George Friedman: Hlavním cílem USA je nedopustit spojení Německa a Ruska

Zostrih veľmi zaujímavého záznamu vystúpenia amerického analytika Georga Friedmena (http://sk.wikipedia.org/wiki/George_F…). Záznam je zostrihaný a čiastočne preusporiadaný, preto pre hlbšie štúdium odporúčame pozrieť originál.

Pre úplné a korektné vyhodnotenie odporúčame študovať Dostatočne Všeobecnú Teóriu Riadenia (ДОТУ) a Koncepciu Sociálnej Bezpečnosti (КОБ).

Pôvodný záznam (celý): https://www.youtube.com/watch?v=QeLu_…

Pôvodný zostrihaný záznam s ruskými titulkami: https://www.youtube.com/watch?v=azP2F…

Medzimorie – http://sk.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99…

„Cordon sanitaire“ – http://www.cojeco.cz/index.php?detail…

Titulky a text: Asgardjan Pěrvyj

Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
23. 3. 2015 10:56

Tohle by měli v ČT vysílat od rána do večera, snad by se některým tupounům konečně rozsvítilo v hlavě. Na Wikipedii píší, že Mezimoří mělo Polsko v plánu už po první světové, mimo jiné zahrnovalo Čechy, Moravu i Slovensko. Teď chtějí podle mapky odříznout jen kus Slovenska, ale to se může změnit. Takže vy, co se tu už druhý den hádáte, kdo kdy komu a jak moc v našem státě ukřivdil, byste se zvlášť měli podívat, co má pan Friedman pro nás v plánu.Polákům se ta idea určitě nezdá špatná, takže pokud by to Amíkům vyšlo, budeme tu mít polské… Číst vice »

Béda
23. 3. 2015 11:55

Odporný cynický jestřáb, pro kterého jsou osudy lidí v zničených krajinách doslova nic. Ukazuje skutečnou podstatu „svobody, demokracie a humanity“ nesené americkými manipulátory, konspirátory a žoldáky. Zcela otevřeně mluví o krvavém impériu, manipulacích, rozeštvávání států a politiků – tedy o tom, co stejně ti přemýšlivější již dávno zjistili když si poskládali skládačku, což ovšem „pravdoláskaři (ve skutečnosti lžinenávistníci) tají a pokoušejí se obrátit naruby.

Béda
23. 3. 2015 12:01

Bety napsal Tohle by měli v ČT vysílat od rána do večera, snad by se některým tupounům konečně rozsvítilo v hlavě. Na Wikipedii píší, že Mezimoří mělo Polsko v plánu už po první světové, mimo jiné zahrnovalo Čechy, Moravu i Slovensko. Teď chtějí podle mapky odříznout jen kus Slovenska, ale to se může změnit. Takže vy, co se tu už druhý den hádáte, kdo kdy komu a jak moc v našem státě ukřivdil, byste se zvlášť měli podívat, co má pan Friedman pro nás v plánu.Polákům se ta idea určitě nezdá špatná, takže pokud by to Amíkům vyšlo, budeme tu… Číst vice »

Béda
23. 3. 2015 12:19

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Analytik-Jan-Schneider-k-prejezdu-konvoje-USA-a-vsemu-co-s-tim-souvisi-Riga-je-novy-Mnichov-Budou-tvrdit-ze-Hitler-nas-chtel-chranit-Pane-Klvano-Stropnicky-Safre-a-dalsi-367444 z článku: „…Ministerstvo zahraničních věcí ČR připomíná chytrou horákyni. Na moji otázku („Jaké je stanovisko MZV k pochodu oslavujícímu nacistické SS v Rize, zvláště v kontextu s manifestací síly vojsk USA ve prospěch pobaltských republik proti Rusku, které děsivým způsobem poznalo zločiny nacismu?“) jsem dostal následující odpověď: „Pro MZV ČR je v případě vzpomínkových pochodů a shromáždění veteránů jednotek SS v Lotyšsku rozhodující to, že se lotyšská politická reprezentace od těchto akcí distancuje. Důkazem je např. případ z loňského roku, kdy předsedkyně vlády Lotyšské republiky rozhodla o odvolání člena vlády, který vyjádřil zájem či připravenost zúčastnit se pochodu veteránů.“… Číst vice »

Béda
23. 3. 2015 12:23

Pro odlehčení: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/116171-petra-jandu-nepustili-do-usa-zadrzeli-ho-na-letisti/ z diskuse: – FIFINA – Mého známého v USA udali Mého známého v USA udali, když opravoval vlastní dceři v jejím vlastním domě podlahu, za nedovolené podnikání. Mají sami přes 70 miliónů lidí na žebračenkách na jídlo, tak vyvádějí. – Barry – Rovnost,volnost,bratrství v podání USA.Kde je tajejich svoboda cestování,práva žít a pracovat,kde chceš z dob,kdy to na nás valil Hlas Ameriky a Svobodná Evropa. – brblal – Janda si tak velkou „vstřícnost “ od našich amerických přátel nezasloužil.To my jsme jiný národ.Naše rozvědka u nás nechá velvyslance SChapira osnovat plány na likvidaci prezidenta….U nás může kterýkoliv… Číst vice »

Miloslav
23. 3. 2015 12:32

Evoluci politického uspořádání světa je možné pouze zpomalit ne zastavit. Američané v připravenosti na kosmopolitizaci zaostávají za evropskými kolegy. Jedna možná cesta k novému politickému uspořádání světa je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

orinoko
23. 3. 2015 12:41

Soudruhu Jandovi to velmi přeji. Ten by měl především komunistům líbat prdel za zásluhy a svůj současný tučný příjem. Měl ho i za Přemysla Totáče. On patří přesně k té kohortě uměleckých úchylů , jejichž svět se skládá z nejprimitivnějších politických a sociálních rovnic.
– Raději se budu mýlit s Bušistou, než mít pravdu s Putinem.

Béda
23. 3. 2015 12:56

http://www.novarepublika.cz/2015/03/do-narodniho-centra-obrany-rf-byli.html

Do Národního centra obrany RF byli pozváni vojenští atašé zemí NATO. Uskutečnilo se vyhodnocení výsledků připravenosti Ozbrojených sil Ruska. Závěry velkých cvičení, která proběhla po celé zemi, byly oznámeny v sobotu v 15 hod. moskevského času. Ale ještě předtím byli do Národního centra obrany – vysoce utajeného zařízení – pozváni zahraniční vojenští atašé, včetně těch ze zemí NATO. Taková otevřenost ruských vojáků je ohromila stejně jako samotná cvičení.

fajt
23. 3. 2015 13:01

orinoko napsal Soudruhu Jandovi to velmi přeji. Ten by měl především komunistům líbat prdel za zásluhy a svůj současný tučný příjem. Měl ho i za Přemysla Totáče.On patří přesněk té kohortě uměleckých úchylů , jejichž svět se skládá z nejprimitivnějších politických a sociálních rovnic. – Raději se budu mýlit s Bušistou, než mít pravdu s Putinem. před více než půl rokem jsem s ním osobně hovořil ( po koncertě ), on si dobře uvědomuje , která bije, ale chová se nakonec jako každý spořádaný čech, je v řádku a komediálně uplacává normalizační atmosféru, tak jak to dělal i před neslavně… Číst vice »

hudryper
hudryper
23. 3. 2015 13:24

Béda napsal Ale ještě předtím byli do Národního centra obrany – vysoce utajeného zařízení – pozváni zahraniční vojenští atašé, včetně těch ze zemí NATO. Taková otevřenost ruských vojáků je ohromila stejně jako samotná cvičení. Putin prostě dělá všechno možné,aby těm šílencům ve Washingtonu,nebo alespoň vojákům v Pentagonu předvedl důvody,proč by neměli pokračovat v tažení k válce. Radši pozve špiony do nejutajovanějšího baráku v Moskvě,než by spálil byť jen chatrnou lávku,neřku-li mosty a vydal se do války. Jestli ani toto nezabere,očekávám obrovskou světovou kampaň vedenou Rusy s důkazy zločinné činnosti neoconské grupy vládnoucí Americe bez jakéhokoliv mandátu na základě zákonů,které si… Číst vice »

