Eurošílenství, španělská mutace aneb Jak zakázali koridu kvůli politicky nekorektním jménům býků

 

Ana Gonzálesová, starostka Gijónu, tj. největšího obydleného místa autonomní oblasti Asturie v severním Španělsku, oznámila zrušení koridy ve městě kvůli nepřijatelným, extrémně politicky nekorektním, podle jejího názoru, jménům býků, kteří se zúčastnili v posledních soubojích. Býci se jmenovali Feminist a Nigerijec.

Tyto býčí zápasy probíhaly 13. až 15. srpna a podle všeho byly posledními v Gijónu. „Korida skončila!“, rozhodla pobouřená starostka. Již dříve z tohoto důvodu vystupovaly šílené feministky z Feministické platformy Asturie a neméně šílené aktivistky za práva zvířat z Národní asociace za práva a svobodu zvířat.

Starostka Gonzálesová poznamenala, že v Gijónu se buduje systém rovnoprávnosti pohlaví a jiných rovnoprávností, předvídající možnost bezbolestné integrace člověka jakékoliv národnosti. Zvířata se nemohou využívat pro „formování ideologie protiřečící právům člověka“ (A co to dělá starostka sama teď?). A organizátoři koridy, když tak pojmenovali býky, „přestoupili (prý) hned několik červených čar.“

„Jsme město, které věří v genderovou rovnost, v integraci a ve dveře otevřené všem“ (hned je jasné, o co jí ve skutečnosti jde, ne?), uzavřela.

58letá Ana Gonzalesová Rodriguezová je vzdělaná filoložka, typický příklad (takzvané) progresivní inteligence. Je aktivistkou levicově liberální Španělské socialistické dělnické strany (PSOE; členka Socialistické internacionály a Strany evropských socialistů), která vede boj za úplné rozpuštění španělských tradic v kyselině sírové „evropských hodnot“. Paní Gonzálesová vedla Službu pro rovné příležitosti žen a mužů na Asturianském ženském institutu (kdo je pak asi tak rovnější?), působila jako ředitelka kanceláře ministra pro rovnost Španělska, zástupkyně Španělska při Evropském institutu pro rovnost žen a mužů (EIGE; sídlo ve Vilniusu), ministryně školství, kultury a sportu v Asturii, tajemnice  pro rovnost Asturské socialistické federace. Dne 15. června 2019 byla zvolena starostkou Gijónu. Žádný manžel, žádné děti.

Místní pobočka opoziční středopravé Lidové strany již oznámila, že starostka sama vnucuje konkrétní ideologii a „zesměšňuje se“. Proti rozhodnutí přijatému úřady začali sbírat podpisy. Pablo González, vůdce gijónských populistů k tomu řekl: „Radikální socialisté opět omezují svobodu obyvatel Gijónu.“ Národní konzervativní strana „Vox“ správně nazvala starostku „sektářkou“. Paní Gonzálesová byla plně podporována kolegy socialisty i neotrockisty ze strany Podemos, která je spolu s PSOE součástí vládnoucí koalice.

Tisková kancelář Svazu chovatelů býčích býků (UCTL) vysvětlila, že zvířata dostala svá jména, protože pocházejí od krav pojmenovaných Feministka a Nigerijka, jejichž 35 letý rodokmen absolutně a rozhodně vylučuje „politický a sociální kontext“.


Poznámka překladatele: Tohle je typický „neškodný“ příklad skutečné degradace hodnot, morálky, svědomí a dnešní praktické neplatnosti jakýchkoliv „papírů“ o získané vzdělanosti. Takových případů je i kolem nás mnoho, byť menších rozsahem, úrovní i zdánlivým dosahem. Když mlčíme, tak sami podle starých pouček a zkušeností, vyjadřujeme svůj souhlas i s takovými „drobnými“ šílenými ztřeštěnostmi. A pak jednoho krásného dne se divíme, kam jsme to došli! A je to příklad také toho, jaký byl, je a bude trockismus ve své podstatě. To není a nebyla nikdy žádná levice, jen „líbivými slovy“ zahalená ultrapravice. Protože vždy nakonec rozhodují činy a ne slova. Jak prohlásil jednou Stalin, když se ho ptali, jak je možné, že skupiny (bucharinovci, trockisté atd.) souzené v třicátých letech došly na „svoje“ pravicové pozice: „Jdeš nalevo, dojdeš napravo. Jdeš napravo, dojdeš nalevo. Prostě dialektika.“

