Hlavní tepna kornatí

Nedávno jsem absolvovala jízdu po legendární dálnici z Prahy do Brna (D1). Jízda to byla vcelku mystická, neřkuli až záhrobní. Řidiči i cestující, kteří díkybohu jízdu po této dálnici někdy absolvovali a ráčili ji přežít, mohou mluvit o velikém štěstí. Jejich pokus o sebevraždu nevyšel.

Hrozila jim dvojí smrt. Jednak vlivem dopravní nehody a potom díky ohrožení srdeční příhodou díky dopravní situaci. Ti škaredí komunisté před rokem 1989 rozkrádali tak vehementně socialistický stát, že jim na dodělání dálniční sítě nezbyly žádné peníze. Dokonce i šidili na betonu, takže po 27 letech svobody a demokracie se kusy po všech krajových čertech roztrhané dálnice drolí.

Ještě že v tom chartisté a jejich mecenáši udělali v listopadu 1989 pořádek. Příslušníkům mnohých vyspělých a zcivilizovaných národů se jen tak někdy nepoštěstí, aby mohli spatřit a zažít svoji národní bídu in flagranti. Podobného dojmu jsem nabyla i na zmíněné dálnici. Většina řidičů je tam tak zaměstnána jízdními problémy, že si ani neuvědomuje, po čem a jak se snaží jet.

Každému z nich straší v hlavě hlavní nejdůležitější myšlenka: „Přežít a dojet, pokud možno včas.“ Pokud to někomu zcela nevyjde, takže dojede definitivně na konec své životní pouti, ostatní řidiči včas nedojedou. Mají opět další jeden z důvodů, proč musí čekat v zácpě. Doprava (nikoliv doleva) si opět vybrala svoji masožravou oběť.

Mezitím co stojí, mohou si zblízka prohlédnout, v jakém to prostředí se vlastně nacházejí. Není to pohled nijak libý. Je to průjezd skládkou netříděných odpadů. Směsný odpad naložený v oleji obsahuje plastové obaly, kusy jídla a automobilových součástek. Pokud se u kuriózních svodidel zkřivených nárazy aut nenacházejí pneumatiky celé, tak jsou tam alespoň jejich zbytky. Občas se tam válí i spolu s kusy kostí, které jsou zbytky ze svačiny nebo snad i uhynulých řidičů, spolujezdců a jiné štvané divé zvěře.

Stav oné pohřební dálnice v tuzemsku asi nikomu nevadí. Lid je zde dobrý a spokojený. Váží si svobody, demokracie a úspěšně se rozvíjejícího ekonomického blahobytu, určeného pro členy (mezi)národní fronty. Kromě hlášení zácp a zdržení, jsem si nevšimla žádných rozhořčených mediálních diskusí. Lhostejní občané jsou hinduisticky smířeni se svým nebohým dopravním osudem, ale nejen s ním.

Protestovat a stávkovat se nebude. Když lid lepší dopravní cesty nevyžaduje, měl by alespoň manifestovat svoji vděčnost vládním a stranickým představitelům a požadovat jejich zlepšení alespoň kvůli bezpečnosti a ochraně zdraví bohatých prominentů nově zřízené beztřídní společnosti a jejich pojízdného majetku.

Jízda po české silniční a dálniční síti je závažnými porušením jednoho z hlavních dopravních předpisů, tedy toho, že řidič má přizpůsobit svoji jízdu stavu a podmínkám silničního provozu. V našem případě totiž přichází v úvahu pouze stání. Nikam raději nejezděte, vyvarujete se tím páchání trestné činnosti.

Hlavní dálniční tepna je vlastně indikátorem srdečního stavu české občanské společnosti. Každému rozumnému člověku je zcela jasné, že v České republice lze sice za peníze přežít, ale že tam žít nelze. Každý den je tam blbec. A pokud jej strávíte cestováním po zkornatělé hlavní dálnici, tak v tom případě zvlášť.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
7. 10. 2016 18:25