fajt
23. 3. 2015 13:31

to je pro Rusko taky příznačné, i Stalin měl pro američany slabost a do své smrti věřil, že se nakonec Truman uklidní a jeho válečné šílenství a nenávist přejde v opětovnou diplomatickou důvěru v Sovětský svaz jakou zaživali za Roosevelta v době druhé světové války. ..

Béda
23. 3. 2015 13:54

fajt,

já bych nesmiřitelného nepřítele rozhodně do svého hlavního stanu nepouštěl, natožpak abych mu rozkrýval výsledky cvičení a demonstroval jejich průběh. Snad Rusové nechtějí spáchat harakiri?

Béda
23. 3. 2015 14:05

http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19554-kyjevti-oligarchove-dali-clintonovym-vic-ne-saudove Hillary Clintonová coby jedna z kandidátek Demokratické strany na příštího prezidenta USA k sobě poutá pozornost a na povrch tak vyplouvají informace o chodu světové – a s ní i ukrajinské — politiky. Nejprve zveřejněné záznamy odhalily pozadí „demokratizace“ Libye, z níž se vyklubala soukromá válka paní Hillary, a poté se ukázalo, že nadace rodiny Clintonových získávala desítky milionů dolarů od klientů banky HSBC, takto spíš pračky peněz. Nově americký Wall Street Journal informuje, že v letech 2009 až 2013, tedy v době, kdy Hillary Clintonová zastávala post americké ministryně zahraničí, dostala nadace Globální iniciativa Clintonových 8,6 milionu dolarů… Číst vice »

Béda
23. 3. 2015 14:08

…Bill Clinton podle WSJ slíbil Baracku Obamovi, že po dobu působení Hillary Clintonové na ministerstvu zahraničí se všechny jejich nadace oficiálně zřeknou finančních příspěvků od cizích vlád, ale to „nadaci nebránilo přijímat miliony dolarů od cizinců spjatých se svými domácími vládami.“ Z přehledu WSJ pak vyplývá, že nejvíce peněz, asi 10 milionů dolarů, Clintonovi dostali právě od ukrajinských oligarchů. (Až za Ukrajinci skončili například Saúdové, přičemž podle účetních zpráv nadace v roce 2009, kdy Hillary Clinotnová nastoupila na post ministryně zahraničí USA, od velkých firem a zahraničních sponzorů získala mezi 34 a 68 miliony dolarů. Byl mezi nimi například i… Číst vice »

fajt
23. 3. 2015 14:15

Béda napsal

fajt,

já bych nesmiřitelného nepřítele rozhodně do svého hlavního stanu nepouštěl, natožpak abych mu rozkrýval výsledky cvičení a demonstroval jejich průběh. Snad Rusové nechtějí spáchat harakiri?

tak Kreml si věří, ale při dnešní úrovni a miniaturizaci monitorovací techniky, která významně použivá i organické segmenty, bych zas tak moc dajný nebyl ( někdy rozhodují detaily, které ani sebelepší družice či scan zařízení na dálku nedají) – ale to je už taková nátura a pokud to dělá dobře bohatýrům, kteří asi částečně provokují ale i stále nastavují ruku k dělbě moci, tak asi vsjo charašo. ..)

