Fenomén Trump 2

Co nového se událo po necelých 2 týdnech vlády prezidenta Trumpa?

Nová administrativa přes slovní proklamace prezidenta Trumpa nezměnila dosavadní praktickou politiku vůči Rusku: viz „…nová stálá zástupkyně USA při OSN Nikky Haleyová prohlásila ve svém prvním projevu na zasedání Rady bezpečnosti, že protiruské sankce USA v souvislosti s Krymem platí i nadále, dokud se poloostrov nevrátí pod kontrolu Ukrajiny…“ (http://cz.sputniknews.com/svet/201702034673564-kreml-optimismus-potoj-usa-sankce/), viz“…do Černého moře vplul americký torpédoborec s Tomahawky…“ (http://www.novarepublika.cz/2017/02/drazdeni-medveda-nekonci-do-cerneho.html) a Trumpova velvyslankyně v OSN odsuzuje ruské agresívní akce na východní Ukrajině (http://www.zvedavec.org/vezkratce/14000/)

Nový americký prezident neodvolal americké  vojáky od ruských hranic, instruktory a CIA z Ukrajiny, protiruský kurz kyjevské loutkové vlády se ještě přitvrdil,  neodvolal lodě z příbřežních vod omývajících Rusko, nezměnil směr americké politiky vůči Rusku v OSN.

Kromě toho se mu v poměrně velice krátké době podařilo nabourat vztahy USA:

  1. s Mexikem – zde prý uvažuje dokonce o použití americké armády;
  2. s Čínou – ze strany americké administrativy zazněly vůči Číně velice tvrdá ultimativní a agresivní prohlášení ve vztahu k čínským aktivitám v Jihočínském moři, které prý USA v žádném případě nedopustí. Reakce Číny se nesla v podobně nesmlouvavém duchu. V souvislosti s novým prezidentem, který prohlašoval, že nebude aktivistický, že ukončí éru samozvaného amerického globálního četníka, je to dost zvláštní skutečnost.;
  3. s Íránem –  „Spojené státy v reakci na nedávný test balistické rakety uvalily v pátek sankce na 13 lidí a 12 společností v Íránu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Trumpovu administrativu. Nový americký prezident Donald Trump již ve čtvrtek na Twitteru uvedl, že Írán dostal od USA kvůli raketové zkoušce oficiální výstrahu. V odpovědi na otázku, zda v reakci zvažuje i vojenské možnosti, Trump novinářům řekl, že „nic není vyloučeno“. V pátek ráno pak prezident USA tweetoval, že si „Írán zahrává s ohněm“. „Neváží si toho, jak ‚laskavý‘ k nim byl prezident Barack Obama. To já takový nebudu!“ sdělil Trump….“ viz (https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nebudu-laskavy-jako-obama-prohlasil-trump-a-uvalil-na-iran-sankce-12750, http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7170-navrh-zakona-na-preventivni-utok-na-iran-ve-snemovne-reprezentantu-je-aktivni.htm);
  4. s EU – na pozadí proklamovaného amerického ekonomického izolacionismu hrozí zavedení celních bariér a zhoršení vztahů s EU, kde se po debaklu kandidátky na úřad prezideta USA Clintonové začíná mluvit stále otevřeněji o americkém nepřátelství.

Pokud jde o ekonomiku, tak prezident USA Donald Trump v pátek podepsal vládní nařízení o přezkoumání tzv. Doddova-Frankova zákona z roku 2010 o finančním dohledu. Je to první krok v Trumpově plánu omezit regulace finančních služeb. Podle agentury Reuters je vládní nařízení o zákonu pouze symbolickým oslabením zákona. Legislativu totiž může změnit pouze Kongres… (http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/428426-trumpovi-vadi-zakon-regulujici-wall-street-necha-ho-prezkoumat.html)

Takže toto má být ten svěží vítr nových vztahů, který všechno narovná a dá do pořádku?

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
4. 2. 2017 10:50

Bohužel se mi nepovadlo jako poslední do článku vtělit otázku: Nestalo se pouze to, že prooligarchické prokorporátní militantní globalisty nahradili ve vedení USA prooligarchičtí prokorporátní militantní nacionalisté?

hudryper
hudryper
4. 2. 2017 11:42

Vážený Bédo , po dvou týdnech Trumpovy prezidentury nemůže ani tak netrpělivý pozorovatel,jako jste Vy, očekávat v zahraniční politice výsledky,které se až dosud nikomu nepodařilo vyřešit za celá desítiletí. To,co Vy traktujete jako Trumpovy mínusy,to jsou aktivity,kterými si připravuje srozumitelnou pozici pro budoucí dohody. Nejlépe je to vidět na vztazích EU k němu a jeho týmu. Jde o styl, na jaký nejsou Trumpovi partneři zvyklí a jak vidno,ani Vy to nejste schopen posoudit jinak,než ze své nedůvěry vystavěným obrázkem světa,jak ho vlastně chcete vidět. I když jde jednoznačně o politickou hru,nejde v žádném případě jen o jakýsi špílec. Zatím jsem… Číst vice »

peter.
4. 2. 2017 11:50

Pred pár dňami som na OM dal odkaz na nejaký ruský portál,v ktorom sa píše,že Trump sa má osobne stretnúť s Julkou Timošenkovou.Vtedy som to označil z bluf a dodal som,že Porošenka by z toho porazilo.
No ako vidno z nasledujúceho odkazu…..stalo sa! Trump prijal Timošenkovú na neoficiálnom stretnutí.
http://ukraina.ru/news/20170204/1018249046.html

Béda
4. 2. 2017 11:59

hudryper napsal Vážený Bédo , po dvou týdnech Trumpovy prezidentury nemůže ani tak netrpělivý pozorovatel,jako jste Vy, očekávat v zahraniční politice výsledky,které se až dosud nikomu nepodařilo vyřešit za celá desítiletí. To,co Vy traktujete jako Trumpovy mínusy,to jsou aktivity,kterými si připravuje srozumitelnou pozici pro budoucí dohody. Nejlépe je to vidět na vztazích EU k němu a jeho týmu. Jde o styl, na jaký nejsou Trumpovi partneři zvyklí a jak vidno,ani Vy to nejste schopen posoudit jinak,než ze své nedůvěry vystavěným obrázkem světa,jak ho vlastně chcete vidět. I když jde jednoznačně o politickou hru,nejde v žádném případě jen o jakýsi špílec.… Číst vice »

Béda
4. 2. 2017 12:03

hudryper,

Jinak budu velice rád, jestli se pletu a rád se v takovém případě veřejně omluvím.

leoš
leoš
4. 2. 2017 12:09

Rád se budu mýlit,ale od jeho prvních prohlášení jako prezidenta mám dojem,že se ´náš Doníček´,mění na Dolfíčka.

vymylimimozek
vymylimimozek
4. 2. 2017 13:27

Takhle nějak –

Průvodce domovem důchodců:
vlevo se válí dědek
denně se věší, tak se těší
všech světlých zítřků svědek.

peter.
4. 2. 2017 14:45

Béda napsal
Jenom aby již brzy nemuseli začít točit film „Podvod jménem Trump“. Osobně nemám ohledně svých názorů, pokud odpovídají zjevným faktům (i když je mnozí ještě nevidí)

Nikto netvrdí ani netvrdil,že Trump okamžite po svojom nástupe zmení USA na Putinovi do riti lezúci štát.p.hudryper sa vám len snaží(beznádejne)vysvetliť,že nech bude Trump robiť vo funkcii čokoľvek,tak vždy to bude lepšie ako keby sa stala prezidentkou p.H.Clintonová.Vy ste zrejme z veľmi bohatej rodiny,lebo tak dlhé vedenie ako vy,má len málo ľudí.

Admirál
Admirál
4. 2. 2017 15:47

Je velmi důležité sledovat mainstrém. Podle toho, jak na něj čím dál, tím intenzivněji čtí síru, je to s ním zatím dobré. A je na ně spoleh.

Až ho začnou chválit, bude to horší.

orinoko
4. 2. 2017 15:57

Ehmm … co říci? Pro me osobne je uhelnym kamenem činnosti soudruha Trumpa jeho účinkování v syrské otázce, potazmo v íránské. A ty jsou nad slunce jasnejsi. Ta nova emericka prasečí hlava v cernobilem hauzu nejenže natloukla svůj servilní zájem do izrazidova rekta, ale ještě začala vytvářet pseudoproblemy. Íránu vyhrožuje, Sýrii chce parcelovat podle vlastních představ, spekulacnim sejdirum chce uvolnit ohlavku , a Číně nadekretovat mantinely chování. – Prostě pokračuje v černobílém US adovi. Je dobře, ze v Emericke vyhrál Trump. Změna je život. Ale to je také vše. Siditko se jménem Trump, jaké tu někteří preferují, je jejich vlastni… Číst vice »

Béda
4. 2. 2017 16:28

Admirál napsal Je velmi důležité sledovat mainstrém. Podle toho, jak na něj čím dál, tím intenzivněji čtí síru, je to s ním zatím dobré. A je na ně spoleh. Až ho začnou chválit, bude to horší. Pane Admirále, dával jsem 1 odkaz na Sputnik, 1 na N.republiku, 2x na Zvědavce a 1x na Novinky, které jsem použil jako dílčí prameny. Uznejte, že většina z nich nemá s mainstreamem nic společného. Myslím, že v tomto případě, ať jsou naše sympatie a přání jakékoliv, jsou rozhodující konkrétní FAKTA. Doufám, že mě nepokládáte za Clintonovce, Sorosovce anebo kavárníka. Přesto, že jsem si po… Číst vice »

Béda
4. 2. 2017 16:39

Jinak pokud kterýkoliv zde diskutující zná nějaké konkrétní politické kroky (tím nemyslím nějaké nezávazné anebo všeobecné sliby) prezidenta Trumpa, které konkrétně přispěly po jeho inauguraci ke zklidnění mezinárodních vztahů, to znamená přinesly nějaké konkrétní hmatatelné zlepšení (třeba co se týče sankcí vůči Rusku, vojenského ohrožování Ruska ze strany „obranné“ NATO v čele s USA, uklidnění situace na Donbasu ), k omezení moci 1%, ať je zveřejní.

