Hysterie kolem útoku na rubl

 

Ratingové agentury shazují rating Ruska jako země blížící se bankrotu. Přitom ponechávájí nejvyšší hodnocení zadluženým zemím jako USA, Velká Británie, Německo a Japonsko.

Ještě před několika dny plnily titulky novin hysterické výkřiky o definitivním pádu rublu jako „Rubl padá ke dnu“, „ Rusko na cestě k státnímu bankrotu,“ „Ruské ekonomice hrozí kolaps“. Dne 16. prosince se vrhli spekulanti na rubl, díky levným úvěrům nakoupili rubly. Pak se jich začali zběsile zbavovat, aby srazili kurz rublu proti dolaru a večer zase rubly levně nakoupili. Prostě divočina jako za zlatých časů Sorose při jeho útoku na libru a italskou liru před dvaceti lety. Někteří, kteří měli ve správný moment správné informace, hodně vydělali. Stádo, které sázelo na dlouhodobý pád kurzu rublu, však zaplakalo. Derivátové obchody financují banky. Jestliže prodělají, tak je tu přece daňový poplatník, dnes americký, evropský nebo japonský, který je má zachraňovat. Viz naše heslo „bankovní socialismus“.

Rusové chtějí žít bez globálního Minotaura

Rusové by museli být padlí na hlavu, aby se řádně nepřipravili. Hrají si s ohněm a chystají vytvoření nového světového finančního systému. Tím se chtějí definitivně odpoutat od globálního Minotaura, což je hezký termín jednoho nezávislého řeckého ekonoma jménem Yanis Varoufakis(external link). Koneckonců trénink na podobné útoky prodělala již řada zemí v minulosti. Politicky motivované útoky na země Latinské Ameriky by měly být součástí učebnic dějin peněz a finančnictví. Celkem 11% propad kurzu rublu dne 16. prosince neměl s hospodářstvím absolutně co do činění, a už vůbec ne se státním dluhem Ruské federace. Odražení útoku na rubl díky osvícené koordinaci vlády a ruské centrální banky se povedlo.

Rusové moc dobře vědí, že vyvázání centrální banky z rottschildovského vazalství není možné unáhleně, bez legislativní, ale zejména bez logistické přípravy. Musí připravit nový SWIFT, tedy zúčtovací finanční systém, který dovolí obejít ten planetárně platný SWIFT a zaručí základní fungování směnných operací v ekonomice. Příprava zúčtovacího systému ve spolupráci s Čínou a ostatními zeměmi BRICS potřebovala čas. A hlavně museli být pracovníci Ruské centrální banky ochotni spolupracovat s vládou, což se stalo.

Ruský měnový koncert

Elvira Naibullina je první ženou, která vede centrální banku od června 2013 a vůbec první ženou ve vedení centrální banky zemí G8. Předtím radila od roku 2007 Putinovi, jak postavit zemi postupně ekonomicky na nohy a vedla ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj až do roku 2012. Intervence Ruské centrální banky byla úspěšná. V minulém týdnu nasadila centrální banka v Moskvě na podporu rublu 15,7 miliardy dolarů. Aby udržela kurz a vyhnula se turbulencím, provedla intervence v celkové výši 80 miliard dolarů. O pozdvižení ve Švýcarsku jen pro srovnání. Švýcaři vynaložili pouze na záchranu jedné jediné banky 70 miliard dolarů a nafukují svoji bilanci a znehodnocují frank, aby podrželi euro a svůj export.

A státní bankrot? Nové údaje hovoří o 16% státním dluhu Ruska k HDP. Viz náš článek Ruský státní dluh: mýty a realita(external link), který popisuje stav z května 2014. Výkon ekonomiky v poměru k HDP je 1:8, ale poměr dluhu na hlavu je 1:29. Takže rating by se měl snížit spíše někomu jinému. Ale žijeme v období korporátního fašismu, kdy na podobné ekonomické úvahy není místo. Je jen škoda, že si S&P nedal vedle sebe tyto dvě tabulky.