peter.
23. 3. 2015 14:16

Bety napsal Tohle by měli v ČT vysílat od rána do večera, p.Bety Ja,keď som si to video pozrel prvý raz,tak som neveril svojim očiam a hneď som si vyhľadal niečo o dotyčnom pánovi aby som si overil akú dôležitosť treba prikladať jeho slovám. http://afinabul.blog.cz/1002/george-friedman-nasledujucich-sto-rokov Zistil som,že veľkú.Ja osobne pokladám toto video za to najdôležitejšie čo sa v tomto roku objavilo na YT,lebo celkom zreteľne a jednoznačne poukazuje na dôvody správania sa a postoje USA k celému svetu.Odkrýva metódy práce pri rozvracaní celých štátov.Celkom otvorene a bez akýchkoľvek škrupúl hovorí o nadradenosti USA(sám Friedman je maďarský žid)nad celým svetom,zaujíma pohŕdavý… Číst vice »

Béda
23. 3. 2015 14:19

Na kosovu Krvavá Madla, na Ukrajině Krvavý Biden a Krvavá Hillari s Billem. Jak se ten Modus operandi stále opakuje.

fajt
23. 3. 2015 14:26

Béda – ale nás to zase tolik trápit nemusí, žijeme v kolonii, která se rychle mění na sanitární zákop třetí světové, jestli se tady jede podle nějakých demokratických pravidel už v říši nikoho nezajímá, jediná starost římských velitelů je , aby si jejich vojska v praxi osahala terén ( což se za chvíli stane) při eventuální potřebě pozemní akce na východ, kdyby polské území bylo zneprůchodněno – tahle země prostě už není ani pro mladé plzeňské akademické asociály s emerickou vlaječkou v zadnici. ..)

Aleš
Aleš
23. 3. 2015 14:39

Soupeře v šachu či strategických hrách konsternovalo, když jsem jim v průběhu partie prozrazoval myšlenky a strategie. Nejde to udělat u soupeře výrazně silnějšího. Na utržení podané ruky musí být Rusko připraveno. Ale pořád je tu druhá možnost. I ta banda neoconů jsou homo sapiens, i když fakt velice podivní. Ta amnestie ruských oligarchů spíš než ekonomický tah či vynucenost či zrada byla signálem. Po krvi nejsme lačni. Co NATO americká armáda, bude se ji chtít nasazovat vlastní krky za zájmy korporací? Drony světovou válku nevyhrají ani nezahájí líté boje. Jediné, co zmohou, tak nějakou spektakulární provokaci či útok pod… Číst vice »

peter.
23. 3. 2015 14:52

Admirál Thomas Moorer,bývalý náčelník združených štábov ozbrojených síl USA sa vyjadril cit. „Nikdy som nevidel prezidenta – a je mi jedno kto to je,ktorý by sa postavil židom.Vždy dostanú to čo chcú.Izraelčania vždy vedia čo sa deje.Keby americký ľud vedel ako majú títo ľudia našu vládu v hrsti,povstal by do zbrane“.koniec citátu.

Béda
23. 3. 2015 14:54

Aleš, neocony Rusové nemohou nijak přesvědčit. Leda že by se vzdali a položili dobrovolně hlavu na špalek. Všudypřítomný chaos to není pro US neocony volba ale nutnost. Neoconi dnes nejsou jenom konzervativci ale zrovna tak Obamovští „mírotvůrci“. Pro USA je to prašť jak uhoď. Z nějakého důvodu si jejich vůdčí „elity“ myslí, že se nejenom zachrání před krachem ale i zachovají svoji hegemonii, když půjdou tvrdě na věc. Přitom je po debaklu jejich politiky a lžích v Iráku, Libyi, Sýrii, Afghánistánu zcela zřejmé, že na to nemají potenciál. Jejich neoliberální diktátorské ideje svět netáhnou a stále víc lidí vidí v… Číst vice »

Béda
23. 3. 2015 15:04

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruda-armada-nas-dobyla-neslo-o-osvobozeni-rekl-Tomas-Klvana-A-reaguje-docentka-historie-367514 Docentka historie Hana Kráčmarová poslala ParlamentnímListům.cz stanovisko k prohlášení Tomáše Klvani. V něm se s nesouhlasem podepřeným argumenty vyjadřuje hlavně k tomu, že Klvaňa pro PL prohlásil, že z jeho úhlu pohledu se nedá hovořit o osvobození Československa od fašistického Německa na konci druhé světové války, nýbrž o dobytí území Československa Rudou armádou…Podle Kráčmarové mají být historické události v zájmu našeho nejbližšího „spojence“ Spojených států amerických a jejich „dobyvačných cílů“ zcela překrouceny. Má tak podle ní prý být zapomenuto na to, jak jsme před sedmdesáti lety oslavovali konec druhé světové války a uctívali jsme padlé, kteří se o to… Číst vice »

