Igor Plotnickij: Analytická zpráva

Od samého počátku, kdy se objevil v řadách domobrany Igor Plotnickij (IP), vyvolával pouze negativní dojmy jako nekompetentní, domýšlivý a povýšenecký člověk, který imituje bouřlivou činnost, jež má zakrýt jeho vlastní obchodní zájmy. Autoritu mezi bojovníky domobrany nikdy neměl a nemá. Na bojové pozice se nejel podívat ani jednou.

Vyznamenal se a proslul svými machinacemi a rozkrádáním materiálních a peněžních prostředků. Pro nikoho není tajemstvím, že IP požadoval peněžní prostředky podle seznamu sestaveného pro prapor Zarja na 700 lidí, i když stav praporu byl v té době maximálně 300 lidí.

V létě 2014, když byl ministrem obrany, si IP přivlastnil finanční hotovost v částce okolo 100 000 USD, které byly určeny na výplaty prémií domobrancům za zničenou nepřátelskou techniku. Ani jedna prémie nebyla vyplacena, nehledě na to, že sám IP nejednou vyhlašoval výši těchto prémií (například za tank 1000, BMP 500, BTR 300 apod.). Hlášení o domobrancích, kteří se vyznamenali v bojích, byla jednoduše přepisována jmény vojáků z praporu Zarja blízkých k IP a prémie byly jakoby vypláceny, ale ve skutečnosti si je opět přivlastnil sám IP.

Stejná schémata byla uplatňována i s palivem a humanitární pomocí pro domobranu. Například 4 návěsy cigaret Donský tabák, které byly určeny pro domobranu, byly na jeho příkaz zadrženy a v síti stánků a na tržištích v Luhansku je rozprodali jeho známí a obchodníci.

Nejednou byli bojovníci z praporu Zarja usvědčeni z prodeje pohonných hmot určených pro potřeby domobrany. O pitkách, marodérství a páchání různého druhu trestných činů „zarjovců“ se vypráví celé legendy, avšak nikdo nebyl potrestán, neboť na přímý rozkaz IP nebyly výslechy o těchto skutečnostech prováděny. Beztrestnost vyvolávala další zvůli a podrývala morální duch domobranců. Obyvatelstvo řádění bojovníků ze Zarji samozřejmě připisovalo všem domobrancům, což nenávratně poškodilo pověst bojových útvarů na přední linii.

Když se IP ocitl v čele LLR, dále navýšil rozsah svých rozkrádaček a zneužívání svých pravomocí. Palivo určené pro bojové útvary domobrany bylo na jeho příkaz buď prodáváno v ulicích města přímo z cisteren, nebo bylo rozdáváno podle jeho úvahy organizacím, které neměly nic společného s vedením bojových akcí. Do nebe volající skutečnost: dne 15-16. září stála veškerá bojová technika LLR na všech úsecích fronty bez paliva z výše uvedených důvodů. Právě v těchto dnech se podle údajů rozvědky ukrajinská armáda připravovala k útoku na Luhansk.

Na konci září 2014, když se prudce ochladilo, odpovídal sám IP na žádosti domobranců o teplé oblečení, že na hranici čeká na přepravu 8000 kompletů zimního oblečení, toto oblečení se však k útvarům nikdy nedostalo. Jeho další osud není znám.

To samé se stalo s penězi určenými na září 2014. Ani jeden domobranec žádné peníze neobdržel. IP si je jednoduše přisvojil. Současné velení 2. armádního sboru „poukazuje nesmyslně“ na „ty, kdo si ty peníze objednávali, a ty, pro které byly určeny“, přičemž v privátních rozhovorech jednoznačně jako viníka označují IP. Toto vše uštědřilo katastrofickou ránu morálnímu a bojovému duchu mužstvu z vojenských útvarů. Několik stovek domobranců své útvary opustilo.

