In memoriam legendárního velitele brigády Přízrak

Legendárního velitele brigády Přízrak chtěli nakonec zabít z různých důvodů úplně všichni, včetně ruského oligarchy a prezidenta Putina. Zločinné dílo se podařilo až na druhý pokus.

Legendárního velitele brigády Přízrak chtěli nakonec zabít z různých důvodů úplně všichni, včetně ruského oligarchy a prezidenta Putina. Zločinné dílo se podařilo až na druhý pokus. Spolu s ním zemřelo 5 spolupracovníků a výbuch miny a následná střelba na vozidlo zabila posádku nic netušícího protijedoucího auta, kde byla těhotná žena. Zprávu podali velitelé brigády Přízrak s těmito slovy: „Člověka zabít lze, jeho dílo nikoliv.

Alexej Mozgovoj s „Givim“ a s „Motorolou“ patřil ke třem legendárním velitelům opolčeneckých jednotek. Proč jej všichni nenáviděli? Protože tato brigáda byla složena z marxistických bojovníků včetně internacionálních. Protože Mozgovoj otevřeně vyzýval, k tomu aby „gladiátoři vyšli z arény“ a začali skutečný boj proti oligarchům, kteří jsou hlavní příčinou války na Ukrajině. Toto video natočené nedávno před jeho smrtí v únoru 2015 najdete zde. Pokud korporátní Youtube video v budoucnu smaže, tak si klikněte zde .

Mozgovoj patřil k velitelům, které jsme rádi komentovali, viz článek Alexej Mozgovoj o situaci na frontě . Podnikatel, umělec, básník, hudebník, přemýšlivý člověk a mediální mistr v podmínkách války, který se stal ikonou boje za svobodu v Novorusiji. Brigáda Přízrak v Alčevsku vytvořila oázu pořádku, s níž ostře kontrastuje korupce, drogy a alkohol a zneužívání pomoci v sousedním městě Luhansku pod velením povstaleckého mafiána Plotnického. Jeho jednotky už předtím zabily jiného legendárního velitele povstalců, který se těmto nepořádkům postavil (Smrt velitele Alexandra Bednova alias Batmana ). K tehdejší vraždě jsme napsali slova, která nově platí i o vraždě Mozgovoje: „Obecné mínění praví, že vraždu nařídil Plotnický, který se začal obávat růstu Batmanova vlivu a vojenské moci. Klíčová zkouška demokracie v Luhansku bude v tom, zda vůbec úřady provedou nestranné vyšetření celé vraždy.“ Vyjmenujme všechny, kteří měli zájem na smrti Mozgovoje.

  • Kyjevská junta jej na smrt nenáviděla za vítězství u Ilovajska a za uzavření kotle u Debalceva.
  • Ze stejného důvodu vadil i spojencům kyjevské junty, tedy EU a USA.
  • Ukrajinští oligarchové jej nenáviděli za pokusy o znárodnění, jejich placené fašistické jednotky Přízrak trvale poráží.
  • Západní banky a oligarchické skupiny jej měly za hlavního nepřítele. V případě, že by zvítězily jeho ideje o samostatné a nezávislé Ukrajině, jejich vražedná politika by skončila.
  • Oligarchové v Novorusiji ze stejných důvodů, protože Mozgovoj chtěl znárodnil fabriky, kvůli kterým vedou válku s Kolomojským.
  • Plotnický za to, že v Alčevsku lidé mohou slušně žít, zatímco v jeho zkorumpovaném Luhansku musí utíkat na nákupy na kyjevskou stranu hranice.
  • Putin za to, že Morgovoj a jeho brigáda pokládá socialismus za cíl jejich politiky a odmítá vládu jakýchkoliv oligarchů. Přízrak bojuje za marxistické ideály, které pravicový Putin zradil.
  • Nepřímo vadil i Doněcku, protože oligarchický systém toto město a celou oblast udržuje v provozuschopném stavu skrze ruské ekonomické a vojenské dodávky a humanitární konvoje.

Mozgovoj vadil všem a první atentát na cestě do Luhanska před měsícem přežil, protože mina vybuchla později, než měla. Nyní píšeme nekrolog za velkého muže, jehož odkaz nesou jeho vlastní bojové jednotky a nesčetní lidé, kterým zachránil život.

Nižna Djuvanka 3. 5. 1975.

Zbaběle zavražděn u Michajlivky 23. 5. 2015.