Aleš
Aleš
23. 3. 2015 15:33

Béda: Nebavím se o eskalátorech, ale o těch, co je volili či podporovali. A o (ne)jistotě, kterou tím Putin v nich vytvoří. Voliči v USA a NATO i v EU. Vojáci. I ti potenciální. A u neoconů to může vyvolat nervozitu. A mohou dělat chyby, krom letálních i jiné. A přijde den, kdy neoconi zůstanou sami či budou mít nůž na krku, jelikož jejich domicil již nebude ani v nejmenším hegemonem. Už můžou verbovat a začít třeba v Detroitu. Pehe jim válku nevyhraje.

fajt
23. 3. 2015 15:35

velké plus pro všechny války chtivé psychopaty je, že lidi v podstatě nemaj žádnou paměť ( to si generačně více pamatuje i kdejaké divoké zvíře ) a zabíjení je pro něj stále fascinační událost, která zvedá prodeje kdejakého shitu ( na co tolik techniky, když to je nakonec používáno zase jako smrtící klacek). ..)

Béda
23. 3. 2015 15:38

Aleš

Brigádní generál Pehe (v záloze) je bojovníkem slova. Byl z New York University americkým ambasadorem vyslán zjevovat Slovo poslancům ČSSD.

Béda
23. 3. 2015 15:47

fajt napsal velké plus pro všechny války chtivé psychopaty je, že lidi v podstatě nemaj žádnou paměť ( to si generačně více pamatuje i kdejaké divoké zvíře ) a zabíjení je pro něj stále fascinační událost, která zvedá prodeje kdejakého shitu ( na co tolik techniky, když to je nakonecpoužíváno zase jako smrtící klacek). ..) V tomto ohledu se představivosti meze nekladou. Je docela dobře možné, že Henlein, K.H. Frank a R.Heidrich budou nakonec prohlášeni ÚSTR-em českými národními hrdiny. Když už se Beneš začíná pomalu v moderní historii vyjevovat jako válečný zločinec a Rusko (bez ohledu na to, že v… Číst vice »

hudryper
hudryper
23. 3. 2015 16:13

fajt napsal to je už taková nátura a pokud to dělá dobře bohatýrům, kteří asi částečně provokují ale i stále nastavují ruku k dělbě moci, tak asi vsjo charašo. ..) Já to tak,fajte,nevidím. Podle mého názoru nejde o nastavenou ruku k spolupráci,nýbrž o rázné upozornění na to,že jakékýkoliv překvapivý a masívní útok na Rusko je nemožný a setká se s drtivou odpovědí. To supermoderní zařízení není amíkům neznámé, jen se jim dalo kouknout,že nejde o žádnou potěmkinovskou vesnici a že neexistuje způsob,jakým by mohli mírotvůrci USA úspěšně zničit Rusko jedním masívním nenadálým úderem.Když ani to nevezmou v Pentagonu američtí generálové… Číst vice »

peter.
23. 3. 2015 17:00

Toto môže mať ešte zaujímavú zápletku.Po konflikte Kolomojskyj vs.Porošenko,keď Kolomojského Privatbanka zablokovala kontá Porošenkovi,vysiela tento do Dnepropetrovska dva plne ozbrojené batalióny nacgvardije.Porošenko na Twiteri napísal :“Ani jeden oligarcha nebude vlastniť vlastné ozbrojené sily“.Po ozbrojenom vpáde Kolomojského do sídla Ukrnafty vzbudzuje krok Porošenka očakávanie ďalšieho vývoja vo vojne oligarchov.
http://ukraina.ru/news/20150323/1012498513.html