I v ekonomické oblasti IP začal postupovat absolutně nezákonně. Závody nejperspektivnější z hlediska ziskovosti či možnosti je rozkrást odebírali zákonným vlastníkům a přepisovali je na nové majitele, opět blízké IP. Pro tento účel také IP jako první vytvořil ministerstvo spravedlnosti s počtem 120 pracovníků. Majitele buď zastrašovali, nebo jim dávali jasně nepřijatelné či nesplnitelné podmínky, a poté bojovníci z praporu Zarja tyto závody/firmy obsazovali, civilní personál vyháněli a samotné závody/firmy notáři urychleně přepisovali na ministerstvu spravedlnosti na nové majitele, nastrčené osoby. Sklady s potravinami, průmyslovým zbožím, stavebními materiály a domácími spotřebiči byly rozkradeny, nebo přepsány se vším, co obsahovaly podle výše uvedeného schématu. IP a jeho sebranka vedou agresivní politiku monopolizace nejvíce ziskových ekonomických oblastí, včetně těch polokriminálních (výkup zlata, deviz).

Údaje uvedené ve zprávě jsou operativní, ale pokud budou orgány činné v trestním řízení příslušně konat, obzvláště v RF (u domobranců mají speciální služby RF velikou autoritu, a vzbuzují v nich strach), mohou být bez zvláštního nasazení získána svědectví figurantů a jiné důkazy zločinů IP a jeho okolí.

Vladimir Gromov je spolubojovník Bolotova a velitel KGB LLR

Zdroj: Kramola.info

Překlad: Irena

Stanův komentář: Pokud je to pravda, máme motiv pro vraždu Bednova. A Kyjev důvod k velkému optimismu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
6. 1. 2015 7:54

Jistě,Stane, jen je třeba dodat,že v bojích na východě Ukrajiny stojí bojovníci s velmi podobnou životní kulturou a i když tzv. opolčenci vedou obrannou a spravedlivou válku,není možné,aby v jejich řadách nebylo pár zlodějů a darebáků. Dá se počítat s tím,že také lidí zkompromitovaných z doby před válkou a využívaných k sabotážím, k špionáži i třeba k umisťování majáků pro zaměřování střelby. Ve válečném chaosu se rodí z davu přirození vůdci,nadaní velitelé,ale i mazaní záškodníci a vůbec lidé bez problémů hrajících vlastenecké divadlo a ve skutečnosti pracující objektivně ve prospěch nepřítele. Takovým zřejmě je i Igor Plotnicky a oznámení jednoho… Číst vice »

peter.
6. 1. 2015 8:07

Ľudia ako Plotnickij sú ako odporná pleseň.Malá,neviditeľná spóra sa uchytí a po čase prerastie do odporného plesňového porastu,ktorý zničí všetko zdravé.Aj ideály a snahy o oslobodenie sa.Zostáva iba otázka:Komu okrem chunty záležalo na zničení projektu Novorosia?Kto spôsobil,že plesňová spóra – Plotnickij-sa mohla uchytiť na tomto projekte?
Po tom čo všetko som na túto tému v diskusii popísal,nemám už chuť vyjadrovať sa k tomu.Povedané slovami mojej ženy – „Škoda bisidovaty“.

peter.
6. 1. 2015 8:26

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/03/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes-o-vrazde-velitele-batmana-a-dalsich-souvislostech/
Venujte prosím pozornosť druhej časti odkazu : Ostré novoročné vyhlásenie kozáckeho veliteľa.A všimnite si aké zaujímavé osoby obsadzujú alebo navštevujú úrad vlády LNR.

lomikel
lomikel
6. 1. 2015 8:32

pokud uzname ze investitura oligarchu je provadena z Kremlu, tak je zcela a jen na Kremlu aby si v tom udelal poradek. Takhle se nedaji vest vojenske operace. Je klidne mozne ze by Bednova zatkli a je mozne ze by vojensky soud ho odsoudil a nechat zastrelit, bez ohledu na to ci neco provedl nebo ne je to systemove reseni ktere lze akceptovat v ramci valecneho stavu. Tohle je zcela mimo misu, je treba najit viniky, postavit pred vojesnkly soud a zastrelit, tak jedine lze castecne napravit to co se stalo, z pohledu zachovani bojeschopnosti obou republik. To same plati… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 8:39

lomikel napsal pokud uzname ze investitura oligarchu je provadena z Kremlu, tak je zcela a jen na Kremlu aby si v tom udelal poradek.Takhle se nedaji vest vojenske operace. Je klidne mozne ze by Bednova zatkli aje mozne ze by vojensky soud ho odsoudil a nechat zastrelit, bez ohledu na to ci neco provedl nebo ne je to systemove reseni ktere lze akceptovat v ramci valecneho stavu. Tohle je zcela mimo misu, je treba najit viniky, postavit pred vojesnkly soud a zastrelit, tak jedine lze castecne napravit to co se stalo, z pohledu zachovani bojeschopnosti obou republik. To same plati… Číst vice »

peter.
6. 1. 2015 10:50

Gatta dal v diskusii odkaz na Machiavelliho Vladára-kap.18,kde sa hovorí,že rozumný panovník nemôže,nesmie byť čestný v zmysle porušenia svojho sľubu,lebo musí prispôsobovať svoje predchádzajúce rozhodnutia novovzniknutým okolnostiam a v záujme svojho úspešného vládnutia uprednostniť svoje záujmy pred dodržaním sľubu.
Machiavelliho vladár je manuálom vládnutia pre všetkých mocných tohoto sveta,aj keď sa k tomu len máloktorý z nich prizná,lebo Machiavelli obhajuje vo svojom diele také konanie vladára,ktoré je nezlučitelné s pojmami ako demokracia,ľudské práva a všetky tie sračičky okolo toho.
Myslím,že Putin v tomto ohľade nebude žiadnou výnimkou.A úprimne povediac ani nemôže,lebo by ináč svoju úlohu záchrancu Ruska nemohol splniť.

Béda
6. 1. 2015 10:59

peter,

myslím, že panovník by měl být v zásadě čestný člověk s pevnými morálními principy. Akorát v případě, že s ním anebo jeho zemí chce někdo zacházet anebo zachází nečestně měl by mu recipročně oplatit stejnou mincí. Moudrý panovník nevyhledává a neiniciuje války, nepodvrací jiné státy a nesnaží se kdejakým způsobem odstranit jiné k němu umírněné vladaře, snaží se dosáhnout pro svůj národ pozitivních výsledků smírnou cestou obchodem, diplomacií, vzájemně výhodnou dohodou, řeší problémy pokud možno nekonfliktně tak, aby i jeho poddaní cítili že má o ně zájem, že je spravedlivý.

peter.
6. 1. 2015 11:01

Béda napsal peter, myslím, že panovník by měl být v zásadě čestný člověk s pevnými morálními principy. Akorát v případě, že s ním anebo jeho zemí chce někdo zacházet anebo zachází nečestně měl by mu recipročně oplatit stejnou mincí. Moudrý panovník nevyhledává a neiniciuje války, nepodvrací jiné státy a nesnaží se kdejakým způsobem odstranit jiné k němu umírněné vladaře, snaží se dosáhnout pro svůj národ pozitivních výsledků smírnou cestou obchodem, diplomacií, vzájemně výhodnou dohodou, řeší problémy pokud možno nekonfliktně tak, aby i jeho poddaní cítili že má o ně zájem, že je spravedlivý. Prečítajte si Vladára,alebo aspoň Gattov odkaz. Panovník… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 11:11

