice »

bergpora
bergpora
2. 6. 2016 11:38

Coz otevira dalsi otazku…ted jsem videl porad o „soukromem“ poloostrove Jamal, „patrici“ de fakto Gazpromu, ktery na nem vlastni komplet zeleznici a vyznacne casti mest. Na nej se nedostanete, aniz byste prosli celotelovym screeningem, alkohol je absolutne zakazan, na uzemi jsou check-pointy, provadejici kontrolu prochazejicich, denni rad je kontrolovan zamestnanci…a slape to tam jak na dratku… A tedy, az se Rusku podari udrzet svoji samostatnost a udela vyznamny krok v produktivite a dokaze vyrabet kompletni vyrobni celky, vznikne otazka, v cem se bude lisit o Lagru Evropa. Jeste co se Neckermanna tyce- ono uz nejde o katalog samotny, zbozi je… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 13:08

Jedna se o globalizaci na ruksy zpusob, nic vice, nic mene, kdysi jsem to nechtel prijmout ( ze v globalnim svete spolu souperi jen globalni sily) lec je to tak. Rusko je v soucasne dobe dulezite proto ze je centrem Evropsko-Asijskym, je protivahou Euro-Atlantickeho centra ( O cinskem nemluvim, to je kulturne tak jinde ze nema cenu resit). Euro-Atlanticke centrum dlouhodobou politikou ukazuje jen zuby a bic, zadny realny cukr. Ruska globalizace neni Anglosasko-Sionisticka, to se take pocita. Ruska globalizace nepropaguje nektere sociokultutni inovace ktere 70% lidi irituji. To se pocit hodne. Ruska globalizace se projevuje vice humanisticka nez anglosaska,… Číst vice »

Béda
3. 6. 2016 0:05

bergpora

„Proc si myslite, ze je v Rusku tak silna 5. kolona, schopna dokonce provest statni prevrat, zatimco v Evrope neco podobneho chybi? Kdyz je podle vas Rusko v oukeji“
1/ Protože v Rusku ještě amíci převrat neprovedli – nedokončili
2/ Protože v Evropě převrat amíci již převrat provedli
3/ Myslíte že v ČR je málo cizích agentur Sorosovek – neZISKOVEK a nejrůznějších cizích pátých kolon? Vy si myslíte, že jinde je to jiné?

Béda
3. 6. 2016 0:16

bergpora napsal Tady se neshodneme, lomikeli, vy ocekavate soudny den, ja zas selanku Ale vazne: dle meho ma Evropa tak silne zdroje, ze kazdy zazeh pozaru dokaze zpacifikovat, jeji predevsim technologicke moznosti zatim nejsou vubec videt, protoze se uplatnuji kdesi „vzadu“, v privatnim a vyrobnim sektoru. Povazte, ze 3 evropske zeme jsou schopny vest svetovou valku (FR,UK, DE) a dalsi 3 zeme maji populaci v desitkach milionu (IT, ES, PL) a k tomu silnou tradici militarismu. Ono se zda, ze je EU v hajzlu, ale kdyby na to prislo, jsme do vecera kazdy registrovany a zitra se jdeme hlasit na… Číst vice »

Béda
3. 6. 2016 0:19

lomikel napsal rusko je prolezle neoliberalnim (levo-prave kleste) jedem,zevnitr, zaroven pod vnejsim tlakem (ekonomickym, vojenskym, politickym). Putin (personifikuji) nejspise nema silu na reseni obou veci na jednou, manevruje a lehce ztraci (IMHO). Ceka na dobu kdy neco poresit pujde, hraje na hrane, nic jineho mu nezbyva. Ctete Dugina jak liberalismus v rusku pracuje …. Nechte to na Putinovi (jeho podporu u lidí mu politici na Západě mohou pouze závidět – jakou podporu u evropského lidu mají třeba eurokomisaři, že?) a na Rusech. Oni si to již vyřeší. Já jim držím palce. Prozatím dokázali najít lék na veškeré konspirace USA a… Číst vice »

Béda
3. 6. 2016 0:23

lomikel napsal

bergpora– technologicke aspekty kontroly spolecnosti se tu uz diskutovali, ja nemam s kontrolou hranic zadny problem. Otazka je, bude ta kontorola polopropustna pro muslimske migrany ?

Je to jiste hruba aproximace zadajici jiste detalnejsi specifikaci situace, alena teto urovni disksue ja okamzite vymenim OM a ostatni weby za uzavreni hranic :). A vetsina lidi o tom ani premyslet, jako k veci k uvaze, nebude.

Nechápu proč chcete měnit svobodu volně veřejně diskutovat za uzavření hranic, které mají v ruce evropští neoliberálové a jejich šéfové za oceánem. Jsou to dvě zcela oddělené věci.

Béda
3. 6. 2016 0:31

bergpora napsal Vemte to podle motivaci a predevsim moznosti: Moderni burici (abych na vyzvu nepouzil slovo levice) nemaji jinou moznost, nezli svuj vzdor akcentovat prez uprchliky, zadne jine nastroje nemaji: ekologie je koupena, proletarska revoluce chimera (neb nejsou proletari), odbory drzeny pod krkem globalizaci atd.). Takze pokud se obraci k uprchlikum, delaji to jedine, co je mozne, z jejich a i „objektivniho“ pohledu se tedy chovaji „spravne“. A ted druhe strana, korporace: jejich kratkodobym planem je cekani na vyzvu lidu, ktery rekne: „Tak uz dost, ted chceme poradek!“ A aby mohl prijit poradek, musi mu predchazet neporadek. A tudiz ten… Číst vice »

Béda
3. 6. 2016 0:38

lomikel napsal bergpora– vas popis nerozporuji, jen tam neni misto pro mene destruktivniproudy lidske spolecnosti. Odkazuji opet na Dugina a obchazeni liberalismu z leva a z prava :). Dale preci jen ty korporati maji alespon nejaky „konstruktivni“ program, i vy touzite po teple pricne v lagru. Burici nemaji, oficinalne ? zadny program kromedestrukce a spotreby zdroju k naplneni jejich intelektualnich potreb. Jaký konstruktivní program mají podle vás korporáti, kteří raketově zadlužují státy i jednotlivce, vytvářejí podmínky pro fašismus, zavedení oreokářství a nedokáží vyřešit, pouze kupit problémy které se kumulují? Navíc soustavně systematicky hromadí veškeré bohatství na jednu hromadu? Jakto že… Číst vice »

Béda
3. 6. 2016 0:41

Jinak co mi jen připomíná dialog pánů lomikela a bergpory? Jako kdyby zde fungovalo jakémusi déja vu s nahrávačem kamuflovanému pravičákovi na smeč.

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 7:50

Béda napsal

Jinak co mi jen připomíná dialog pánů lomikela a bergpory? Jako kdyby zde fungovalojakémusi déja vu s nahrávačem kamuflovanému pravičákovi na smeč.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Paranoia