Bety
Bety
23. 3. 2015 17:23

Peter, já to video hodnotím stejně. Taková perlička: ono to mohlo trochu zaniknout mezi vším tím hnusem – všiml jste si, že zavádění demokracie nazval nejdříve dementním nápadem a pak psychotickou fantazií?Tak teď už tedy víme, jak to pravdoláskařské snažení nazvat.

peter.
23. 3. 2015 17:27

Bety napsal

Peter, já to video hodnotím stejně. Taková perlička: ono to mohlo trochu zaniknout mezi vším tím hnusem – všiml jste si, že zavádění demokracie nazval nejdříve dementním nápadem a pakpsychotickou fantazií?Tak teď už tedy víme, jak to pravdoláskařské snaženínazvat.

dementný nápad pod vplyvom psychotickej fantázie.
No Pánbožko nech pomáha Putinovi.Je poslednou prekážkou ktorá stojí v ceste týmto zvrhlíkom.

Starý doktor
23. 3. 2015 17:34

Německá média: Rusko za Vladimíra Putina překonalo popularitu USA
Důvěra Evropanů k Rusku roste a USA ztrácí svůj vliv v EU: země EU usilují o nezávislost, které lze dosáhnout pouze tím, že se zbaví nadvlády USA, píší německá média.
http://www.novarepublika.cz/2015/03/nemecka-media-rusko-za-vladimira-putina.html

peter.
23. 3. 2015 17:45

Bety napsal

Peter, já to video hodnotím stejně. Taková perlička: ono to mohlo trochu zaniknout mezi vším tím hnusem – všiml jste si, že zavádění demokracie nazval nejdříve dementním nápadem a pakpsychotickou fantazií?Tak teď už tedy víme, jak to pravdoláskařské snaženínazvat.

Aj toto je dobré cit.:Máme fundamentálny záujem na kontrole všetkých oceánov.Vďaka tomu môžeme napádať ľudí,kým oni nás nemôžu,je to krásna vec.koniec cit.
No nekopli by ste ho do riti?

Béda
23. 3. 2015 17:47

Friedmann prakticky zopakoval nedávné poselství Nobelisty „míru“, který „restartoval“ vztahy s Ruskem.

Starý doktor
23. 3. 2015 18:18

Goldman Sachs doporučil svým klientům, aby investovali v Rusku.
http://nologo.su/goldman-sachs-rekomenduet-pokupku-gosudarstvennyx-rossijskix-obligacij/

Bety
Bety
23. 3. 2015 19:30

Béda napsal Taky od Friedmanna: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/knihovna/270/george-friedman-pristich-sto-let-predpoved-pro-jednadvacate-stoleti Peter, přečtěte si ještě tohle, je to detailnější výtah, než ten ve slovenském překladu. Polsko, jako záruka ovládnutí a rozdrobení Evropy. Evropu čeká doba temna, což nám vyhovuje, atd., atd., atd.Takže už všichni víte, proč Slovensko, Česko, Bulharsko (u Maďarů nevím) zrušilo své armády, proč máme pár žoldáků v Afganistánu a jinak nic, zatímco Polsku jeho armáda zůstala? Dělá se mi blivno a stejně jako vy se já ateistka modlím za Putina. Jestli to nezvládne, je celá Evropa totálně v pr…i, co Evropa, celý svět, protože tam za mořem jsou šílenci, kteří nemají žádné… Číst vice »

