Hlad po zlatě a jeho repatriace v zemích EU

Všechny EU státy stahují z USA a Británie zlato domů. Tedy kromě Česka, které je už dávno prodalo za nejnižší cenu.

Západ už je jednoznačně vyplašený pádem dolaru a mocenským spojením zemí BRICS, především Ruska, Číny a Indie. Poslední zpráva o tanečcích kolem zlata zní následovně. Rakouský nejvyšší kontrolní úřad přišel v těchto dnech s požadavkem na převezení rakouského měnového zlata z Londýna do Vídně. Jak uvádí úřad ve své zprávě, rakouské zlato není uloženo v zahraničí dost „bezpečně“. Rakousko má dle oficiálních statistik 280 tun zlata, což má tvořit 55% jeho devizových rezerv.

V Rakousku to v současné době začíná velmi vřít. Média věnují velkou pozornost skandálu s únikem jedovatých látek v Korutanech do ovzduší a půdy, který zasáhl i potravinový řetězec a pochopitelně poškodil významně i rakouské zemědělce a potravinářské podniky.

Rakousko jako Česko: privatizovat zisky bank, socializovat ztráty

Tím méně vysílacího času pak zbývá, aby se propírala zpráva nezávislé expertní komise vedené opravdu nezávislou a charakterově silnou soudkyní Irmgard Grissovou, bývalou předsedkyní Rakouského nejvyššího soudu. Tato komise dostala za úkol vyšetřit okolnosti kolem zestátnění zkrachovalé velkobanky Hypo-Alpe-Adria a postup politiků. Ti umožnili přenesení ztrát na daňové poplatníky, přesně jako v Česku. A jde o nemalou částku: 17 až 20 miliard eur. A to za situace, kdy jsou vyhlášeny ekonomické sankce proti Rusku, což pomáhá zvedat radikálně nezaměstnanost. Navíc školství a armádě chybí prostředky na nejzákladnější platby jako je nájemné a nafta. Celá zpráva, která ukazuje na diletantismus a neodpovědnost politiků, poněvadž se situace dala zavčas řešit, aniž by se Rakousko muselo kvůli této bance opět zadlužovat. Zpráva je veřejně přístupná na internetu zde(external link). Teď jenom jak a koho potrestat.

Veřejnost chce vidět padat hlavy. Ukazuje se na politiky, a oprávněně. Ale hlavní aktér, který to má v popisu práce, kontrolovat obchodní banky, tedy Rakouská národní banka, se snaží z blamáže vykroutit. Na požadavek převezení zlata do Rakouska však guvernér Nowotny reaguje tím, že tato otázka je plně v kompetenci rozhodnutí rakouské centrální banky. Planetární hrnce zlata jsou sice v pohybu, ale zřejmě je možnost repatriovat zlato do země, jelikož přituhuje, vyhrazena pouze některým. Však si také paní Angela, šéfka sousední země, nahlas postěžovala: „Všichni chtějí zlato domů. Blíží se špatné časy“. Česko je na tom opět nejlépe ze všech, protože se za Tošovského zlata zbavilo, a to za nejnižší možné ceny.

Holanďané, ty lišky všemi mastmi mazané

Jak to vypadá, jenom některá přání budou pod stromečkem splněna. Neuvěřitelné, jak potichu a rychle (!) se Holanďanům podařilo dostat 122,5 tun holandského zlata v listopadu domů. Celkem 51 % zlata bylo uloženo v USA, 20 % v Kanadě a 18 % ve Velké Británii.

Žádné uveřejňování požadavků na repatriaci zlata v médiích dopředu. Když jde o holandské národní zájmy, jsou Holanďané vždy v první linii. Vzpomeňme na jejich roli ve válce v Jugoslávii, pak Haag, záhadná smrt Miloševiče. Nyní opět figurují v evidentně neférovém a neobjektivním vyšetřování sestřelení letadla MH17 na východní Ukrajině. A Obama si dělá starosti, že Holandsko není zrovna žhavé připojit se k válečnému běsnění proti Rusku. Jenže rodiny zavražděných lidí z letadla MH 17 a Malajsijci si najali nejlepší právníky, aby zločin byl potrestán a pravda odhalena. Holandské zlato je doma a náhle začíná odvážení zbytků trosek letadla, a to stejně rychle, jako se likvidovaly zbytky zřícených věží newyorského obchodního centra WTC v září 2001. A Malajsijci ať si pak hledají stopy.

