Patří city do politiky?

V rozhlase jsem zaslechl slova pana prezidenta Zemana o tom, že prý do politiky emoce a city nepatří. Že politika je ryze racionální disciplína a ten, kdo by je zanášel do politiky, je prý lůzr.

Zprvu jsem si myslel, že jsem špatně slyšel ovšem autentický hlas prezidenta a repríza mně přesvědčily, že to prezident Zeman asi skutečně řekl. V této souvislosti mne napadlo, jak se takový člověk vůbec mohl stát předsedou sociálně demokratické strany a jak se vůbec mohl dostat s tímto přístupem do levicové strany. Lidé prosti citu a emocí v politice jsou podle mého mínění právě oněmi sociopaty (v našem případě hráči s abstraktními čísly), o kterých mluví ve své přednášce profesor Koukolík. Makroekonomové, kteří vidí pouze záporné a kladné (mnohdy virtuální a od reality odtržené) bilance bez ohledu na to, co se děje v dolních patrech společenského řebříčku, ve skutečném životě. Lidé, kteří od stolu rozhodují o válkách, přijímají neoliberální schémata bourající sociální stát, snažící se o „konkurenceschopnost“ (podbízení pracovní síly na trhu za jakýchkoliv podmínek v soutěži s otroky) a podobně.

Taky bych se chtěl pana prezidenta zeptat, jestli prvotní motivací sociálnědemokratického politika, za jakého byl kdysi považován, nemá být ochrana těch nejslabších a nejbídnějších v kapitalistické  společnosti, kteří se sami nedokáží bránit a nemají dost síly proti obrovské přesile kapitálu a jeho moci. A taky by mně zajímalo jeho racionální zdůvodnění české účasti ve válkách NATO. Samozřejmě i s bilancí toho racionálního kalkulu pro občany a český stát. Jinými slovy z jakých důvodů tam byla česká armáda vyslána, co ta válka sledovala a jaké jsou její výsledky. Jako politický racionalista prostý emocí ( v tomto případě osudů lidí a států, ve kterých byla tato válka vedena, pocitů msty a odplaty obyvatel z těch území) zajisté dokáže svou podporu afghánské válce i jiným válkám NATO (třeba v Iráku, Libyi, Sýrii apod.) lehce vysvětlit.

P.S.: Současného pana prezidenta jsem volil a podporoval. Na svém stanovisku, že šlo jenom o menší politické ZLO ovšem ani dnes vůbec nic nemíním změnit. Jak rád bych na jeho místě viděl třeba profesora Kellera, Ilonu Švihlíkovou anebo Ivana Davida –  (v očích současného prezidenta patrně) lidi, kteří ještě neztratili lidský CIT.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
5. 1. 2015 16:38

presidentovo vyjádření beru jako jeho osobní pracovní postoj k roli politika. Ta špína, která se na něho hrne se sdělovacích prostředků, by ho mohla uvrhnout buď do deprese, nebo ho přimět k tomu, aby své názory změnil. Řekla bych, že je to jediný způsob sebeobrany, aby tomu odolal

Béda
5. 1. 2015 16:53

Alena, podle mého mínění do politiky city patří. Krom poryvů duše, které se zračí v intenzitě a upřímnosti politika v projevech jsou to také cit pro uměřenost při přijímání určitých rozhodnutí, cit pro formu prezentace určitých ideí a přístupů. Politik by měl být sice nad věcí ale volič by měl cítit z jeho přístupu i řešení že je to jeho politik, že politikovi jde o voliče, o jeho zájem. Politik ať by byl sebedokonalejší by se neměl nad voliče povyšovat, měl by být schopen poslouchat své voliče, zobecnit jejich problémy a dokázat najít společný jmenovatel a způsob řešení. Politik by… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 16:54

Pro někoho málo, pro někoho, i pro mě, víc než je možno uskutečnit za celé volební období, natož za rok, a s dvěma desítkami poslanců …aneb Vojtěch Filip : „…Určitě bych si přál razantnější postup a větší vůli do opravdových změn, v duchu předvolebních slibů. Například diskuze nad změnami v zákoně o exekutorech se skoro vytratila. Náš návrh úpravy postavení exekutorů leží v Poslanecké sněmovně a stále nebyl vpuštěn na pořad schůze. Mohl bych samozřejmě přijít s výčtem dalších mnoha věcí, jako třeba církevní restituce, majetková přiznání či sektorová daň v bankovnictví. ..“ „ …za prioritu považuji zejména neustávat v… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 16:59

Přečetl jsem jen první větu. Bédo, chtělo by to odkaz na nahrávku s uvedením minuty a sekundy, jak to přesně bylo čečeno. Pochybuji silně, že prezident použil slovo „lůzr“. Ale třeba se mýlím? Máte?

