Evropa si dává mat

Evropská unie manévruje sama sebe krok za krokem do situace, ze které nemůže vyjít se zdravou kůží.

Z jedné strany dává smlouvou s Tureckem naprosto volnou ruku Ankaře, aby podle svých potřeb dávkovala intenzitu proudu migrantů, jimiž bude Evropa zásobována. Pokud jakýkoli požadavek Turecka nebude splněn, poznáme to podle početností davů tísnících se na balkánských hranicích.

Zároveň má být vládám jednotlivých členských zemí odebrán veškerý vliv, aby mohly třeba jen spolurozhodovat o tom, kolik nově příchozích je ještě jejich země schopna absorbovat.

O těchto počtech nebudou však do budoucna moci rozhodovat ani politici v Bruselu, ani Komise, a už vůbec ne Evropský parlament. Bude stanoven jednoduchý vzoreček, který s matematickou přesností automaticky převede tureckou libovůli do podoby houfu utečenců vnuceného jednotlivým zemím.

Zcela bude ze hry vyřazena politika na úrovni národních států. Ať v nich volby dopadnou jakkoliv, ať v jejich vládách a parlamentech zasedne pravice, levice anebo politický střed, nebude to mít naprosto žádný vliv na vývoj složení obyvatelstva, na jeho sociální strukturu a bezpečnostní problémy.

Bez ohledu na programy, se kterými půjdou jednotlivé strany do voleb, bude vítěz už dopředu zavázán řídit se v podstatných věcech instrukcemi, které vymysleli členové Komise, jež nevolil nikdo.

V důsledku toho všeho nebudou faktickými partnery Turecka při určování dalších osudů Evropy vlády evropských zemí, ale neziskové organizace. Ty už dopředu souhlasí s tím, že přivítají jakkoliv početný kontingent, který Turecko na cestu uvolní. Na rozdíl od vlád nemusejí neziskové organizace skládat ze svých počinů nikomu účty. Zároveň nemají žádný ekonomický ani politický důvod na tom, aby proud migrantů slábnul.

Na šachovnici Evropy tak budou působit tři síly. Turecká vláda se svými stupňujícími se požadavky, neziskové organizace se svými vlastními prioritami a Brusel, který za nic nemůže, protože všechno automaticky řídí příslušný algoritmus. Pro demokracii na této šachovnici už příliš místa nezbude.

Zdroj: Právo

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
16. 4. 2016 18:38

Pro demokracii na této šachovnici už příliš místa nezbude.

Ono tam nějaké místo bylo?

Gatta
Gatta
16. 4. 2016 19:05

Obecně, tedy nejen z pohledu „Kolapsu složitých společností“: Pokud se něco, či nějaký systém, stane neefektivní a následně nefunkční, tak dříve nebo později prostě zanikne a změní se na systém nebo formu jednodušší.

Ale nevím, jesti je to nějaká útěcha …

Béda
16. 4. 2016 19:51

To není jediný mat pro Evropu. Další mat si dala podřízeností zájmům USA, které jsou protřečivé se zájmy Evropy. Evropa by měla mít bytostní zájem na míru a stabilitě v okolí Evropy i v Evropě. namísto toho se nechala vmanévrovat k účasti do četných válek v okolí Evropy a na hranicích Evropy. Měla by mít eminentní zájem na ekonomické a politické stabilitě center na kterých je zdrojově závislá. Místo toho se účastnila napadení a válek pod zástupnými a vylhanými důvody v Iráku, Libyi, Sýrii, v tranzitní Ukrajině, extrémně zhoršila své vztahy s Ruskem a sebepoškozuje se sankcemi s Ruskem. Nakonec… Číst vice »

Béda
17. 4. 2016 5:46

Béda napsal

Obrtlík promluvil: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaoralek-Cesko-odmita-kvoty-na-migranty-kvuli-tomu-ze-nefunguji-431256

Tentokrát dokonce rozumně.

Ale kde zůstala demokracie? Proč o tom, s kým chtějí trvale žít a komu mají postupně odevzdat svoji vlast nemůže rozhodovat lid?

Irena
17. 4. 2016 9:00

Béda napsal
Nakonec zajímavost nesouvisející: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7825-saudske-urady-obamovi-pohrozily-ze-pokud-zverejni-jejich-angazma-v-11-zari-prodaji-sva-aktiva-v-usa

  

https://www.youtube.com/watch?v=0EyvVDru0sE

Tady tu zvědavost senátorů ohledně těch posledních nezveřejněných stránek té zprávy celkem dobře komentují. Ve smyslu, že to asi nejsou ty úplně nejdůležitější otázky, které by v té věci měli pokládat. Je to od 45:20.