Opatření burzy se zlatem

Proč burza s cennými kovy v Chicagu CME vydala 12. prosince 2014 záhadné regulační opatření ke svázání ceny zlata? CME Group a tzv. Chicago Mercantile Exchange and Chicago Board of Trade vydaly regulační směrnici číslo 589, jejímž účelem je zabránit skokovému nárůstu ceny zlata v období mezi 21. prosincem 2014 a 6. lednem 2015. Toto regulační opatření má zajistit, aby se volatilita ceny zlata v tomto období pohybovala v pásmu do 400 dolarů. Proč právě v tomto období, a proč se nenechá působit ona „svobodná ruka trhu“?

Říká se tomu v expertních kruzích „Special Price Fluctuations Limits“ a týká se uzavírání derivátových obchodů, tedy futures a opcí, které mají zajistit investorům optimální cenu v budoucnosti. Pro odborníky je velmi zajímavá tato tabulka(external link), která zachycuje termíny ukončení obchodování s futures na zlato právě uprostřed období, ve kterém burza „sešněrovává“ cenu zlata, tedy 29. prosinec 2014. Pak začíná nové kolo uzavírání obchodů. A do toho: všichni najednou chtějí zlato domů. Co ví asi Nejvyšší rakouský kontrolní úřad, že se najednou tak angažuje v otázce zlata? A na co se máme připravit?

Zdroj článku zde(external link).

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
19. 12. 2014 14:35

Jo, jo – kde jsou ty časy, kdy jsme se tady touto roční dobou hádali s rayem o nábožná témata, tedy o Ježíška a tzv. církevní restituce.
Jo, jo – to byla doba – to byl veget.

Byla by myslím škoda na to zapomenout a ray bude mít určitě radost.

Takže jednu o Mojžíšovi, že „šanci má jen ten kdo má dost kuráže“:
https://www.youtube.com/watch?v=ftNDiiGCASg

A jednu svižnou country koledu, kde přímo cítíte ten Boží dotyk – minimálně v talentu pana Nedvěda a hlasu paní Tichotové:
https://www.youtube.com/watch?v=tsr3qyMnyaA

Všem přeji zdraví a ásku svých blizkých.

zedd
zedd
19. 12. 2014 15:52

Putin a jeho KyberBerkut chystají digitální zbraň, která permutuje veškeré zlato od Kanálu na západ na extrémně ochuzený uran, který díky své nestabilitě během několika hodin exploduje a zamoří okolí sejfů v okruhu desítek mil. Ve smrtelném nebezpečí jsou tak nejen miliony obyvatel přilehlých metropolí, ale především tisíce bankéřů, kteří se hrdině rohodli bránit …. prázdné sejfy. STOOOOP. Takhle to nejde!!! Sežeňte pár přičmoudlíků, dejte jim na hlavu hadr a do ruky zelenou fangli a vůbec ten scénář nějak zkultivujte. Bóóóže to je tým.

zedd
zedd
19. 12. 2014 16:01

Klapka 2:
Severní Koreji se díky krycímu útoku na servery Sony Pictures podařilo prolomit zabezpečení několika bank a převést veškeré jejich rezervy fyzického zlata na Kajmanské ostrovy přes utajený optický kabel položený ruskou nukleární ponorkou. NSA včas tyto aktivity zachytila a … STOOOP. Kde sou ty přičmoudlíci? Tohle je horší než prve. Franto, Joe plumber má za studiem pickup, ve skladu je nějakej kulomet, dejte to dohromady a sežeňte ty hadry na hlavu. Bóóže, já se z toho snad zvencnu.

zedd
zedd
19. 12. 2014 16:07

Klapka 3:
Vážení spoluobčané. S lítostí Vám musíme oznámit, že nejen naše vláda byla již před lety infiltrována mimozemskou civilizací, jejíž jedinou snahou je získat veškeré naše zásoby zlata. To se jim bohužel již z větší části podařilo, nicméně Armáda, Námořnictvo a především Letectvo podniklo zásadní kroky k …. STOOOP. Tohle už bylo lepší, ale eště mi tu chyběj ty hadry na hlavě a zelená fangle. Nešlo by to udělat tak, že by ten emzák citoval Korán?

Sio
Sio
19. 12. 2014 16:30

zedd napsal

Putin a jeho KyberBerkut chystají digitální zbraň, která permutuje veškeré zlato od Kanálu na západ na extrémně ochuzený uran, který díky své nestabilitě během několika hodin exploduje a zamoří okolí sejfů v okruhu desítek mil.Ve smrtelném nebezpečí jsou tak nejen miliony obyvatel přilehlých metropolí, ale především tisíce bankéřů, kteří se hrdině rohodli bránit …. prázdné sejfy. STOOOOP. Takhle to nejde!!! Sežeňte pár přičmoudlíků, dejte jim na hlavu hadr a do ruky zelenou fangli a vůbec ten scénář nějak zkultivujte. Bóóóže to je tým.