 

 

Takže se ptejme: Co je to proti 18 bilionům dolarů „oficiálních státních dluhů“ a 240 bilionů dolarů neprofinancovaných amerických závazků? Viz oba grafy zadlužení USA i Ruska z května 2014, které máte v uvedeném článku. A navíc platí, že hospodářský výkon celé planety je odhadován na 60 bilionů dolarů. A co je to proti 210% zadlužení Japonska a 90% zadlužení Německa! Samozřejmě o tom média nebudou hlásat, běží studená válka. Ale my o tom psát musíme, všichni lhát nemohou, jsme přece lidi. Měnová krize rublu je u konce, vážení. Spekulanti se museli stáhnout. Kurz rublu se opět stabilizoval, viz graf zde, dle www.divoch.net(external link):

 

Položit Rusko touto cestou, pokud bude mít za zády Čínu, je naivita nejvyššího stupně. Čína může položit dolar téměř okamžitě, i když se přitom poškodí částečně také sama. Zatím provádí velmi obezřetnou politiku a rozpouští devizové dolarové rezervy tak, aby ztráty minimalizovala.

Samozřejmě manipulace s cenou ropy ruskou státní pokladnu oslabí, ale ne na dlouho. Jestlipak nám už pan Babiš spočítal, jaké ztráty utrpí česká státní pokladna díky propadu výběru daně z DPH u benzínových čerpadel? A není guvernér České národní banky nešťastný, že mu manipulace s cenou ropy a plynu nejde do karet a ovlivní jím stanovenou výši inflace směrem dolů? Protože inflace 2 % je podle něj snad přírodním zákonem? Anebo nám ČNB zase upraví kurz koruny k euru, aby se inflace přece jen zvýšila?

Ratingová agentura Standard and Poor´s shazuje rating Ruska jako země, blížící se bankrotu a přitom ponechává nejvyšší hodnocení zemím jako USA, Velká Británie, Německo a Japonsko. Ekonomická fakta hovoří zcela jinak. Přejme si, aby spojení medvěda a draka umožnilo nastolit v mezinárodních vztazích rovnováhu a zabránit šílencům rozpoutat válku, o které Einstein řekl: „Nevím, jakými zbraněmi bude vedena Třetí světová válka, ale vím, že ta čtvrtá bude vedena kyji a kameny.“

A já se ptám, kdy konečně nastoupí i v Česku nějaká Nabiullina místo našich „expertů“ z ČNB. Ale toho se asi dočkáme až po celkovém krachu. Zato Rusko svou paní Bankéřku již má.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
8. 1. 2015 9:38

pel mel: http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_07/Francouzsky-ministr-kvuli-zruseni-sankci-vyzval-k-tlaku-na-Rusko-0768/
Francouzi začínají tlačit na zrušení sankcí kuriosním způsobem. Chtějí TLAČIT NA RUSKO aby došlo k OBOUSTRANNÉMU zrušení sankcí. Uvádí se negativa v oblasti vývozu potravin a aktivit ropných společností. (o Mistralech a Rafalech ve zprávě není ani zmínky)

http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_07/Nezamestnanost-v-Italii-dosahla-rekordni-urovne-7976/
13,4%

http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_07/OSN-pocet-uprchliku-dosahl-v-roce-2014-rekordni-urovne-0431/
oficiální zpráva OSN uvádí 46,3 milionu uprchlíků za rok 2014.
Hlavní uváděný důvod války na Blízkém východě a v Africe.

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 9:39

Trhy se úplně utrhly ze řetězu – už to dávno nejsou trhy, ale „trhy“ – absolutní manipulace, s ekonomickými fundamenty to nemá nic společného. Rusko má státní dluh pod 14% HDP, rezervu asi $400 mld., celkové kumulativní dluhy na Západě pod $700 mld., obrovské strategické zásoby ingotů kovů, ropy, plynu, ovládá trh s energetickým uranem, ropa dělá jen 18% jejich rozpočtu (stejně jako např. služby a dodávky okolo jaderné energetiky). Fundamentálně vzato nemá pokles rublu ani ratingu žádný důvod. Ani odstřihnutí ruských firem od západního refinancování běžících úvěrů nemá fatální význam (v krátké době se vyřeší interně – povinný denní… Číst vice »

fajt
8. 1. 2015 10:05

ja nevim, ale takovy cinsky soudruh je posledni dny z Elviry docela na prasky – CB RF se v prvnim dni ataku ( i kdyz to ani nebyl nejaky masivni utok, ale zkusebni kontakt, ktery projel rublem jak nuz maslem, ze to vydesilo i Sorose ) chovala ke svemu rublu jako spravna macecha ( i kdyz i vetsinove povedomi rusu je daleko vice nastaveno dollaru nez rublu, skoro vsechny nabidky na trhu jsou muziky stanoveny a akceptovany zelenym papirkem z FEDu / dnes jeste vice / , rubl zustava menou pro niscije, negodjaje a luzry – to nezmenil ani Putin… Číst vice »

