Přednáška a diskuse k návrhu Zákona o celostátním referendu

Vzhledem k tomu, že 20.dubna 2016 bude v Poslanecké sněmovně pokračovat 1. čtení Zákona o celostátním referendu od ministra Dienstbiera, který je špatný a prakticky nepoužitelný, volá politicky aktivní veřejnost po alternativním dobrém zákoně o referendu. Jedno z možných řešení představuje návrh Mgr. Patrika Doležala. Ve své přednášce a následné diskuzi představuje svůj návrh, který vypracoval na základě požadavků veřejnosti jako jednoho z nástrojů přímé demokracie. V současné době je nejdůležitější tlačit na politiky tak, aby schválili pozměňovací návrhy a vylepšili původní návrh, nebo aby předložili komplexní pozměňovací návrh. Všichni poslanci a senátoři již tento návrh obdrželi.

Text návrhu včetně důvodové zprávy je ke stažení zde.

Tato konkrétní diskuze a prezentace proběhla v krajském sídle ČSSD v Brně v rámci diskuzních setkání Masarykovy demokratické akademie právě proto, že řadoví členové ČSSD mají nejlepší možnost ovlivnit vedení ČSSD tak, aby byl vládní návrh změněn, popřípadě vyměněn. Patrik Doležal není členem žádné politické strany.

26.4.2016 od 10:00 proběhne seminář o tomto návrhu zákona o celostátním referendu v prostorách Poslanecké sněmovny, Sněmovní 1, místnost č. 205

Současný vládní návrh má chyby především v tom, že vyžaduje vysoký počet podpisů k vypsání referenda – 250.000, neumožňuje hlasování o zahraničních smlouvách, např. o NATO a EU, značně komplikuje praktickou stránku sbírání podpisů a hlavně NENÍ PRO POLITIKY ZÁVAZNÉ!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rado Miko
11. 4. 2016 18:17

Lidé nepotřebují referendum, lidem se nechce přemýšlet a učit se.
Lidé požadují Kotlebu a jeho jednotky SS(Slovenská Stráž) ve vlacích.
Je to přeci jednoduché, netřeba přemýšlet a hnědé košile zařídí klid k práci a pořádek.

PhDr. Milan Valach, Ph.D.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milan_Valach
http://www.valach.info/
https://www.youtube.com/watch?v=QRTj5L_gMSU
https://www.youtube.com/user/HzPDTV/videos
http://www.hzpd.cz/

PPK
PPK
11. 4. 2016 20:24

Co to znamená – pravomoc vládnout? Ideálně to znamená, v souladu se zákony parlamentu zabezpečovat služby obyvatelstvu funkcemi státu. Jaké služby? Především spravedlnost, kterou si nelze „smluvně tržně“ koupit, rovnost všech před zákonem, pořádek, bezpečí a obranu, důchody, zdravotnictví, školství. Vládnout též znamená: Vybírat daně a státním rozpočtem organizovat činnost a ekonomiku úřadů a státních podniků včetně donucovacích složek (prokuratura, policie, soudy, exekuce). To všechno činit v souladu s právem, přičemž právo včetně mezinárodních smluv společně tvořit se Sněmovnami a prezidentem. Jenže! Vládnout znamená mít nejen pravomoci, ale i ZODPOVĚDNOST! A tak je tu otázka: Jakou asi zodpovědnost mají vládní… Číst vice »

Béda
11. 4. 2016 20:28

PPK,

jenom bych doplnil. Jak se asi dál rozvine „demokracie“ tzv. ČSSD po kauze Altner?

PPK
PPK
11. 4. 2016 20:36

Béda napsal

PPK,

jenom bych doplnil. Jak se asi dál rozvine „demokracie“ tzv. ČSSD po kauze Altner?

To záleží na výsledku, čili na výrocích a rozsudcích všech event. soudů. A vzhledem k tomu, jak málo informací o tom mám, pro mne osobně je to všechno zcela ve hvězdách. Já totiž nevím, kdo z obou sporných stran kolik informací a jak důležitých – na sebe vzájemně ví, či neví.

Béda
11. 4. 2016 20:54

PPK napsal
To záleží na výsledku, čili na výrocích a rozsudcích všech event. soudů. A vzhledem k tomu, jak málo informací o tom mám, pro mne osobně je to všechno zcela ve hvězdách. Já totiž nevím, kdo z obou sporných stran kolik informací a jak důležitých – na sebe vzájemně ví, či neví.

No, já jenom, jak asi bude demokratická strana, která si na základě rozhodnutí soudu bude muset od někoho půjčit 340 milionů? Jak pak asi bude nezávislá, koho zájmy asi tak bude preferovat taková sociální strana?

PPK
PPK
11. 4. 2016 21:16

Kdybych měl tipovat, tipnul bych si (v souladu s názorem některých mých přátel), že ČSSD nově Altnerovi nezaplatí už nic a že Altner nakonec skončí za katrem kvůli nějakému jinému svému starému hříchu advokátsko – ekonomické povahy. Jenže do špinavých zákoutí v zákulisí politiky nevidím a ani o to nestojím.