Five Finger Death Punch: Wrong Side Of Heaven

Zatímco se díváte na toto video, 300 tisíc veteránů spí na ulici…

Režie: Nick Peterson

Produkce: Alec Eskander

Hudba a text: Zoltan Bathory, Ivan Moody, Jason Hook, Jeremy Spencer, Kevin Churko

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
17. 7. 2015 20:08

Tri sta tisic veteranu-bezdomovcu, to je celkem male cislo. Uz po leta maji Spojene Staty zhruba jeden a pul milionu v obrannych slozkach, tyto funkce se rotuji, statisice Americanu byli v jedne dobe cleny americke defence, pak odesli, prisli je vystridat novi.. Veterani jsou vsichni, kteri nekdy narukovali a byli v USarmy, Navy, Air Force a i Domobrane-National Guards a podobne, – nezavisle, zda se ucastnili valecnych boju .. Tyto statisice, mozna miliony obcanu mohou bezplatne pouzivat nemocnice a zdravotni vyhody, po dvacetilete sluzbe pak i slusnou pensi. Veterani bezdomovci jsou nicmene smutmy ukaz, jsou to vesmes ztroskotanci bez rodinneho… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 7. 2015 20:22

Zdravim soudrzku danu.
Predstav si, ze jsem docela militarne zalozen. Dokonce NATO vlastnim modrou knizku. Co s tim udelas?

Sio
Sio
17. 7. 2015 20:50

Dana napsal Tri sta tisic veteranu-bezdomovcu, to je celkem male cislo. Uz po leta maji Spojene Staty zhruba jeden a pul milionu v obrannych slozkach, tyto funkce se rotuji, statisice Americanu byli v jedne dobe cleny americke defence, pak odesli,prisli je vystridat novi.. Veterani jsou vsichni, kteri nekdy narukovali a byli v USarmy, Navy,Air Force a iDomobrane-National Guards a podobne, – nezavisle, zda se ucastnili valecnych boju .. Tyto statisice, mozna milionyobcanu mohou bezplatne pouzivat nemocnice a zdravotni vyhody,po dvacetilete sluzbe pak i slusnou pensi. Veterani bezdomovci jsounicmene smutmy ukaz,jsou to vesmes ztroskotancibez rodinneho zazemi,lidi co se neuplatnili,alkoholici. Proste je… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 7. 2015 4:40

je to smutne, lec smutnejsi je utrpeni a smrt ktere americka vojska prinasi do zemi kam je nikdo nezval. veterani jsou byvaly dobrovolnici, jako nasi zoldneri v Afganistanu. Oboje, jak naruseni veterani tak rozvracene zeme jsou dusledkem silove politiky USA.

Dana
Dana
18. 7. 2015 5:28

Nu Sio, socialni revue podle mne neni tak verohodna, jako treba Hypoindex, dle ktereho jsem se tolik v odhadu nezmylila. Tam pisi : Podle expertních odhadů ministerstva práce a sociálních věcí je v České republice zhruba 30 tisíc lidí bez domova, dalších 100 až 120 tisíc lidí je ohroženo ztrátou bydlení. Stát musí tomuto stavu podle ministryně čelit ve spolupráci s kraji, městy a obcemi. A to statistika neuvadi ani odhad, kolik ceskych bezdomovcu a emigrantu je uradum neznamych… Ve Spojenych Statech jsou mracna bezdomovcu, ja jsem psala o veteranech, o kterych je video. Americky stat nema povinnost nekoho zivit,… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
18. 7. 2015 6:36

No, mohli taky spát v hrobě.

Amenre
Amenre
18. 7. 2015 6:44

Procpak se nevrati do tech zemi, kde demokracii, svobodu a trvaly raj na zemi pomahali implementovat ? Tamni lide jsou plni vdecnosti a jiste radi pribytkem nebo penizem sveho Spasitele obdaruji.

Vlastimil
Vlastimil
18. 7. 2015 11:56

Nejde přece o čísla! Jde o lidi. Pouhých sto lidí přespávajících na ulici, svědčí o stavu společnosti. Jak myslíte, Dano, že by se postaral náš stát o své veterány, kdyby jich měl srovnatelné množství, tedy nedej bože! Našel by se vůbec někdo z muzikálových „celebrit“, kdo by dal do kupy takový klip? A kolik by na jeho výrobu uvolnila slavná nadace Člověk v plísni? Ne to není překlep. Dívat se na něco takového slušným člověkem otřese. A vy vylezete se statistikou!!!

Dana
Dana
19. 7. 2015 2:52

Vlastimile, myslim, ze v jadru jde o to, komu pomoci. V Americe mame veterany radi, a i kdyz si zaslouzi vic, jsou na tom dobre. To neni propaganda, jen v me rodine mame 4 veterany. V Cesku, ale i v Americe stat pomaha nekdy tem, kteri si to nezaslouzi, nic pro vlast neudelali a jen krici s natazenou rukou o svych pravech. . Mne je bezdomovcu lito, ale presto preferuji obycejne lidi, kteri to take nemaji lehke. Denne vstavat do prace, starosti o hypoteku, rodinu a zamestnani je velka zodpovednost, starost, kterou lide bez prostredku neznaji. Kdo ma zajem o… Číst vice »

Béda
19. 7. 2015 5:01

Je paradoxem, že ti kteří za žold pomáhají zvětšovat korporacím jejich zisky a v jiných zemích šířit nenávist, bídu, hrůzu, násilí a „nešťovice“ nakonec sami končí na ulici jako nepotřebný „odpad“. Mnozí jako mrzáci, žebráci, narkomani trpící nejrůznějšími nemocemi, včetně psychických.

Dana
Dana
19. 7. 2015 16:17

Je paradoxem, ze zatim co v USA maji veterani z druhe svetove valky zajistene bezplatne bydleni od Socialni security domovu, zajistenou pensi, adekvatni zdravotnictvi, tak v Ruske Federaci jsou odkazani na mnohalete sliby a ani Putin jim doposud nepomohl, potrebnych jsou statisice a vladni pomoc je z vetsiny rozkradena. Z ceskeho tisku: ………. Původně úřady vycházely z toho, že potřebných je zhruba 35 tisíc, počet žádostí byl ale desetinásobný. „Do dneška jsme zaopatřili 281 tisíc veteránů a vynaložili jsme 308 miliard rublů (146 miliard korun),“ řekl Putin. Naše památka je pošlapávána, stěžují si veteráni… Z této sumy peněz nic nedostal… Číst vice »

Béda
19. 7. 2015 16:32

Dana,

Veteráni z 2.SV nebyli ani na jedné straně žoldáci, jako ti dnešní. Do zbraně šli povinně, žoldáci jdou dobrovolně a stát byl plně odpovědný za jejich povolání i za jejich odškodnění za zranění. Dnešní kapitalismus není socialistickým „zaopatřovacím“ ústavem – to snad víte. (USA přešly po zkušenostech se svými misemi k „misím“ buďto cizíma rukama (dají jim zbraně, peníze, metodiku, pomohou rozeštvat) anebo skrze soukromé agentury svých nájemných vrahů, aby minimalizovaly náklady za trvalé zdravotní následky. Nevím proč mícháte jabka se zelím.

Dana
Dana
19. 7. 2015 17:29

Stat, jmenem lidu, je zodpovedny v kazdem pripade. Byl to stat, ktery je pozadal o nasazeni. At uz dobrovolne ci nucene. Oni uposlechli vyzvu a ve Statech neni mezi veterany rozdil, proste se uznava, ze se obetovali a plnili obcanskou prisahu.. Zachovali se cestne. Tim hure pro Rusko, ze za padesat let po valce nemaji zavedene vladni struktury, ktere by ocenily a zaopatrily obycejne lidi, sve obcany. . Ve state Severni Karolina mame nekolik domovu pro veterany, ano zaopatrujeme je, vse na ucet statu. Ukazka jednoho domova: http://www.doa.state.nc.us/vets/stateveteranshomes.aspx Ovsem, svobodymiluvni veterani si zase stezuji, ze tam nesmi po nocich delat… Číst vice »

peter.
19. 7. 2015 17:34

Dana napsal Stat,jmenem lidu, je zodpovedny v kazdem pripade.Byl to stat, ktery je pozadal o nasazeni. At uz dobrovolne ci nucene.Oni uposlechli vyzvu a ve Statechneni mezi veterany rozdil, proste se uznava,ze se obetovali a plnili obcanskou prisahu.. Zachovali se cestne. Tim hure pro Rusko,ze za padesatlet po valce nemaji zavedene vladni struktury, ktere by ocenilya zaopatrily obycejne lidi,sve obcany. . Ve state Severni Karolina mame nekolik domovu pro veterany,ano zaopatrujeme je, vse na ucet statu.Ukazka jednoho domova: http://www.doa.state.nc.us/vets/stateveteranshomes.aspx Ovsem, svobodymiluvni veterani si zase stezuji,ze tam nesmi po nocich delat hlucneparty,(rozumej bordel -)na pokojich se nesmi kourit,alkohol jen v mire,ze… Číst vice »

Dana
Dana
19. 7. 2015 17:47

Argumenty ovsem zadne, Petriku, ze.
Uz jste si klikl na mem zdroji o veteranech na ten obrazek dole, , jinak taky se tomu rika ikonka na tu VIRTUAL TOUR ?
:-)

Béda
19. 7. 2015 17:50

…300 tisíc veteránů spí na ulici…

abx
abx
19. 7. 2015 17:55

Dana napsal
Stat, jmenem lidu, je zodpovedny v kazdem pripade. Byl to stat, ktery je pozadal o nasazeni. At uz dobrovolne ci nucene. Oni uposlechli vyzvu a ve Statech neni mezi veterany rozdil, proste se uznava, ze se obetovali a plnili obcanskou prisahu.. Zachovali se cestne.

len tieto tri fotky povedia o plneni tejto „cestnej povinnosti“ viac ako tisic slov:

l. http://i.guim.co.uk/img/static/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2012/11/12/1352680617774/mylaid_460x276.jpg?w=620&q=85&auto=format&sharp=10&s=36cf5f40a31fca4f24b16e6b2dca90a6
2. http://vietnamfulldisclosure.org/wp-content/uploads/2015/03/Dead_man_and_child_from_the_My_Lai_massacre-2-752×490.jpg
3. http://jackiewhiting.net/Collab/ColdWar/Images/Little%20Girl.jpg

abx
abx
19. 7. 2015 18:01

Dana, co citam vase vesele poznamky na rozne vazne temy, asi si predstavujete vojnu ako listovanie v damskom modnom casopise a popijanie chladeneho martini – aj to s elegantnych poldecovych poharikov…