Béda
8. 1. 2015 10:10

fajt,

nejsilnější spojenec potřebuje od Rusů suroviny (byly podepsány docela významné smlouvy), vojenskou techniku a hlavně, ví že po Rusech by byl okamžitě na tapetě on. Proto ať chce anebo nechce musí RF podporovat. A platí to také opačně – RF potřebuje čínského odběratele a hlavně čínské levné zboží. Prostě se teď i perspektivně navzájem potřebují, nekladou si žádné podmínky, neintrikují proti sobě navzájem (alespoň nyní)…

Béda
8. 1. 2015 10:12

Dovětek – a oba se potřebují zbavit dolarového chomoutu a americké hrozby.

fajt
8. 1. 2015 10:29

Béda napsal fajt, nejsilnější spojenec potřebuje od Rusů suroviny (byly podepsány docela významné smlouvy), vojenskou techniku a hlavně, ví že po Rusech by byl okamžitě na tapetě on. Proto ať chce anebo nechce musí RF podporovat. A platí to také opačně – RF potřebuje čínského odběratele a hlavně čínské levné zboží. Prostě se teď i perspektivně navzájem potřebují, nekladou si žádné podmínky, neintrikují proti sobě navzájem (alespoň nyní)… ano, cinane nemaji zbyti, oni maji z Ruskem fyzicky i hranici a v nedavne dobe uz meli nekolik prihranicnich valecnych konfliktu, ktere staly obe strany nemalo zivotu – bych rekl, ze soucasny… Číst vice »

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 10:39

Číňan určitě žádný lidumil není. Ale musí se vyzbrojit a to bez ruské vědy a průmyslu nejde. Mimo několika oborů (např. stíhačky, opajcované od Rusů) je fatálně zaostalý, 20-40 let ve všech druzích výzbroje. Papírový drak. Pokud to Žluťák neudělá, tak skončil, protože si ho jeho západní dlužník namaže na chleba téměř kdykoliv. Viděli jste někdo třeba dokumenty o „úspěších“ čínské kosmonautiky ? Všechno mají od Rusů, ale 40 let staré (mimo moderních skafandrů Orlan) – nosné rakety jsou kopie ruských vojenských raket ze 70. let, na jedovaté a velmi nebezpečné palivo dimetylhydrazin+kyselina dusičná (tetraoxid dusíku) – s tím si… Číst vice »

jogín
jogín
8. 1. 2015 11:02

Nevím jak v ostatních oborech, ale v molekulární biologii se o žádné velké zaostalosti Číny mluvit nedá. První přečetli virus SARS a totéž platí o nebezpečné bakterii E. coli, co řádila v Německu. Průměr univerzit může být horší- spolupracovník z USA mého kolegy se odstěhoval do Číny, ale čínské časopisy s přehlednými články jsou velmi dobré a počet žurnálů s původními publikacemi prudce roste. V každém případě lejou do vědy a vzdělání spoustu peněz, zatím co u nás platí opak a peníze na vědu inkasují firmy k přebarvování svých produktů.

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 11:03

Chtěl jsem ještě dodat, že devalvace (aka „propad“) rublu je pro Rusko tak neuvěřitelně výhodný, že je klidně možné, že je to jimi iniciovaná operace. Kromě jiného se jim ve dvou vlnách (zjara a koncem roku) povedlo díky panice na trzích vykoupit velké podíly akcií jejich strategických podniků zpět od západních korporací a držitelů – to má a bude mít obrovský význam. Všechno, co se zdá jako zoufalá ruská improvizace a vynucené kroky, může být součást dlouhodobého plánu. Podle výsledků to tak vypadá, v širším rámci jsou to strategické kroky („ústup k Moskvě“, pak následuje Stalingrad, Kursk a Bagration). Jásání… Číst vice »

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 11:11

jogin:
Tak to je, investují velmi silně do vzdělání a vědy. Časem svět dohoní, ve všech oborech. Nicméně, v těch strategických věcech, které souvisí s obranou, jsou zatím velmi pozadu – také z toho důvodu, že na rozdíl od přístrojů na sekvencování DNA a jiných věcí, jim to nikdo (mimo Rusů) neprodá. Hodně získávají samozřejmě špionáží, je jenom otázkou času, kdy je Západ vyhodí ze strategických podniků a univerzitních programů (což už začalo).

