Fašizace EU jede naplno

Getty Image Azov

Chápu, že Hitler kapitalistickému Západu nevadil do doby, dokud jej nenapadl. Ale co je moc, to je moc, viz současné udělení Sacharovovy ceny.


Evropský parlament uvedl v tiskové zprávě z 19. října, že poslanci Evropského parlamentu udělili Sacharovovu cenu za svobodu myšlení za rok 2022 takzvanému „odvážnému ukrajinskému lidu zastoupenému prezidentem, volenými představiteli a občanskou společností“. Výborně! Ale jakými představiteli? A jakou cenu? Připomeňme, že Sacharovovu cenu za svobodu myšlení uděluje EP každoročně, od roku 1988. Cena má vyznamenat jednotlivce a organizace hájící lidská práva a základní svobody. Je pojmenována po sovětském fyzikovi a politickém disidentovi Andreji Sacharovovi. Viz tento tweet stránky EP v angličtině (ZDE) s tímto textem:

Poslanci Evropského parlamentu udělili statečnému ukrajinskému lidu zastoupenému prezidentem, volenými představiteli a občanskou společností Sacharovovu cenu za svobodu myšlení za rok 2022.

Tisková zpráva: http://eptwitter.eu/q9pX

A teď se podívejte, jakou ilustraci „ukrajinského lidu“ zvolil EP na svém prohlášení, viz jejich foto.

EP AFP Sergei Supinsky

Tak, aby bylo jasno. Na obrázku je Olga Maljučenková, což je přítelkyně slavného bijce jménem Frostovik, aneb Nikolaj „Zima“ z neofašistického praporu Azov. Originální fotka je tady, vzato v Kyjevě na demonstraci za osvobození pluku Azov v Kyjevě dne 3. května 2022.

Getty Image Azov

A nyní se na tuto vyznamenanou dámu podívejte v reálu, originál na ukrajinském webu (ZDE).

Olga Malyuchenko Ancien Blason Du Bataillon Azov 706da

To je prosím Olga Maljučenková se standartou neonacistického pluku Azov a symboly Černého slunce s runou Wolfsangel, což je klasická standarta 2nd SS Panzer Division Das Reich (ZDE).

Andrej Dmitrijevič Sacharov se z toho musí obracet v hrobě. A mně, jako bývalému politickému vězni, je z toho na blití. Viz série článků Balkanizace-Ukrajiny-a-ukrajinizace-EU I-II. Chápu, že Hitler kapitalistickému Západu nevadil do doby, dokud jej nenapadl. Ale co je moc, to je moc. Dějiny se obvykle opakují dvakrát: Nejdříve jako drama a později jako komedie. To je moudro nějakého Karla Marxe.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
28. 10. 2022 13:13

Žádná konspirace !!!

Postoj pana ministra k připomínce výročí založení republiky.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na-budove-ministerstva-vnitra-visi-vedle-vlajek-cr-a-ukrajiny-i-putin-40412956

Bety
Bety
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 15:22

Kdyby doprostřed vyvěsil vlajku s hákovým křížem, tak by priority našeho ministra vnitra
byly snad jasné i těm méně chápavým.

jb
jb
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 15:59

Proč někdo dělá kalometaře výkalů našich kalojedlíků nechápu.

Zde, na OM.

Last edited 1 rok před by jb
Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 16:04

Oprava. Můj výše uvedený příspěvek je odpovědí na komentář p. Gatty. Omlouvám se za svojí zbrklost.

jb
jb
Reply to  Dolmen
28. 10. 2022 16:36

výše = níže, že jo?

viz: https://outsidermedia.cz/fasizace-eu-jede-naplno/#comment-113651
. . .

Tak toto pro změnu chápu (příspěvek).

Alva
Alva
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 21:20

Řeknu vám vizitka naší vlády – to je opravdu noblesa sama.

Dnešní datum se týká 28. října1918 a žádná jiná cizí vlajka (natož pak pytel na mrtvoly) mimo vlajky slovenské tu v ten den nemá co dělat.
Je to naše a slovenská historie ať už je vláda jakákoli – proamerická nebo proukrajinská či proamerická..Republika není jejich majetkem.

Dolmen
Dolmen
28. 10. 2022 16:02

Vůbec bych se nedivil, kdyby po téhle provokaci přerušila RF s kvazistátem, který si říká ČR, diplomatické styky. A nejen diplomatické. Tady bude brzy a na dlouhou dobu velmi krušno.

