Fokus Václava Moravce jako apel k národu

Pozor, pražská kavárna a s ní spojená česká média přezdívaná jejími nepřáteli jako české presstitutky vyhlásily prostřednictvím ČT a ústy jejího představitele Václava Moravce nejvyšší stupeň poplachu pro české obyvatelstvo, sídlící na území ČR i mimo ně. Stalo se tak včera večer v Moravcově pořadu FOKUS, do něhož byli, jako k historickému apelu k národu, povoláni všichni nejvyšší mediální odborníci z domova i ze zahraničí, které v pořadu jako expert nejznámější zastupovala herečka Magda Vašáryová, přicestovavši k pořadu až z daleké Bratislavy. A neučinila tak snad jen ze sympatií, které už dlouhodobě chová k příslušníkům pražské kavárny, ale proto, že se u nás v současných dnech děje něco vpravdě burcujícího. Něco, co otřásá nejen politickým děním u nás, ale mohlo by rozetřást i důvěrou, kterou k nám až dosud choval Brusel, Washington i jeho ambasáda na Malé straně. Totiž to, že národ přestává věřit svým oficiálním, to je tzv. mainstreamovým médiím, jako jsou ČT, ČRo, NOVA a vesměs všechny české tiskoviny, a čím méně věří jim, tím více sluchu i zraku popřává nejrůznějším autorům či spolkům, vystupujícím na tzv. alternativních serverech na internetu.

Tvůrci FOKUSu, kteří se rozhodli tomuto vývoji co nejrázněji čelit, stáli při přípravě svého pořadu před dvěma možnostmi. Buď do pořadu pozvou vedle zástupců oficiálních maintreamových médií i zástupce těchto alternativních internetových serverů a povedou tedy jednání ve formě jakéhosi ideologického souboje, který by měl největší šanci vyjevit, na čí straně je pravda, anebo odloží raději tuto věc jako nanejvýš riskantní stranou a v zájmu hladkého a nekonfliktního průběhu pořadu pozvou do pořadu jen lidi svoje a osvědčené. Celý pořad tak bude moci proběhnout v klidu a pořádku a plně se zaměří jen na cesty a techniky, kterými by se narušená důvěra národa v jeho oficiální média dala znovu obnovit.

A tak národ, který svým médiím pro jejich gobbelsovské zakrývání skutečného stavu věcí už dávno nevěří (proč se např. nedovídáme nic o Putinových projevech, proč se české veřejnosti zamlčela velká manifestace proti islamizaci na Václavském náměstí atd.), hleděl nyní na tzv. experty, domlouvající se na tom, jak to s tímto národem co nejschůdněji sfouknout, aby ho zas přetáhli na svoji stranu. Což až neskutečně připomínalo situaci, kdy se obyvatelé domu připletou k jednání lupičů, právě se na vyloupení jejich domu domlouvajících.

Což byl moment, který dodal celému Moravcově pořadu až neskutečné kouzlo – ale nezůstalo jen při něm. K přehlídce nejabsurdnějších nápadů účastníků setkání došlo, když je Moravec vybídl, aby předložili svůj názor, jak by se otřesená důvěra veřejnosti v oficiální média dala získat zpět. S odpověďmi začínala herečka Vašáryová, a skutečně herecky a jakoby v hlubokém zamyšlení pronesla, že nezbývá jiné cesty než přímý osobní kontakt – jich vyvolených – s lidmi, a to všude, kde se s nimi setkají..

Okamžitě jsem si začal představovat, kdy na mé setkání s herečkou asi tak přijde řada, ale to už se nad předchozím vznášel úžas z toho, že její nenápaditý nápad vzali všichni účastníci pořadu víceméně za svůj, protože sami viditelně na nic lepšího nepřišli.

A v tomto anejvýš rozpačitéma trapném duchu už velké setkání za obnovu důvěry v oficiální média končilo, a národ, který tuto komedii sledoval, jako by nad ním viděl tento obrovský nápis:

NEZAKRÝVEJTE A NELŽETE! KDYBYSTE SE DRŽELI PRAVDY, TOHLE SETKÁNÍ BY SE PŘECE VŮBEC NEKONALO. COŽPAK TO, PROBOHAŽIVÉHO, NECHÁPETE?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
6. 4. 2016 17:59

Dokud jim za to platí, tak to ani nepochopí… :-)
Vždyť co se jim děje? Celý národ už ví, jak lžou a přesto se jim poplatky dál sypou a zahraniční donátoři zřejmě také nestojí stranou, když u nás můžou sponzorovat Svobodnou Evropu, či jak se to centrum promývání mozků teď jmenuje.

zajoch
6. 4. 2016 19:38

Herečka Vašáryová, to je skutečně perla. A důvěryhodná, když vykládala jak nafackovala režiséru Krejčíkovi. Ten byl značně překvapen, nemohl si na tuto událost vzpomenout a doporučil uvědomit si tělesnou konstituci té dámy a svoji a posoudit, zda by to bylo vůbec možno provést. Madam se patrně chtěla zvýraznit a být zajímavá.

Sio
Sio
6. 4. 2016 23:08

Osobní kontakt z Vašáryovou už nejspíše ztratil své postřižinové kouzlo. Stále častěji si kladu otázku, proč se někteří lidé nezastaví a neřeknou si – „Už mám dost, není mi zapotřebí hrbit hřbet.“ Možná tu nejde jen o peníze, třeba jsou ve hře nějaké vyhrůžky. Jo, jak se jednou někdo stane VIP, je stavěn před těžký výběr. Za socíku je tolik neplatili, ale nemuseli se tolik ohýbat, lidi jim věřili a měli je rádi. A dnes?

TomATom
TomATom
7. 4. 2016 5:13

Tentokrát :-) úder na hlavičku. Je to přesně takto: „Madam, víte, když jste byla jako velvyslankyně ve Vídni, oni by ti hoši z útvaru ochrany ústavních činitelů mohli mluvit.“ :-D :-D

Sio
Sio
7. 4. 2016 6:49

TomATom napsal

Tentokrát úder na hlavičku. Je to přesně takto: „Madam, víte, když jste byla jako velvyslankyně ve Vídni, oni by ti hoši z útvaru ochrany ústavních činitelů mohli mluvit.“

Co? Madam se snad nechovala jako madam?

TomATom
TomATom
7. 4. 2016 7:49

Prý ne :-D Aspoň podle chlapců, co už jsou … ve výslužbě :-D

Admirál
Admirál
7. 4. 2016 9:44

.Nevím, jestli si to už uvědomují ti obyvatelé slonovinové věže, jestli si již uvědomují, že jsou už totálně profláknutí a že už to nejde zachránit. Pojetí toho Hlodavcova pořadu nasvědčuje tomu, že si to neuvědomují. Obvykle jsem dost opatrný na to, abych pronášel optimistické soudy, protože si dobře uvědomuji, že i mohutné děje nabírající směr a rychlost, jsou bržděny. Ale tady musím s potěšením konstatovat, že jsme za bodem zlomu, kdy se jim to už nepodaří zastavit. Mediální manipulace zákonitě přestává fungovat, tudíž zbude jim jen použít sílu. V tom okamžiku prohrají definitivně. Stanou se veřejnými nepřáteli. Od konečného účtování… Číst vice »

Aleš
Aleš
8. 4. 2016 9:11

Obyvatelé slonovinové věže zvyšují svoji agresivitu, a jsou čím dál více nebezpeční sobě i svému okolí. Při jejich globálním mocenském pádu dochází k podcenění nebezpečí, které znamenají. VÍCE NEŽ SI MYSLÍME.