LF
LF
17. 4. 2016 9:20

Co čekat od společnosti, která stálým posilováním sociálních práv a doslova vydírání bohatých chudými voliči dosáhla toho, že potenciální zaměstnanci jsou líní (zašívání), fyzicky nevýkonní (chybí nejen povinný tělocvik, ale i vojenská služba), neochotni pracovat za adekvátní mzdu (polštář sociálních dávek + občasné černé práce), nevzdělaní (tlak na výkon zmizel i ze škol) a neochotní převzít zodpovědnost za cokoli. Prakticky tytéž vlastnosti kupodivu vytýkají ženy dnešním mužům; neskromnost, lenost, fyzickou slabost, neochotu k zodpovědnosti, fňukání. Cesty k radikální změně jsou zabetonovány a všechno odstěhovat do Vietnamu, Bangladéše a Portorika (nebo Panamy :)) nelze. Nalít do Evropy novou, čerstvou a divokou… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
17. 4. 2016 9:25

LF napsal Co čekat od společnosti, která stálým posilováním sociálních práv a doslova vydírání bohatých chudými voliči dosáhla toho, že potenciální zaměstnanci jsou líní (zašívání), fyzicky nevýkonní (chybí nejen povinný tělocvik, ale i vojenská služba), neochotni pracovat za adekvátní mzdu (polštář sociálních dávek + občasné černé práce), nevzdělaní (tlak na výkon zmizel i ze škol) a neochotní převzít zodpovědnost za cokoli. Prakticky tytéž vlastnosti kupodivu vytýkají ženy dnešním mužům; neskromnost, lenost, fyzickou slabost, neochotu k zodpovědnosti, fňukání. Cesty k radikální změně jsou zabetonovány a všechno odstěhovat do Vietnamu, Bangladéše a Portorika (nebo Panamy :)) nelze. Nalít do Evropy novou, čerstvou… Číst vice »

Sio
Sio
17. 4. 2016 11:18

Bédo, když už jste tak produktivní, nemusel byste tu strkat ještě příspěvky odvádějící od tématu. I když na fajta nemáte, ten tu dal akorát tři 3,14čoviny a všechny mimo mísu. Fajte, mám v tom hledat úmysl? Ani neodpovídejte, škoda místa tady. Ostatní si prosím povšimněte a nereagujte. Odvedení pozornosti od závažného tématu je evidentní.

Sio
Sio
17. 4. 2016 11:21

K článku. Jan Keller, alespoň pro mě, je autorita, která nemluví do větru. Pokud nám hrozí, že sem budou strkat migranty podle vzorečku, jak je tu budou chtít udržet? Další kolo bude odsouhlasit jim sociálku jako v Německu? To si opravdu necháme všechno líbit? Mi samému, jak to slyším, začínají být i fašisti méně hnědí a to k nim rozhodně nepatřím.

fajt
17. 4. 2016 11:50

Sio napsal

Bédo, když už jste tak produktivní, nemusel byste tu strkat ještě příspěvky odvádějící od tématu. I když na fajta nemáte, ten tu dal akorát tři 3,14čoviny a všechny mimo mísu. Fajte, mám v tom hledat úmysl? Ani neodpovídejte, škoda místa tady. Ostatní si prosím povšimněte a nereagujte. Odvedení pozornosti od závažného tématu je evidentní.

Sio, vy jste ale nabral kuráže, doufám, že vám zůstane i do času po evropských. ..)

petr jihlava
petr jihlava
17. 4. 2016 13:44

Zpravodajství a politické komentáře ,,levicového“ deníku Právo má poslední dobou podobu pravicového bulváru. Řada seriozních a levicových komentátorů přestala do Práva psát. Podněcování k nenávisti, které u Jana Kellera pozorujeme od loňského léta, nelze hodnotit jako jeho obrácení. Je to autentická součást jeho politického a společenského zaměření, jeho hodnotové orientace. S levicí to nemá nic společného, stejně jako u Miloše Zemana a většiny českých sociálnědemokratických a komunistických funkcionářů. Migranti jsou bezpochyby nejslabší částí evropských společností. Útočit na nejslabší členy společnosti bylo a je doménou pravice, s levicí to nemá nic společného, stejně jako Miloš Zeman, který levicová témata dovedně využívá,… Číst vice »

