Hovory s generalem Mladičem

Když kamsik jedu, snažim se ziskat informace z ruznych zdroju. O Balkanu moc ruznych zdroju neni. Buď su k dyspozici zdroje havloidnich agentu, keři potvrzuju nadřazenost humanytarnich bomb a chytrych synku z NATO, anebo… nic.

O druhe straně je těžke se cosik objektyvniho dozvědět. Takže vysledkem je to, že Srbi su svině. To je jednoznačny vysledek naši statni propagandy.

No ja, ale když jedete na Balkan, potřebujete informace všech stran, ať je přehled. Je třeba zebrat vzdělavaci zdroje s sebu. Koran je jasny, bez teho už na Balkan nemožete. Do počitača si date filmy o Srebrenici a do kufra knižku Hovory s generalem Mladičem. To by mohlo stačit.

Hovory s generalem napsal synek z Poruby, Rajko Doleček. Dvaadevadesat roku. Ve svem věku neuvěřitelny člověk. Aby zjistil podrobnosti, vyžadal si svoleni soudu v Haagu a s generalem Mladičem stravil par dnu ve vězeni, kde Ratko už sedmym rokem čeka, až na něho cosik najdou.

To už je v Haagu taky zvyk. Byvaly mistopředseda Miloševičovy vlady Vojislav Šešelj sam odjel do Haagu v roce 2003. Odmitl obviněni a jako pravnik se chtěl hajit sam. Soud mu přidělil obhajce, multykulturniho agenta. Proto začal v roce 2006 držet hladovku, chtěl se domoci svych požadavku – odvolani přidělenych obhajcu, povoleni navštěv manželky a děcek, uznani jeho poradního týmu, zrušeni limitu 800 slov pro jeho stížnosti, překladani soudnich materialu z angličtiny do srbštiny a podobně. Jeho stav byl važny a doktoři varovali, že mu moc času nezbyva. Soud teda jeho požadavky laskavě uznal. Ani po dalšich 8 let mu nic nemohli přišit, tak ho v roce 2014 pustili ze zdravotnich duvodu, bo měl rakovinu. Asi je tam jakesik nezdrave jidlo, v tym Haagu. Stary Miloševič by vam mohl vypravět, kdyby žil.

Mimochodem, v březnu 2016 byl Vojislav Šešelj Mezinarodnim tribunalem v Haagu zcela zproštěny obžaloby. Stravil tak ve vazbě 12 let, obviněny pro vraždy, pronasledovani, nelidske postupy, vyhlazovani na rasovem, naboženskem a etnyckem zakladě… a nakonec nic z teho. Vyšetřovani skončilo, zapomeň. Miloševičovi tež ani po pěti rokach od zatčeni nemohli nic najit, a tak si všeci oddechli, když v roce 2006 umřel. Asi jedl nezdravě. V roce 2016 sdělil Haagsky sud, že se Miloševič nedopustil valečnych zločinu, z kerych byl obžalovany…

No ale zpatky ku knižce.

Je zajimava. Škoda, že si ju nemožete přečist. Vyšla sice už davno, ja mam loňske – aktualizovane vydani, ale v žadnem knihkupectvi ju nenajdete. To sem nevěděl, že u nas su furt zakazane knižky…

Tuž aspoň par myšlenek z knižky. Bo nam Čechum dodneška nejde do hlavy, jak je možne, že se ti synci z Jugošky mezi sebu začali řezat. Vždyť su taci fajni, řikali zme si. Všeci. Chorvati, Srbi, Slovinci, Makedonci… Sam sem jezdil po Jugošce od roku 1991, kdy prvni staty vyhlasily samostatnost, několikrat do roka.

Tuž kde to začalo a kery narod to svinstvo zpusobil, řikal sem si? Nešlo to rozkličovat. My v centru Evropy zme řikali, že je to tym, že jižni Slovani maju moc horku krev.

General Mladič na to v knižce odpovida jednoduše: „Každy z nas je pacifista, ale enem do okamžiku, než vam zabiju robu, znasilni děcko nebo zabiju rodiče a sestru.“

General Mladič přiznava, že se robily svinstva na všech stranach, jak už to ve valce byva. Ale je třeba vidět, kdo všecko začal a kdo za tym stal. Celou knižkou Rajko Dolečka se tak prolina hlavni myšlenka. Kdo může za vraždy, nasili a všechna svinstva, kere se staly na Balkaně po roce 1991? Byli to Srbi? Muslimšti Bosňaci? Chorvati? Slovinci? Černohorci?