Bety
Bety
Reply to  Dolmen
28. 10. 2022 18:57

Před Muzeem se také zase předvedli, ale co mi přišlo z hlediska rusofobů kontraproduktivní bylo, jak tam jeden z nich povídal, že hlavně přišli ukázat, že nejsou
jako ti dole. Vzhledem k tomu, že jich tam byly maximálně dvě stovky a těch dole byly desítky tisíc….

Alva
Alva
Reply to  Bety
28. 10. 2022 21:26

Významný den naší historie slavíme nadávkami a urážkami Ruska a Putina – jak civilizované a kultivované.

Last edited 1 rok před by Alva
PPK
PPK
Reply to  Alva
29. 10. 2022 8:34

Kdyby po třiceti letech tu fasádu své kachlíkárny Ra-kušan raději alespoň umyl a ta okna vyměnil. Jenže, tím by neprokázal oddanost páníčkovi …

Alva
Alva
Reply to  PPK
29. 10. 2022 20:28

Tak prý to byla jen satira, milá provokativnost. Tím spíš by ale tu fasádu mohli opravit, aby takové kreativní umění lépe vyniklo.
.
Dnes na Seznamu:
„TMBK: Nevkusný mrtvý Putin na budově ministerstva? Ne, to jen blbě chápete“.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tmbk-tmbk-nevkusny-mrtvy-putin-na-budove-ministerstva-ne-to-jen-blbe-chapete-218025#

A kdo je TMBK?
Satirické koláže z dílny Tomáše Břínka alias TMBK s milou provokativností reagují na velké i malé události z politiky, společnosti a popkultury. Photoshop populárního českého grafika a držitele dvou Křišťálových lup se rozjede vždy, když si někdo nebo něco začne příliš koledovat.

To pan TMBK už musí mít rozsáhlou sbírku českých „koledujících si“ politiků, zvláště vládních. Ale proč nás s těmi Seznam neseznamuje?

idiotronic
Reply to  Bety
29. 10. 2022 8:32

Příště těm dole poradí, aby jedli koláče…

Gatta
Gatta
Reply to  Dolmen
28. 10. 2022 19:53

Taky mě to napadlo, když jsem to sem dával. A to si platíme z daní …

Irena
29. 10. 2022 17:07

Z internetu: “Staré sny o spoločnom európskom domove sa zrútili, musíme sa pripraviť na „ťažké roky“.” Povedal 28. októbra, nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v Berlíne v osobitnom príhovore k občanom krajiny.  Steinmeier po návrate z Ukrajiny načrtol pochmúrny scenár budúcnosti svojej krajiny. Skonštatoval, že Nemecko a Rusko sú v opozícii, a preto sú pred nami ťažké roky, tvrdé roky. Nemecký prezident hovoril dosť obrazne: „Dividendy mieru boli vyčerpané. Staré sny o spoločnom európskom domove sa zrútili. Pre Nemecko je to začiatok éry ísť proti vetru.“  Podľa Steinmeiera je Nemecko v najhlbšej kríze od znovuzjednotenia v roku 1990. Je zrejmé, že nemecký… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
29. 10. 2022 19:37

Tak o Německu se už velmi dlouho mluví jako o okupovanén státu od roku 1945 – a o tom, že němercký kancléř se schvaluje předem !!! mimo území Německa. Ale, že to dojde tak daleko, že pro jakékoliov výroky herce hrajícího Ukrajinského prezidenta bude v Německu platit: „Vaše přání je nám rozkazem“, to jsem nikdy nečekal. Bohužel Rusko začalo tu speciální operaci jako první a to byla zásadní chyba. Mělo se k tomu nechat dotlačit. Čekal jsem, že po tehdy započaté evakuaci obyvatel Doněcka a Luganska dá Rusko Kievu okamžitě nějaké ultimátum ve stylu „už ani jeden granát na Doněck“… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Gatta
29. 10. 2022 21:00

Já si ale myslím, že už se jim nechtělo čekat na další Operaci Barbarossa.

Alva
Alva
Reply to  Bety
29. 10. 2022 23:50

Myslela jsem, že to celkem dobře bylo vysvětleno v tom Sakerovu článku, ale buď v Česku převládá takový ten západní (anglosaský) model přístupu k plebsu (= spotřebnímu materiálu, jinak se na něj ohledy brát nemusejí), nebo byl špatně pochopen..