Béda
17. 4. 2016 14:34

petr jihlava napsal Zpravodajství a politické komentáře ,,levicového“ deníku Právo má poslední dobou podobu pravicového bulváru. Řada seriozních a levicových komentátorů přestala do Práva psát. Podněcování k nenávisti, které u Jana Kellera pozorujeme od loňského léta, nelze hodnotit jako jeho obrácení. Je to autentická součást jeho politického a společenského zaměření, jeho hodnotové orientace. S levicí to nemá nic společného, stejně jako u Miloše Zemana a většiny českých sociálnědemokratických a komunistických funkcionářů. Migranti jsou bezpochyby nejslabší částí evropských společností. Útočit na nejslabší členy společnosti bylo a je doménou pravice, s levicí to nemá nic společného, stejně jako Miloš Zeman, který levicová… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 4. 2016 14:34

petr jihlava napsal nemálo dřívějších funkcionářů dřívějšího východoněmeckého (komunistického) svazu mládeže po zániku NDR stalo příznivci neonacismu. Máte na mysli třeba Angelu Merkelovou ? To by Vám chlebodárci neprominuli,viďte ? Jestli budu mít možnost do toho mluvit,doporučím umístit zvýšené počty mladých muslimů se smartfony po kapsách do podhůří Jeseníků,nejlépe někam mezi Uničovem a Rýmařovem. Martin snad promine. Ale ono by si to zasloužili i jeho sousedé.Už za to trápení,které mu způsobují. Stran Jana Kellera a jeho údajné podněcování k nenávisti. Používáte pluralis majestatis,nebo jen potvrzujete,že jste součástí kolektivu zabývajícího se trollingem? Ono takový vedlejší příjem je k penzi vítaný,že ano… Číst vice »

Sio
Sio
17. 4. 2016 15:29

petr jihlava napsal Zpravodajství a politické komentáře ,,levicového“ deníku Právo má poslední dobou podobu pravicového bulváru. Řada seriozních a levicových komentátorů přestala do Práva psát. Podněcování k nenávisti, které u Jana Kellera pozorujeme od loňského léta, nelze hodnotit jako jeho obrácení. Je to autentická součást jeho politického a společenského zaměření, jeho hodnotové orientace. S levicí to nemá nic společného, stejně jako u Miloše Zemana a většiny českých sociálnědemokratických a komunistických funkcionářů. Migranti jsou bezpochyby nejslabší částí evropských společností. Útočit na nejslabší členy společnosti bylo a je doménou pravice, s levicí to nemá nic společného, stejně jako Miloš Zeman, který levicová… Číst vice »

Admirál
Admirál
17. 4. 2016 16:22

Petr z Jihlavy – máte nezpochybnitelný dar nebo jste se to musel dlouho učit – vyjádřit mnoha slovy málo nebo nic. Mohu Vás ujistit, že oceňován bývá opak.

Nicméně přece jen kousek po kousku tu „moderní liberální levici“odkopáváte.

Globální oteplování, vítači, antizemani, antisociálové, přikulovači pravdyalásky.

Jen pokračujte.

petr jihlava
petr jihlava
17. 4. 2016 17:20

Bédo,hudrypere,Sio,Admirále v barbarském prostředí třetího světa opravdu není pro levicové ideály místo, jen nechutné xenofóbní protofašisty. Kde že to bydlíte?

Sio
Sio
17. 4. 2016 18:25

petr jihlava napsal

Bédo,hudrypere,Sio,Admirále v barbarském prostředí třetího světa opravdu není pro levicové ideály místo, jen nechutné xenofóbní protofašisty. Kde že to bydlíte?

Nejspíše v zemi trollů, soudě podle tebe. Vykat ti nebudu, trollům se tyká.

Béda
17. 4. 2016 19:00

petr jihlava napsal

Bédo,hudrypere,Sio,Admirále v barbarském prostředí třetího světa opravdu není pro levicové ideály místo, jen nechutné xenofóbní protofašisty. Kde že to bydlíte?

Tohle má být ta konstruktivní diskuse, multinicku?

Aleš
Aleš
18. 4. 2016 8:54

Petr Jihlava: Pana Bartoše vůbec nevnímám jako ohrožení naší demokracie. Co je ohrožením, to dost správně popisuje pan Keller. A jestli je pro demokracii ještě něco rizikovější, tak jsou to hlupáci a pomatenci, kteří ztrácí kontakt s realitou. Ve spojení s naštvaným či vyhladovělým či vystresovaným davem se pak dějí věci. Postmodernistické žvatlání je ideálním rádoby korektním a intelektuálním mentorováním a nástrojem mločí propagandy dnešní doby. Postmodernismus je méně levicový než nějaký prototyp Konvičky, Kotleby nebo Bartoše. Postmodernismus je nástrojem totalitního reálného idiotismu/neoliberálního kapitalismu. Ani bych se nedivil, kdyby jistý Karel Dolejší byl na výplatní pásce stejné mocenské skupiny jako… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
18. 4. 2016 14:19

Kolik živých muslimů jste v životě viděli? Kolik muslimských zemí jste navštívili? S kolika muslimy hovořili? A v kolika muslimských rodinách nocovali a jedli?
Já opravdu nerad diskutuji se stupidními dogmatiky.
Čím je islám, se vedou diskuse všude na světě, v muslimských zemích zejména. Lidem, kteří ty diskuse vedou, nesaháme ani po kotníky, co se vzdělání a vhledu do problematiky týče. Já na rozdíl od vás nejsem vykladačem islámu, nýbrž pokorným občasným konzumentem diskuzí o něm.

Alena
Alena
18. 4. 2016 14:28

petr jihlava napsal

Kolik živých muslimů jste v životě viděli? Kolik muslimských zemí jste navštívili? S kolika muslimy hovořili? A v kolika muslimských rodinách nocovali a jedli?
Já opravdu nerad diskutuji se stupidními dogmatiky.
Čím je islám, se vedou diskuse všude na světě, v muslimských zemích zejména. Lidem, kteří ty diskuse vedou, nesaháme ani po kotníky, co se vzdělání a vhledu do problematiky týče. Já na rozdíl od vás nejsem vykladačem islámu, nýbrž pokorným občasným konzumentem diskuzí o něm.

taky jsou pro mne vysokoškolští profesoři velkou autoritou, prof. Martinem C. Putnou počínaje a dalšími v řadě konče

Béda
18. 4. 2016 14:32

Poslouchaj multinicku,

abychom byli trochu konkrétní. Je podle koránu žena rovnocenná a rovnoprávná s mužem? Jsou podle koránu jinověrci rovnoprávní s muslimy? Jsou v muslimských zemích (kde převládá korán) muslimové nepřímo nuceni konvertovat k islámu vymáháním specielní daně? Je korán reformovatelný? Existují v západních zemích no go zóny? Jaký je procentuelní podíl zaměstnaných muslimů v západních zemích? Co teroristické akce muslimů v západních zemích? Co násilí muslimů na nemuslimech v Kolíně a v jiných západoevropských městech?

Béda
18. 4. 2016 14:33

… nemuslimové nuceni konvertovat…

Sio
Sio
18. 4. 2016 15:05

Béda napsal

Poslouchaj multinicku,

abychom byli trochu konkrétní. Je podle koránu žena rovnocenná a rovnoprávná s mužem? Jsou podle koránu jinověrci rovnoprávní s muslimy? Jsou v muslimských zemích (kde převládá korán) muslimové nepřímo nuceni konvertovat k islámu vymáháním specielní daně? Je korán reformovatelný? Existují v západních zemích no go zóny? Jaký je procentuelní podíl zaměstnaných muslimů v západních zemích? Co teroristické akce muslimů v západních zemích? Co násilí muslimů na nemuslimech v Kolíně a v jiných západoevropskýchměstech?

Bédo, snad neočekáváš od trolla konstruktivní odpovědi? Ten umí jen trollit o vlastní důležitosti.

Béda
19. 4. 2016 12:54

Dovolenkáři táhnoucí za sociálními dávkami jsou na cestě domů. Otázkou je, kdo jim zaplatí cestovní výlohy. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/skupina-16-krestanskych-uprchliku-pozadala-o-navrat-do-iraku/1340027?

Aleš
Aleš
20. 4. 2016 4:59

Bédo: Multinick se dopustil zásadního přehmatu. Fašistická lež o podněcování k nenávisti, kde obvinil autora článku i prezidenta, vypovídá za své. To má společné s TOP 09 zmetky. To je podobné, jako když ze všech hříchů světa je obviňován prezident největšího státu. Proč se asi ti Iráčani vracejí? Co tady. Tady je nezaměstnanost, zima, nízké dávky, nijak vřelé přijetí. Doma jim bude líp. Zvlášť pokud mocnosti jako USA, Izrael, Turecko a Saudská Arábie přestanou podporovat teroristy v regionu. To však bude záležet i na tom, jak moc se udrží u moci neoconi v USA.