Možná bychom se divili, KDE by to zlato vybouchlo. Ve Fort Knoxu asi ne. :-)

Neználek
Neználek
19. 12. 2014 17:26

Nemohl by ho ukrást Zeman, když už tam pojede??? Tím by se zabily dvě mouchy jednou ranou.

Sio
Sio
19. 12. 2014 17:27

Neználek napsal

Nemohl by ho ukrást Zeman, když už tam pojede??? Tím by se zabily dvě mouchy jednou ranou.

Ty seš pěknej píčus, to nevíš, jak dopadl Klaus? A to zkoušel šlohnout jen pero.

zedd
zedd
19. 12. 2014 17:35

Kde nic neni, ani Klaus nebere :)

hudryper
hudryper
19. 12. 2014 17:53

Když jsem článek paní Lauterbachové přečetl na e-republika,rozhodl jsem se jej přeposlat těm,o nichž vím,že žádné měnové zlato nedrží pod zámkem. Abych jim nezkazil náladu,tak jsem jej doprovodil slovy :“Nic si z toho nedělejte,republika je na tom jen o fous lépe. Pokud by mohla restituovat něco zlatého,mohly by to být nanejvýše tři zlaté vlasy děda vševěda“. A žádná reakce !!!

peter.
19. 12. 2014 17:53

Nechápem,prečo si všetci ukladali to svoje zlato v USA a VB v časoch,keď nehrozilo akútne nebezpečenstvo globálneho konfliktu a dnes,keď je ten konflikt na spadnutie si ho sťahujú späť.
Ibaže by niečo narušilo ich dôveru v nedotknuteľnosť,neohrozenosť a neporaziteľnosť USA a VB.

zedd
zedd
19. 12. 2014 18:01

peter, jde o důsledek poválečného uspořádání západní Evropy jako kolonie USA. Nad tím si netřeba drbat hlavu. Věřím, že mnoho politiků již v minulosti napadlo zlato stáhnout, ale na každého lze najít špínu a pokud ne, lze ji vyrobit a pokud by ani to nestačilo, vždycky se může stát nějaká ošklivá automobilová nehoda či něco podobného.

jogín
jogín
20. 12. 2014 11:21

Cena zlata bude docela zajímavá. Jeden směr popisuje článek, zájemců o repatriaci zlata je hodně. Ale spoustu zlata drží Rusko a tak je potřeba, aby jeho cena klesla. Výkyvy ceny můžou ukazovat na velikost tlaku proti Rusku. Bohužel ale zásoby zlata jsou malé ve srovnání s dluhy. Kdyby došlo k náhlému stoupání cen, je zle- hraje se na zbytky financí po silné krizi.

Točmistr
Točmistr
20. 12. 2014 11:42

https://www.youtube.com/watch?v=Xp57V9FK0u0
S chováním trhů se zlatem není něco v pořádku. Přibývá zlata u kterého není možno určit, okud pochází. Zřejmě má někdo nějaký významný skrytý zdroj zlata (například velké zásoby pocházející z krádeží, proto o nich nejsou žádné záznamy), což mu umožňuje manipulovat trhem.

petr
petr
20. 12. 2014 12:47

Točmistr napsal

https://www.youtube.com/watch?v=Xp57V9FK0u0
S chováním trhů se zlatem není něco v pořádku. Přibývá zlata u kterého není možno určit, okud pochází. Zřejmě má někdo nějaký významný skrytý zdroj zlata (například velké zásoby pocházející z krádeží, proto o nich nejsou žádné záznamy), což mu umožňuje manipulovat trhem.

Velké množství zlata zmizelo z podzemí odstřelených budov v NY.

petr
petr
21. 12. 2014 8:49

Při pádu dvojčat WTC zmizelo zlato za 120 miliard dolarů V roce 1971 již USA neměly žádné vlastní zlato – odevzdaly právě poslední zbytek Francouzům. A tak byly obě přemožené válečné mocnosti (Japonsko a Německo) nuceny poskytnout Spojeným státům půjčku ve zlatě s výpovědní lhůtou třicet let, a to ve výši stodvacet miliard amerických dolarů ve zlatě (cena z roku 1971. Takže musely USA půjčit své zlato na třicet let, jež už bez toho bylo uskladněno u FEDu. Tato půjčka vypršela na konci roku 2001, kdy mělo dojít k vyplacení Japonska a Německa ve zlatě. V oné době by obě… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
21. 12. 2014 10:06

Vím, tu knížku jsem četl, ale díky. Sám jsem tuhle část minimálně 2x citoval na internetu :-)