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
30. 10. 2022 7:30

Ještě jsem o tom přemýšlel. Rusko vše v podstatě dělalo, ale na jedné straně to nebylo Západem bráno vážně, neproniklo to mediálně, a na druhé straně to bylo vše velmi pomalé. A Rusové na sobě nechali dlouhé roky „dřevo štípat“, až byli donuceni k „velkému třesku“. A potom ta speciálni operace působila jako agresivni blesk z čistého nebe a jako popření včerejších slibú o neinvazi. Obecně: „Kdo se vyhýbá malým konfliktům – ten se dočká velkého“. Znovu musím opakovat, že patrně zcela selhala ruská rozvědka (rutinérský šlendrián, neschopnost, pohodlnost, nebo možná i zrada !!! ???) a ruské vedení mělo naprosto… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Gatta
30. 10. 2022 10:55

Zásadní chyba s tím, že začali první by to byla, pokud by se mohli aspoň z části spolehnout na tu proklamovanou západní zásadu o fair play. Jejich vlády a média by řvaly o ruském agresorovi i kdyby ty jejich připravené fašistické sbory byly už sto kiláků za ruskou hranicí. Rusové ani nemuseli mít na paměti Hitlera, stačí k tomu Jugoslávie, Libye, Irák, Sýrie…i další uměle vyvolané konflikty na bývalém území SSSR. Že na chybách, které se pak staly měla zásluhu prodejná pátá kolona a možná i ty špatné informace se nedohaduji. Prodejní zmetci se najdou všude, stačí podívat se na… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
30. 10. 2022 11:42

V podstatě Vám nemám co namítnout. Ono to jde vždy „od lesa“ a potom se to stupňuje a nabaluje. Když to vezmeme od MeeToo – obžaloby a diskriminace bez soudů, blokáda Olympiády a dopingová obvinění, zvolení Trumpa 2O16 – nařčení a bezprecedentní kampaň proti prezidentovi USA bez důkazů, BLM a trapne klekáni ve sportu, volby v USA 2020, potom 2 roky Covid … …nakonec ruská hrozba. A vše si západni společnost nechala líbit. Těžko pak chtít od takových lidí vlastní úsudek. To by si totiž museli přiznat svoje dosavadní blbství. Spoustu si toho nechalo líbit i to Rusko. Třeba v… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Irena
29. 10. 2022 19:45

Tak, tak. Německá (j)elita je v pozici stejného politického psa, jako ta elita česká. Před pár měsíci uctivě vrtěli ocasy, když jim „soused“ Rus téměř zdarma přes plot házel piškoty a občas i nějaký chutný buřt. Ale to už skončilo. Americký páníček to zjistil, zaharašil řetězem základen v Ramsteinu a dalších koutech chlívku EU a psi teď musí na Rusa štěkat a vrčet, aby nedostali po hřbetu. No a české štěně má navíc strach, jak do jara přežije, až uhodí zima. Žádné piškoty nebudou a ani tráva ke žraní pod sněhem už neporoste.

Alva
Alva
Reply to  PPK
29. 10. 2022 23:53

Výborné a srozumitelné přirovnání. Jen kdyby si to politici chtěli a byli schopni přiznat.

Aleš
Aleš
30. 10. 2022 7:47

Přece fialová vláda dělá všechno dobře, jen to občas málo a nedokonale vysvětlí občanům a oni pak nevděčníci šíří prokremelskou propagandu…
Du hast mich? Amerika! Moscow? Rammstein!!! Uber alles. A proto dezombifikace.

PPK
PPK
Reply to  Aleš
30. 10. 2022 8:26

Z vojny víme, že kdyby neexistovali bažanti, nebyli by ani mazáci a jimi prováděná šikana. Totéž v politice: Kdyby neexistovaly státy vojensky slabé nebo i jen pasivní, nebyly by „sankce“ od těch „silných v kramflecích“. A do třetice – kdyby neexistovali lidé chudí, neexistovali by ani bohatí. V čem je tedy problém? Je v tom, že odjakživa existují hlupáci, kteří věří v kdejaký zákeřný výmysl kdejakých sociopatů. A potom se naivkové diví, jak je nespravedlivý svět. No a ti nejhloupější z naivků si navíc i myslí, že to tak být musí.