Zdroj: Zavtra.ru

Přeložil a poznámky Bedřich Vinopalník

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
24. 8. 2021 17:41

Zdá se mi, že ten euroatlantický blahobyt (sice na dluh a ne úplně pro všechny), vede k nudě a následně k vymýšlení zbytečností – to v lepším případě.
Jinak to je nebezpečná zábava a nejspíš se nakonec nějakým způsoběm autorům těch debilit vymstí.

Anebo – že by za tím byla klesající úroveň vzdělanosti a tím neschopnost najít nějakou skutečnou, život zlepšující hodnotu?

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
24. 8. 2021 19:13

Místo řešení skutečných problémů se nový eurosoudruh/žka věnuje podřadným pitoMOSTEM. Nástroj? Příkaz, zákaz, zákon. Ale dá se takto řešit třeba inflace, bydlení, stavba infraSTRUKtury? Možná to dojde až k Zorrovi. A flamencu. A Donu Quitovi. Ačkoli Zorro asi patří do Ameriky. Nezjišťuji to.
Nebo že by šlo o nové příznaky staré španělské chřipky?

PPK
PPK
Reply to  orinoko
25. 8. 2021 5:35

Jak např. řešit inflaci, bydlení, nebo státní infrastrukturu? Tak především nežvanit, ukončit kovid a v parlamentu odhlasovat zákon, že firmy se schránkovým sídlem v cizině a vytvářející si obrat a zisk z činnosti na území ČR, tak že musí odvádět z tohoto DAŇ tomuto státu ZDE, protože právě zde je pro to i jejich faktické sídlo. A aby to nebyl zákon polovičatý, tak ať to platí i pro pobočky cizích bank. A hned bude na byty a tu tvou STRUK-turu.

Last edited 1 rok před by PPK
PPK
PPK
Reply to  Alva
25. 8. 2021 20:45

IMHO politici právníky vždy budou poslouchat až jako ty poslední. Jednak politici si zákony oficiálně tvoří a především prosazují jen „podle svého“, (přičemž právníkům je dovoleno pouze ty zákony citovat), druhak politici musí poslouchat rozkazy svých skutečných páníčků v bankách a u bílých koňů bank typu Soroše. Takže změna ničeho nebude, pokud hromadně nezvedne zadky LID alespoň do generální stávky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
25. 8. 2021 6:23

To neznáš Vencu! je tvrdohlavej jako bejk

Gatta
Gatta
25. 8. 2021 6:06

Paní na starostku Chicaga nemá, ale i tak mi připadne už od podívání jakási „nekorektní“.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 8. 2021 6:36

To je nějaká bejkárna. Se podívej předsedo, ta Gonzálka kouká jako bejk.
Můra jedna pelešivá, podívej, čumí sem. Počkej já ji proženu. Svatej Jereiáši, panenko skákavá, odstup sílo nečistá!

PPK
PPK
25. 8. 2021 16:53

Systémově totalitní eurošílenství, lockdowny a násilná covid plandemická vakcinace, pokrytecká „korektnost“, 72 pohlaví nebo např. ten rasismus naruby… To vše je jen špatně skrývaná tyranie moci a odvádění pozornosti od typického fenoménu kapitalismu – korupce a chucpe činů jako jeho základu, spravedlnosti za peníze, bídy většiny v sociální nesouměřitelnosti a občanské nesvobody. Za mého mlada se tomu říkalo „lhát si do vlastní kapsy“.

Gatta
Gatta
26. 8. 2021 7:36

Následující odkaz nemá s býky nic společného – s článkem ho pojí jen slovo EUROŠÍLENSTVÍ.

Článek je obsáhlý a pro ty, kteří jsou ohledně automobilových norem EURO na produkci CO2″ nepolíbeni“ bude možná nepochopitelný. Což je nemusí mrzet, neboť samotný postup EU je nepochopitelný.

Za přečtení stojí i pro ty, kteří auta nesnášejí, jezdí jen „bezemisní“ MHD, na kole, nebo chodí všude pěšky. Jde především o praktiky fungováni EU.

Můj názor – elektroauta jsou jen přechodné období, než budeme chodit pěšky všichni. Nejlépe bosí, protože výroba bot také produkuje ten zabijácký CO2.

https://dfens-cz.com/jak-eu-zakazala-prodavat-skodu-fabii-combi/

Alva
Alva
Reply to  Gatta
26. 8. 2021 9:50

Británie to už řeší.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/britanie-nasadi-proti-uhliku-nejlehci-prvek-vesmiru-vedci-uz-varuji-172986#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=bBwHJUG7lMH-202108241830&dop_id=172986&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Takovým geniálním „eurounijním“ způsobem s (ne)očekaným (?) výsledkem:
„Pokud by vláda použila zelený vodík s nulovou uhlíkovou bilancí k pokrytí třetiny očekávané britské poptávky po vodíku, modrý vodík by vytvořil stejné emise jako přibližně jeden milion aut jezdících po britských silnicích každý rok“.
.

idiotronic
Reply to  Alva
26. 8. 2021 13:26

Vodík, vyrobený elektrolýzou vody vyžaduje 45 až 50 kWh na kilogram. Odpadající kyslík není schopen konkurovat kyslíku z destilace vzduchu, tak se vypustí. Jedinou cestou je zkreslit tyto údaje a znemožnit pravdivé kalkulace. K tomu existují dotace, které umožňují splacení fotovoltaiky dřív, než vyrobí energii, potřebnou pro výrobu sebe sama.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 8. 2021 17:32

Vrbětice volá… Dneska to bouchlo v nějaké bulharské zbrojovce, jeden dělník zahynul.
Petrov-Boširov mne (asi babiše také) už začínají děsit :-)))

idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
26. 8. 2021 23:44

Původně jsem (v odchylce od tématu) chtěl pokračovat v ironickém duchu, ale po pročtení prvního pramene mne to přešlo.WIKI (Bolevecká katastrofa). Muniční výrobu přestěhovala Škodovka do Nýřan 1917-1958, kde nehody již nedosáhly řetězového průběhu, (vždy 2 mrtví) pouze na konci války byl na závěr chaosu zjištěn stav, který k opakování velké nehody směřoval – nikdo se k záměru nehlásí.Při bombardování během války se spojenci ,,netrefili“. Pro mladé anarchisty: TNT se vám nepodaří jen tak přivést k výbuchu. Mně se to podařilo až na strojním bucharu, ručními kladivy nikdy nic. Doma jsme s ním v šedesátých létech zatápěli v kamnech( hnusně… Číst vice »

nh4no3b.jpg
Gatta
Gatta
27. 8. 2021 13:15

Ještě k Eurošílenství

AK dnes – na stránce dole – 27 srp 2021, 14:19
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=11&sid=434e0f69004c1619b1b055b53c7382cf&start=3660

Už se hlásili i Ukrajinci, že přepravu NS-2 budou provozovat, že mají velké zkušeniosti.

No já nevím – někdo má svoje směrnice a svůj Třetí energetický balíček – někdo má plyn… A léto pomalu končí …

Mimo jiné už vícero automobilek opustilo trh EU, protože odmítají naplňiovat nesmyslné předpisy EK.

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
27. 8. 2021 21:11

Představení pokračuje – opět viz AK- Rusko.

Hodinu po rozhodnutí německého soudu ohledně NS2 Gazprom přestal přijímat objednávky na rok 2022. Patrně do doby, dokud se nevyjasní situace …
Cena plynu stoupla ihned o 6% na 580 USD.

pozn. Cenu plynu nezvyšuje Putin, ale kapitalistická modla – BURZA.