R. I. P.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
3. 6. 2015 11:33

celkom dobry clanok, skoda toho nezmyselneho odstavca v uvode:

Legendárního velitele brigády Přízrak chtěli nakonec zabít z různých důvodů úplně všichni, včetně ruského oligarchy a prezidenta Putina. Zločinné dílo se podařilo až na druhý pokus.

niekedy to tak byva, ze zial nad tragediou niektorym ludom docasne zatemni rozum. Putin s tym nema nic spolocne, takisto s tym nema nic spolocny rusky Specnaz. kto sleduje tamojsiu scenu, ten vie preco…

peter.
3. 6. 2015 12:55

fajt napsal

http://politikus.ru/events/51386-opolchenie-nachalo-nastuplenie-na-donbasse-ozhestochennye-boi.html – fronta se hnula. ..

fajt :
Pravdepodobne je to reakcia na masívne prísuny UA k hraniciam Pridnesterska.Tam hrozilo,že ukrajinci zaútočia,lebo Rusko teraz nemá k Pridnestersku žiadny prístup.Myslím,že boje na Donbase budú zase prerušené v momente,keď sa UA stiahne od hraníc Pridnesterska.
http://voenkor.info/content/7853

peter.
3. 6. 2015 13:40

abx napsal

celkom dobry clanok, skoda toho nezmyselneho odstavca v uvode:

Legendárního velitele brigády Přízrak chtěli nakonec zabít z různých důvodů úplně všichni, včetně ruského oligarchy a prezidenta Putina. Zločinné dílo se podařilo až na druhý pokus.

niekedy to tak byva, ze zial nad tragediou niektorym ludom docasne zatemni rozum. Putin s tym nema nic spolocne, takisto s tym nema nic spolocny rusky Specnaz. kto sleduje tamojsiu scenu, ten vie preco…

Talmud,kniha Abodah Zara 26b :
„Najlepší z nežidov musia byť zabití“.

fajt
3. 6. 2015 14:41

peter. napsal
fajt :
Pravdepodobne je to reakcia na masívne prísuny UAk hraniciam Pridnesterska.Tam hrozilo,že ukrajinci zaútočia,lebo Rusko teraz nemá k Pridnestersku žiadny prístup.Myslím,že boje na Donbase budú zase prerušené v momente,keď sa UAstiahne od hraníc Pridnesterska.
http://voenkor.info/content/7853

minské dohody se celkově nedodržují, ale americká i ruská ( ta tedy podstatně více ) strana se tváří, že je všechno v pořádku a dle dohody – tentokráte jde o koordinovaný útok pod přímým centrálním velením, rusové to mohou ignorovat, ale uvidíme co na to amerika se svými banderovskými pajáci. ..)

leoš
leoš
3. 6. 2015 15:41

Vinit z toho Putina? Jako to dělají korporárky? To je ouplný blábol.

Irena
3. 6. 2015 15:50

leoš napsal

Vinit z toho Putina? Jako to dělají korporárky? To je ouplný blábol.

Když oni chtějí tak moc být „objektivní“.

Starý doktor
4. 6. 2015 6:09

Viacerí Krymskí Tatári, ktorí z tých alebo iných dôvodov odišli z Krymu na Ukrajinu po pripojení polostrova k Rusku, sa vracajú domov. Na Krym utekajú aj mnohí Tatári žijúci v Chersonskej oblasti Ukrajiny: nechcú, aby ich poslali na „východný front“… Tieto správy, ktoré uvádzajú ako ruské, tak aj konkrétne krymské oficiálne úrady a média, sú v úplnom rozpore so správami, ktoré šíria mnohé európske média a ktoré prebrali aj slovenské noviny, televízne a rozhlasové stanice. Napríklad, prednedávnom viaceré európske /vrátane slovenských/ média uviedli, že z Krymu za posledný rok utieklo asi 20 tisíc obyvateľov a polovica z nich sú krymskí… Číst vice »

Béda
4. 6. 2015 7:16

diskuse pod http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6094-takto-mmf-prave-ztratil-posledni-zdani-verohodnosti Vladimír57 2015-06-03 23:02 Zdravím Richarde, mimo téma, nemáš náhodou nějaké informace o Kerrym. Nehoda na kole se údajně nekonala, snad střelba. Richard 2015-06-03 23:40 Ahoj Vladimíre. Ne, nic relevantního jsem nenašel. A též to probouzí můj zájem. Vždycky když si nějaký ,,exponovaný blbec“ někde něco při sportu udělá tak se to prezentuje, on se předvádí jaký je hrdina a jak to zvládá ……….. našel jsi něco takového? A protože jsem nic takového nenašel ….. divné…….. Sleduješ jak se do toho trolové dali …….. změnili taktiku. Již nejsou ochotni diskutovat ale jen napadat, zaměňovat niky…. nějak jim dochází… Číst vice »

Irena
4. 6. 2015 11:01

Lavrov: Rusku došla trpělivost.
http://rusvesna.su/news/1433402306