Interpelace premiéra aneb Helence Langšádlové s láskou a pravdou

Šíří se dezinformace, že při testování vám vloží čip do krku, že je to spiknutí

Ústní interpelace Heleny Langšádlové na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 9. 2020 na premiéra ve věci dezinformací o koronaviru

Děkuji za slovo, pane předsedo. Vážený pane premiére, možná si vzpomínáte, před měsíci jsem iniciovala vznik zřízení komise pro hybridní hrozby a jsem přesvědčena, že v tuto chvíli čelíme i jedné hybridní hrozbě v podobě masivního šíření dezinformací o covidu.

Má to mnoho podob. Na jedné straně se šíří informace, že je to vlastně taková chřipka, že vůbec o nic nejde. Na druhé straně se šíří dezinformace, ve kterých se zveličuje problém covidu, šíří se dezinformace o tom, že při testování vám vloží čip do krku, i o tom, že je to celosvětové spiknutí bohatých a mocných, že je to zájem jenom farmaceutických firem, a že to očkování celé bude podvrh. Opravdu všechny tyto dezinformace jsou velkým rizikem v tom, abychom krizi covidovou zvládli, protože v minulosti dezinformace možná způsobovaly nějaké ovlivňování politického rozhodování ve volbách, v referendech v Evropě, ale v tuto chvíli ohrožují naše zdraví. Protože ve chvíli, kdy se šíří takové množství dezinformací, výrazně se zhoršuje vlastně to, aby se lidé v tom, co se děje, orientovali. Takže jsem se vás chtěla zeptat, jakým způsobem vypadá strategická komunikace státu v oblasti covidu. Strategická komunikace, k tomu patří i to, že budete vědět, jak komunikovat ty dezinformace, tak jak se šíří.

Kdy bude podpořena koncepce občanského vzdělávání součástí koncepce občanského vzdělávání. A je to usnesení vlády z roku 2016, je i výchova ke kritickému myšlení a mediální gramotnosti. Když se podíváte i na dokument, který se týká na evropské úrovni boje s dezinformacemi v souvislosti s covidem, pane premiére, prosím, podívejte se na to, tak je tam i výzva k fact checkingu. My musíme umět vysvětlovat lidem, co je pravda a co je lež. (Upozornění na čas.)….


Tak nějak je mi líp a cítím se bezpečněji, když tu o nás rozhodují takoví duševní a morální velikáni, jako je paní Helena Langšádlová. Měli bychom dbát na její slova a začít bojovat proti hybridním hrozbám a dezinformacím, které budou určitě nebezpečnější než nějaký virus.

Pevně věřím, že brzy bude k dispozici aspoň na části planety vakcína účinkující proti viru, a nikoli proti obyvatelstvu jako forma či prostředek nátlaku, moci či přístupu k bohatství.

Dnes jsem čirou náhodou po delším pobytu mimo civilizaci shlédl čtyři velmi zajímavá dílka:

Rovnost lidí ve společnosti je to co plutokracie či oligarchie dneška naprosto neuznává. Prostřednictvím trvalého šmírování, dronů a jiné techniky zcela popírá jakákoliv práva na soukromí a tedy i základ bezpečnosti každého občana. Odpor „láme“ už uvnitř každého člověka „nenápadnými“ „nabídkami“, poukazy na to „co se stane, když…“

Démonkracie tady je ale o demokracii – že by zde kdy byla, nelze asi moc uvažovat.

Zavedení, či alespoň zrovnoprávnění lidí v základních právech a povinnostech- to je to o co je třeba usilovat.
Jinak tady bude vždy skupina lidí, která- protože moc dobře ví jak se k moci dostala- bude vždy usilovat o to, aby prostřednictvím techniky, technologií a jejich zneužívání zcela bez skurpulí skutečně vládla jak v „odloučených lokalitách a regionech“, tak na vyšší úrovni.

Jde o onu neofeudální „difúzní skupinu“ (dnes většinou potomky bývalých „kádrů“), která je pevně přesvědčena, že jako „věčně mladá generace“ je tím kdo si bude svá pravidla a názory na cokoliv a kohokoliv vč. svého chování k němu /nim určovat sama. Pro ně „v zájmu jejich svaté progrese výš a dále…“- přičemž nikdy nebudou mít „dost“ mají ostatní jen otročit a ve zvolený okamžik je chtějí okrást. Použijí k tomu často (jako již mnohokráte v dějinách) jakoukoliv špínu, kterou dnes mohou bezmála na každého díky technologiím vir-tuální reality a věčného „dozoru“ (šmírování) ve jménu „těch správných“ mohou dnes „vyšperkovat“ i tvrzením, že „zemřel na COVID-19″… a tak se snažit víceméně úspěšně blokovat možnou dohodu „těch prostých dole“.

Soudím, že v době po r. 90, kdy i „vedení“ USA zradilo zbytky slušnosti a férovosti a vydalo se na cestu po níž dosud šlo (snad s výjimkou Trumpa) moc dobře věděli, že vše ostatní o demo-krást i ji“ je jen šmírovaná hra pro „ty pitomečky dole“…
Je otázka jak obnovit fungování „zdola“ a pro každého, soběstačnost a národ, národní státy (myšlen národ jako lidé dlouhodobě žijící na daném území, ne jen podle etnického či nacionálního „klíče“). Myslím ale, že jiný základ pro lidskou důstojnost a fungující regiony není. Ty „národní státy“ alespoň nějak a nějakou dobu fungovaly. „Rozplizlost“ nejen obrysů čehokoliv (natož de-finic) jinak bude „vstupní branou“ všem možným „5-kolonám“ „vysněné zlaté miliardy“ pokračování současného neofeudálního otrokářského zlo- „řádu“…

Koupení konzumem a „věčnou pohodlností“, kde na „fit“ – zdraví je důstojným pohybem toliko „sport“ velice účinně zablokovalo myšlení a uvažování lidí. Po zpohodnlnění tělesném totiž masově zpohodlněly i mozky. A touha „být mezi tzv. vyvolenými“ se dost účinně maskuje „pohrdáním“ (ve skutečnoti nenávistí a akceptaci fašistické eugeniky) „k tomu pitomému plebsu dole“… Pravidla a zásady mají již fungovat jen mezi vyvolenými. A střet generací- to je jen další rovina „blbství“ které potřebují pro své „redukční“ plány a snahu o jejich už fyzickou realizaci vyvolat.

Otázkou je, kolika lidem se ještě podaří „rozsvítit“ v hlavě a jak budou v odporu vůči tomuto „věčnému snu elit“ úspěšní. Jako jedinci a jednotlivci ale těžko. Řešení vidím v jakési obnovené formě socialismu s respektováním určitých rozdílů, ovšem ne nesouměřitelných.

Jako vždy platí ono“ všeho s mírou“.

Otázka je jak na tuto prostou ale věčně pravdivou výzvu budou reagovat oni „skorozdrogovaní“, kterých je zřetelná většina. Zvládnou svůj (nejen covidový) „absťák“ z demošky?

„Principy stádnosti“ dané velkým konzumním společnostem „pohody“ (ochotného zalhávání nepříjemných a problémových faktů a otázek, neochota o nich jednat a přemýšlet, potírání těch kdo tak činili a činí…) rádoby „elity“ VŠEHOSCHOPNÝCH NELIDÍ rády vždy využijí.

Jak říkával nejen J. Werich (významová parafráze): „Lidská hloupost je nekonečná, jen se proti ní nikdy nesmí přestat konat“…

Na což osobně bych doporučil 2 způsoby uvážlivých činů: Nemocné fanatiky bych zavíral do ústavů k tomu vhodných a nasadil vhodnou terapii a všehoschopné gaunery oddělil od společnosti samotkou v pevných celách.

  • Praktické rady do dalších dnů tak přinesl Mudr. Obrtel v tomto rozhovoru.

Avšak na závěr asi nepotěším adresátku mého děkovného dopisu. Protože veškerou realizaci těchto přání a vizí bude patrně muset předcházet skutek z mé oblíbené veršovánky.

JINÉ ŠANCE TADY NENÍ, NEŽLI NATO OPUŠTĚNÍ.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
21. 9. 2020 5:24

Tak už jsem i já konečně na nebi uviděla ty čtverce „chemtrails“ na obloze. To je opravdu neuvěřitelné, kdybych měla po ruce telefon, byla bych to vyfotila. Zajímalo by mne, jestli se už někdo někoho v parlamentu ptal, co to má znamenat?

Patrik
Patrik
Reply to  Irena
21. 9. 2020 9:40

Červen 2013 – dopis prezidentské kanceláři (pokud vím, tak dosud bez odpovědi)
http://orgo-net.blogspot.com/2013/06/stiznost-na-geoinzenyrstvi-chemtrails.html

A práškuje se i nad Ruskem a podle všeho jde o začarovaný kruh, spojený s tzv. globálním stmíváním :
znečištěné ovzduší snižuje dopad slunečního svitu, nutného k tvorbě dešťových mraků, bez znečištění oblohy však razantně stoupne teplota na Zemi
comment image

https://aeronet.cz/news/sucho-a-horko-otepluje-se-planeta-nebo-ochlazuje-nebo-oboji-a-globalni-stmivani-a-chemtrails-a-co-o-tom-rekl-snowden/ (v odkazu je i ruské video)

PS: Prvotní šok z pohledu na oblohu už mám dávno za sebou, dnes dokonce vítám, že tak do dvou dnů po práškování se obloha vždy změní v šedý poklop, ze kterého alespoň mrholí

Bety
Bety
Reply to  Irena
21. 9. 2020 11:01

A měl by parlament na to odpověď? Myslím že každý si mohl díky koronaviru a tedy prudkému omezení letového provozu všimnout, že se počasí na určitý čas začalo chovat jaksi normálně. Střídání teplot, deště, skutečně modrá obloha a mraky takových tvarů, jaké jsme v posledních letech neviděli, ačkoli podle sdělovadel bylo v plánu „pětisetleté sucho“, bylo dosti výmluvné.
Podle parlamentu by to ale byla nejspíš další dezinformace, tentokrát od počasí.

QQ
QQ
21. 9. 2020 9:18

Již v roce 2009 o chemtrails informuje televize Prima: https://www.youtube.com/watch?v=Z-mRB6B7trQ Domnívám se, že pravým účelem není televizi povolené nadhození o zamezení (neexistujícímu) globálnímu oteplování, což je těm co lomcují tímhle světem jistě dobře známo a oteplování je jimi využíváno jen k dalšímu obohacení, následné snadnější manipulaci na základě soustavného strašení, kdy nelze nevzpomenout jedno z nejdojemnějších a to strašení 500 lety sucha letos v květnu a to i přes skutečnost, že ob den pršelo a v červnu, kdy se na přehradách vyhlašovaly povodňové stupně tele. odborníci a jejich programy nadále hlásaly o již neobnovitelných ztrátách spodních vod a dnes se… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
21. 9. 2020 10:34

A opět jednou musím složit poklonu Pjakinovi – kdo chce, ten ať si dohledá, co o koronaviru řekl hned v únoru slovy „spektakl pro svět“ a jak v něm m.j. zdůraznil roli Číny. Učinil tak v době, kdy nejen česká alternativa naskočila na vlnu paniky a to je třeba obzvláště s odstupem času velmi ocenit! Prymula dnes bude prezidentem Zemanem jmenován novým ministrem zdravotnictví – přeloženo: Vše pro Čínu!

Ministr Vojtěch oznámil rezignaci, Babiš živě
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/zive/ct3/
(pokud to bude i v archivu čt, vložím nový odkaz)

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
21. 9. 2020 11:34

Klobouk dolů před Babišem, že se Vojtěcha zastal – asi od 5.minuty zde
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058330921
V odkazu je v čase od 25:55 komentář Jana Žaloudíka asi v tom smyslu, že teď přijde „tvrdá ruka“, jinak pan Žaloudík je ten, se kterým tady před časem bylo publikováno video:
https://outsidermedia.cz/prof-jan-zaloudik-o-nouzovem-stavu-a-koronaviru-ceska-televize-se-zblaznila/

Bety
Bety
21. 9. 2020 10:45

Máme na výběr tolik dezinformací různého druhu od vyslovených lží , provokací, polopravd až po prosté vyhýbání se nepříjemným otázkám
a máme jich už tak po krk, že pokud se díky takovýmto iniciativám ještě přitvrdí, dostává se Langšádlová a spol. do situace, kdy jim lidé neuvěří
už ani slovo. Mám dojem, že počet zblblých spoluobčanů se trvale snižuje a věřím, že to pro ně je svým způsobem nepříjemné.
Co takhle pravda, nebyla by?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 9. 2020 16:16

U nákaz s Covidem 19 došlo k nárůstu, protože došlo k nárůstu testování.
Pokud by IQ-testy podstoupilo více lidí, došlo by také ke zvýšení počtu idiotů :-)

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
21. 9. 2020 17:58

Tohle tesat.
Alfa a OMega Covid 19.
Hodlám šiřit mimo toto teritorry.
Osvěty nebude nikdy dost.

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
24. 9. 2020 20:48

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-V-zajmu-farmaceutickych-skupin-je-zabranit-lidem-v-odpovednem-chovani-638175
Na gymplu jsme se drželi hesla štěstí přeje připraveným. Z této mladické naivity jsme již vyrostli a víme, že štěstí přeje idiotům.