Béda
5. 1. 2015 17:00

Dovětek,

osobně si myslím, že prezident Zeman je takového citu prost. Z jeho opakovaných vyjádření o jiných lidech jako o „kanálech“, použití expresivních slov (a nejenom na adresu Pussy Riot) tam, kde se daly použít mnohem diplomatičtější stejněvýznamové přívlastky, slova o „lůzrech“ jasně ukazují, že prezident Zeman na vrcholovou svěštovou politiku (typu Lavrova) nedorostl a patrně nikdy nedoroste. Podle mého mínění jeho sebezahleděnost a „citová chudoba“ jsou na škodu jemu i veřejnosti. tam kde by mohl zjednocovat, zbytečně rozděluje.

Sio
Sio
5. 1. 2015 17:02

První logická chyba. Pokud někdo řekne (kdovíco řekl, když jste nedal odkaz), že „do politiky emoce nepatří“, tak z toho nevyplývá, že je to člověk „emocí prostý“, jak jste to krásně posunul:
„Lidé prosti citu a emocí v politice jsou podle mého mínění právě oněmi sociopaty (v našem případě hráči s abstraktními čísly), o kterých mluví ve své přednášce profesor Koukolík.“
Teď už můžete dále krásně tepat Zemana za něco, co jste mu sám přisoudil. No paráda.

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 17:06

Z článku “ … jestli prvotní motivací sociálnědemokratického politika, za jakého byl kdysi považován, nemá být ochrana těch nejslabších a nejbídnějších v kapitalistické společnosti, kteří se sami nedokáží bránit…“ Myslím, že nemá, a že toto je jeden velký omyl! Prvotní motivací levicového politika musí být snaha aby těch kteří jsou jmenováni, těch nejslabších a nejbídnějších, bylo co nejméně, spíše žádní. Měli by být těmi nejbídnějšími, nejopovrhovanějšími, jen ti kdo skutečně nechtějí pracovat, přispívat do společné kasy, a jistě si dovedete představit že do této kategorie spadají chudáci i multimilionáři. Cílem by mělo být aby tzv. střední třída zahrnovala ne pár… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 17:07

Patrně to bylo „vytrženo“ z tohoto pořadu http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/index.shtml?themeId=5

Sio
Sio
5. 1. 2015 17:13

Co se týče druhého odstavce, všechny ty odpovědi jsou nabíledni. Dělal to pro dolních 10 miliónů ČR. Jen a jen ČR. V tomto je sobecký. Politici v jiných zemích to ovšem dělají zrovna tak. Ti lepší. Ti horší to dělají jen a jen ve svém vlastním zájmu. Bédo, to by mě zajímalo. Kdybyste šel na těžkou operaci, dal byste přednost průměrnému chirurgovi, který by rád předváděl, že má slunce v duši nebo poněkud morousovitému chlapovi, který má ovšem mnohem lepší výsledky? Moje odpověď – politik ovšem má emoce. Ale ne vždy je může ukázat na odiv. Ale rozhodovat, to musí… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 17:15

Je to někde kolem sedmé minuty.

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 17:21

Dovolím si upozornit na zajímavost, aneb jak se „dělají“ ankety. Na zmíněných PL anketa „kdo zmizí z politiky v roce 2015?“ už běží déle, bylo tam včera přes 40 tisíc hlasujích a Zeman měl „pěkných“ víc než 80 %! Dnes tam anketa pokračuje, hlasů má jen přes 7 tisíc (!?) a Zeman má kolem 68 % … Vycházejíc z jiných anket tam, a vítězstvích Zemana v nich, je jasné že pokaždé se tam někdo nabourá a nakliká Zemanovi. Zajímá tohle policii?
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-trochu-jiny-Vaclav-Klaus-Medialni-analytik-je-nadsen-promenou-kterou-exprezident-prosel-352781