Sio
Sio
8. 1. 2015 11:54

kchodl napsal Trhy se úplně utrhly ze řetězu – už to dávno nejsou trhy, ale „trhy“ – absolutní manipulace, s ekonomickými fundamenty to nemá nic společného. Rusko má státní dluh pod 14% HDP, rezervu asi $400 mld., celkové kumulativní dluhy na Západě pod $700 mld., obrovské strategické zásoby ingotů kovů, ropy, plynu, ovládá trh s energetickým uranem, ropa dělá jen 18% jejich rozpočtu (stejně jako např. služby a dodávky okolo jaderné energetiky). Fundamentálně vzato nemá pokles rublu ani ratingu žádný důvod. Ani odstřihnutí ruských firem od západního refinancování běžících úvěrů nemá fatální význam (v krátké době se vyřeší interně –… Číst vice »

Sio
Sio
8. 1. 2015 11:56

Jo, k té manipulaci. Je to fakt legrační situace. Poté, co nejmocnější kapitalistická země má největší dluhy v komunistické Číně nastává ještě situace, kdy neos vlastně šílenými machinacemi totálně popřeli funkčnost neviditelné ruky trhu. No to jsou mi paradoxy…

Sio
Sio
8. 1. 2015 11:59

fajt napsal ano, cinane nemaji zbyti, oni maji z Ruskem fyzicky i hraniciav nedavne dobe uz meli nekolik prihranicnich valecnych konfliktu, ktere staly obe strany nemalo zivotu – bych rekl, ze soucasny obchodni vztah je spise pod touto logikou, nez ciste obchodni ( a BRICSovy) – a tento vztahje pro ne v tuto dobu nevyhodny ( maji daleko za levneji nasmlouvane suroviny tr. z Afriky, kde i dost silne investovali) a stale pouze ( a dlouze) na papiru ( krom toho ve splatnosti obchodnich transakcich v narodnich menach ted dost trati hlavne cinane) … ale uvidime tento rok, americane proste… Číst vice »

Sio
Sio
8. 1. 2015 12:12

kchodl napsal Číňan určitě žádný lidumil není. Ale musí se vyzbrojit a to bez ruské vědy a průmyslu nejde. Mimo několika oborů (např. stíhačky, opajcované od Rusů) je fatálně zaostalý, 20-40 let ve všech druzích výzbroje. Papírový drak. Pokud to Žluťák neudělá, tak skončil, protože si ho jeho západní dlužník namaže na chleba téměř kdykoliv. Viděli jste někdo třeba dokumenty o „úspěších“ čínské kosmonautiky ? Všechno mají od Rusů, ale 40 let staré (mimo moderních skafandrů Orlan) – nosné rakety jsou kopie ruských vojenských raket ze 70. let, na jedovaté a velmi nebezpečné palivo dimetylhydrazin+kyselina dusičná (tetraoxid dusíku) – s… Číst vice »

Eric Jade
Eric Jade
8. 1. 2015 12:17

Nejde se než smát, když tu vidím ty frky o zaostalosti čínské vědy nasbírané podle článků odhadem v 90. letech minulého století, kdy to byla i pravda. Nebo kdepak ty infa berete? Z článků v relevantních periodikách to asi nebude. No ale nejde se zas zlobit. Virtuální realita místních medií vás má přesně tam, kde je potřeba.
A ta Sibylla je vrchol estrády :D Ale až na ní dojde, tak radši s konfuciánskými meritokratickými Žluťáky než s výběrem křesťanstva podobné váhové kategorie. ;)

Sio
Sio
8. 1. 2015 12:23

kchodl napsal Chtěl jsem ještě dodat, že devalvace (aka „propad“) rublu je pro Rusko tak neuvěřitelně výhodný, že je klidně možné, že je to jimi iniciovaná operace. Kromě jiného se jim ve dvou vlnách (zjara a koncem roku) povedlo díky panice na trzích vykoupit velké podíly akcií jejich strategických podniků zpět od západních korporací a držitelů – to má a bude mít obrovský význam. Všechno, co se zdá jako zoufalá ruská improvizace a vynucené kroky, může být součást dlouhodobého plánu. Podle výsledků to tak vypadá, v širším rámci jsou to strategické kroky („ústup k Moskvě“, pak následuje Stalingrad, Kursk a… Číst vice »

petr
petr
8. 1. 2015 12:49

Dobrá analýza – Horké léto 2015 http://leva-net.webnode.cz/products/horke-lleto-2015/

Sio
Sio
8. 1. 2015 13:29

petr napsal

Dobrá analýza –Horké léto 2015 http://leva-net.webnode.cz/products/horke-lleto-2015/

Dost husté. Už naplňujete babiččinu almaru? Pamětníci 30-tých let hovoří o tom, že proti hladu je v zimě zachraňoval hrnec sádla s chlebem, protože měli prase.

Sio
Sio
8. 1. 2015 13:32

Eric Jade napsal Nejde se než smát, když tu vidím ty frky o zaostalosti čínské vědy nasbírané podle článků odhadem v 90. letech minulého století, kdy to byla i pravda. Nebo kdepak ty infa berete? Z článků v relevantních periodikách to asi nebude. No ale nejde se zas zlobit. Virtuální realita místních medií vás má přesně tam, kde je potřeba. A ta Sibylla je vrchol estrády Ale až na ní dojde, tak radši s konfuciánskými meritokratickými Žluťáky než s výběrem křesťanstva podobné váhové kategorie. Vím, že jste tu dával dříve super příspěvky o Číně. Nechcete napsat vděčnému čtenářstvu něco více… Číst vice »

ducatista
ducatista
8. 1. 2015 13:57

kchodl: propad rublu (spíše řečeno volný pád) byl tak výhodný, že Rusko muselo urychleně sanovat některé banky a podniky, aby nezkrachovaly. A Putin si svolal oligarchy s velkorysou nabídkou, že jako co jsme si, to jsme si, peníze si můžete teď vyprat přímo v Rusku, zlobit se nebudu, vaše háky teď potřebuju jako sůl. A ruská Duma narychlo řešila, co dál. To jen k té „výhodnosti“. Neříkám, v něčem je nižší kurz rublu výhodný, ale to, co se dělo kolem 18.12. smrdělo velkým průserem. Takže žádná kochačka, ale krizová situace, která se hasila minutu po dvanácté. Ad vykoupení akcií po… Číst vice »

peter.
8. 1. 2015 14:04

Ospravedlňujem sa ale nemám to kam dať,tak to dávam sem.
Ide totiž o to,že možno niektorí ľudia prestanú hovoriť v súvislosti s nejasnosťami okolo pádu dvojičiek WTO v NY,že všetky iné názory podopreté dôkazmi, okrem správy tzv.vyšetrovacej komisie,sú konšpiračnými teóriami.
Kongres USA totiž požiadal Baracka Obamu,aby odtajnil 28 strán vyšetrovacieho spisu,v ktorých sa údajne hovorí o účasti Saudskej Arábie na prípravách tohoto útoku.
http://ukraina.ru/news/20150108/1011733628.html
Vo Francúzsku je tiež horúco,údajných atentátnikov obkľúčili a na juhu vybuchla bomba pri mešite.Horúco bude pravdepodobne v celej Európe a som zvedavý ako z toho vykorčuľujú aktivisti multikulti v Bruseli.

hudryper
hudryper
8. 1. 2015 14:13

Nemám pro to jasný důkaz,ale fakt,že Obama angažoval Kisingera pro smiřovačku s Putinem a tak vyřadil ze hry Kerryho ,mi příjde logickým krokem poté,co významné olejářské firmy USA zaznamenaly bolestné ztráty v Rusku,zejména co se týče podílů na nejperspektivnějších polích současného světa – v Arktidě. Též se mi zdá,že to byla tato mocenská skupina,která vybavila Hollanda „odvahou“ přistát v Moskvě a upozornit Putina na připravený podraz pod cizí vlajkou. A ta druhá strana mi stále víc připadá jako ta,která vyvolává chaos,naposledy v Paříži. Pjakin má v tom zřejmě velkou pravdu a nám se tomu nechce věřit, protože nám to připadá… Číst vice »

peter.
8. 1. 2015 15:02

Sio napsal
Dost husté. Už naplňujete babiččinu almaru? Pamětníci 30-tých let hovoří o tom, že proti hladu je v zimě zachraňoval hrnec sádla s chlebem, protože měli prase.

Manuál na prežitie vojny hovorí,že nie jeden ale dva hrnce masti(sádla),hlbokú podľa možností vybetonovanú pivnicu,sud kyslej kapusty,slaninu múku a hlavne konzervy.Najdôležitejšie je mať po ruke SA 58 alebo kalašnikova a dostatok nábojov,lebo krajom sa budú potulovať tlupy hladných ľudí,ktorí vás o zásoby budú chcieť pripraviť.To je perspektíva čo?