Béda napsal peter, myslím, že panovník by měl být v zásadě čestný člověk s pevnými morálními principy. Akorát v případě, že s ním anebo jeho zemí chce někdo zacházet anebo zachází nečestně měl by mu recipročně oplatit stejnou mincí. Moudrý panovník nevyhledává a neiniciuje války, nepodvrací jiné státy a nesnaží se kdejakým způsobem odstranit jiné k němu umírněné vladaře, snaží se dosáhnout pro svůj národ pozitivních výsledků smírnou cestou obchodem, diplomacií, vzájemně výhodnou dohodou, řeší problémy pokud možno nekonfliktně tak, aby i jeho poddaní cítili že má o ně zájem, že je spravedlivý. Málem bych zapomněl. Zároveň se ale musí… Číst vice »

fajt
fajt
6. 1. 2015 11:14

Hudrypere, vy jste v podstate zakuklenej idealista :-)

Plotnickyj by si bez Ruska v LDR ani neuprdl … oba dva vime, co obnasi ruska duse a tohle individuum k ni nerozlucne patri. ..)

peter.
6. 1. 2015 11:19

Správny vladár musí vzbudzovať rešpekt,no nemal by byť byť nenávidený a opovrhovaný.To dosiahne,ak bude dodržiavať pravidlo,že ľudu sa nesmie siahať na majetok a česť,inak sa vzbúri.Do čela vzbury sa dostávajú sprisahanci.Ak je vladár milovaný ľudom,potom vzbura nenachádza odozvu a sprisahanci sa musia báť nie len trestu vladárovho,ale aj hnevu ľudí.Vladár by však mal poveriť trestaním iných a on sám by sa mal obmedziť iba na udeľovanie milostí……atď.N.Machiavelli Vladár
Nepripomína vám to niečo?

Gatta
Gatta
6. 1. 2015 11:44

peter. napsal Gatta dal v diskusii odkaz na Machiavelliho Vladára-kap.18,kde sa hovorí,že rozumný panovník nemôže,nesmie byť čestný v zmysle porušenia svojho sľubu,lebo musí prispôsobovať svoje predchádzajúce rozhodnutia novovzniknutým okolnostiam a v záujme svojho úspešného vládnutia uprednostniť svoje záujmy pred dodržaním sľubu. Machiavelliho vladár je manuálom vládnutia pre všetkých mocných tohoto sveta,aj keď sa k tomu len máloktorý z nich prizná,lebo Machiavelli obhajuje vo svojom diele také konanie vladára,ktoré je nezlučitelné s pojmami ako demokracia,ľudské práva a všetky tie sračičky okolo toho. Myslím,že Putin v tomto ohľade nebude žiadnou výnimkou.A úprimne povediac ani nemôže,lebo by ináč svoju úlohu záchrancu Ruska nemohol… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 12:00

Gatta, to bylo přesné. A podobně je to i s kapitalismem. Co má být výsledkem budování této společnosti? Kam ho vedou jeho vladaři – největší kapitalisté? (kapitalismus od samého začátku slouží hlavně zájmům kapitalistů, nikoliv „proletářům a plebsu“. Kvůli tomu vznikl, tak byl konstruován v politické i ekonomické oblasti, tomu je podřizována ideologie. U komunistů to bylo zjevné – ti si to dokonce vepsali jako hlavní heslo – volná interpretace – docílení komunismu = postupně se dopracovat k tomu aby systém byl schopen zajistit zlpšováním životní úrovně „uvědomělé“ nasycení materiálních potřeb všestranně vyspělých jedinců, jejich všestranný = vzdělanostní, kulturní, sportovní… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 12:11

Dovětek. Komunisté vycházeli z toho, že společnost má sloužit především „plebsu“ – proletariátu (dělníkům, zemědělcům, pracující inteligenci) a zájmy různých kšeftařů, lichvářů… mají být vytěsněny. Proto skonstruovali tzv. společné „skryté akciové“ společenské (státní, družstevní) vlastnictví a ostatní upozadili. Soukromé vlastnictví kapitálu se snažili potřít a vytěsnit, ponechali pouze osobní (nekapitálové = nevýdělečné) vlastnictví.

