Hlášení našeho speciálního tajného agenta z Kavčích hor

Česká televize je pokračovatelkou Československé televize, která vznikla v roce 1954. Úkolem Československé televize byl zejména boj proti imperialismu a obhajoba vymožeností socialismu. Mohly se kritizovat pouze USA a ostatní kapitalistické státy, o SSSR a ostatních satelitech se mohlo hovořit pouze kladně.

Po Velké listopadové revoluci roku 1989 došlo k zasadní změně. Kritizovat se mohou jen ty státy, které se předtím jen chválily, a chválit se musí ty státy, které se před tím jen kritizovaly. Česká televize má svůj omezený okruh spolupracovníků – tzv. „univerzálních odborníků“, kteří jsou neustále zváni do publicistických a zpravodajských pořadů, kde jsou pasováni na „elitní policisty“, „elitní kriminalisty“, „elitní rektory“, „elitní děkany“, „elitní bojovníky s terorismem“, „elitní vojáky“, „elitní generály“, „elitní obhájce“, „elitní státní zástupce“, „elitní soudce“ a jiné „elitní odborníky“ na to či ono, jakoby u nás ani jiní odborníci neexistovali či nebyli k dispozici. Tito vybraní lidé neřeknou nic jiného, než si žádá oficiální propaganda. Jejich názory jsou divákům předem známy a neřeknou prakticky nic nového pod sluncem, i když je jim dán široký prostor a nikdo jim neskáče do řeči. ČT si čas od času pozve i jiné odborníky s odlišnými názory, od nichž se však divák nic nedozví, protože než se stačí k tématu vyjádřit, nebo na položenou otázku stačí odpovědět, redaktor jim položí jiné téma nebo jinou otázku.

Do publicistických pořadů je stále dokola zván úzký okruh spřízněných novinářů a pracovníků neziskovek, kteří mají na daná témata stejné názory, jako je oficiální stanovisko ČT. Tito pak na oplátku udělují redaktorům ČT a jejich pořadům prestižní ceny. Atypickým publicistickým pořadem je Hydepark, ve kterém se mohou diváci ptát hosta na dané téma. Je však nutno počítat s tím, že některé položené otázky jsou zcenzurovány a u nepříjemných témat nejsou nejvíc palcované otázky hostu vůbec položeny. Dále je třeba brát v úvahu, že některé osobnosti, které nemají názory v souladu s pravdou a láskou, se v Hydeparku vůbec neobjeví.

Česká televize je z důvodu vysoké úrovně veřejnoprávnosti financována z výpalného, které se nazývá koncesionářský poplatek. Tento poplatek musí platit každý, kdo si dovolí koupit do domácnosti televizní přijímač, a je stanoven tak, aby bylo možné pokrýt všechny nároky umělců a kamarádíčků napojených na finanční cecík ČT. Ta z těchto prostředků jednak financuje filmy, které dle kulturní fronty mají vysokou uměleckou úroveň, ale na které se téměř nikdo nedívá, jednak zábavné pořady, v nichž si vystupující umělci vydělají za hodinu tolik, co průměrný občan za celý rok (pozn. některým umělcům stačí k takovému výdělku i deset minut). Dále je z těchto peněz placena tzv. dokumentární tvorba, jejíž téma musí být v souladu s pravdou a láskou, která ale nemusí za každou cenu zvítězit nad lží a nenávistí. Důležité je, aby se odměna za dokument dostala ke správnému kamarádovi. Kromě toho ČT platí hafo redaktorů, kteří se dostanou i na zahraniční teplé místečko, ovšem musí mluvit tak, jak je to správné a jak to má být.

Roční rozpočet ČT je větší než rozpočet Ministerstva kultury ČR a nemůže ho zkontrolovat ani Nejvyšší kontrolní úřad. Česká televize je tak druhou nejbohatší firmou v Česku, hned za Agrofertem Andreje Babiše. Na rozdíl od něj a dalších českých miliardářů, kteří sídlí v Průhonicích, se její rezidence nachází na Krkavčích horách.

Česká televize jako jediná na světě má odbory, které prosazují pravdu a lásku a jsou řízeny mediálně-kulturní frontou. V roce 2000 provedly v ČT spacákový puč, při kterém mohli v jeho útrobách přespat v teplácích i mnozí politici. Od té doby musí být v každé místnosti na Krkavčích horách obraz Václava Havla, odbory v roce 2013 také prosadily, že v kancelářích vedoucích manažerů musí viset i obraz Karla Schwarzenberga. V případě nejasností se odbory radí s pražskými kavárenskými povaleči. Odboroví pracovníci ČT jsou specialisty v různých profesích, spolupracovali např. při přípravě Zákona o slyšném. Dohlížejí mj. i na to, aby se na ČT nevysílaly vulgarismy.

Rada ČT je další teroristická organizace založená ČT, jejímž zřizovatelem je OSA. Členy rady ČT jsou Kocour Mikeš, Malý Bobeš a Milouš Jakeš. Ti mají za úkol zjišťovat, zda všichni redaktoři mluví pravdu a zda je zpravodajství vedeno z úhlu pohledu, který nařizuje Evropská komise. Když se jim něco nezdá, je zaměstnanec ČT umístěn na detektor lži, pokud lže, je posazen na elektrické křeslo. To však není napojeno na elektřinu, takže se pak všichni sbalí a jdou na pivo.

Od roku 2013 zřídila Rada ČT levicovou sekci, jejímž úkolem je podávání popelníčku.

Rada ČT má ve svém rozpočtu prostředky na to, aby si sama zadávala průzkumy a analýzy objektivity a vyváženosti zpravodajství. Ty se dělají tak dlouho, až vyjdou stejně, jako obdobné průzkumy, které sama sobě zadává a schvaluje ČT.