Béda
5. 1. 2015 17:21

Petrpavel napsal Z článku “ … jestli prvotní motivací sociálnědemokratického politika, za jakého byl kdysi považován, nemá být ochrana těch nejslabších a nejbídnějších v kapitalistickéspolečnosti, kteří se sami nedokáží bránit…“ Myslím, že nemá, a že toto je jeden velký omyl! Prvotní motivací levicového politika musí být snaha aby těch kteří jsou jmenováni, těch nejslabších a nejbídnějších, bylo co nejméně, spíše žádní.Měli by být těmi nejbídnějšími, nejopovrhovanějšími,jen ti kdo skutečně nechtějí pracovat, přispívat do společné kasy, a jistě si dovedete představit že do této kategorie spadají chudáci i multimilionáři. Cílem by mělo být aby tzv. střední třída zahrnovala ne pár procent… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 17:25

Ale Bédo vždyť o tom přece právě píši … aby té „střední třídy“ bylo ke stu procent.
A ať nejbídnějšími jsou nemakačenkové a zloději a podvodníci a … – to by mě netrápilo.

peter.
5. 1. 2015 17:31

Béda napsal Dovětek, osobně si myslím, že prezident Zeman je takového citu prost. Z jeho opakovaných vyjádření o jiných lidech jako o „kanálech“, použití expresivních slov (a nejenom na adresu Pussy Riot) tam, kde se daly použít mnohem diplomatičtější stejněvýznamové přívlastky, slova o „lůzrech“ jasně ukazují, že prezident Zeman na vrcholovou svěštovou politiku (typu Lavrova) nedorostl a patrně nikdy nedoroste. Podle mého mínění jehosebezahleděnost a „citová chudoba“ jsou na škodu jemu i veřejnosti. tam kde by mohl zjednocovat, zbytečně rozděluje. No Bedo.Mne také výrazy nevadia.Možno je to tým,že veľkú časť svojho profesného života som prežil v družstevných maštaliach a medzi… Číst vice »

Oldthinker
5. 1. 2015 17:37

Zemanovo vyjádření mě nepřekvapuje. Zeman není sociální demokrat a nikdy nebyl. Zeman je technolog moci – a jako takový ví, že do obchodu (a politika není nic jiného než obchod) city nepatří. Kdo do vyjednávání tahá emoce, prohraje. Zeman je profesionál. Tak například není politický turista. Marginální straničku přivedl až na vrchol. Stranickou příslušnost změnil až tehdy, když ho kdysi marginální stranička, která mu vděčí za vše, vyhnala. Zemanovi tak trochu chybí takt. A tak se mu stává, že občas formuluje způsobem, že naštve i ty, které by asi naštvat nechtěl. Ale protože je mu jedno, koho naštve a koho… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 17:37

Béda napsal

Patrně to bylo „vytrženo“ z tohoto pořadu http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/index.shtml?themeId=5

… V politice nesmíte mít pocity. Ty můžete mít v soukromém životě. Ale jakmile začnete mít v politice pocity, tak jste lůzr. Je lůzr sprosté slovo? … Člověk, který sebou nechá cloumat emocemi, v politice zákonitě prohraje. Politika je racionální disciplina. …
Tak zaprvé nikoho osobně lůzrem nenazval. No a pak … vždyť je to pravda. I v životě obvykle člověk, který sebou nechá cloumat emocemi, prohrává. Připomínám, že pod slovo emoce se také vejdou „nenávist, zuřivost, závist, pomstychtivost …“ není dobré, když se politik nechá unést podobnými emocemi.

Alena
Alena
5. 1. 2015 17:41

Béda
pokud chce citlivý člověk něčeho dosáhnout v politice, musí být při vyjednávání necita. Emoce zbavují člověka pragmatického uvažování

prodost
prodost
5. 1. 2015 17:44

Zrovna jsem si přečetl teto článek:
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6281-usa-nemohou-zacit-na-ukrajine-velkou-valku.htm
a myslím, že panu Zemanovi docela rozumím. Politika jsou totiž, dokud to jde šachy, no a pak… jako vždycky!