peter.
6. 1. 2015 12:16

Učelom vládnutia,je udržanie štátu(kniežatstva,územia,mesta-v stredovekom ponímaní).Prostriedky na to si vladár musí vybrať také,ktoré mu tento cieľ zabezpečia,bez ohľadu na morálku a česť.Všetko musí prispôsobiť k udržaniu si vlády.N.M.síce uznáva,že vladár by sa mal podrobiť akejsi prirodzenej morálke a zbytočne neklamať a nerobiť podvody,ak je to však pre blaho štátu potrebné,môže konať aj kruto,cynicky a svojim spôsobom aj nečestne.on napríklad píše :Padne každý,kto dopomôže inému k moci,lebo pri tom preukáže svoju ľstivosť a silu,ktoré novému vládcovi kolú oči.(III.kap.myslím).Toto by sa mohlo hodiť na prípad Bednov. Gatta ja nie som veľký znalec Machiavelliho a pravdepodobne v diskusii s vami,budete mať na vrch… Číst vice »

Gatta
Gatta
6. 1. 2015 12:39

Re peter. Machiavelli psal svého „Vladaře“ svému knížeti Lorenzovi Medicejskému v době, kdy i on, přesvědčený republikán, pochopil, že jeho ideál skutečné republiky je v dané době nedosažitelný. A proto doufal alespoň v lepší vládu osvíceného vladaře. Jeho rady – být silný, lstivý … … jsou mu dávány za vinu a je za ně odsuzován. Ale zkuste se na to podívat opačně. Má být vladař slabý jako králík a hloupý a důvěřivý jako tele, nikdy nikomu nezalhat a má držet slovo dané za jiných, již změněných podmínek, a to i za cenu sebezničení nebo rozpadu svého panství ? Může se… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 12:53

Gatta,

samozřejmě vladař by měl být chytrý a silný. Otázka je, jestli by měl být ten vladař jeden absolutistický (že bude blbý, despoticky, slabý, neosvícený … je pak mnohem pravděpodobnější) anebo by měl být „vladař“ kolektivní, kontrolovatelný, odvolatelný etc.. Co znamená lstivý? Znamená to že nemusí plnit smlouvy, že může ve svém zájmu podvádět, porušovat morální pravidla…? Mnoho vladařů nemá pouze ochranářské a obranné ale naopak útočné, zištné a loupežné ambice. A tyto pak lstivě skrývají a obracejí v jejich opak.

Co znamená dostatečná svoboda jednotlivce? Kde jsou její hranice? Má nějaké morální omezení, právní omezení…?

peter.
6. 1. 2015 12:57

Gatta.
Je to už dávno čo so m tú knihu čítal.Ale nepochopil som,vás v tomto.
Ja napíšem,že všetci mocní používajú Vladára ako pracovný manuál,ale sa k tomu nepriznávajú,lebo názory N.M.sú v rozpore s nimi proklamovanou tzv.“demokraciou,ľudskými právami a pod“.A vy mi odpíšete,že som to nepochopil,lebo demokracia,ľudské práva a pod.sú len prostriedkom pre dosiahnutie cieľa.Jasné že áno.Ale potom to nie je demokracia,lebo demokracia je len vtedy demokraciou ak aj ostane demokraciou a ostáva cieľom všetkého snaženia.Aký iný stav by sa mal dosiahnuť,ak by demokracia mala ostať iba prostriedkom?Demokracia je spôsob vládnutia,je konečným cieľom a nie prostriedkom na dosiahnutie….. čoho?

Gatta
Gatta
6. 1. 2015 13:14

Re Béda – je to otázka „míry“ a to je vždy problém. Svět se stále mění v čase a místě a navíc jsou v lidském chování a chápání podstatné ty emoce, city a pocity. Ono třeba ani nejde o to jak je člověk svobodný – ale jestli se svobodný cítí. Druhá věc je vztah „pravdy (spravedlnosti) a síly“ . Pravdu a spravedlnost bez nějaké té síly prostě neprosadíte. Problém nastává následně, když zjistíte, že silou můžete prosadit vlastně cokoliv – a vše potom často sklouzne zase do nespravedlnosti. Případ většiny revolucí … Re Peter: Demokracie byly v historii lidstva jen… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 13:15

peter. napsal Gatta. Je to už dávno čo so m tú knihu čítal.Ale nepochopil som,vás v tomto. Ja napíšem,že všetci mocní používajú Vladára ako pracovný manuál,ale sa k tomu nepriznávajú,lebo názory N.M.sú v rozpore s nimi proklamovanou tzv.“demokraciou,ľudskými právami a pod“.A vy mi odpíšete,že som to nepochopil,lebo demokracia,ľudské práva a pod.sú len prostriedkom pre dosiahnutie cieľa.Jasné že áno.Ale potom to nie je demokracia,lebo demokracia je len vtedy demokraciou ak aj ostane demokraciou a ostáva cieľom všetkého snaženia.Aký iný stav by sa mal dosiahnuť,ak by demokracia mala ostať iba prostriedkom?Demokracia je spôsob vládnutia,je konečným cieľom a nie prostriedkom na dosiahnutie….. čoho?… Číst vice »

peter.
6. 1. 2015 13:19

Gatta
Navrhujem ukončiť túto diskusiuo N.M.lebo nevedie k ničomu a nedotýka sa témy.Myslím,že Machiavelli a machiavellizmus je témou príliš zložitou na to aby sme ju teraz rozoberali.Aspoň ja sa na to necítim.

Gatta
Gatta
6. 1. 2015 13:29

Re Peter – jsem pro. Mám pro N.M. slabost – když jsem se poprvé s jeho dílem setkal, tak jsem si s úžasem říkal: „To není možné – vše k čemu postupně docházím – to vše už někdo kdysi napsal. “ :-)
Onehdy jste mi udělal radost citátem Saint-Exupéryho.

lomikel
lomikel
6. 1. 2015 15:41

strelkov je hodne opatrny ve formulacich, doporucuje radeji uteci do ruska aby to neposkodilo vec novorosiie ?, to je dost zavazne podle me.
saker diskusi utlumil, v podstate stejnou retorikou jako strelkov.

fajt
fajt
6. 1. 2015 15:45
Irena
7. 1. 2015 7:07

http://politikus.ru/articles/39749-zarisovki-o-zhizni-v-rossii-glazami-ukrainca.html V tomto článku porovnává Ukrajinec podmínky v Rusku a na Ukrajině, tak jak je sám vidí. Porovnání je samozřejmě pro Ukrajince hořké, ovšem ten konec…. Hodnocení, které pro mě jako pro Ukrajince bylo nejtrpčí a nejvíce ponižující, ale jak já to chápu, tak pravdivé, provedla moje dcera, která u mě byla na návštěvě o prázdninách (se vší dětskou bezprostředností). Nechtěla se vracet domů (prosila mě, aby tu mohla zůstat ještě týden, dva a nejlépe napořád). Řekla také jednu větu, která mě (jako vlastence) velice rozladila: „Tati, proč jsem se jenom nenarodila v Rusku?“ (Nepokouším se nikomu polichotit. Zde, stejně… Číst vice »

Béda
7. 1. 2015 8:43

O dvou Rambech: http://www.novarepublika.cz/2015/01/na-letisti-donecka-byli-zneskodneni-dva.html

Na vlně tvrzení představitelů kyjevské chunty o účasti ruských speciálních sil při bojích o doněcké letiště je velmi pikantní informace o zneškodnění dvou příslušníků speciálních sil z USA u metropole Doněcka.
Podle informací z Novorosije byli v průběhu bojů na doněckém letišti zabiti dva lidé v uniformě ruských příslušníků speciálních sil. Při prověřování dokumentů bylo zjištěno, že první ze zabitých není nikdo jiný, než Michael Vorner – „lachtan“ původem z Wichita-Falls (stát Texas), přivelený do oddílu korporace „Haliburton“…

Béda
7. 1. 2015 8:44

pokračování: …Druhý zabitý – jeho kolega Andrew Kostyszyn z Dentonu (stát Texas). Oběma americkým rozvědčíkům nepomohly u nich nalezené potvrzení totožnosti s osobním podpisem ministra obrany Ukrajiny generál-plukovníka Stěpana Poltoraka.

Pikantnost spočívá v tom, že americké specialisty na letišti zlikvidovali … ukrajinští vojáci. Tato skutečnost vyvolala paniku v ukrajinském velení. Oddíl, který zabil specialisty USA, byl okamžitě stažen z letiště do Kyjeva, kde se nyní nachází v sklepeních SBU.

Podle názoru odborníků, Kyjev se maximálně snaží zamaskovat historii likvidace lži-specialistů z Ruska jako důsledek společného boje….

Starý doktor
7. 1. 2015 10:26

Z USA přes Polsko teče „černá hotovost“. Pro svržení Porošenka? Podle insiderské informace, kterou dostal zpravodaj portálu OpEdNews, přepravuje polská letecká společnost LOT tajně na Ukrajinu velké sumy „špinavých“ peněz. Podle názoru OpEdNews, leží odpověď na povrchu – letecká společnost. „Je třeba připomenout, že podle insiderské informace bylo letem Lot-765 dopraveno do Lvova v období od 14.října do 24.prosince 2014 kolem 27 mil.USD a 3 mil.Eur“. Peníze byly převáženy ve stodolarových bankovkách po 10kg v taškách jako spoluzavazadlo v jednom letu zhruba 1-2 mil.USD a nějaké množství evropské měny. Podle zmíněného amerického zdroje mohou jít peníze na tři různé cíle.… Číst vice »

Starý doktor
7. 1. 2015 10:29

Tato verze je ale absurdní. Za zbraně Porošenko může vydávat rozpočtové peníze a to, co mu zatím dává Západ. Tím spíš nebude převážet peníze do Kyjeva ze Lvova, kde ho mají za zrádce (a vždyckyměli – ne náhodou ho shazovali z buldozéru 1.12.2013) – jednodušší by bylo přistát v Borispolu, nebo na soukromém letišti u Kyjeva. Nebo, koneckonců, na vojenském. Daleko blíže k pravdě bude, že Západ vytváří k alternativu Porošenkovi, který už ztratil popularitu a důvěru všech, dokonce i bývalých spolupracovníků, – dodává korespondent Nakanune.ru. a pokračuje: Jeho krev a křeslo si žádají všichni. I, promiňte mi otevřenost, madam… Číst vice »

Starý doktor
7. 1. 2015 10:32

Nevyzpytatelné jsou cesty boží … Na pondělním brífingu oznámil náčelník odboru vyšetřování genprokuratury LNR, že všechny oddíly domobrany, které nevstoupily do řad „Lidové milice“, budou považovány za nezákonné ozbrojené formace. Okamžitě vzniká řada otázek. Subalterní úředník středního článku správy vydává politické prohlášení, zatímco politické vedení LNR zachovává bobříka mlčení. Není jasné, zda byl hlavní vyšetřovatel politickým vedením zmocněn, nebo zda vyjadřuje svoje vlastní myšlenky k této věci. Prokuratura je orgán dbající na zákonnost. Proto by mělo smysl opřít se o nějaký právní dokument., ze kterého vyslovovaná myšlenka vyplývá. Jasné nejsou ani lhůty, ve kterých se musí stát milicí. Už včera,… Číst vice »

Starý doktor
7. 1. 2015 10:33

Lidi to stráví, a co nestráví, to objasní propaganda. Boj s anarchií je věc příliš vážná, než aby se unavovali procedurami.

El-murid _ 150105
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/07/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes-podivnych-o-cernych-penezich-proudicich-na-ukrajinu/

peter.
7. 1. 2015 10:49

Starý doktor napsal

Lidi to stráví, a co nestráví, to objasní propaganda. Boj s anarchií je věc příliš vážná, než aby se unavovali procedurami.

El-murid _ 150105
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/07/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes-podivnych-o-cernych-penezich-proudicich-na-ukrajinu/

Pán doktor
Za chvíľu sa snehy roztopia,Porošenko dozbrojí a s prichádzajúcou jarou(možno aj skôr),keď nastanú vhodné podmienky,zaútočí so všetkým čo má a bude mať na Donbas.
A medzi tým mu tam niekto pripravuje pôdu a usilovne pomáha tým,že znižuje bojaschopnosť obrancov Donbasu.
Niekde som si dokonca prečítal,že spústa dobrovoľníkov už z tohoto územia odišla.

Béda
7. 1. 2015 11:18

http://www.isstras.eu/cs/2014/11/27/920/ Během několika posledních let probíhá v Podkarpatské Rusi, či Zakarpatské Ukrajině, zejména mezi členy rusínské veřejnosti, která tvoří 75% místní populace, sběr podpisů obyvatel, vystupujících na obranu identifikace této národnosti a za to, aby byl Zakarpatí udělen status federálního subjektu v rámci Ukrajiny. Tento proces se stal ještě aktivnější v souvislosti s posledními krizovými událostmi na Ukrajině, s ozbrojeným odporem v Doněcké a Luhanské oblasti. Stále vzrůstající počet obyvatel Zakarpatí podepisují výzvu poslancům Evropského parlamentu, zákonodárcům Ukrajiny, prezidentu Ukrajiny a žádostí o podporu při řešení závěrů referend, která proběhla v roce 1991 v Zakarpatí, kdy kolem 80% obyvatel regionu… Číst vice »

Irena
7. 1. 2015 12:31

A je to tady, to je ta ruská tajná zbraň :-)
http://politikus.ru/video/39764-russkiy-transformer-poligon.html

fajt
fajt
7. 1. 2015 13:55

peter. napsal Pán doktor Za chvíľu sa snehy roztopia,Porošenko dozbrojí a s prichádzajúcou jarou(možno aj skôr),keď nastanú vhodné podmienky,zaútočí so všetkým čo má a bude mať na Donbas. A medzi tým mu tam niekto pripravuje pôdu a usilovne pomáha tým,že znižuje bojaschopnosť obrancov Donbasu. Niekde som si dokonca prečítal,že spústa dobrovoľníkov už z tohoto územia odišla. a to bylo chvastani, ze zima chuntu z Kyjeva porazi ( i kdyz samotny Kreml se dost snazi – vetsi merou nez Washington – aby banderovci prezili, dostavaji vice pomoci nez samotna Novorossia ) a ona si nakonec Donbas podmani bez boje ( je… Číst vice »

Erich
Erich
7. 1. 2015 15:58

peter. napsal

Porošenko :Takto využívame prímerie
http://zpravy.idnes.cz/dodavka-zbrani-ukrajinske-armade-d4m-/zahranicni.aspx?c=A150106_162547_zahranicni_mlb

Zaujimavy je aj typ samopalu z ktoreho striela na videu Porošenko. Je to izraelský Micro TAR-21 X95. Kdeže sa na Ukrajine nabrala moderná izraelská výzbroj?

Béda
8. 1. 2015 7:42

Tak mně napadlo: Jestliže to vedení EU a Frau Merkel, kteří nic neudělali poté, co kyjevští pučisté smetli ze stolu „dohodu čtyř“ myslí s mírem ne ukrajině vážně stačí málo – říct Porochovi s jaceňukem – sorry, dokud nebude na Ukrajině mír nedostanete od nás ani ň a o vstupu do EU si můžete nechat jenom zdát. A bude vymalováno.

http://www.hlavnespravy.sk/jacenuk-poziadal-nemeckeho-prezidenta-gaucka-o-dalsiu-podporu-pre-ukrajinu/496339