Béda
4. 2. 2017 16:50

V USA nyní probíhá spor mezi korporátními globalisty -Killerovci a korporátními nacionalisty – Trumpovci (někteří v této souvislosti mluví – každý ze svého úhlu pohledu o „revoluci“): https://cz.sputniknews.com/svet/201702044678759-barevne-revoluce-vyvoz-artikl-usa/

Admirál
Admirál
5. 2. 2017 16:35

Béda napsal Pane Admirále, dával jsem 1 odkaz na Sputnik, 1 na N.republiku, 2x na Zvědavce a 1x na Novinky, které jsem použil jako dílčí prameny. Uznejte, že většina z nich nemá s mainstreamem nic společného. Myslím, že v tomto případě, ať jsou naše sympatie a přání jakékoliv, jsou rozhodující konkrétní FAKTA. Doufám, že mě nepokládáte za Clintonovce, Sorosovce anebo kavárníka. Přesto, že jsem si po celou dobu americké volební taškařice přál v čele USA víc Trumpa než Killeri, nemohu než jeho konkrétní politiku po inauguraci kritizovat. Už jsem to psal, Trumpova největší zásluha, kterou bud mít i kdyby nic… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 2. 2017 20:24

ori: Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. A tady je jediný problém, prozatimní existence této teroristické organizace. To nebylo divadlo, oni se skutečně báli, že jim Doníček vezme jejich hračičky z rukou. Komu pomůže Trump proklamacím stran Iránu a Číny? NATO to nebude ani náhodou. Doníček opisuje, poloslovanský gambit…

Béda
5. 2. 2017 20:40

Aleš napsal ori: Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. A tady je jediný problém, prozatimní existence této teroristické organizace. To nebylo divadlo, oni se skutečně báli, že jim Doníček vezme jejich hračičky z rukou. Komu pomůže Trump proklamacím stran Iránu a Číny? NATO to nebude ani náhodou. Doníček opisuje, poloslovanský gambit… Doníček rozhodně NATO rozpouštět nechce. Naopak chce navýšení výdajů na tuto servisní organizaci pro USA first (USA fakticky tuto organizaci ovládají, určují její pravidla, priority – velí jí a hrají v ní vzhledem ke své vojenské síle absolutní dominantní roli. Což se fakticky rovná povýšení studené… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 2. 2017 22:27

http://www.novarepublika.cz/2017/02/vitezstvi-le-penove-utrum-pro-nato.html#more Krizoví manažeři sice nejsou žádní lidumilové, v tom máte pravdu bédo, ale síly působící pro posílení národních států hrajou do karet v rozkladu nadnárodní teroristické sítě, a to se děje. Všiml jste si, jak Lavrov poslal kompliment Rexovi? Za Hitlary bychom měli za sebou poslední vánoce. Studené válečnictví řízené globalisty vedlo USA do kopru, jejich udržení o každý den déle u moci zvyšovalo nebezpečí, že by v rámci kolaterálních škod padla Evropa, samotné USA nebo celý svět… Nacionalismus má samozřejmě také obří rizika, s prostředky které jsou, ale ještě na podzim byl svět ještě hodně nebezpečné místo k životu.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 2. 2017 0:27

Bédo, Trump NATO potřebuje na další „přeformátování“ Evropy, každopádně to vypadá, že ho tak chce využívat… To neznamená, že ho bude „věčně“ dále „sponzorovat“. A kdyby i účast USA byla v úrovni tří procent HDP, pak…??? NATO nemá v současné době budoucnost, nebude zřejmě zrušeno ihned (vzniklo by vakuum), ale nejspíše se hodně pozmění jeho možnosti jsou již nyní hodně omezeny tím k čemu je současná administrativa ochotna a k čemu ne. Ano, v delší perspektivě je nutné jej nahradit jinou organizací, a CELOEVROPSKÁ bezpečnost je bez přímé účasti RF nemyslitelná. Ale „třeba“ k tomu „dojdou“ i duté makovice „evropských… Číst vice »

Béda
6. 2. 2017 0:30

Ano – heslo „USA first“ určitě neznamená úsilí o hegemonii USA.

Martin (už bez taky m)
6. 2. 2017 1:25

Bédo, když vše víte a jste tak přesvědčen, obracet se na Vás již nebudu, promiňte, já jsem jenom prostý člověk.