Stane ! Tenhle propagandistický žvást svaluje katastrofální stav D1 na zlodějské komunisty ! Autor je nejen blbeček,ale přímo trapný provokatér. Když se projektovala a stavěla D1 ,ještě nebyly návěsy a doprava se uskutečňovala ekonomicky železnicí. D1 se stala vlnitým plechem poté,co pravičácké vlády připustily,aby se D1 stala hlavním koridorem z Německa a Itálie do východní Evropy ! Dálnice projektovaná pro podstatně lehčí vozidla a hlavně pro nesrovnatelně nižší provoz se ze dne na den stala nejfrekventovanější dálniční tepnou,střední Evropy,přičemž peníze na její opravy sežraly politické partaje na své přiblblé bilbordy zpětným okruhem přes stavební podniky z předražených cen.Jak známo,po volbách… Číst vice »

zajoch
7. 10. 2016 19:24

Hudrypere, ty ses nádherně naštval. Tady bys měl dostat jedničku s hvězdičkou. Když jsem si článek četla, byla jsem znechucená tou, jak píšeš, propagandou. Byla bych ráda k tomu něco napsala, ale přiznávám, že jsem nevěděla jak. Ta fakta, která tu uvádíš, jsem znala jen zcela povrchně a nepřesně a ne všechna, takže jsem si to nedokázala utřídit a „hodit do klávesnice“.
Slyšíš na tu dálku jak ti tleskám?

hudryper
hudryper
7. 10. 2016 20:09

Díky zajochu,děkuji. Fakta,která jsem jen nahodil ve stručnosti zná velká část starších chlapů,co
najezdili za svůj život nejméně milion kilometrů a události na D1 i jinde na vlastní kůži zažívali.
Překvapuje mě,že na OM nachází místo i tak primitivní propagandistické čtivo,jaké produkuje evidentní troll pod nickem Domenica Aperto. Oproti jeho předchozímu článku tentokrát už zle
„přitlačil“. Tož jestli jde v těchto případech o pokus prezentovat OM jako „vyvážený web“,pak
potěš koště.

leho
leho
7. 10. 2016 20:09

Z článku: Ti škaredí komunisté před rokem 1989 rozkrádali tak vehementně socialistický stát, že jim na dodělání dálniční sítě nezbyly žádné peníze. Komunisté byli nejen škaredí, ale po nacistech nejhorší zločinci v historii nejen co se počtem nevinných obětí týče. Už jenom prostý pohled na mapu zcela bez diskuze ukazuje, jak byla v komunistickém Československu zanedbána silniční síť. Jedna a ještě velmi špatná dálnice doslova sešitá dohromady se zlomkem potřebného rozkradeného materiálu je dědictví, s jehož se dnešní vládní administrativa musí potýkat. A to hlavně kvůli tomu, že se neudělala žádná čára za zločinným komunistickým režimem hlavně v podobě perzekuce… Číst vice »

leho
leho
7. 10. 2016 20:11

Chyba! Z mého textu: …ale po nacistech nejhorší zločinci v historii…

Jak jsem jen tohle mohl napsat! Komunisti byli zdaleka ti nejhorší zločinci! Co se týče perzekuovaných a brutálně zavražděných nevinných nějací náckové jim nesahají ani po podrážky…

Sio
Sio
7. 10. 2016 20:17

No, já jsem na stav na silnicích a dálnicích také naštván, abych byl slušný. Všude vidím zablokované dlouhé úseky a nikdy nikde někoho na nich něco dělat. Příšerné zácpy. Z Ostravy do Brna namísto 1,5 h v zimě, v létě skoro 3 hodiny. Zpátky to samé. Pravidelně. Prostě zimní dálnice.

Sio
Sio
7. 10. 2016 20:18

hudryper napsal Stane ! Tenhle propagandistický žvást svaluje katastrofální stav D1 na zlodějské komunisty ! Autor je nejen blbeček,ale přímo trapný provokatér. Když se projektovala a stavěla D1 ,ještě nebyly návěsy a doprava se uskutečňovala ekonomicky železnicí. D1 se stala vlnitým plechem poté,co pravičácké vlády připustily,aby se D1 stala hlavním koridorem z Německa a Itálie do východní Evropy ! Dálnice projektovaná pro podstatně lehčí vozidla a hlavně pro nesrovnatelně nižší provoz se ze dne na den stalanejfrekventovanější dálniční tepnou,střední Evropy,přičemž peníze na její opravy sežraly politické partaje na své přiblblé bilbordy zpětným okruhem přes stavební podniky z předražených cen.Jak známo,po… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 10. 2016 20:56

Nu co, om se tedy obsahem přiblíží parlamentním listům. Perly vyváženy kýblem hnoje. Rovnováha dle euroatlantské sekty kladečů kuželů. Kázeň a technologická přestávka mezi kladením kuželů a příjezdem techniky musí být, ikdyby na zaplacení bitky mezi tábory sluníčkářů a antisluníčkářů, spartou a slávií, demokaty a rapublikány nebylo. A tranzit to je něco jako trans z Czexitu. Líto mi je, že nikdy se nesetkám s Puškinem…
Není už ani na věnce a vůbec ne na rakve, ale hlavně že jsme ukotveni v NATO a sdílíme ty jediné správné euroatlantické hodnoty. Evropa se vtr

ducatista
ducatista
8. 10. 2016 7:12

Mně to přijde jako zjevná nadsázka, naopak autorka se vysmívá porevolučním žvástům o tom, jak za špatný stav dálnic můžou komunisti.

Martin (už bez taky m)
8. 10. 2016 8:22

Souhlas s komentářem zajoch a hudrypera.
A placený trolle leho: děkuji, že jste mi napověděl, komu to mám letos hodit.
Hnijí tam sice většinou jako ostatní, a v minulosti bych nepředpokládal že zrovna tuto „stranu“ budu opakovaně volit – no ale pokud můj hlas má být snad alespoň o trošku účinnějším krokem nežli jen jednorázovým demonstrativním protestem, pak asi musím…

Martin (už bez taky m)
8. 10. 2016 8:34

lehovisti nestíhají,
jejich vývoz demokracie jaksi „kornatí“…
Tak si počkají, co udělají „humanitární“ miny…
https://cz.sputniknews.com/svet/20161007/3933053/syrska-opozice-represe-obyvatele-aleppo.html
Jemenci se postarali o jednu „humanitární“lodičku…
http://rusvesna.su/news/1475746851
http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=71112#p71112

Martin (už bez taky m)
8. 10. 2016 8:39

co taky diskutovat pod tak „kvalitním“ „textem“, že…
https://www.youtube.com/watch?v=FoPhQyOA2Xg

Irena
8. 10. 2016 8:51

Martin (už bez taky m) napsal

co taky diskutovat pod tak „kvalitním“ „textem“, že…
https://www.youtube.com/watch?v=FoPhQyOA2Xg

Nevím, na to už asi ani neznám dost nadávek, které bych mohla směr Západ adresovat.

Martin (už bez taky m)
8. 10. 2016 8:52

https://cz.sputniknews.com/svet/20161007/3933920/kerry-pravni-nasledky-vojanske-zlociny.html
speciálně pro lehovistu:
https://cz.sputniknews.com/svet/20161007/3934070/rusko-s300-usa-syrska-letiste.html
Takže ty milý placený panáku: koukej ihned napráskat svým chlebodárcům, že jaksi F-22 není neviditelný, BGM -109 je dávno šrot… takže i kdyby se pokusil vypálit rakety na Syřany bránící svou vlast v armádě před hordami nikým nezvaných teroristů „z bezpečné vzdálenosti“ – pak „co čert nechtěl“:
ty systémy PVO, které tam RF rozmístila mají možná úplně jiný dostřel, nežli očekávali…
…delší než je dolet většiny toho šrotu, který amies předávají „spojencům na konkrétní kratochvíli“ či „umírněné opozici uřezávačů hlav dětí“…

Martin (už bez taky m)
8. 10. 2016 8:56

http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=13&p=662
zpráva administrátora z 09:14:49
Radujme se, veselme se…
Vypadá to tak, že letošní Novoroční ohňostroj bude tentokrát poněkud dříve…
Heslo dne: na každou zahradu jeden kontejner!

asym
asym
8. 10. 2016 12:15

leho napsal Chyba! Z mého textu: …ale po nacistech nejhorší zločinci v historii… Jak jsem jen tohle mohl napsat! Komunisti byli zdaleka ti nejhorší zločinci! Co se týče perzekuovaných a brutálně zavražděných nevinných nějací náckové jim nesahají ani po podrážky… Vás milé leho pravděpodobně někdo zneužil! A zřejmě byl zároveň i členem KSČ. Jinak není možné, aby u Vás byla milé leho taková „opravdová“ zášť vůči komunistům. Ještě Vám milé leho sdělím sladké tajemství. V roce 89 jsem byl mladý, dlouhovlasý rebelant odchovaný oním minulým režimem a ze srdce jsem ho nenáviděl. Pouze vlastním „rozumem“ jsem po sametu zkonstatoval, že… Číst vice »

Sio
Sio
8. 10. 2016 14:22
Sio
Sio
8. 10. 2016 14:24

asym napsal
Vás milé leho pravděpodobně někdo zneužil! A zřejmě byl zároveň i členem KSČ. Jinak není možné, aby u Vás byla milé leho taková „opravdová“ zášť vůči komunistům. Ještě Vám milé leho sdělím sladké tajemství. V roce 89 jsem byl mladý, dlouhovlasý rebelant odchovaný oním minulým režimem a ze srdce jsem ho nenáviděl. Pouze vlastním „rozumem“ jsem po sametu zkonstatoval, že to co přišlo je špatný systém, který unifikuje masy a myslí místo nich.
A zeptám se Vás milé leho……co je horší? Já si už vybral!

Však on taky. Jinak asym, tohle, co vy, moc lidí bohužel nezvládne, gratuluji.

idiotronic
8. 10. 2016 19:25

hudryper napsal
Podvod stíhá podvod už 26 let a na těch
nebohých otloukaných silnicích kamiony z Polska,Rumunska,Maďarska,Ukrajiny nebo z Ruska či Slovenska je to pořádně znát.

Existuje alternativa k silnici a tou je železnice. Několikrát jsme četli o městě Studénka , kde hlavním problémem je 200 vlaků denně a peníze na mimoúrovňové křižování,které jsme dostali , ale za které se údajně postavilo něco jiného (snad zimní stadion Kladno). A přece: navzdory miliardám jezdí kamiony přes ČR, zatímco nejkratší cesta z Bratislavy do Chebu po železnici ŽSR vede přes Wien,Passau,Nurnberg, Pozor, Slováci se nezbláznili. . viz
http://www.zsr.sk

zart
zart
11. 10. 2016 7:45

Strašné, jsem otřesen!!! Nikoliv článkem, který mne rozesmál, ale tou předem nastartovanou naštvaností některých kritiků (např Hudrypera aj.), kteří vůbec nepoznali ironii a sarkazmus autorky, která je na jejich straně, a že vůbec žádnou komunistickou výstavbu dálnic (před 1989) nekritizuje avšak chválí, a střílí si ze současného stavu výstaby dálnic. Intelektuální úroveň diskusí na OM úplně upadla. Proberte se někteří příliš hystericky reagující kritikové, už jste úplně zhloupli???

Irena
11. 10. 2016 8:02

zart napsal

Strašné, jsem otřesen!!! Nikoliv článkem, který mne rozesmál, ale tou předem nastartovanou naštvanostíněkterých kritiků (např Hudrypera aj.), kteří vůbec nepoznali ironii a sarkazmus autorky, která je na jejich straně, a že vůbec žádnou komunistickou výstavbu dálnic (před 1989) nekritizuje avšak chválí, a střílí si ze současnéhostavu výstaby dálnic. Intelektuální úroveň diskusí na OM úplně upadla. Proberte se někteří příliš hystericky reagující kritikové,už jste úplně zhloupli???

Neřekla bych, prostě měli možnost číst i jiné „články“ této autorky.

Sio
Sio
11. 10. 2016 8:27

zart napsal

Strašné, jsem otřesen!!! Nikoliv článkem, který mne rozesmál, ale tou předem nastartovanou naštvanostíněkterých kritiků (např Hudrypera aj.), kteří vůbec nepoznali ironii a sarkazmus autorky, která je na jejich straně, a že vůbec žádnou komunistickou výstavbu dálnic (před 1989) nekritizuje avšak chválí, a střílí si ze současnéhostavu výstaby dálnic. Intelektuální úroveň diskusí na OM úplně upadla. Proberte se někteří příliš hystericky reagující kritikové,už jste úplně zhloupli???

Je to prosté. Autorka má specifický cit pro ironii (viz i předchozí články) a vy nerozumíte tomu, co je a není dobře napsaná satira. Jsem na vaší straně, doufám, že jste to pochopil.

Sio
Sio
11. 10. 2016 8:40

idiotronic napsal Existuje alternativa k silnici a tou je železnice. Několikrát jsme četli o městě Studénka , kde hlavním problémem je 200 vlaků denně a peníze na mimoúrovňové křižování,které jsme dostali , aleza které se údajně postavilo něco jiného (snad zimní stadion Kladno). A přece: navzdory miliardám jezdí kamiony přes ČR, zatímco nejkratší cesta z Bratislavy do Chebu po železnici ŽSRvede přes Wien,Passau,Nurnberg, Pozor, Slováci se nezbláznili. . viz http://www.zsr.sk Ve Studénce jsou dva přejezdy přes trať. Jeden je mimoúrovňový a směřuje přímo ke kruhovému objezdu, který navede kamión na dálnici. To je ten, co před léty při rekonstrukci (v… Číst vice »