Naše veřejnoprávní ČT se podílí na tvorbě filmů, které však musí splňovat určitá kritéria, o kterých rozhodují odbory. Směrodatné je, aby ve filmu zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí. V případě komedií je navíc žádoucí, aby tam byl kopec srandy. Např. film z druhé světové války musí splňovat tato kritéria: všichni sudeťáci musí být hodní, říšští Němci musí být prakticky chudáci, oběti války. Ve filmu musí být aspoň jeden zlý Němec, nejlépe šéf gestapa, na konci filmu se však ukáže, že měl české kořeny. Češi musí být naopak hajzlové a když už nějaký český občan udělá hrdinský skutek, nebo je Němci zabit, tak se ukáže, že to byl Žid. Pokud film splní tyto body, pak je mu Českou filmovou akademií udělen titul Český tučňák.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
11. 4. 2016 22:15

Lesk a bída veřejnobezprávní televize. (Kr)kavčí hory a Strakova akademie. Církevní prostituce. Hermanizovaná nadávka, ty katolíku jeden. Diskuzní pořady, do kterých si jako vzájemné názorové oponenty vybírají ze stran z jediné frakce v evropském parlamentu, nejčastěji TOP 09, STAN a KDU-ČSL. Babiš sice koupil Mafru, Kalousek s Bakalou Čezkou televizi a vliv na soukromé stanice. A to již dávno. HADpark 24 hodin denně a dětský pornokanál. A když přepnete na dospělácký, tak vám tam bude něco nějaká svazačka vykládat něco o ohrožení demokracie. Je to taková VLAŠTOVKA. Televizní klub MBA či neslyšících. Je Prima se mít kam vracet. ZNOVA cestou… Číst vice »

Irena
12. 4. 2016 14:04

Je to teda provokace, ale já bych mu ani takovou důležitost nedopřála
http://politikus.ru/v-rossii/74123-baraku-obame-podarili-chernogo-karlika.html

K. J.
K. J.
12. 4. 2016 19:33

tožtak napsal

http://www.ceska-justice.cz/2016/04/cr-zavadi-trestny-cin-hanobeni-zivotniho-stylu-tridy-i-podnecovani-nenavisti-k-homo-trans-a-asexualum/

Zdá se, že trestné bude vlastně v tomto státě, potažmo v EU žít. Nebo spíše ten život zde bude za trest…

K. J.
K. J.
12. 4. 2016 19:44

Osobně jsem rozpočet ČT zkrátil o 1620,-kč. Osm let nesleduji TV. Debilizátor jsem vynesl z domu, nemám tv kartu v pc a žádné zařízení pro sledování tv 3,14čovin a tudíž jsem mohl legálně odhlásit poplatky. Tuto možnost má každý…
Pokud k tomu dospějete, možná budete překvapeni, jak ten nepromrhaný čas dokážete využít jiným způsobem.

Kdysi měl jeden můj kamarád velmi pěkné přirovnání: Když za německé okupace, někde v Kobylisích říšský kat popravil českého vlastence, tak museli pozůstalí zaplatit jeho mzdu – asi 10 říšských marek. S koncesionářskými poplatky je to naprosto stejné. Platíte peníze za svojí vlastní psychickou popravu…

hudryper
hudryper
12. 4. 2016 19:57

Absolutní souhlas. I já již osm let nesleduji jakoukoliv TV a neplatím oněch 1620 ročně. Ano , tuto
možnost má každý,dokonce pro to mají na Kavčích horách připravené tiskopisy. Stačí vyplnit a opravdu technicky vyloučit příjem všech kanálů ČTV. Jak prosté, milý Watsone ! Zkušenost mi
plně potvrdila ,že K.J. má pravdu. Nepromrhaný čas je k nezaplacení ani mne to neponouká k tomu,abych třeba tady na OM glosoval : “ co bylo včera v telce“.

Martin (už bez taky m)
12. 4. 2016 22:02

Až na naprosté výjimky cca několikrát do roka (většinou pořad „Nedej se“) televizi rovněž nesleduji a nevlastním, ba ani neplatím.
A to již od r. 1995…
Myslím, že je to základ možnosti zůstat duševně v pořádku.
Ale tohle je dost pěkné, doporučuji:
https://www.youtube.com/watch?v=f7DX89p85Ac

fajt
13. 4. 2016 5:36

a nejlepší mo(r)dus bona fide operandi na dnešní pokrákanou dobu je ten Krejčířův, na falešné bohy jejich falešné losy – ne proto , aby se z člověka stal nemocný keťas, ale aby si mohl dát od globalních psychoušů ( špatně markýrující bohy ) dostatečný ( tedy ne-konečný) odstup – takže když vrchnostenská svoloč je bez ( všech) pravidel, buďte k ním taky. ..)

zedd
zedd
14. 4. 2016 12:31

No jen počkejte holoubkové milí beztelevizní. Chystá se povinost platit koncesionářský poplatek i pro nemajitele zařízení schopných příjmu terestrického (teroristickeho?) vysílání ČT. Tradiční argumentace se nese v duchu jakéhosi prokapávání informací společností. Tedy pokud diskutejete s někým, kdo na bednu čumí, jste tak nějak z druhé ruky konzument a tím pádem byste měl platit taktéž. V poslední době se objevil argument nový, že se na telku čumí čím dál tím víc přes Inet, takže je nutné schema koncesinářského poplatku změnit a to nejlépe tak, aby platily i děti ještě nenarozené – sice nic nevidí, ale v děloze prokazatelně slyší –… Číst vice »