K. J.
K. J.
23. 3. 2015 20:07

Pokud se nad tím zamyslíte, tak FED vznikl roku 1913. A v této době se začala aplikovat myšlenka zabránit spojení německého průmyslu a technologií s ruskými zdroji. Nebo obecně – spojení evropského západu a východu. Jinými slovy, odstavit Evropu od ekonomické a finanční moci. Do té doby neměly tyto dva národy konflikt. Následuje rok 1914. Válka označovaná jako první světová v podstatě nikdy neskončila. Pouze se transformovala z horkých fází do ekonomických a sociálních, či ideologických. Výsledkem je „trvale udržitelné působení dominantní rezervní měny“, která na této válce vyrostla. V podstatě se dá říci, že válka je pro ni „mateřským… Číst vice »

peter.
23. 3. 2015 20:19

Bety napsal čtěte si ještě tohle, je to detailnější výtah, než ten ve slovenském překladu. Polsko, jako záruka ovládnutí a roz Nie je to dávno,čo som písal o možnej hrozbe vychádzajúcej z rastúcej vojenskej sily Poľska.Skôr či neskôr začne expandovať a začne sa domáhať splnenia svojich územných nárokov.A tie má na všetkých svojich susedov okrem Nemecka(možno).Skrátka v Poliakoch stále žije túžba naplniť Pilsudského sen o Poľsku ako Európskej veľmoci.A že tieto pretenzie Poľska budú podporované tou podivnou skupinou bezcitných a nemilosrdných ľudí ktorých reprezentuje Friedman je isté.To,že tento pán vystupuje takto otvorene naháňa strach lebo to,že sa takto „odkopal“môže svedčiť… Číst vice »

fajt
23. 3. 2015 20:27

Rusko si už po druhé za Evropu nebude pálit prsty, pokud Německo odmítne nabídku Ruska pro spolupráci, nechá ho svému osudu – a ten je, jak sám George Friedman nekompromisně říká jenom jeden, je jim smrt. ..

Sio
Sio
23. 3. 2015 22:29

Ad Polsko: Pokud Polsko obsadí půl Evropy, nic ty pitomce nezastaví před tím, že se vrhnou na Rusko. Samozřejmě, že dostanou přes držku, ale účel to splní, Rusko bude oslabeno. Problém usárnám nastane, pokud přitom Rusko ten polský distrikt celý obsadí a už nepustí. Poláci nebudou schopni udržet takový megastát. Ale já to nepochopil zcela takto. Polsko nic obsazovat nebude, jen si bude hrát na ami místodržitele. @peter.: Jak se vám teď pozdává ve světle možné invaze Poláků rozdělení Československa? Nebyl to nakonec také jeden ze strategických cílů? Ekonomicky docela zdatné Československo dokázalo několikrát Polákům ukázat, kde jsou jejich meze.… Číst vice »

abx
abx
23. 3. 2015 22:49

To, co sa pred rokom este povazovalo za konspiraciu sa pomaly a iste dostava na stol. Oni (americka vlada) planovite vytvaraju chaos, ktory potom skrze svoj kapital, financie, skrze svojich ludi lahko ovladnu. Polsko ako nastroj americkej politicky v Europe je vsak plan B, povodne uvazovali s Francuzskom a Nemeckom. Polsky estabishment na to skocil, co je velka chyba, pripadna polska agresia totiz spoji Rusko a Nemecko, ktore budu riesit svoje zaujmy, Stalin bol onehda prilis velkorysy k poliakom. Orban to vie, sa distancoval pri nedavnej navsteve Polska.

peter.
23. 3. 2015 22:50

Sio napsal
Zvládne to Slovensko?

S tými troma starými Mig 29 a zopár vétrieskami zvládne akurát tak strategický ústup do vopred určených pozícií niekde okolo Zvolena a Nitry,ktoré ale už budú ležať na maďarskom území.
Česi na tom ale nebudú o nič lepšie a nebolo by to lepšie ani keby sme ostali spolu,lebo niekto si dobre zapamätal ako naši vojaci utekali v oboch vojnách k Rusom.Tak sa poistil a oba naše štáty odzbrojil.Urobil by to aj keby sme ostali Československom.

Sio
Sio
24. 3. 2015 9:19

: Za současného stavu armády vám musím dát zapravdu. Bývalé Československo by si od Poláků do ohýnku foukat nedalo, ale to co zbylo s naší i slovenské armády by asi moc neubránilo.