Investiční plán EU má zajistit víc než milion nových pracovních míst

Státy Evropské unie schválily investiční plán za 315 miliard eur, tedy přes osm a půl bilionu korun. Podle Evropské komise, která plán navrhla, díky němu vznikne víc než milion nových pracovních míst. O peníze, které mají investice podpořit, se může ucházet i Česko. Kritériem pro výběr projektů bude ekonomický smysl investice a ne politický tlak, řekl místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen.

Česko bude chtít nejspíš získat peníze na stavbu energetických sítí nebo nových dálnic. Musí ale nejdřív předložit konkrétní projekty, které uspějí v konkurenci s návrhy z ostatních zemí Unie. Předložit by je mělo co nejdřív, protože plán má poté, co ho schválí i europoslanci, začít fungovat už po polovině letošního roku.

Projekty by měli financovat soukromí investoři, přilákat je k nim mají záruky z evropského rozpočtu a Evropské investiční banky.

Zdroj: Esondy

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
mirrorproradostr.m. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
r.m.
Člen
r.m.

a ty místa u nás budou pro čechy nebo ukrajince?

proradost
Člen
proradost

Místa? – nebudou, vytištěné peníze už znají své příjemce.

mirror
Člen
mirror

V textu se tvrdí:
„Projekty by měli financovat soukromí investoři, přilákat je k nim mají záruky z evropského rozpočtu a Evropské investiční banky.“

Zase na nás cizí soukromí investoři vydělají a využijí zlomkové ceny pracovní síly v ČR jako v podřízené vykořisťované kolonii. Zisky odvezou. Divím se, že také odbory se chovají jako pasáci. Za komunistů náš stat investoval ze svého a také zisk zůstal doma, aby se mohly platit veřejné slyžby.