Impérium vrací úder

Korunní svědkyně v úplatkářské kauze Jiřího Čunka Marcela Urbanová bude vyšetřována pro podezření z křivého svědectví, za což jí hrozí trest až deseti let žaláře. Státní zastupitelství správně usoudilo, že tato kauza nesmí jít do ztracena a musí vést k usvědčení a odsouzení jedné ze stran tohoto soudního sporu.


Celá věc má velmi pikantní načasování – několik dnů poté, co soudce Cepl konstatoval, že se Vesecká a spol. dopustili neoprávněného manipulování, zneužili delegace a prováděli profesní šikanu lidí, kteří nesouhlasili s jejich názory, bude Marcela Urbanová čelit důsledkům tohoto jednání. Pokud totiž bylo řízení proti Jiřímu Čunkovi zastaveno oprávněně, jediným z toho vyplývajícím závěrem je, že ho Urbanová obivinila křivě. A to i přesto, že v březnu byl k osmi měsícům podmíněně za křivé svědectví proti Marcele Urbanové odsouzen Luboš Műller. Urbanová se tak ocitla v nezáviděníhodné pozici. Proti sobě bude mít justiční mašinerii, provládní mainstreamová média i vsetínské veřejné mínění.


Na druhou stranu je to pro ni a její právníky možnost dostat se k Čunkovu trestnímu spisu (který byl už ovšem řádně vybrakován) a veřejně zopakovat všechna svá obvinění proti lidoveckému předsedovi před veřejností.


Předběžný závěr z vývoje této kauzy je jasný – nedrážděte hada bosou nohou! Vládně-justiční mašinerie se totiž v této zemi již nezajímá o pravdu a spravedlnost, ale pouze o udržení moci. A to je takřka dvacet let po sametu velmi smutné zjištění.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments