Hlídáme hlídače: Semantic Visions o očkovacím pasu

Hlídáme hlídače: Semantic Visions o očkovacím pasu

Mnohokrát jsme narazili na problémy ve výstupech práce factcheckerů – ověřovačů informací, jejichž hodnocení považují některá média a globální platformy jako dostatečně spolehlivá, aby na jejich základě snížila viditelnost příspěvku nebo dokonce označila jejího autora za dezinformátora. Tato potenciálně nebezpečná praxe se stává natolik rozšířenou, že považujeme za potřebné ukázat, že i ověřovač pravdy se může mýlit, resp. být ovlivněn svými (ne)sympatiemi k autorovi kontrolovaného výroku nebo svými hodnotovými a politickými postoji. (Další úvahy na toto téma najdete zde.)

Proto hlídáme hlídače a čas od času publikujeme náš nález. Dnes pokračujeme třetím dílem s firmou Semantic Visions a jejich ověřováním ….


Ministerstvo zdravotnictví si v roce 2020 zadalo od firmy Semantic Visions bojující pomocí umělé inteligence s dezinformacemi, aby vyvrátila nejčastější hoaxy o vakcínách a proticovidových opatřeních. A připletla se jim tam jedna „maličkost“ graficky zachycená níže. Zdroj původního textu na webu MZČR.

Povinné očkování přitom neustále zmiňují přední vládní experti a je to zcela reálná varianta. Distribuci covidových vakcín a očkovací centra dělá firma, v jejíž správní radě sedí přední vládní experti Prymula a Maďar. Povinné očkování tu už de facto je, protože nátlak na očkování a nastavené podmínky pro neočkované fakticky znemožňují některým lidem pracovat a svobodně žít. Covid pas tu máme, jmenuje se Tečka.

Lidé s Tečkou mají více práv než lidé bez ní – mohou se například volně pohybovat na místech, kam neočkovaní nesmějí. Takže ano, lidé bez covid pasu přišli o některá práva. Lidé bez covid pasu musejí vynakládat vlastní finanční prostředky v řádech vyšších tisíců měsíčně za testy, které poskytuje mimo jiné i firma Diana Biotechnologies dalšího covidového experta Konvalinky. Za nedodržení opatření hrozí, a také se udílejí, vysoké pokuty, takže platí i ta část, že hrozí vysoké tresty.

Tolik k fact checkingu Semantic Visions Františka Vrábela v rámci této státní zakázky.

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments