Retro: Šče ne vmerla Ukrajina… ale už ji zabíjejí

 

31. 1. 2014

Na Ukrajině vypukla revoluce. Další barevná, oranžová podle barvy požárů, které demonstranti zapalují, ale také červená podle barvy krve, která již teče a které zřejmě poteče ještě víc. I když revoluce se tomu říká jen proto, že to lépe zní, ve skutečnosti jde mnohem spíše o pokus o státní převrat, a ještě spíše o ozbrojené povstání fašistických bojůvek. Jenže na tom nesmí záležet, protože opozice chce oslabit vazbu Kyjeva na Moskvu, což je účel, který světí jakékoliv prostředky. A tak se může opozice spolehnout na podporu Západu, který kárá ukrajinskou vládu za to, že neskáče, jak opozice píská, a hrozí jí sankcemi.  Ten samý Západ, který demonstrace svých vlastních občanů (vzpomeňte na Occupy Wall Street, Madrid, Athény, ale třeba i Prahu, pro kterou bylo sto tisíc demonstrantů na Václavském náměstí, tedy absolutně i relativně více, než ne kyjevském Majdanu, jen zpovykanou lůzou), nyní káže ukrajinské vládě o demokracii a chce po ní, aby rezignovala a předala moc opozici (k ničemu jinému by splnění požadavků Západu vést nemohlo). Ukázkovější příklad vměšování se do vnitřních záležitostí cizí země by člověk hledal jen těžko.

Problém je v tom, že tahle ukrajinská revoluce v žádném případě není celonárodní záležitostí, ale je sporem dvou koncepcí, který by se měl řešit politicky. Jenže to opozice nechce, protože nemá jistotu, že by ve volbách uspěla, a ani nemusí, protože má podporu Západu jistou a jak si v uplynulých dnech ověřila, nepřijde o ni, ani když se uchýlí k násilí. Ukrajině tak reálně hrozí, že se rozdělí nejenom politicky, ale protože dělicí čára mezi opozicí a vládou vede i geograficky, tak i fyzicky. A to ještě v tom lepším případě, pokud se dokáže vyhnout občanské válce. To vše jen kvůli posedlosti Západu Ruskem, respektive jeho oslabováním. Vměšování se Západu (jako obvykle si tu jdou USA a EU perverzně na ruku) může situaci jenom zhoršit, protože i pokud Ukrajina tento otřes přežije, zůstane pocit křivdy z nepotrestaných a nepotrestatelných zločinů, protože případná beztrestnost nebude důsledkem národního smíření a odpuštění, ale vnějšího tlaku Západu, který bude chránit své „zájmy“.

Ukrajina není první ani poslední zemí, která se dostala mezi mlýnské kameny velmocenských zájmů, ale tím spíše by se měla mít na pozoru, protože měla dost času se naučit, jak pokrytecký Západ je a že mu nejde o žádná lidská a občanská práva (i když o tom bude do omrzení mluvit), ale o sféry vlivu a o trhy. Ukrajincům reálně hrozí, že budou jen dalším kolaterálem, dalším svedeným, podvedeným a vytěženým národem na křížovém tažení za „svobodu a demokracii“.

Převzato z blogu Tribun

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
2. 2. 2021 11:43

Kapitalismus nevyhnutelně potřebuje vytvářet si nepřítele proto, aby mohl proti němu zbrojit a na jeho cizím území vést války a tak si udržovat vlastní ekonomiku v chodu i v krizích z nadvýroby neprodejných produktů, potřebných doma pouze v mírovém životě.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
2. 2. 2021 17:25

Kapitalismus je otevřené okno do nacismu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 2. 2021 17:41

Vše, co se musí vědět o ukrajinské samostatnosti:
comment image

a současnosti:
comment image

Last edited 22 dní před by Botičky od Diora
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 2. 2021 19:54

Na Ukrajině vypnuly tři televizní kanály
http://casopisargument.cz/?p=34136

Tak už tu asi odkazy na vystoupení J. Lukaš nebudu moci dávat…

No- hlavně že zastaví tu hnusnou proruskou agresivní propagandu –
uf to se mi ulevilo…
:-))
Už jsem se o tu „naši“ EuroAtlntilní lžipravdu a podrazdemokracii začínal bát…
:-))
Naštěstí naši ukroruinští budovatelé rozvinutého kapitalismu vědí co dělat proti zákeřnému Putinovu návratu „zidobolševismu“…
:-))
Uf- konečně budu moci klidněji spát,
a nebudu muset sledovat tolik odporně proruských ukroruinských „kanálů“…
:-))

Last edited 19 dní před by Martin (už bez taky m)