Béda
5. 1. 2015 17:47

Petr, problém je v tom, že prezident není žádný „dlaždič|“, při vší úctě k dlaždičům, kterých práce si vážím a na jejichž vyjadřování zákazníkům nemusí vůbec záležet. Dlaždiči pokládají dlaždičky, to je jejich náplň práce. Za to jsou hodnoceni svými zákazníky. Prezident je veřejná osoba, měl by reprezentovat, rýsovat určité vize, jít osobním příkladem a zjednocovat své „zákazníky“ – voliče. Já Zemana nejenom volil jako menší Zlo ale taky jsem zde pro nějj „agitoval“. Volbu Schwarzenberga reprezentujícího všechno jiné než zájmy českého národa, státu a „dolních 10 milionů“ bych považoval za největší možné Zlo. (Horší by snad už mohla být… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 17:49

Oldthinker,

myslím, že podtrhnutí židle Zemanovi předcházela kauza Altner. Dodnes si kladu otázku, proč to tehdy Zeman udělal?

Béda
5. 1. 2015 17:56

pardon Peter, jinak nejenom Zaorálek ale i prezident je spolutvůrcem zahraniční politiky státu. Jeho rozdílná stanoviska k nejrůznějším válkám západu a „česká“ stanoviska k nim jsou pro mně velkou záhadou. A taky je pro mně záhadou jak to vrcholné svinstvo s největším možným ožebračováním lidí může podporovat SOCIÁLNĚ-DEMOKRATICKÝ politik. Jinak myslím, že prospěšnost lidu není jediným kritériem pro posuzování politika. Otázka je, za jakých podmínek té prospěšnosti bude dosahováno. Když k ní dochází za cenu loupeží v jiných státech, vykrádání jiných států, podvodů, zotročování lidí v jiných státech pak si myslím, že je to odsouzeníhodné. (viz 3.říše a pod..) Politika… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 18:06

Zeman se v emocích velmi dobře vyzná a umí pracovat jak s těmi svými, tak s emocemi protivníků a rovněž s emocemi voličů. Je si dobře vědom, že lid je velmi emotivní a jaké emoce mu přidávají body. Přiznejme se, – koho by nepotěšilo když zpraží novináře vzor Václav Moravec nebo politika vzor Kalousek? To je pro lidi jasný emocionální dárek. – pokud třikrát za sebou řekne „kunda“, kavárna se z toho sice může „posr…“ a všelicí ti ochich achich inteligenti také. Ale člověk z fabriky nebo maštale mu dobře rozumí, o tom není pochyb. A zase se dobře baví.… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 18:10

prodost napsal

Zrovna jsem si přečetl teto článek:
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6281-usa-nemohou-zacit-na-ukrajine-velkou-valku.htm
a myslím, že panu Zemanovi docela rozumím. Politika jsou totiž, dokud to jde šachy, no a pak… jako vždycky!

No ano, také jsem si na Starikova vzpomněl.
„Krev, smrt a destrukce, to jsou silné emocionální rány, avšak budeme-li uvažovat přes emoce, nemůžeme se dobrat ani správného vyhodnocení, ani správné předpovědi.“

lomikel
lomikel
5. 1. 2015 18:14

pseudotema :)
emoce do politiky patri pokud je ovladam a pouzivam k manipulovani davuu mym smerem, ted jsou davove manipulovani smerem jinym, tak otevru tema o omocich v politice a nekdo se toho chyti a zacvne do toho motat pomoc potrebnym.

celej maidan jel na emocnim ovladani, ceska reakce ( nema uz cenu delit pravo-levo) kombinuje pseudo logicke argumenty s emocnim ovladanim. Trebas tenhle clanek si pucim
http://ceskapozice.lidovky.cz/milos-zeman-nasel-novinare-svych-snu-dso-/forum.aspx?c=A150105_122130_pozice-forum_lube

dyt vi jste bedo jak on, tedy chapu ze impuls k vasemu karani lezi jinde, ale to se nepocita, pocista se medialni vysledek. prilozil jste kaminek na spatno hromadu ;)

Béda
5. 1. 2015 18:17

Sio, zpražit politiky a moderátory nemusí slovními urážkami. Může je smést argumenty a logikou, vtipem. Politického „dlaždiče“ ve vrcholové funkci sledují nejenom jeho přátelé ale i nepřátele a „celý“ svět. On sice řekl třikrát za sebou „kunda“ ale nejsem sijist, že se to vždycky vztahovalo na Pussy Riot. Dokonce si myslím, že to nemusel říct ani jednou a mohl potradit voličům aby si dali do vyhledavače Pussy Riot v muzeu, v obchodě a naznačit co tam uvidí. A mohl se zeptat, moderátora jestli zná nějaké vystoupení té „kapely“, jestli je viděl a jak by on přeložil název té „kapely“ a… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 18:29

Zeman vyzvedl potřebu racionality prosté citu v politice. Zopakoval bych svoji otázku. Jak by racionálně zdůvodnil svoji podporu válce v Afghánistánu? Oč tam šlo a ČEHO BYLO DOSAŽENO? (To samé v Libyi a v Iráku) Částečně si cením toho, že nakonec došel alespoň k tomu, že na Ukrajině řádí náckové. Na tiskovce, když mu Ukrajinka popisovala detailně ten nacismus a díval se na to „celý“ svět Zeman ani neceknul a obhajoval pučisty. Tehdy byl prost citu.

Sio
Sio
5. 1. 2015 18:34

Béda napsal Sio, zpražit politiky a moderátory nemusí slovními urážkami. Může je smést argumenty a logikou, vtipem. Politického „dlaždiče“ ve vrcholové funkci sledují nejenom jeho přátelé ale i nepřátele a „celý“ svět. On sice řekl třikrát za sebou „kunda“ ale nejsem sijist, že se to vždycky vztahovalo na Pussy Riot. Dokonce si myslím, že to nemusel říct ani jednou a mohl potradit voličům aby si dali do vyhledavače Pussy Riot v muzeu, v obchodě a naznačit co tam uvidí. A mohl se zeptat, moderátora jestli zná nějaké vystoupení té „kapely“, jestli je viděl a jak by on přeložil název té… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 18:35

Poslední vstup. Politik musí mít CIT pro to co je správné, morální, užitečné, musí to umět skloubit, umět pro to nadchnout i obhájit takové cíle. Jenom při rozhodování by měl být prost svých osobních sympatií a antipatií a s umět s nadhledem posoudit a vyhodnotit problém a situaci. A taky by neměl nechat „cloumat“ svým majestátem. Zeman opakovaně prokazuje, že se nechá moderátory vytočit k silně emocionálně podbarveným expresivním výrazům (třeba na margo novinářů), čímž sám potvrzuje, že s tou profesionalitou má jisté problémy.

Béda
5. 1. 2015 18:43

Sio napsal Bédo, jste zřejmě dobře vychovaný chlapec, který to slovo nikdy nepoužil, takže si můžete hodit kamenem. Moc takových lidí není. Nám sprosťákům by měli odebrat volební právo, to je fakt. A já jsem v životě mnohokrát použil i horší výrazy, ač mám velmi rád češtinu. Mea culpa. Jenže ke slušňákům mám tak nějak averzi, protože jak mi ukazuje život, ty největší sviňárny dělají právě oni. Velmi často ti výmastové pracují v bankách a kradou miliardy v duchu nejlepších mravů a špatného zákona. Dokonce se neštítím je nazývat „zmrdi“, namísto korektnějšího „kravaťáci“. Ale já halt nejsem ani učitel tance… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 18:54

Víte, politiků, co dělají, „co se přepokládá“, máme dost. Ale já radši ty, co jednají v mém zájmu i když přitom nedělají to „co se předpokládá“ nebo očekává. Jestli řekne sem tam nějaké to slovo, to je pro mě naprosto marginální. Nechci škrobeného panáka s vytříbeným bontonem.
Myslím, že Putina i Lavrova a politiky vůbec, si poněkud idealizujete, ale dokázat to nemohu.

peter.
5. 1. 2015 19:00

Béda napsal Poslední vstup. Politik musí mít CIT pro to co je správné, morální, užitečné, musí to umět skloubit, umět pro to nadchnout i obhájit takové cíle. Jenom při rozhodování by měl být prost svých osobních sympatií a antipatií a s umět s nadhledem posoudit a vyhodnotit problém a situaci. A taky by neměl nechat „cloumat“ svým majestátem. Zeman opakovaně prokazuje, že se nechá moderátory vytočit k silně emocionálně podbarveným expresivním výrazům (třeba na margo novinářů), čímž sám potvrzuje, že s tou profesionalitou má jisté problémy. Bedo.A koľko českých politikov včítane poslancov oboch komôr vyhovuje vašim kritériám?Lebo u nás,keby som… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 19:14

Miloš Zeman – Wiki/12. předseda ČSSD Ve funkci: 28. února 1993 – 7. dubna 2001 vstup čr do nato – Česká republika vstoupila do NATO 12. března 1999, bez vyslovení souhlasu nebo nesouhlasu občanů České republiky v referendu. Kontroverzní je i to, že Václav Havel deklaroval občanům, že po rozpuštění Varšavské smlouvy, nebudeme vstupovat jako země do žádného dalšího vojenského paktu válka v Kosovu – Kosovská válka neboli válka v Kosovu byl ozbrojený konflikt v Kosovu probíhající od 28. 2. 1998 do 11. 6. 1999. Bohumínské usnesení bylo přijato jako 14. usnesení na 27. sjezdu České strany sociálně demokratické, který… Číst vice »

peter.
5. 1. 2015 19:21

peter. napsal Bedo.A koľko českých politikov včítane poslancov oboch komôr vyhovuje vašim kritériám?Lebo u nás,keby som aj s baterkou hľadalviac ako 10 % tých,čo spĺňajú vaše požiadavky nájdem ťažko.Treba zmeniť volebný systém aby sme vedeli koho volíme. V čase Rusko – Gruzínskeho konfliktu,zatelefonoval vtedajší minister zahraničia VB David Milliband Lavrovovi a začal ho mentorsky poučovať a školiť o nesprávnom konaní Ruska v tom konflikte.Na to ho Lavrov sprdol takým spôsobom ,že o tom písali všetky mainstreamove médiá sveta,a použil pri tom výrazy,no čo vám poviem,ako dlaždič.Zeman so svojimkundím revom je popri tom veľký slušňák.Doporučujem aj iné zdroje najmä anglicky písané,tam… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 19:43

peter. napsal
V čase Rusko – Gruzínskeho konfliktu,zatelefonoval vtedajší minister zahraničia VB David Milliband Lavrovovi a začal ho mentorsky poučovať a školiť o nesprávnom konaní Ruska v tom konflikte.Na to ho Lavrov sprdol takým spôsobom ,že o tom písali všetky mainstreamove médiá sveta,a použil pri tom výrazy,no čo vám poviem,ako dlaždič.Zeman so svojimkundím revom je popri tom veľký slušňák.Doporučujem aj iné zdroje najmä anglicky písané,tam je to šťavnatejšie.
http://aktualne.atlas.sk/nemas-ma-co-skolit-zvozil-lavrov-milibanda/zahranicie/europa/

K tomu bych řekl akorát tolik. To byla neveřejná věc mezi „4“ ušima a navíc diplamatickýma. Je něco jiného když vrcholový politik promlouvá veřejně.

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 19:48

Bédo, vaše poslední argumenty – vstup do NATO, Kosovo a Bohumínské usnesení – ty mají grády!
Skoro by jste člověka zviklal. Je opravdu třeba vážit všechno a nenechat se unést okamžikem a emocí. Není Zeman žádným zázrakem.
Asi jsem udělal dobře, že jsem u druhého kola prezidentské volby nebyl. Kacířská myšlenka : nebyl by rakušák Šišla na Hradě lepším řešením? Z jediného důvodu : český volič by byl včas a tvrdě konfrontován s realitou. Takto se radikální řešení odkládá …

peter.
5. 1. 2015 19:58

Béda napsal
neveřejná věc mezi „4″ ušima a navíc

Takže v súkromí môže a verejnosť musí ohurovať svojou slušnosťou.To sa mi bohvie ako nepáči.

peter.
5. 1. 2015 20:00

Irena napsal

http://politikus.ru/army/39605-alabuga-sdelaet-bespoleznoy-tehniku-protivnika.html

p.Irena
Pekné a vzbudzuje to vo mne nostalgiu za niečím,čo už u nás nie je,čo sa minulo.Vďaka.

Honza999
Honza999
5. 1. 2015 20:20

Mám pocit že u některých zde přítomných došlo k malému nedorozumění…

Zeman použil slovo „lůzr“. V každém případě je ale chybou toto jím použité slovo dávat do souvislosti se slovem „luza“… Bezpochyby měl na mysli „loser“, tedy ztroskotanec – ten kdo se v politice nechá unášet city, zákonitě ZTROSKOTÁ, je to loser vyslov lůzr….

Sio
Sio
5. 1. 2015 20:35

Tedy nejsem zrovna guru na angličtinu, ale „to loose“ znamená ztratit. Používá se ve významu prohrát, ztratit (třeba zápas) – to loose match. No a loser, to bude asi ten „ten, který prohrál“. Používá se často ve významu smolař, ten kdo stále prohráva a prohrává, prostě někdo ne dost schopný. lůzr nebo lúzr, to je počeštění.

mirror
mirror
5. 1. 2015 20:57

Irena napsal
http://politikus.ru/video/39636-kto-esli-ne-my.html

Díky za odkaz. V poslední době se mi zalíbily ruské weby. Dívám se, jak se Rusové baví. Zmizely zábrany a mluví se otevřeně, někdy i naivně. To se v pořadech ČT nevidí.

Honza999
Honza999
5. 1. 2015 20:59

Sio

Google to slovo přeloží jako ztroskotanec.

A já jsem jen chtěl upozornit na to, že tomuto výroku je připisována interpretace souvislosti výroku s označením zmíněných „citlivých“ politiků jako lůzy, tedy je výroku připisována opovržlivost a urážlivost. Zeman podle mého bezpochyby jen použil frikulínské slovo loser, aby mu „jeho hodnotitelé“ rozumněli, přičemž kupodivu (možná) opomněl, že s jeho anglickou výslovností (pusy-pasy) dojde k dezinterpretaci.

hudryper
hudryper
5. 1. 2015 21:27

peter. napsal
Irena napsal
http://politikus.ru/army/39605-alabuga-sdelaet-bespoleznoy-tehniku-protivnika.html

Díky za upozornění. Takže v operačním nasazení mají Rusové analog CHYBINY,co tak vyděsily posádku us.Cook,v úpravě pro
využití v poli,na frontě. Z každé takové zbraně,jež efektivně brání útočnikovi pokračovat v ofenzívě,má člověk radost. Věřím,že
když mluvil Putin sebevědomě o vojenské připravenosti ruské armády a zbraních,které ještě nejsou ani známy potencionálnímu protivníkovi způsobí,že kompetentní američtí velitelé vysvětlí těm neocon idiotům,do čeho se to chtějí vrhnout a rozmluví jim to.

peter.
5. 1. 2015 21:30

peter. napsal
p.Irena
Pekné a vzbudzuje to vo mne nostalgiu za niečím,čo už u nás nie je,čo sa minulo.Vďaka.

ospravedlňujem sa!Patrí to samozrejme pod tú pesničku!

peter.
5. 1. 2015 22:14

Béda napsal
K tomu bych řekl akorát tolik. To byla neveřejná věc mezi „4″ ušima a navíc diplamatickýma. Je něco jiného když vrcholový politik promlouvá veřejně.

Bedo
Neporovnateľne väčším svinstvom ako nazvať Pussy Riot pravým menom je to,ak niekto zverejní súkromný rozhovor (medzi štyrmi ušami),ako to urobil minister VB,pán Milliband.To už je ozajstné chrapúnstvo.

mirror
mirror
5. 1. 2015 22:23

Zeman se nám v posledních týdnech změnil. Uvědomil si, že nemůže tajit, co čtenáři outsidermedia dávno (půl až rok) vědí. Admin by mohl prozkoumat připojené ip adresy a zjistit, zda tu nebyl nikdo z Hradu. Jen Zaorálek a Sobotka čte Britské listy.

K. J.
K. J.
5. 1. 2015 22:32

Odkaz na záznam rozhovoru je zde:
http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/index.shtml?themeId=5&itemId=15786&type=1
Od sedmé minuty 7:00 se mluví o pocitech.

mirror
mirror
5. 1. 2015 23:43

K. J. napsal

Odkaz na záznam rozhovoru je zde:
http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/index.shtml?themeId=5&itemId=15786&type=1
Od sedmé minuty 7:00 se mluví o pocitech.

Nadpis je tedy špatný. Měl se týkat pocitů.

zajoch
6. 1. 2015 5:31

Vyposlechla jsem si celý Zemanův rozhovor na Frekvenci a zdá se mi, že nepoužil slovo city, ale pocity a to má přece jiný význam.