Investiční plán EU má zajistit víc než milion nových pracovních míst

Státy Evropské unie schválily investiční plán za 315 miliard eur, tedy přes osm a půl bilionu korun. Podle Evropské komise, která plán navrhla, díky němu vznikne víc než milion nových pracovních míst. O peníze, které mají investice podpořit, se může ucházet i Česko. Kritériem pro výběr projektů bude ekonomický smysl investice a ne politický tlak, řekl místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen.

Česko bude chtít nejspíš získat peníze na stavbu energetických sítí nebo nových dálnic. Musí ale nejdřív předložit konkrétní projekty, které uspějí v konkurenci s návrhy z ostatních zemí Unie. Předložit by je mělo co nejdřív, protože plán má poté, co ho schválí i europoslanci, začít fungovat už po polovině letošního roku.

Projekty by měli financovat soukromí investoři, přilákat je k nim mají záruky z evropského rozpočtu a Evropské investiční banky.

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
r.m.
r.m.
16. 3. 2015 22:13

a ty místa u nás budou pro čechy nebo ukrajince?

proradost
proradost
17. 3. 2015 23:07

Místa? – nebudou, vytištěné peníze už znají své příjemce.

mirror
mirror
18. 3. 2015 1:26

V textu se tvrdí:
„Projekty by měli financovat soukromí investoři, přilákat je k nim mají záruky z evropského rozpočtu a Evropské investiční banky.“

Zase na nás cizí soukromí investoři vydělají a využijí zlomkové ceny pracovní síly v ČR jako v podřízené vykořisťované kolonii. Zisky odvezou. Divím se, že také odbory se chovají jako pasáci. Za komunistů náš stat investoval ze svého a také zisk zůstal doma, aby se mohly platit veřejné slyžby.