Hoši z Harvardu to zkrátka vezmou zkrátka

Ta zpráva přišla od otce slavné tzv. reaganomics, čili ekonomické politiky, která na začátku devadesátých let minulého století vedla ke skončení studené války. Tentokrát však sám otec této reaganomics a dnes jeden z nejvýznamnějších žurnalistů amerických neoficiálních médií P. C. Roberts psal o čemsi jiném, a to o požadavku nejelitnějších studentů Harvardu, čili tzv. Degree Students, kteří společně s absolventy Harvardu požádali před pár dny novou Bidenovu vládu, aby těm příznivcům Trumpa, kteří pracují ve státních úřadech, odebrali jejich akademické hodnosti a tituly. S tím, že si je vzhledem ke svému kladnému postoji k Trumpovi nezaslouží.

Když jsem si tu zprávu přečetl, okamžitě jsem, žádostiv dovědět se, jestli se podobný požadavek v historii lidstva objevil už též někde jinde, začal listovat nejen v paměti, ale i ve všech dostupných pramenech. Přišli snad s podobným nápadem zfanatizovaní příslušníci nacistického studentského spolku, když s podporou NSDAP a po ohnivém proslovu Goebbelse začali v noci 10. května 1933 před budovou berlínské univerzity pálit knihy, které byly považovány za německému duchu nepřátelské? 40 tisíc lidí doprovázelo tehdy toto anticivilizační dafé, čili akt víry, souhlasným řevem, ale na nápad odebrat absolventům německých univerzit, kteří toto novodobé šílení nesdíleli, jejich akademické hodnosti a tituly nikoho zřejmě nenapadlo.

Nenapadlo to ani nejdivočejší bojovníky Rudých gard z období Čínské kulturní revoluce z let 1966 až 1969, kterým sice padly za oběť statisíce lidí, ale že by se tam absolventům univerzit, kteří s Rudými gardami svorně nepochodovali, braly akademické hodnosti a tituly, jsem se nikde nedočetl. To se jim spíš braly životy. A hodnosti a tituly se nakonec neodebíraly ani nepřátelům bolševické revoluce z roku 1917. Nejspíš proto, že brát někomu akademickou hodnosti a titul, získaný buď studiem na univerzitě či celoživotním usilováním po absolvování univerzity, se vždy považovalo za chucpe, čili za něco, co se jen ve trochu slušnější společnosti prostě nedělá.

Což už ovšem neplatí. Na co si netroufli pomyslet nacističtí výtržníci, čínští rudí gardisté či nejzanícenější mladí bolševici, to teď od americké vlády žádají nejperspektivnější studenti Harvardu, včetně studentů harvardské Kennedyho školy, kteří svou žádost o odebrání akademických poct Trumpovým příznivcům adresovali přímo vedení univerzity a zdůvodnili ji takto: Harvard musí odebrat akademické hodnosti a tituly těm svým absolventům, jejichž projevy a podvracení demokratických procesů, zakořeněné v historii nadvlády bílých, vyprovokovaly 6. ledna násilné povstání.

Čtete to a neubráníte se myšlence: Co bude, až se tihle horkokrevní a úsudek na věci a události si tak pohotově pořizující mladíci z Harvardu chopí vládního vesla? Co všechno mimo hodností a titulů svých politických odpůrců budou ještě rušit? Na co dříve nedotknutelného z minula se ještě vrhnou? Samozřejmě s ujišťováním Americe, světu a možná i sami sobě, že tak činí proto, aby bránili demokratické procesy. A tím i nás všechny.

Slova, slova, slova, odpověděl Shakespearův Hamlet, princ dánský na Poloniovu otázku, co to zrovna čte, a nejblíže všemu tím mínil: podvod, podvod, podvod.

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
2. 2. 2021 21:35

Zajímalo by mne, kolik těch nejperspektivnějších studentů Harvardu je bílé pleti? (Podvracení demokratických procesů zakořeněné v historii nadvlády bílých)
A dále – Američané si v oblasti práva velmi potrpí na tzv. precendenty (případy, které
ospravedlňují, nebo opravňují následující případy), takže přišlo to těm trubkám vůbec na mysl?

Aleš
Aleš
Reply to  Bety
2. 2. 2021 22:20

PŘÍKLADY TÁHNOU. Následky objevení Ameriky a její kolaterální škody včetně vyhubení Indiánů jsou stejně otřesné jako chování Říše římské včetně jejich následovníků Říše římské národa německého, Německa, EU a NATO vůči pro ně méněcenným národům jako jsme my. V angličtině mají přeci identické slovo Slave pro význam otrok a Slovan. Perspektivou tady té rozmazlené zpovykané bandy luder by mělo být, ať táhnou mimo naší Galaxii. Konečně by jim ten zpropadený vesmírný program, který jim z našich kapes hradíme, mohl být k něčemu užitečný. A cestou by se mohli stavit na Měsíci a vztyčit tam konečně tu jejich vlajku. O tom,… Číst vice »

fajt
fajt
2. 2. 2021 22:28

bažina začala zostra – tahle válka bude brutální a neskutečně krvavá ( navalný
může fungovat jako Gliwice) , vypadá to na další hrdlo lahve, možná definitivní. ..)

Točmistr
Točmistr
Reply to  fajt
3. 2. 2021 7:14

Jenže na politicky korektní a genderově vyváženou armádu by si proti rusům nevsadil nikdo rozumnej ani pětník. Na druhou stranu, ten náraz na realitu jednou musí nastat.

fajt
fajt
Reply to  Točmistr
3. 2. 2021 7:55

i senilní lřiprezident ví, že americká armáda se do přímého střetu se silným ( a silnějším) protivníkem naprosto nehod, proto taky se začíná (znova) aktivovat banderovská Ukrajina a fašisticky zpracovávat Evropa – totální zničení těchto útvaru je v zájmu americké bažiny – Číně se tím vezme velmi významný ekonomický prostor a té zbude pouze špatná, ale stále nějak fungující americká korporace – tedy pokud Rusko se nebude aktivně bránit a neudělá z planety ( samozřejmě vinou amerických neoliberálů bez ksichtu ) nový prostor o brutálně omezeném počtu lidí ( samozřejmě bez amerických i geoglobálních chamtivých zmetků). ..)

Irena
3. 2. 2021 6:20

Tak Zelenskij prý na Ukrajině zakázal vysílání tří opozičích televizních kanálů.

http://voicesevas.ru/news/ukraine/56922-zelenskiy-likvidiroval-3-oppozicionnyh-tv-kanala.html

Kromě toho USA daly najevo, že vezmou pod svou větší kontrolu informační pole na Ukrajině a dokonce na to vyčlení doplňkově peníze. Je očividné, že vše bylo dohodnuto s Washingtonem a žádné podstatné problémy tedy u „svobodného světa“ Zelenskij kvůli tomu mít nebude. Ty kanály zlikvidují ve stejném neopakovatelném stylu, v jakém odstřihli Trumpa a Parler. Protože mohou. Se svobodou slova to samozřejmě nemá nic společného. Ale kdo vám také tvrdil, že euromajdan a vše co následovalo bylo kvůli svobodě slova, že?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
3. 2. 2021 15:39

Velvyslanectví USA na Ukrajině plně schválilo politickou cenzuru blokováním televizních kanálů.
„Spojené státy podporují snahy čelit škodlivému vlivu Ruska, který Ukrajina včera učinila, aby chránila svrchovanost a územní celistvost v souladu se svými právními předpisy,“ uvedla diplomatická mise na Twitteru.
USA vyzvaly další země, aby „společně pracovaly na zabránění používání dezinformací jako zbraně v informační válce proti suverénním státům“.

Irena
3. 2. 2021 7:36
Gatta
Gatta
Reply to  Irena
3. 2. 2021 9:48

Začnu poznsmkou – za odkaz davam palec nahoru. Články jsem přečetl – jako úvod do ekonomiky přínosné. Tedy čtivé a pochopitelné . Daní za to je opomíjení dalších složitostí problému a tedy i možnosti změny kursu. To nakonec uvádejí i diskutéři pod články. Mě osobně tam cybělo zhodnocení vlivu volně tvorby cen na základě poptávky a nabídky. A to nejen u výrobků (kde by se spíše mělo vycházet z maximální možné marže) ale třeba u té zmiňované dálnice a nemovitostí obecně. Stejný dům na stejném místě může mít značně rozdílnou, často manipulovanou cenu. S tím souvisí i z toho plynoucí… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Irena
3. 2. 2021 17:37

Všeho do času aneb všechno trvá až se strhá.

https://www.youtube.com/watch?v=aXKZbiN5gDg&feature=emb_logo

fajt
fajt
3. 2. 2021 13:43

comment image

Aleš
Aleš
3. 2. 2021 13:58

http://www.novarepublika.cz/2021/02/rychle-nahle-usa-vypracovaly-scenar.html
Budovatele mexicko-kanadského průlivu už by chtělo spláchnout pod hladinu Potomacu či vypařit i s PENTAGRAMEM.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
3. 2. 2021 15:06

Děsivý článek. Skoro jako z nějakého jiného světa, kde jsou si autoři jistí, že na ně lidská spravedlnost nedosáhne. Bohužel v důsledku takového útoku bude jako první následovat vymazání střední Evropy z mapy světa. Pokud politici a vojáci USA myslí takto, stávají se z nich nikoliv spojenci, ale přímí nepřátelé Evropy.
Snad se nenajde nikdo, kdo by byl ochotný podobné plány realizovat.

leviathan
leviathan
5. 2. 2021 21:19

USA jsou založené na podvodu. Qanon má pravdu podloženou řadou pečlivých analýz opřených o důkazy. Masmédia jsou nástrojem šíření dezinformací. Intoxikace penězi dělá z lidí prodejné stvůry. Tolik v krátkosti. Je to na nás, abychom to změnili. Všichni, kdo víte nebo alespoň cítíte, že s námi vrchnost nejedná fér a že nás má za hloupé stádo, spojte se u kulatého stolu s námi, analytiky a konceptuály, kteří stojíme za národními silami. Máme ideu lidskosti, disponujeme strategickou koncepcí, věnujeme se mnoha oborům v kontextu a víme, jak řídit tuto zemi ve prospěch dosud mlčící a dílem kolísající a zmanipulované drtivé většiny… Číst vice »