Ne. Podle knižky Rajko Dolečka to byli Němci. Byla to jejich pomsta za dvě prohrane světove valky. Němec nezapomina… Němec se pomstil hlavnimu narodu, kery mu odolaval celu druhu (i prvni) valku. Proto byl hlavnim akterem ve snaze hodit na Srbsko veškeru vinu. A na druhu stranu všeci, keři byli historicky německymi spojenci – ustašovšti Chorvati, Bosňaci z divize Waffen SS Handschar i albanska divize Waffen SS Skanderberg za druhe světove, byli odměněni… Chorvati, Bosňaci i Albanci.

Tak si Rajko odpovida na otazku: „Jak by jinak bylo možne, že ze Srbu, keři byli po staleti symbolem odporu proti muslimskemu naporu a byli pokladani za čestny, statečny a poctivy narod, za vitěze a neochvějne spojence proti agresorum ve dvou světovych valkach, se stali největši mizerove? Dokonce jim v řade zapadnich filmu přisuzuju role těch největšich kriminalniku… A ti, keři do konce valky stali na straně nacistu, tedy Chorvati, bosensko-hercegovšti Muslimi a kosovšti Albanci, se naraz stali pro Zapad nejlepšimi lidmi, spojenci plni idealu demokracie, kere je třeba branit…“

Škoda, že si tu knižku nemožete přečist…

A když se budete ptat sveho knihkupca nebo knihovnika, a on bude tvrdit, že nejde objednat, nevěřte mu… neni to pravda.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Srebrenica

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=628119

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
19. 10. 2017 12:10

Spustili to Nemci … o tom niet žiadnych pochýb.No má to aj iný aspekt a ten opisuje vo svojich knihách talianský spisovateľ Avro Manhattan.Je to k nájdeniu na internete.Doporučujem jeho „Vatikánsky holokaust“.

Bety
Bety
19. 10. 2017 12:22

Rajko Doleček má pravdu – jakmile se v nějakém západním thrileru nebo detektivce objeví zlosyn z východu jsou jen dvě možnosti – buď je to Srb, nebo Rus. Chorvat nikdy. Dlouho jsem měla schovaný výstřižek z Práva, ve kterém zpovídali našeho vojáka po návratu z mírové mise. Říkal v něm to samé, co citovaný generál: „Nemůžete se divit, že když se chlap vrátí domů a najde svou znásilněnou ženu přibitou na vrata, že mu v hlavě přeskočí. Také se v tom rozhovoru zmínil o tom, že ví o případech, kdy na víkend přijížděli Němci s odstřelovacími puškami, aby si pěkně… Číst vice »

Admirál
Admirál
19. 10. 2017 12:24

To, co se stalo v Jugoslávii je naše strašná ostuda, že jsme se na tom podíleli. Byl jsem ve vojvodině, když vláda uznala Kosovo. Hrozná hamba.

Podíl Německa na tom je nepopiratelný. Hnát je holí.

Amenre
Amenre
19. 10. 2017 15:30

To, co píše Betty, jsem také kdysi četl. Dokonce tam bylo řečeno, že vznikají specializované skupiny ( možná lépe řečeno cestovky ), zaměřující se na tento druh „zábavy“, kdy si za pouhých 1.000 dolarů zabijete svého civilistu. Ty cestovky se postaraly o všechno – výběr vhodné lokality, výstroj a výzbroj.

Bohužel jsem si to v té době neměl jak ověřit – internet byl pouze na dial-up :))

fajt
19. 10. 2017 20:27

https://www.youtube.com/watch?v=sTe17LE_JJc – o Sýrii samotní syřané nakonec přijdou, těch 63 bilionů rublů ruských zbohatlíků je velké sousto i na samotného nejvyššího speakera Kremlu – je mi líto těch tisíce mrtvých v marném boji za lepší svět, kteří bylo opětovně zrazeni, snad to konečně opičáka zlomí ( amíci a jejich jewreští vlastníci dosáhnou absolutní moci) a pošle sofort na větev. ..)

