O skutečných příčinách krize

Přeložil Hamilbar, převzato odtud.

Nedávno si mně kamarád stěžoval, že ho málem vyhodili z práce.

Kamarád je špičkový programátor, žije ve Státech a společnost, pro kterou pracuje, píše programy pro banky.

Vyprávěl: Sedím na poradě, poslouchám zástupce zákazníka. Zástupce mluví dlouho, hlasitě a v podstatě nesmysly. Klidně mu vysvětluju, že tak se to udělat nedá, že to prostě nebude fungovat atd. Načež on: „Víte vy, s kým mluvíte?! My jsme Federální Rezervy! My můžeme udělat všechno, co chceme!“

No, a mě nenapadlo nic lepšího, než mu říct, že toho už jsem si všiml.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
19. 12. 2014 7:54

Dobrý vtip. Většina programátorských projektů začíná takovými debatami, protože zákazník si musí napřed precizně ujasnit, co vlastně chce. Obvykle jsou to lidé nenavyklí exaktnímu myšlení a neumí se takto vyjadřovat a tak to někdy je dřina a frustrující pro obě strany.

leho
leho
19. 12. 2014 16:32

No, přiznejme si, že se jedná minimálně o těžký případ JPP (Jedna Paní Povídala). Kamarád jednoho Rusa, špičkový programátor, žije v USA. Když se jedná o špičkového programátora, proč neuveřejní své jméno? Špičkoví programátoři jdou na dračku a nikdy se nemusí bát že by neměli práci. Takže buď programátor není špičkový a nebo vůbec není. Dále, proč tedy nevysvětlí, o co vlastně šlo? I když by se mohlo jednat o tajné interní informace, mohl by alespoň naznačit nebo uvést příklad. Dále, když si uvědomíme, že v ruské kultuře vůbec nevadí, když se lže jak tiskne a pokud je účel povzbudit… Číst vice »

fajt
19. 12. 2014 17:06
Sio
Sio
19. 12. 2014 17:42

fajt napsal

http://aeronet.cz/news/brusel-zacne-od-1-ledna-2015-vymahat-dph-od-vsech-internetovych-prodejcu-na-svete-kteri-prodavaji-zbozi-nebo-sluzby-rezidentum-v-eu-soucast-dohody-konvergencniho-programu-eu-nutneho-pro-prijeti-sml/– no a to jsou výsledky, když se chce, všechno jde ( maže, sype, teče ) jenom výsledek je více než lehovisticky na pussy. ..)

No, takže když zboží objedná a zaplatí někdo třeba z Ruska, může být klidně posláno na adresu v Česku a DPH se neplatí?

fajt
19. 12. 2014 20:33

Sio napsal
No, takže když zboží objedná a zaplatí někdo třeba z Ruska, může být klidně posláno na adresu v Česku a DPH se neplatí?

když si ( internetově ) objednáte a zaplatíte z Ruska, dostanete v čezku maximálně velké kulové , v horším případě vám padarok urve hlavu. ..)

tady jde spíše o to, jak vybrat daně jiným způsobem ( jedno, že bude transakce v národní měně odesilátele, wat – i po dvojím zdanění – sežere uncle Sam ) – doufám, že země mimo podvodný systém TTIP zavedou reciproční opatření. ..