PPK
PPK
8. 1. 2015 15:36

Možná by bylo rozumné, podívat se na to tancování okolo trhů s devízami selským rozumem. Trh je, když někdo má zájem o něco, co jiný nabízí. Poziční rozdíl ve vzájemných výhodách a nevýhodách vztahů je tam jen v tom, kdo z nich může s uskutečněním eventuálního byznysu déle počkat a neudělat ten byznys ihned. To zaprvé. Za druhé, zatímco mnoho komodit (surovin, výrobků apod.) má svůj význam a tedy i užitkovou hodnotu pořád stejnou nebo alespoň dlouhodobou, anebo se s jejich výrobou může počkat, tak požadované množství peněz za totéž zboží se vůči jinému druhu peněz může mnohem dříve do… Číst vice »

fajt
8. 1. 2015 18:37

Sio napsal
To máte ze své hlavy? Dost o tom pochybuji. Nějaký neo think-tank, co? Fagan?

jedu podle not jako dobre uplaceny subjekt – chcete taky do klubu? . ..)

fajt
8. 1. 2015 18:50

petr napsal Dobrá analýza –Horké léto 2015 http://leva-net.webnode.cz/products/horke-lleto-2015/ hezky rusky pohled, taky pekne napsano, jak se ruska dusem za posledni dve desetileti az moc spojila s dollarem … ono je tady toho dost, co by se dalo pekne glosovat, ale protoze rok 2015 pojede uplne podle jinych, dosavad zvyklych pravidel, tak by to melo stejne jepici zivot – jenom si dovolim rici, ze nejvetsi slabina rusu je v soucasnosti paradoxne v jejich nejsilnejsim bohatyrovi, tedy Putinovi, kdyby se mu cokoli stalo, nemaji muzici za nej adekvatni nahradu, paradoxne jsou si toho nejvice vedomi cinane … ale nechme nastavajici geopoliticke udalosti… Číst vice »

Béda
8. 1. 2015 19:07

petr napsal

Dobrá analýza –Horké léto 2015 http://leva-net.webnode.cz/products/horke-lleto-2015/

Souhlasím – velice dobrá analýza.

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 19:55

Eric Jade napsal Nejde se než smát, když tu vidím ty frky o zaostalosti čínské vědy nasbírané podle článků odhadem v 90. letech minulého století, kdy to byla i pravda. Nebo kdepak ty infa berete? Z článků v relevantních periodikách to asi nebude. No ale nejde se zas zlobit. Virtuální realita místních medií vás má přesně tam, kde je potřeba. A ta Sibylla je vrchol estrády Ale až na ní dojde, tak radši s konfuciánskými meritokratickými Žluťáky než s výběrem křesťanstva podobné váhové kategorie. Nic o zaostalé čínské vědě jsem nepsal, jen o zaostalosti v obranných technologiích (a energetických, …)… Číst vice »

Irena
8. 1. 2015 20:33

kchodl napsal
kchodl

Nemohl byste si prosím odpustit ty „žluťáky“, nějak mi to kazí dojem z vašich příspěvků.

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 20:47

Irena napsal
Nemohl byste si prosím odpustit ty „žluťáky“, nějak mi to kazí dojem z vašich příspěvků.

Politickou korektnost nesnáším. Číňané jsou rasisti non-plu-ultra. Víte, jak říkají nám ? Bělouši, ďáblové, barbaři, bělopsi … jsou ty mírnější výrazy.

Neználek
Neználek
8. 1. 2015 20:50

kchodl napsal
Víte, jak říkají nám ? Bělouši, ďáblové, barbaři, bělopsi … jsou ty mírnější výrazy.

No a? A co z toho je špatně?

kchodl
kchodl
8. 1. 2015 21:34

Neználek napsal
No a? A co z toho je špatně?

Vůbec nic z toho není špatně. Je to přesné a vlastně součást legrace. Když jim říkám žluťáci, tak to také nemyslím špatně. Přesně jako oni.
Ale někomu hyperkorektnímu to zdá se vadí. Už zakázali slovo černoch, nějak ovšem nechápu, proč není zakázané také slovo běloch. Celé je to pakárna.

