Evropská banka pro obnovu a rozvoj: 25 milionů USD pro ukrajinského drůbežího magnáta

Nedej se: Po stopách ukrajinského drůbežího magnáta

Rovinatá zemědělská krajina střední Ukrajiny se v posledních letech proměňuje. Rychlým tempem zde vyrůstají desítky velkokapacitních slepičích farem pro miliony kuřat, výrobny masokostní moučky, líhně i masokombináty. Všechny součásti výroby a zpracování kuřecího masa patří agroholdingu MHP (Mironivsky Hliboproduct) ukrajinského oligarchy Jurije Kosjuka, jednoho z nejbohatších lidí v zemi. Farmy zabírají nejkvalitnější půdu, MHP válcuje místní drobné zemědělce a ohrožuje zdroje pitné vody.

Některými vesnicemi projede až několik stovek kamionů denně – silnice jsou zničené, lidem praskají domy a firma se nechystá vyplácet finanční kompenzace. Na hladký průběh byznysu dohlíží soukromá ochranka. Protesty mohou znamenat riziko ztráty zaměstnání a jak se již aktivisté na vlastní kůži přesvědčili, často i nátlakové návštěvy krátce střižených ochránců ve sportovních soupravách. 27 000 z cca 132 000 tun ročního exportu masa koncernu MHP končí na stolech spotřebitelů v sedmnácti zemích Evropské unie. Letos MHP otevřela svou pobočku na Slovensku a chystá se objem exportu určeného pro evropský trh dále zvyšovat.

Pořad České televize můžete sledovat ZDE.

Zázrak se nekoná, evropská banka oligarchu podpoří

Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) ve středu odsouhlasila půjčku ve výši 25 milionů dolarů pro Mironivsky Hliboproduct. Podpoří tak agroholding ukrajinského miliardáře Jurije Kosjuka, který je přitom často a hlasitě kritizován pro pochybné obchodní praktiky. Rozhodnutí politicky významné instituce nezměnil ani apel nevládních organizací, které minulý týden banku od poskytnutí finanční podpory zrazovaly.

Celý článek na Arnika.org

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
tatarBédasenil Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
senil
Člen
senil

EU zase škodí, co jiného jste čekali? Udělala za posledních 10 let EU něco rozumného? Nespomínám si. Je potřeba zredukovat EU jenom na volný obchod, jinak není EU k ničemu potřebná.

http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

Béda
Člen
Béda

https://www.hlavnespravy.sk/krajcirka-europy-preco-sa-odevy-svetovych-znaciek-zacali-vyrabat-na-ukrajine/1247814 …..Podľa výpočtov asociácie Ukrlegprom teraz v krajine pracuje okolo 1,9 tisícky odevných závodov, ktoré šijú a vyrábajú odevy, obuv, bielizeň a doplnky. Teraz sa v ukrajinských fabrikách šije produkcia mnohých svetovo známych značiek – Zara, Marks & Spencer, Esprit, Hugo Boss, Mexx, Moschino, Dolce & Gabbana a ďalších. Majitelia značiek si vyberajú Ukrajinu kvôli možnosti platiť nízku mzdu, ktorá tvorí v priemere podľa odvetví okolo 3000 hrivien mesačne (110 dolárov). To je porovnateľné so mzdou v Malajzii a Bangladéši a päťkrát menej, ako v Číne, vysvetlil zástupca odevnej spoločnosti… ..Blúzku alebo šaty pre zahraničnú značku môžu ukrajinské krajčírky ušiť… Číst vice »

tatar
Člen
tatar

Béda napsal https://www.hlavnespravy.sk/krajcirka-europy-preco-sa-odevy-svetovych-znaciek-zacali-vyrabat-na-ukrajine/1247814 …..Podľa výpočtov asociácie Ukrlegprom teraz v krajine pracuje okolo 1,9 tisícky odevných závodov, ktoré šijú a vyrábajú odevy, obuv, bielizeň a doplnky. Teraz sa v ukrajinských fabrikách šije produkcia mnohých svetovo známych značiek – Zara, Marks & Spencer, Esprit, Hugo Boss, Mexx, Moschino, Dolce & Gabbana a ďalších. Majitelia značiek si vyberajú Ukrajinu kvôli možnosti platiť nízku mzdu, ktorá tvorí v priemere podľa odvetví okolo 3000 hrivien mesačne (110 dolárov). To je porovnateľné so mzdou v Malajzii a Bangladéši a päťkrát menej, ako v Číne, vysvetlil zástupca odevnej spoločnosti… ..Blúzku alebo šaty pre zahraničnú značku môžu ukrajinské… Číst vice »