fajt
19. 10. 2017 20:31

https://cz.sputniknews.com/svet/201710196155807-putin-hlavni-chyba-ruska-vztah-zapad/ – „Pochopil jsem, že je nutné to přeškrtnout, otočit stránku, jít dále a založit naše vztahy na vzájemné úctě jako rovnocenní a rovnoprávní partneři,“ řekl Putin. – k tomu fakt není co dodat, to už i Medvěděv vypadal více jako chlap. ..)

peter.
19. 10. 2017 20:40

fajt napsal

https://cz.sputniknews.com/svet/201710196155807-putin-hlavni-chyba-ruska-vztah-zapad/– „Pochopil jsem, že je nutné to přeškrtnout, otočit stránku, jít dále a založit naše vztahy na vzájemné úctě jako rovnocenní a rovnoprávní partneři,“ řekl Putin. – k tomu fakt není co dodat, to už i Medvěděv vypadal více jako chlap. ..)

Konečne! Veď už bolo aj načase.

Aleš
Aleš
19. 10. 2017 23:11

Pan Rajko Doleček, ač povoláním lékař, je zároveň skvělý spisovatel, jeho kniha, kterou právě čtu, je po informační stránce výživnější než desítky vysokoškolských skript z libovolných oborů. A evidentně se zastává lidskosti ve své nejsilnější podobě. Ctí pravdu. Navzdory kmetskému věku by mohl být autoritou spojující všechny vlatence napříč spektrem. Tento pán již přede mnou veřejně nazýval NATO teroristickou organizací.
Díky debilitě evropských lídrů a sprostotě amerických a ukrajinských pořád hrozí masakry podobné těm v Kosovu či Bosně i na Ukrajině.
https://cz.sputniknews.com/politika/201710196155608-putin-evropa-ukrajina-vina/
Máte chlapi pravdu, bylo už na čase, některé věci si přiznat a něco té zhýralé euroatlantidě vytmavit.

idiotronic
20. 10. 2017 2:59

Tak Hovory s generálem Mladičem jsou skutečně vyprodány, ve vědecké knihovně v Olomouci se dokonce půjčilo víc srbských verzí, než českých, a jediná stopa ke koupi byla lichá (antikvariát při pokusu o objednávku sdělil, že má sedm zájemců, ale knihu ani jednu).

Točmistr
Točmistr
20. 10. 2017 4:53

fajt napsal https://cz.sputniknews.com/svet/201710196155807-putin-hlavni-chyba-ruska-vztah-zapad/– „Pochopil jsem, že je nutné to přeškrtnout, otočit stránku, jít dále a založit naše vztahy na vzájemné úctě jako rovnocenní a rovnoprávní partneři,“ řekl Putin. – k tomu fakt není co dodat, to už i Medvěděv vypadal více jako chlap. ..) Dobře řečeno ! Já mám na ruské vedení poslední dobou čím dál tím větší podezření, se svými takzvanými protivníky ze západu hrajou na obyčejné lidi šarádu. Jedním z důvodů je sledování cesty peněz. Oni fungují na stejném finančním mechanismu jako západní státy – stát nemá kontrolu nad finančním systémem – peníze emitují hlavně banky, pomocí dluhů.… Číst vice »

fajt
20. 10. 2017 5:40

http://politikus.ru/video/100591-dushenov-evreysko-amerikanskiy-plan-srabotal.html – a všímají si toho i v Rusku, že ta jejich věrchuška s mužikem hraje nějakou špinavou hru – v podstatě Kreml dovolil, aby se americké jednotky dostaly do Rakky a tam si amíci vybudovali vojensko-politické vedení separátní Sýrie, turkům zase povolili vojenskou intervenci v Idlibu a sionistům jdou v podstatě úplně na ruku, dokonce jim předávají citlivé vojenské údaje svých i syrských jednotek ( ruský generál byl prý zavražděn izraelským komandem, to bylo od amíků mazané, z ruské strany otřesná zrada) …no a Valdaj to už je úplná tragedie, tam už prostě strýček Vova naplno řekl, že i… Číst vice »