Eric Jade
Eric Jade
8. 1. 2015 22:15

Sio napsal Vím, že jste tu dával dříve super příspěvky o Číně. Nechcete napsat vděčnému čtenářstvu něco více o stavu čínských technologií? Mě osobně by to zajímalo velmi. Psával jsem. Byl to vlastně takový první impuls začít mluvit o Číně z vlastního pohledu a zkušeností (včetně té poloviny rodu, který tam mám). Pak ale došlo spíš na spolupráci s českými univerzitami a českými studenty na čínských univerzitách, občas jim pomůžu s diplomkou nebo aspoň seznámím s nějakým čínským kontaktem co jim s tím pomůže, nějaká ta přednáška apod. Ale volného času není mnoho a tak jsem musel některé aktivity omezit… Číst vice »

hudryper
hudryper
8. 1. 2015 22:39

Na dané téma jsem před chvíli obdržel mail tohoto znění :

Zdravím, neodolám, abych nepředal jednu informaci (pro mne překvapivou, pro mnohé z vás možná už dávno známou). V jakési relaci TV (nevím už které a na jaké TV) jsem zaslechl, že v USA studuje kolem 220 tisíc čínských studentů. Nebyl jsem si jist, zda jsem něco neslyšel špatně nebo zda se nespletl moderátor (i na počet Číňanů se mně to zdálo hodně), a na webu jsem mj. vygooglil toto: Údaj se týká roku 1914/15 a je z důlvěryhodného zdroje – zpráva v systému Bloomberg.

Sio
Sio
8. 1. 2015 22:59

Eric Jade napsal Psával jsem. Byl to vlastně takový první impuls začít mluvit o Číně z vlastního pohledu a zkušeností (včetně té poloviny rodu, který tam mám). Pak ale došlo spíš na spolupráci s českými univerzitami a českými studenty na čínských univerzitách, občas jim pomůžu s diplomkou nebo aspoň seznámím s nějakým čínským kontaktem co jim s tím pomůže, nějaká ta přednáška apod. Ale volného času není mnoho a tak jsem musel některé aktivity omezit včetně psaní sem. Prostě mě víc naplňuje spíš ta aktivní práce s lidmi. Neberte to ale prosím nijak zle. Co se týče technologií – pro… Číst vice »

Sio
Sio
8. 1. 2015 23:02

hudryper napsal Na dané téma jsem před chvíli obdržel mail tohoto znění : Zdravím, neodolám, abych nepředal jednu informaci (pro mne překvapivou, pro mnohé z vás možná už dávno známou). V jakési relaci TV (nevím už které a na jaké TV) jsem zaslechl, že v USA studuje kolem 220 tisíc čínských studentů. Nebyl jsem si jist, zda jsem něco neslyšel špatně nebo zda se nespletl moderátor (i na počet Číňanů se mně to zdálo hodně), a na webu jsem mj. vygooglil toto:Údaj se týká roku 1914/15 a je z důlvěryhodného zdroje – zpráva v systému Bloomberg. Když jsem byl v… Číst vice »

Sio
Sio
8. 1. 2015 23:09

peter. napsal
Manuál na prežitie vojny hovorí,že nie jeden ale dva hrnce masti(sádla),hlbokú podľa možností vybetonovanú pivnicu,sud kyslej kapusty,slaninu múku a hlavne konzervy.Najdôležitejšie je mať po ruke SA 58 alebo kalašnikova a dostatok nábojov,lebo krajom sa budú potulovať tlupy hladných ľudí,ktorí vás o zásoby budú chcieť pripraviť.To je perspektíva čo?

Pakliže dojde na sapíky, je nejlepší strategií zdrhnout. Pokud je jak a hlavně kam. Stejně se takové tlupě neubráníte.

petr
petr
8. 1. 2015 23:17

Sio napsal
Pakliže dojde na sapíky, je nejlepší strategií zdrhnout. Pokud je jak a hlavně kam. Stejně se takové tlupě neubráníte.

Návody na přežití – http://www.rozpad.cz/forum/index.php

leho
leho
8. 1. 2015 23:20

Z článku: „Rusové by museli být padlí na hlavu, aby se řádně nepřipravili. „

Pěkná blbost. Rusové nemohou dělat vůbec nic pokud se Vladimír Vladimírovič špatně vyspí a tudíž veškeré úvahy co bude či nebude s Ruskem jsou nesmyslné. Takové úvahy by měly především brát v úvahu co se momentálně děje v hlavě Vladimíra Vladimíroviče a na tomto základě předpovídat, co se v jeho hlavě bude dít v blízké budoucnosti. A co bude až Vladimír Vladimírovič nebude? Křišťálovou kouli, prosím pěkně…

hudryper
hudryper
8. 1. 2015 23:33

Sio napsal Jejich expanze bude v těch klasických Chinatownech po celém světě a teď v investicích. Zatím západní univerzity hodně vydělávaly na tom, kolik těch „žluťáků“ mají ve svých týmech. Za poslední léta se ale začínají vracet domů. K pochopení toho,že za situace,kdy Čína drží ve svém vlastnictví snad 3 biliony dolarových rezerv a z nich investuje do masového vzdělání svých mladých talentů,není zapotřebí být ekonomem. Lepší investice totiž vůbec neexistuje a je snad božím záměrem, když se chtěl pobavit,že k ukončení „amerického století“ poslouží univerzity a vědecká pracoviště ve Spojených státech. To je ten přesun těžiště světové politiky do… Číst vice »

petr
petr
8. 1. 2015 23:39

leho napsal Z článku: „Rusové by museli být padlí na hlavu, aby se řádně nepřipravili. „ Pěkná blbost. Rusové nemohou dělat vůbec nic pokud se Vladimír Vladimírovič špatně vyspí a tudíž veškeré úvahy co bude či nebude s Ruskem jsou nesmyslné. Takové úvahy by měly především brát v úvahu co se momentálně děje v hlavě Vladimíra Vladimíroviče a na tomto základě předpovídat, co se v jeho hlavě bude dít v blízké budoucnosti. A co bude až Vladimír Vladimírovič nebude? Křišťálovou kouli, prosím pěkně… Křišťlová koule to není , ale přeto je to zajímavé. Kartářka o Zemanovi a r. 2015 –… Číst vice »

fajt
9. 1. 2015 5:32

petr napsal
Návody na přežití – http://www.rozpad.cz/forum/index.php

pekny forum a pekny navod ( ve vsech detailech snad ani neproveditelny), ale k narodu, ktery by bez hyposu nedal ani den, dost zbytecny. ..)

Béda
9. 1. 2015 5:36

Čína chce investovat v Latinské Americe, jedná se o 250 miliard dolarů

Čína: Představitelé 33 zemí Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) se ve čtvrtek sešli v Pekingu na dvoudenním fóru. Společenství, které zesnulý venezuelský prezident Hugo Chávez a další levicoví vůdci oblasti vytvořili jako alternativu k regionálním sdružením vedeným Spojenými státy, představuje osminu globální ekonomiky.

Pekingský analytik Teng Jü-wen uvedl, že Čína má zájem o nerostné zdroje i trh v latinskoamerické oblasti. „Čína chce s USA soupeřit o větší sféru vlivu v tomto regionu. Zda tato strategie vliv Spojených států oslabí, je nyní těžké posoudit,“ řekl.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-63351490-cina-chce-investovat-v-la

Sio
Sio
9. 1. 2015 21:00

peter. napsal

Preekonómov
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/09/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes-rozhovor-s-ekonomem-deljaginem-hodne-drsne-cteni/

Zcela jisté je, že toho je stále moc, s čím se budou muset ve druhé studené světové válce Rusové popasovat. Nemyslím si, že Putin neví, v jakém stavu má federaci.

fajt
9. 1. 2015 22:03

peter. napsal

Preekonómov
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/09/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes-rozhovor-s-ekonomem-deljaginem-hodne-drsne-cteni/

a se svym pohledem na soucasne Rusko neni v Rusku sam – a protoze i v samotnem Rusku je daleko vice Plotnickych nez Batmanu, tak jeste jednou napisu, ze tento rok bude i v teto zemi opravdu velka prca. ..)

Eric Jade
Eric Jade
10. 1. 2015 17:37

Sio napsal Dík za reakci. Samozřejmě to neberu nijak zle. Pište, když budete mít k tomu chuť. Jen jsem chtěl připomenout, že jsou lidi, které to zajímá, ale to asi víte. Jste mě překvapil. Myslel jsem, že kvantové šiftování s použitím teleportace je něco jako hodně vzdálené sci-fi. Ten vývoj jde tak šíleně rychle … ale o zabezpečeném přenosu moc nevím, jen obecné základy ssh atd. Ta bezpečnost je dána podstatou kvantového přenosu dat pomocí fotonů a qubytu samotného – nejde to napíchnout aniž by dotyčný narušil tok informací a to je ihned detekováno. Dnes je to v podstatě jako… Číst vice »