Předvolební agitka: Demokracii jsme prohráli, a co dělat dál

Vaclav Umlauf Mějme na mysli, že se nás před odchodem na věčnost mladší generace zeptá, proč jsme jim nechali celou planetu a naši vlast ve stavu hodném řádění divokých sviní.


Jdu v klidu po ulici a přemýšlím o aktuální otázce po bytí, která pár lidí na planetě zaměstnává asi dva a půl tisíce let. A tu se na mne z předvolebního plakátu vyvalí úškleb jednoho politického parazita s motýlkem. Tato kreatura kradla v jednom nejmenovaném městě od sametu sprostě a zcela bez zábran, a s pomocí volebních hlasů to chce dělat i nadále. Lapen jeho vyretušovaným ksichtem a touto drzostí vystavenou i za mé rozkradené peníze jsem málem spadl pod projíždějící autobus MHD, který s pomocí nastrčené soukromé firmy vykrádají jeho kamarádi. Myšlenky na bytí byly nenávratně pryč, neb jsem musel přemýšlet o našich parlamentních volbách konaných za tři dny. A to kvůli neuvěřitelné drzosti zlodějských kluků z plakátu a neuvěřitelné pitomosti těch, kteří je chtějí po dvaceti letech zlodějen znovu posadit na stará místa.

Pokud vím, jsme jediný nezávislý web před volbami, který je už víc než týden pod soustředěným DDoS útokem. Neznámí sračkometi bombardují server požadavky z nastrčených adres, aby byl zahlcen kanál e-republiky a aby nás lidé nemohli číst. Jistě to mohou dělat celkem dlouho, protože to dělají buď přímo za naše daně, nebo si to alespoň mohou odečíst z daní. Asi jsme někomu pořádně šlápli na kuří oko dvouroční analýzou korporátního fašismu a rozpadu demokracie přes zkorumpované strany. A jistě bude hůř. Když jsem tento vývoj před založením tohoto webu předpovídal bývalým disidentským známým, tak mi tvrdili, že hodně přeháníme. Ale občanská demokracie tady skončila bez ohledu na volby a na volební výsledky, které budou vyhlášené někdy po víkendu. A nyní se podívejme na to, co je třeba po zničení občanské demokracie zachránit z trosek občanské společnosti. Tady je minimalistický program pro těch nemnoho aktivistů, než je umlčí, zavřou, nebo existenčně či jinak zničí.

Nenechme budovat v zemi pracovní koncentráky a detenční centra pro kohokoliv.
Ubytovny pro zahraniční dělníky a imigranty mohou být i bez mříží, ale zůstanou koncentráky. Ekonomické otroctví jen dovrší a bude udržovat politické otroctví, které bude zpečetěno těmito volbami. Otroctví je dědičné a otroci vychovávají svou mentalitou zase jen otroky.

Nenechme umírat důchodce a nezaměstnané před nemocnicemi a mezi odpadky.
Neoliberalismus reprezentovaný prodejnými partajemi nás všechny jednou spolehlivě zabije. Ale nebude to hned, proto ho bude volit střední třída a většina pomatených voličů. Ale snažme se po vykradení důchodů a nemocenského alespoň o to, abychom my sami jako důchodci nemuseli umírat mezi popelnicemi jako v Řecku a v USA.

Nenechme děti platit vzdělání, které jsme jim zaplatili naší prací.
Jistěže je možné nechat jednoprocentní neoliberály vykrást stát i ty výše uvedené důchody. Ale pokud máme děti, tak buďme alespoň soudní natolik, že k nim mějme základní rodičovskou lásku a odpovědnost postavenou mimo jedovatou ideologii. Pokud necháme děti v tomto státě platit vzdělání málem od mateřské školky, tak z nich vychováme otroky hned od předškolního věku. V době studia na vysoké škole už budou zadluženi natolik, že se budou plazit před jedním procentem globálních otrokářů a budou jim lízat paty za odpuštění tohoto nesmyslného dluhu.

Nenechme si zničit vlast, která nám nepatří, protože ji máme pouze propůjčenu na jednu generaci.
Nejsme pány naší země. Jsme pouze její hodně pitomí správci, kteří tuto zemi dostali do správy pro jednu generaci. Míra toho, co jsme od sametu zničili, je docela úděsná a je hodná jen a pouze míry naší občanské blbosti a tuposti. Mějme na mysli, že se nás před odchodem na věčnost mladší generace zeptá, proč jsme jim nechali celou planetu a naši vlast ve stavu hodném řádění divokých sviní.

Nenechme se připravit o zdravý rozum, o humor a vtip.
Když se dívám na starobylé a vymaštěné kamenné huby z volebních plakátů a na jejich tupá hesla, jímá mne oprávněný strach z věcí příštích. Politický hnojník držený místní elitou od doby jejich komunistického a svazáckého mládí se stal skutečnou žumpou. Nemyslím si, že bychom ji vyčistili v naší generaci, protože my už odejdeme do hrobu poraženi vlastní hloupostí. Ale měli bychom umřít politicky důstojně a se vtipem na rtech. Prostě jako Haškův Švejk, ale s větším rozhledem a moudrostí, třeba ve stylu Rollandova románu Dobrý člověk ještě žije.

Nebuďme vyplašení a nenechme se vydírat korporátními mediálními simulákry.
Jedno procento nad námi vládne tím, že vytváří atmosféru ohrožení, nedostatku, prekarity, dluhů, vydírání a strachu. Stádo ovčanů vedené zvířecím pudem sebezáchovy pak na útěku nikam vedeném korporátním manipulátory spolehlivě rozdupe každého, kdo se zastaví, rozhlédne a slušně se zeptá, kde je vlastně to nebezpečí, ten nedostatek, a před čím to vlastně utíkáme. Ale když se nás zastaví více a vytvoříme ostrůvek pozitivní deviace, tak sice budeme podrobeni mediálním útokům, ale vytvoříme komunitní oázu klidu a rozumu ve zdivočelém stádě. Nebude to zadarmo, protože pár z nás bude určitě tak či onak ušlapáno.

Tolik k minimálnímu volebnímu programu těch, kteří už asi tyto volby nepůjdou volit, protože není koho. Připomínám, že cena hlasu se na černém trhu pohybuje kolem tří stovek za lístek. Takže bychom měli ty tři stovky dát ze svého na veřejný účet jakékoliv občanské organizaci, která bojuje za pravdivou formu věci veřejné. To je to minimum, co bychom měli jako občané udělat pro obranu společné věci. Maximem by bylo vlastní přemýšlení a iniciativa ve veřejném prostoru.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
20. 10. 2017 6:26

Prajem všetkým OM-ákom pevnú ruku a jasnú myseľ pri tom akte(bez erotického podtónu prosím),keď uchopia do ruky volebný lístok a budú mať v rukách moc.
Aby ste spomedzi volebných lídrov zvolili dôstojného partnera Maďarovi Orbánovi alebo Poľke Szydlovej.Carpe Diem!

Gatta
Gatta
20. 10. 2017 7:41

Stejně budeme po volbách nechápavě čumět jak prase po první ráně – aneb malá předvolební chvilka poezie: PRASE (Divokej Bill) Přítel či nepřítel-kdo ví. Pocity prasete po první ráně, kdo mu na votázku vodpoví. A kdo vodpoví správně. Přítel či nepřítel-kdo ví. Pocity prasete po druhý ráně, kdo mu na votázku vodpoví. A kdo vodpoví správně. Musim ti to říct, je to jako tíseň. Jako tíseň, kterou mívám, když jsem sám, nemůžu spát, nemůžu spát je to píseň, která nemá slova. Přítel či nepřítel-kdo ví Pocity prasete po třetí ráně. kdo mu na votázku vodpoví, a kdo vodpoví správně. Je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
20. 10. 2017 8:05

Děkuji za přání. Gatto – tentokrát to snad dopadne lépe. A k textu Vámi uvedené písně: právě že se NESMÍME SCHOVÁVAT. Kdysi jsem tu citoval závěr knihy Pana spisovatele Jaromíra Tomečka v níž popisuje život na vsi pod a v lesích na Bukové hoře za minulého „režimu“. Kniha má název „Hora hoří, aneb Balada o Křížovém králi“, a hlavním hrdinou je mimo vypravěče a postaršího myslivce a dřevaře ze vsi také časem pověstný divočák. Věty autorem nádherně napsané v jeho poslední velké přírodní próze mi nevymizí s paměti co budu živ. Ač z r. 1986, vyd. 1988 v mnohém nadčasové…… Číst vice »

jogín
jogín
20. 10. 2017 8:08

Jo, po volbách vznikne koalice Ano, ČSSD a Piráti (Antifa) a ti nasadí opravdu sociální politiku. Kus jako kus.

Gatta
Gatta
20. 10. 2017 8:16

Re Martin – souhlas – nesmíme se schovávat , protože „… ono není kam …“.

Myslím , že vše bylo řečeno a to dokonce několikrát. Každý má svoji hlavu a teď je potřeba udělat aspoň tenhle ten nejnicotnější ČIN – a prostě to tam jít hodit !!

***

Martin (už bez taky m)
20. 10. 2017 8:18

Gatta napsal

Re Martin – souhlas – nesmíme se schovávat , protože„… ono není kam …“.

Myslím , že vše bylo řečeno a to dokonce několikrát. Každý má svoji hlavu a teď je potřeba udělat aspoň tenhle ten nejnicotnější ČIN – a prostě to tam jít hodit !!

***

:-)

peter.
20. 10. 2017 9:09

Martin (už bez taky m) napsal
„Piráty“ mám za B tým zoufalce Kraďouska…

A mne sa prisnilo čosi o úradníckej vláde a predčasných voľbách.Blbý sen!

orinoko
20. 10. 2017 14:10

Hmm ….
Já osobně jsem na tom jako hudryper s CT. Ovšem dneska už je zřejmě, proc se odstrihl. Mne už je snad úplně jedno , kdo v teto prdelni zemi bude vládnout.
Ke svému překvapení jsem zjistil, ze se hodně angažují ve „svém“ podniku.
Oznamil jsem, ze podam celozavodní zlepšovak.
Firma ma najmout firemního cvokare, aby zdivocely plebs mladistvého rázu neměl pocit, ze míří tvrdé na dělohu.

orinoko
20. 10. 2017 14:21

Pokračování.
Firmu koupil jiný národ s jinou firemní kulturou. Chtějí po nás vice flexibility. Já s tím nemám problém. Celou věc vnímám po kapitalisticku.
A je mi na bliti z nekterych lidi.
Ale co tim chci říci, ze?
Ze vedeni samo ted nemá na růžicih ustlano, a lape po dechu . A kriplove s výhledem na vlastního vozra u rypáku chtějí dobyvat nereálné.
Už to neslo, tak jsem komusi z vedeni řekl: Nenechte si některá Lejna přerůst pres hlavu.

orinoko
20. 10. 2017 14:28

Dokončení.
Méně na sklad, vice reagenci na měnící se poptávku.
Tot krédo nového vlastníka.
Každý mistr vám dneska řekne, ze každodenní provoz drží pohromadě exoti s praxi bolsevika.
Tristní prozření kravatovych debilu, sametovych plicních nedochudcat, atd.
Umlaf for prezident!!
Už jsem to jednou napsal.
Hrome!!
Kolik už je to let?

hudryper
hudryper
20. 10. 2017 15:37

Není to řečeno správně.orinoko, skutečnost,že se zde objevuji jen sporadicky má několik důvodů,není však mezi nimi ono „odstřižení“. Tím hlavním důvodem je nastalá skutečnost,že mne a hlavně mou paní zoufale potřebují naši vnukové a vnučky,po nenadálé smrti otce naší pravnučky už i ona se svou maminkou. Vtip je v tom,že všichni žijí v Itálii. Rozhodli jsme se prodat náš dům,v němž jsme 50 let spolunažívali a za výtěžek opatřit bydlení výše jmenovaným rodinným členům. Pro nadcházející život v Evropě bude klíčovým problémem mít vlastní střechu nad hlavou a tedy nebýt v situaci,kdy by náhle nemuselo být na nájemné. Také malé… Číst vice »

Gatta
Gatta
20. 10. 2017 15:59

Re hudryper – zdravím a přeji (jako každému) hlevně pevné zdraví akllid v rodině.

Děláte dobře – bez ironie – se záchranou světa je třeba začít vždy sám u sebe, potom v rodině … … … kdo má jakou kapacitu a jakou cítí potřebu se angažovat.

Vaska
Vaska
20. 10. 2017 16:23

piráti – podle mne to je kradlousův potěr
po volbách se pokusej sestavit koalici sestávající z ODS, ČSSD, KDU a TOP09 –
(piráti jako záloha) někde o tom psali a že už maj rozdělený i ministerstva, jo a lysohlávek má bejt předseda parlamentu
poznámka na okraj: všimli jste si jak všichni dojemně mluvěj – jak všechno všem slibujou – to jsem zvědavej jak rychle na to po volbách zapomenou

peter.
20. 10. 2017 18:24

Vaska napsal piráti – podle mne to je kradlousův potěr po volbách se pokusej sestavit koalici sestávající z ODS, ČSSD, KDU a TOP09 – (piráti jako záloha) někde o tom psali a že už maj rozdělený i ministerstva, jo a lysohlávek má bejt předseda parlamentu poznámka na okraj: všimli jste si jak všichni dojemně mluvěj– jak všechno všem slibujou– to jsem zvědavej jak rychle na to po volbách zapomenou Piráti sú ani nie tak „potěr“Kalouskov ako Dienstbierov a ostatných neomarxistických,multikulturalistických zvrhlíkov fungujúcich v európskych štruktúrach.Dobré je,že „zelení“vyhoreli v Rakúsku aj so svojou lesbickou šéfkou U.Lunaczekovou a ako sa zdá vyhoria… Číst vice »

peter.
20. 10. 2017 19:17
Vaska
Vaska
20. 10. 2017 19:23

Peter – osobně si myslím že to prohlášení mladýho komedianta že je přihřátej je zoufalej pokus jak na sebe upozornit (aby jím získal hlasy ovcí) aby u voleb nepropadli

peter.
20. 10. 2017 19:34

Vaska napsal

Peter – osobně si myslím že to prohlášení mladýho komedianta že je přihřátej je zoufalej pokus jak na sebe upozornit (aby jím získal hlasy ovcí) aby u voleb nepropadli

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cunek-je-jako-Sladek-Je-tu-Sorosovo-V-Plzni-se-malem-porval-duhovy-pochod-s-odpurci-my-mame-i-FOTO-502521

Aleš
Aleš
20. 10. 2017 22:46

Fakt dost hustý hudrypere, nemohl jsem jinak, než občanským iniciativám, nezávislým novinářům, některým politikům i kamarádům přeposlat Tobě známé: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-vybusny-a-nikdy-nepublikovany-dokument-z-pocitace-marka-pribila-odhaluje-napojeni-zdenka-bakaly-na-rodinu-rothschild-anonym-odhalil-podivne-redakcni-praktiky-v-soukupove-vydavatelskem-imp/ Proč si jednou neudělat radost a nehodit pár perel fajtům. Není všechno v zádeli, ikdyž je tam někdy tak proklatě blízko. Jak jsi mě to na jaře ve vztahu k mým metodám nepřímého řízení nazval? Nástěnkář? To sedí, už jsem to rozjel ve velkém. Když nejde skála k mohamedovi musí mohamed za skálou. Lithiovou kouřovou clonou začínají rozjezdy pro hvězdy. Filip prý nepřipustí nedemokratické změny, jaké se dějí v Polsku, to může znamenat (krom přidání se k Bakala boys i… Číst vice »

Aleš
Aleš
20. 10. 2017 23:15

Gatta: Prd schovávat, přežili jsme řádění generálů v banánové republice, Hapky a Horáčky, Kraďousky i ty koláčky.
https://www.youtube.com/watch?v=bP6z94HQUSc
https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c
Aby zase nevyhrála nějaká SVOLOČ hodná defenestrace, stačí, jak vyzýval Kraďousek a kavárna: Přijďte k volbám, je koho volit, né že né!!!
https://www.youtube.com/watch?v=nbGfLZW5zXs
Aby naše země zůstala naším domovem, nestačí jen se ubránit nějakým muslimákům, jak se zpěvák naivně domnívá, nýbrž musíme naše domovy a zemi bránit denně před vlastizrádci:
https://www.youtube.com/watch?v=UPNLAbgXIeM
O komentář výše jsem uvedl návod…

Aleš
Aleš
20. 10. 2017 23:28

Zeman si může říkát co chce, má mandát od voličů, ti si MOHOU přát, aby letošní volby byly odlišné, ale pokud lid bude chtít ZMĚNU, bude. https://www.youtube.com/watch?v=avZy32H_Lks
Budoucnost pak tak temně nevidím, můj ortel je jasný.

Aleš
Aleš
21. 10. 2017 0:04

A ještě jednu předvolební pro milovníka Divokejho Billa
https://www.youtube.com/watch?v=4xbiHjLQ3Yc

Gatta
Gatta
21. 10. 2017 15:39

Aleš napsal

A ještě jednu předvolební pro milovníka Divokejho Billa
https://www.youtube.com/watch?v=4xbiHjLQ3Yc

Jo, jo Aleši – to je energie,co ?

Právě se patrně dostal do Sněmovny Kalousek (díky Praze) – a už čumíme … je to prase po první ráně :-)

No, Zeman pověří sestavením vlády Babiše – apak jen záleží na Babišovi koho si vybere a kdo bude svolný – výběr má opravdu bohatý.

peter.
21. 10. 2017 15:57

Gatta napsal
No, Zeman pověří sestavením vlády Babiše – apak jen záleží na Babišovi

Je plno ochotných ísť s ANO do koalície.Len všetci majú podmienku,že tam nesmie byť Babiš.Lebo vraj trestne stíhaná osoba nesmie byť podľa ústavy ústavným činiteľom.
Takže vojna proti Babišovi neskončila.

Gatta
Gatta
21. 10. 2017 16:04

Re peter – to aleti všichni říkali včera … od té doby se změnilo tolik věcí, že by jeden zapochyboval i o platnosti Archimédova zákona … :-)

peter.
21. 10. 2017 16:37

Gatta napsal

Re peter – to aleti všichni říkali včera … od té doby se změnilo tolik věcí, že by jeden zapochyboval i o platnosti Archimédova zákona …

Majú to premakané.Vždy vyhrá ten,kto vyhrať musí.
http://www.novarepublika.cz/2016/11/nejvetsi-podvod-v-dejinach-voleb-byl.html

Gatta
Gatta
21. 10. 2017 17:07

Můj tip:

Babiš + ODS + (možná KDU- ČSL) + tajná dohoda o toleranci jinou stranou.

ODS – dlouho v útlumu, málem v klinické smrti , strana by se mohla velice dobře a rychle rehabilitovat.
KDU-ČSL – jde s každým.
SPD, STAN – ve vládě pro Babiše sice nežádoucí, ale nějaký průnik zájmů existuje.
Piráti – prý půjdou do opozice, ale to nevylučuje toleranci vlády.

peter.
21. 10. 2017 17:30

Gatta napsal Můj tip: Babiš + ODS + (možná KDU- ČSL) + tajná dohoda o toleranci jinou stranou. ODS – dlouho v útlumu, málem v klinické smrti , strana by se mohla velice dobře a rychle rehabilitovat. KDU-ČSL – jde s každým. SPD, STAN – ve vládě pro Babišesice nežádoucí, ale nějaký průnik zájmů existuje. Piráti – prý půjdou do opozice, ale to nevylučuje toleranci vlády. Asi pred hodinou sa ODSák zaprisahal,že s Babišom a komunistami nikdy.Bartoš,že s ANO áno,ale bez Babiša,Japonec sa nevyjadril a ČSSD si sype popol na hlvu pre podporu R´mov a inklúzie v školstve. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-ja-to-reknu-Romove-zneuzivaji-davky-Opravdu-husta-atmosfera-v-sidle-CSSD-Dienstbier-zmatene-pobiha-po-budove-ostatni-jsou-nastvani-509095 Najviac… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 10. 2017 18:45

Předvolební prognóza pana Kotrby – nedá se říci, že to trefil přesně, ale úpně do kře to taky nebylo.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Devky-se-lekly-Stepan-Kotrba-a-jeho-prognoza-voleb-doprovozena-vykladem-508426

No, kdyby Praha nevolila, jako už tradičně, úplně jinak vež zbytek republiky, tak by mu to možná i vyšlo.

Bety
Bety
21. 10. 2017 19:48

Z diskuzí na webech, a to i mainstreamových, jsem nabyla silného dojmu, že SPD snad bude volit minimálně každý druhý, takže jsem čekala značně větší procento.
Nevolila jsem je, ale byla jsem upřímně zvědavá na to, kolik dosáhnou. Vůbec všechny ty výsledky ve mně vzbuzují velké pochybnosti. Jenže jak napsal Peter – majú to premakané.

Admirál
Admirál
21. 10. 2017 20:15

Volby nedopadly podle předpovědí a přání. – ANO neočekávaně dobrý výsledek – Proti mému očekávání neúspěch KSČM – naproti tomu se meganeúspěch ČSSD dal čekat – Gabal s Hermanem ven je dobrá zpráva pro Lidovce a nejen pro ně – pokud by se o fous do sněmovny nedostaly TOPSTAN, byl bych spokojenější – pro mě nejhorší zpráva jsou Piráti. Přece jen ještě média dokáží ještě něco pokřivit. Povolební jednání bude docel složité. Pro ANO by byla nejjednodušší koala s ODS (pro nás levější hóódně špatná varianta). Jenže to asi neklapne. Vlajkovou lodí ODS je zrušení EET. Dál je těžké špekulovat.… Číst vice »

peter.
21. 10. 2017 20:26

Ja ani neviem akú politiku bude viesť ANO voči EU,RF alebo USA.Aký zaujme postoj k imigrácii, ľudskoprávnej agende alebo k politickej korektnosti.p.Jourová a M.Stropnický veľa optimizmu nevzbudzujú.Na druhej strane…ekonomika bude pravdepodobne šlapať dobre a myslím,že aj úrovni riešeniu sociálnych otázok bude venovaná skoro „ľavicová“ pozornosť. O ODS sa dá očakávať tvrdá a nekompromisná pravicová politika,na úkor riešenia soc.otázok.Pokiaľ som správne informovaný,tak sú proti imigrácii a patria medzi euroskeptikov.Ostanú v opozícii.Okamura,to je veľká neznáma.Je isté,že ak bude chcieť vládnuť,bude musieť škrtnúť také dve tretiny svojho volebného programu.Bude to asi strana na jedno použitie,podobne ako aj Piráti.Komunistov a socdemákov čaká doma zemetrasenie… Číst vice »

peter.
21. 10. 2017 21:35

Ja len dúfam,že u nás doma si Fico dobre zanalyzuje príčiny pádu českej sociálnej demokracie a bude korigovať svoje iracionálne nadšenie pre tzv Eurojadro.Dnes stojí totiž otázka tak,že kým sa nezreformuje samotná EÚ,tak ten kto podporuje neoliberálnu a novoľavičiarsku politiku ktorá vychádza z agendy európskych socialistov a zelených, na to doma škaredo doplatí.Tak ako už na to doplácajú napr.Švédi.Chce to odklon od politiky Merkelovej a viac sa prikloniť k politike Orbána a Szydlovej.Nezatvárať oči pred vyvádzaním nacistov na Ukrajine a v Pobaltí a tiež,zaujať realistickejší prístup k Rusku. V TV sa českí novinári zhodli na tom,že týmito voľbami skončila éra… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 10. 2017 22:39

Admirál napsal Volby nedopadly podle předpovědí a přání. – ANO neočekávaně dobrý výsledek – Proti mému očekávání neúspěch KSČM – naproti tomu se meganeúspěch ČSSD dal čekat – Gabal s Hermanem ven je dobrá zpráva pro Lidovce a nejen pro ně – pokud by se o fous do sněmovny nedostaly TOPSTAN, byl bych spokojenější – pro mě nejhorší zpráva jsou Piráti. Přece jen ještě média dokáží ještě něco pokřivit. Povolební jednání bude docel složité. Pro ANO by byla nejjednodušší koala s ODS (pro nás levější hóódně špatná varianta). Jenže to asi neklapne. Vlajkovou lodí ODS je zrušení EET.Dál je těžké… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 10. 2017 22:57

Celkově se potvrdilo znechucení voličů ze „zavedených“ stran a svého faktického naplnění tak došlo volání těch z nás, kdo volal po ataku na tyto mafie. Jistě, nejspíše nejméně jedna z nich se nějakým způsobem – nejspíše nepřímo – bude spolupodílet na vládě. Soudím že „Japonec“ a Babiš se mohou (i když nemusí) domluvit, „Piráti“ musí dokázat že se pletli ti z nás kdo je mají za „B“éčko Topky – jinak budou brzy následovat její osud. TOP09 nepochybně jako významná politická síla pravice skončila. Skončila pro nynější dobu také „klasická rozdělovaná“ Pravice – Levice (na čemž „pracovaly“ obě strany spektra Volič… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 10. 2017 23:10

Admirál: Nejvíce mne překvapil výrazný vzestup ODS, byť jsem registroval aktivitu pana Klause mladšího, nečekal jsem, že pomůže až tolik. Myslel jsem si, že se nedostanou do sněmovny Starostové a doufal jsem, že ani TOP 09 ne, ale díky i hlasům ze zahraničí jim to žel bohu vyšlo. Hluboká úvaha nad výrazným propadem KSČM by mj. měla končit tím, že konečně odstoupí Filip, i ten gay ve vedení Zelených se zachoval víc jako chlap než on. I kdyby měli být ve vládě či vládu podpořit, ať už vyjednávání vede někdo jiný. Klidně ať část poslanců ČSSD, kteří nesouhlasí s názory… Číst vice »