peter.
20. 10. 2017 6:05

Za 5 mesiacov budú v RF prezidentské voľby,tak sa bude pritvrdzovať a aj rétorika Putina sa zmení na ostrejšiu. Po Novom roku sa začnú diať veci.Nechcem maľovať čertov na stenu,ale bolo by iluzórne predpokladať,že sa USA a Soroš banda nepokúsia o nejaké svinstvo. Tak pred pár dňami vystúpil moskovský „mufty“ s varovaním.Oznámil,že medzi imigrantami z Tádžikistánu narastajú extrémistické nálady a že sa radikalizujú.Príčinou toho má byť nové teroristické zoskupenie ktoré sa formuje na hraniciach Tádžikistánu,Turkestánu a Afganistánu.Zoskupenie má nahradiť IS a nesie meno “ Chorasán“.Už teraz má niekoľko tisíc bojovníkov.Tak je možné,že sa naplní to,na čo som tu na OM… Číst vice »

fajt
20. 10. 2017 6:27

dalo by se říci, že Putin je takový ruský Havel, je to určitě mazanější projekt a stavěný na ruské podmínky, ale výsledek bude nakonec podobný tomu v česku, či v jiných zemích, které si nechali provést mocenskou lobotomii – počítám, že v Rusku si vládci světa Putina raději uklidí v čas, než se úplně znemožní a strčí tam nějakého dalšího šaška, aby se na strýčka Vovu opětovně vzpomínalo jak na nějaký svatý obrázek, prostě kdo má velké peníze, ten bude do konce svých dní totální svině a o lidskou důstojnost, civilizaci a skutečný progresi mu půjde až na posledním místě.… Číst vice »

Bety
Bety
20. 10. 2017 9:01

fajt napsal
https://cz.sputniknews.com/svet/201710196155807-putin-hlavni-chyba-ruska-vztah-zapad/ – „Pochopil jsem, že je nutné to přeškrtnout, otočit stránku, jít dále a založit naše vztahy na vzájemné úctě jako rovnocenní a rovnoprávní partneři,“ řekl Putin. – k tomu fakt není co dodat, to už i Medvěděv vypadal více jako chlap. ..)

Fajt vykřikuje jako někdo kdo už to má za pár, všechno mu je jedno a všichni až na něj jsou špinavci. Vlastně by byl rád, kdyby všechno skončilo zároveň s ním.
Má to jen jednu chybu – nemohl by on a ani by nebylo komu tvrdit: vždyť jsem vám to říkal!!!

dixi
20. 10. 2017 9:17

Fajte, jedete už vyloženě protiputinovskou notu, už to není pouhá kritika.

Martin (už bez taky m)
20. 10. 2017 10:02

Fajte vy zřejmě ze „spolehlivých“ zdrojů „víte“, co nedochází nám mnoha dalším přemýšlivým?? Někdy napíšete vtipnou glosu, jindy dáte zajímavý odkaz, ale ty vaše „vývody“ a „syntézy“, „odhady“ z namixovaných zpráv – to jsou s prominutím mnohdy pěkné slátaniny. Jako červená nit se Vašimi komentáři line ono „Putin a Rusko nejsou tím zač se vydávají“… No – zcela určitě je jako středoevropané vnímáme poněkud jinak, s určitými odchylkami od reality, ale přesto věřím že jsme odhady dost blízko skutečnému stavu. A právě proto si nemyslím že naopak Vy by jste v tomto měl reálný odhad. Strkat Rusy do stejného „pytle“… Číst vice »

Irena
20. 10. 2017 11:39

No poslechněte si poslední Valdaj, tam to těm západním pokrytcům zase jednou VVP nandal. A stačilo málo – citovat fakta a těch kožených ksichtů, které si dobře uvědomovaly, že nemají co namítnout. Pár jich to tam zkusilo a ještě tím tu svou pokryteckost zdůraznilo. Nejhůře dopadl ten Nor, vědecký ředitel Norského Nobelova institut, který byl natolik tupý, že chtěl i od Karzajího poradit, jak řešit krizi na Ukrajině. No fakt našel toho pravého, koho se na to měl zeptat, pitomec.
https://www.youtube.com/watch?v=WsDqN-FVg4Y

fajt
20. 10. 2017 12:14

Bety napsal Fajt vykřikuje jako někdo kdo už to má za pár, všechno mu je jedno a všichni až na něj jsou špinavci. Vlastně by byl rád, kdyby všechno skončilo zároveň s ním. Má to jen jednu chybu – nemohl by on a ani by nebylo komu tvrdit: vždyť jsem vám to říkal!!! to jste vyhodnotila trochu špatně, už jsem tady několikráte psal, že sám sebe považuji za stejného zbabělce jako je skoro každý v tom stádu hnaném na porážku, ale už mě to unavuje dokolečka psát jací jsme sráči a jak jsme neskutečně zpohodlněli a tak lehce se odevzdali… Číst vice »

fajt
20. 10. 2017 12:21

dixi napsal

Fajte, jedete už vyloženě protiputinovskou notu, už to není pouhá kritika.

jenom poukazuji na rozpory mezi prohlášeními a deklaracemi Kremlu a faktickými činy ruské věrchušky , jestli se Vám to nelíbí, tak je to pouze Váš problém, samozřejmě Vaše preference ( a víru) Vám neberu, ale nechtějte, aby i ostatní neviděli evidentní rozpory a přes zjevná pochybení stále chválili někoho a něco co si to nezaslouží. ..)

peter.
20. 10. 2017 13:28

Irena napsal No poslechněte si poslední Valdaj, tam to těm západním pokrytcům zase jednou VVP nandal. A stačilo málo – citovat fakta a těch kožených ksichtů, které si dobře uvědomovaly, že nemají co namítnout. Pár jich to tam zkusilo a ještě tím tu svou pokryteckost zdůraznilo. Nejhůře dopadl ten Nor, vědecký ředitel Norského Nobelova institut, který byl natolik tupý, že chtěl i od Karzajího poradit, jak řešit krizi na Ukrajině. No fakt našel toho pravého, koho se na to měl zeptat, pitomec. https://www.youtube.com/watch?v=WsDqN-FVg4Y Sú to sráči títo šašovia zo západu.Chorí iracionálnou nenávisťou k Rusku a použijem čechizmus)zapšklí vo svojej malosti… Číst vice »

Bety
Bety
20. 10. 2017 15:36

Ještě k Jugoslávii: Na posledním Valdaji jim Putin pěkně zostra omlátil o čumák Kosovo a vlastně se k tomu vyjádřil ještě jednou když řekl, že Rusko nedopustí ,
aby mezinárodní síly obsadily rusko-novorosijskou hranici, protože by to vedlo
k další Srebrenici.
Fajte, dnes nikdo nemůže vědět, jaká budoucnost Rusko a Evropu čeká. Ovšem
myslím že je jasné, že bez Ruska a jeho snahy o nezávislost by vlastně žádná budoucnost na nás ani nečekala.

fajt
20. 10. 2017 19:55

no, neustále chlácholení se menším zlem nikam nevede a nakonec končí taky škaredou tragedii, tak dnes už jsme hodně hluboko za horizontem pokroku a proto doporučuji mládežníkům , aby hlavně ( zase) nebudovali s nadšením novou republiku, vlast, národ, či jinačejší ptákovinu. ..)

peter.
20. 10. 2017 21:39

fajt napsal https://www.youtube.com/watch?v=a7r47b4hXDc fajt: Rusi bojujú v Sýrii čisto z pragmatických dôvodov ktoré možno nazvať aj aktom sebaobrany. V prvom rade im ide o likvidáciu hrozby zvanej ISIL,ktorá ohrozovala samotnú podstatu existencie RF.Tá hrozba ešte zďaleka nie je zažehnaná. V druhom rade bojujú preto,aby si udržali svoj vplyv na BV a nemuseli sa nechať zamknúť v Čiernom mori.Mám na mysli vojenské základne v Sýrii.(tú námornú aj tie dve letecké).Čo myslíte…prečo USA tých isilákov tak podporovali vojensky? Veď keby Rusi do tej Sýrie nešli,tak by mohli rovno pozvať do Kremľa prezidenta USA,po starom ruskom zvyku sa mu tri krát hlboko až… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 10. 2017 0:19

https://www.youtube.com/watch?v=twzy26y2_wc
Fajte: Ptákovina je přiblížit se tady tomu:
Píseň věnována ne Vám, ale občanům Doněcké lidové republiky a občanům Federativní republiky Jugoslávie, jež padly ve válkách vedených západem.

Aleš
Aleš
21. 10. 2017 0:26

https://cz.sputniknews.com/svet/201710206158626-herec-putin-hustej/
https://cz.sputniknews.com/svet/201710206157738-srbsko-prezident-sputnik-mig29/
první odkaz je svéráznou odpovědí na diskusi, druhý se týká článku a toho, že obyčejní lidé moho ovlivnit velké věci, a to jsem pacifista…

peter.
21. 10. 2017 11:27