Filmový klub Bez Cenzury: Food, Inc.

NWOO vás zve na film:


Food, Inc.


13. listopadu 2013, 19:00,  Jazzová sekce, Valdštejnská 14, Praha 1


Ve svém filmu Food, Inc. (Potraviny s.r.o.) odhaluje režisér Robert Kenner praktiky amerického potravinářského průmyslu a ukazuje některá fakta o průmyslové výrobě potravin, která byla dosud americkým konzumentům s tichým souhlasem vládních ministerstev utajována.


Film Food, Inc. ukazuje, jak hrstka korporací ve Spojených státech amerických kontroluje dodávky potravin a často staví vlastní zisk před zdraví spotřebitelů, živobytí amerických farmářů, bezpečnost zemědělských pracovníků a ochranu přírody.


Režisér Robert Kenner svůj film obhajuje takto: „Máme kuřata s obrovskými prsními svaly, dokonalý vepřový řízek, sojové boby rezistentní proti insekticidům, dokonce rajčata, která se nekazí, ale máme také nové kmeny E. coli – nebezpečné bakterie, která způsobuje onemocnění přibližně 73 000 Američanů ročně. Trápíme se s obrovským nárůstem obezity, zejména u dětí, a epidemickým rozšířením cukrovky mezi dospělými."


Film obsahuje mimo jiné také rozhovory s odborníky a autory jako je Eric Schlosser (autor světového bestselleru Fast Food Nation), Michael Pollan (autor knih The Omnivore’s Dilemma, In Defense of Food: An Eater’s Manifesto) nebo podnikateli Gary Hirshbergem (zakladatel výrobce biojogurtů Stonyfield’s Farm) a farmářem Joel Salatinem. Food, Inc. odkrývá překvapující a často šokující pravdu o tom, co Američané (a nejen oni) jedí, jak jsou potraviny produkovány, a kam naše společnost směřuje.


Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Vstupné dobrovolné – na provoz Jazzové sekce

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/565140470223313/


Přijďte, zvěte, sdílejte…. :-)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments