IPSOS lže, jako když Washington Post tiskne

Začátkem dubna se v seznamu agentur, oznamujících, jak české obecenstvo politicky smýšlí, objevilo zcela nové (aspoň pro mě), jméno – IPSOS. Přineslo tak překvapivé informace o tom, co všechno se nám honí v našich českých hlavách, že jsem si informaci o této agentuře vyhledal na internetu a dověděl se, že IPSOS provádí výzkum trhu, marketingové poradenství a tvorbu maketingových strategií. Jde o mezinárodní společnost, působící ve 49 zemích světa, ale informace o tom, kapitál které země za ní převážně stojí, v informativním výkladu chybí. Zřejmě záměrně. Ale když si přečtete, k jakým závěrům se tato agentura u nás dopracovala, nebude pro vás problém tu zemi uhádnout. Ostatně posuďte sami.

  • Celkem 54% dotázaných vnímá současné Rusko jako říši zla
  • Putin se svým negativním hodnocením (71 %), velmi přibližuje J.V. Stalinovi, kterého negativně hodnotí 77 % respondentů
  • Většina veřejnosti (59 %), hodnotí negativně prosazování ekonomického vlivu Ruska
  • Činností ruských tajných služeb se obává 68 % dotázaných
  • Postoje prezidenta Zemana vůči Rusku podporuje pouze třetina obyvatel (37 %).

Tolik tedy k nálezům agentury IPSOS, po jejichž přečtení vás může napadnout jediné: jestli jste už totiž kdy v životě předtím narazili na větší snůšku nesmyslů a absurdit, než je tato. Však také jeden z prvních ohlasů na zveřejněná zjištění IPSOSu na internetové stránce Novinky.cz zněl: „Tak tenhle výzkum musel proběhnout jedině v pražské kavárně.“ Ale možná že ani tam by výsledek průzkumu nedopadl, jak se uvádí, takže nejpraděpodobněji si v IPSOSu své údaje coby svá nejhoroucnější přání prostě vymysleli. Napovídá tomu i fakt, že se agentura neobtěžovala udat počet respondentů či údaj, kdy či kde výzkum proběhl. Jedním slovem NIC. Potvrzující, že tahle vykutálená společnost nemá u nás provádět výzkum veřejného mínění, ale zřejmě jen – a to výhradně – ovlivňovat veřejné mínění.

Takže tohle nám v našem lživém informačním prostředí ještě chybělo. Ale abychom si od špatných zvěstí na okamžik ulevili, přidám i osvěžující pravdu z ankety, zveřejněné před několika málo dny taktéž na internetových Novinkách.cz. A v této anketě, kde se zaznamenává hlas za hlasem a kde se tedy švindlovat nedá, byla čtenářům položena otázka vcelku totožná s poslední otázkou, kterou údajně též IPSOS položil svým respondentům. Ta otázka zněla: Souhlasíte s návštěvou prezidenta Zemana v Moskvě?

A teď si pánové z IPSOSu výsledek ankety dobře zapamatujte a srovnejte jej s procenty, které jste uvedli vy.

94 % dotázaných odpovědělo: ANO, 4 % odpovědělo NE a 2 % procenta respondentů odpovědělo NEVÍM.

PRAVDA a CIZÍ VÝMYSLY O NÁS – tak by se dal též otitulkovat tento článek.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
14. 5. 2015 6:56

Pravděpodobné motto IPSOS: Věřím jenom těm průzkumům „veřejného mínění“ jejichž výsledky si sám vědecky zfalšuji.

hudryper
hudryper
14. 5. 2015 7:50

Já si myslím,že podobně jako kdysi za socialismu dochází k tomu,že jako ohlasy na politiku strany a vlády ( servisní elity ) jsou produkovány takové údaje,o nichž předkladatel ví,že právě ty chce zadavatel (nadřízený orgán) slyšet, číst. Možná právě v tom je důvod ,proč výsledky jejich reálné politiky jsou jiné,než očekávají. Krásný příklad tohoto „informování“ předvedl v Moskvě generální tajemník OSN,když se na chvíli domníval,že průvod „Nesmrtelného pluku“ je demonstrací proti Putinově politice a jemu osobně.Když mu ukázali,že jde naopak o podporu Putina a jeho vlády,žasl. Když navíc uviděl v davu kráčejícího Putina,nezdržel se „kacířského prohlášení“,že si Putin lásku ruského… Číst vice »

Béda
14. 5. 2015 8:03

Hudryper, Putin ať již je jakýkoliv, vytáhl ruský národ ze sr.ček, dal mu opět vizi, hájí ruské státní a národní zájmy. Je v každém ohledu uvěřitelný, důvěryhodný, snaží se zavést určitý řád. Není divu že i na Západě je považován za (nejdůvěryhodnějšího) nejvlivnějšího politika planety. Já mu fandím, i když je mi jasné, že buduje tvrdý kapitalismus v raném neimperiálním stadiu. Je mi přitom zcela jasné, že pokud zůstane v Rusku zachován stávající řád koncentrace ekonomické moci s oligarchy, dojde časem i v Rusku k velkému sociálnímu pnutí. Putin taky není fyzicky věčný. Krom toho pragmatické spojenectví s Čínou je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
14. 5. 2015 8:44

Béda: Putin zvedá Rusko i Rusy. Nemějte je ale proboha za pitomce. Měli zkušenost víc jak 70-ti let něčeho (byť to podléhalo změnám), pak zažili Jelcinovský rozval a následných x – let pro vystřízlivění. Naprosto souhlasím s názorem, že Putin „neláme věci přes koleno“ (a těší mne to a vypovídá to o jeho vysoké inteligenci), o životě „s lidem“ – ne ve „slonovinové věži“ jako u našich „polib-tiků“ a „stát-ni(ck)ů“… Nemám ale naprosto pochybnosti o tom, že Putin usiluje o zásadní změnu SYSTÉMOVÉHO CHARAKTERU. Pro obsluhu tak ohromné země – a nezkorumpované a tudíž nevysávané – využívání bohatství RF pro… Číst vice »

petr
petr
14. 5. 2015 9:20

Aj ty sa prispôsobuješ väčšine?
https://www.facebook.com/slovak.slovensky.3/videos/1444012515895304/?fref=nf
Video predstavuje pre väčšinu ľudí neznámy pojem zvaný konformita.
Konformita, čiže prispôsobivosť je prispôsobenie sa prevažujúcim alebo dominantným názorom, požiadavkám, normám skupiny či spoločnosti, v ktorej človek žije.
Skupinová dynamika je najsilnejším aspektom v ľudskej psychike, no napriek tomu si to takmer nikto neuvedomuje.
A čo vy? Dokážete si za svojim názorom stáť, aj keď sú všetci ostatní proti vám? Dokážete ho vyjadriť nahlas bez toho, aby ste sa báli reakcie okolia, hoci ste o jeho správnosti naplno presvedčení?

Thor
Thor
14. 5. 2015 13:34

k článku – průvodní jev konce každého cyklu chazarských dějin – totální odtržení od reality, vláda prostřednictvím podvodu, lži a teroru, a pak je dostihne realita až na cestě k předkům k Bédovi – nikdo není perfektní, ale aby takhle erudovaný a jinak skvělý autor takhle „plaval“ v sinologii a čínsko-ruských vztazích, to se často nevidí. Antagonistické vztahy čínské a ruské kultury (a to slovo kultura podtrhuji) byly Dullesy goebelsovsky vtloukány do palice celému světu již za Britského Impéria, a po vítězství Maa a odklonu Stalina od trockistické smečky se vytváření vzájemného strachu a nedůvěry mezi těmito přirozenými, vzájemně se… Číst vice »

Béda
14. 5. 2015 14:51

Thor,

řekl jsem že Putinovi fandím. Zkusme si ale představit v dlouhodobější perspektivě rusko – čínské vztahy v době, kdy Čína bude bezkonkurenční „Numero uno“ ve světové ekonomice (ta doba není daleko pakliže nedojde k velké válce) a také ve vojenské oblasti (v té době již US patrně budou pouze regionální mocností zmítající se v nekonečném chaosu). Nebezpečí války ze strany Západu pomine a Čína se stane absolutní dominantní světovou velmocí. Přitom Číňanů patrně ještě přibyde.

Béda
14. 5. 2015 14:53

Dovětek: A kapitalismus, jak známo z historie je neustávající bezohledný konkurenční boj o zdroje, odbytiště, životní prostor a dominanci mezi velmocemi.

Hox
Hox
14. 5. 2015 15:12

Béda, je fajn že Putinovi fandíte, ale objektivně jde spíš o to, zda chápete, co dělá a proč, neboli jestli znáte odpověd na otázku „who is mister Putin“ a o co mu jde.

Béda
14. 5. 2015 15:21

Hox, Jedna věc je, že Putin zvedl ruskou státnost „z bláta“, staví na nohy ruskou ekonomiku. Druhá věc je, že v Rusku je kapitalismus JAKO ŘEMEN. A kapitalismus má své zákonitosti. Ty o kterých psal Marx i ty konkurenční = imperialistické, kdy dochází k boji velmocí o dominantní postavení a možnost jednat s ostatními z pozice „vrcholového predátora“. Krom toho kapitalismus prochází trvalou změnou v závislosti nad cyklem ve kterém se nachází. Státy dočasně ve vrcholové pozici klesají a jsou vystřídány jinými, opakovaně dochází k válkám o sféry vlivu, státy dočasně progresivní se metamorfují ve státy zpátečnické (konzervující stávající stav),… Číst vice »

peter.
14. 5. 2015 15:39

Hox napsal

Béda, je fajn že Putinovi fandíte, ale objektivně jde spíš o to, zda chápete, co dělá a proč, neboli jestli znáte odpověd na otázku „who is mister Putin“ a o co mu jde.

rovnako dobrá otázka je „Who is mister Surkov“?
2011
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/241331-putinov-machiavelli-odchadza-z-kremla/
2013
http://www.chelemendik.sk/Vymena_babkovodica_rezignacia_Vladislava_Surkova_znamena_dolezit_645565230.html
2015-Soči,jednanie Kerryho s Putinom.Po ľavej ruke Putina – Surkov
http://ukraina.ru/images/101306/90/1013069020.jpg

hudryper
hudryper
14. 5. 2015 18:36

peter. napsal
rovnako dobrá otázka je „Who is mister Surkov“?
2011
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/241331-putinov-machiavelli-odchadza-z-kremla/

Zasloužíte,peter,fanfáru ! Skvělá otázka v pravý čas. Po maratonu a emocích nad DVTŘ a KOB na
OM jste položil pohotově otázku,na kterou přes veškeré vědečtění o řízení následuje hluboké ticho.
Gratuluji Vám.

peter.
14. 5. 2015 20:43

hudryper napsal
Zasloužíte,peter,fanfáru ! Skvělá otázka v pravý čas. Po maratonu a emocích nad DVTŘ a KOB na
OM jste položil pohotově otázku,na kterou přes veškeré vědečtění o řízení následuje hluboké ticho.
Gratuluji Vám.

Ďakujem.O tom človeku sa nedá zistiť skoro nič.Zaujímavá,možno kľúčová postava toho,čo sa v Rusku deje.Odpoveď na otázku „kto je pán Surkov“by som vedel rád.Aj to,aká je jeho skutočná rola.

Bety
Bety
14. 5. 2015 20:45

Peter, posledně jste uvedl článek, který Surkova hodnotil jako všemocnou šedou eminenci. Z těch dnešních vyplývá, že ho Putin už před čtyřmi roky odsunul na méně významnou pozici a teď se ho zřejmě zbavuje úplně. To, jak se hodnotí sám Surkov není podstatné, ale zdá se, že Putin tohoto liberála zdědil po Medveděvovi. Stále tu na OM převládá dojem, že Putin je něco jako všemocný car, který o všem rozhoduje škrtnutím pera. Přitom je sice velmi podporován obyčejnými Rusy, ale v mocenských a hlavně bohatých strukturách má pořád silnou opozici, která se ze všech sil snaží jeho rozhodnutí ignorovat, nebo… Číst vice »

peter.
14. 5. 2015 20:50

Bety napsal
teď se ho zřejmě zbavuje úplně

Práve naopak.Stále je pri ňom a nevyzerá to,že by mal odísť.Z čoho usudzujete,že sa ho Putin zbavuje?Veď na jednaní s Kerrym sedí vedľa Putina.

Hox
Hox
14. 5. 2015 20:56

Béda napsal Hox, Jedna věc je, že Putin zvedl ruskou státnost „z bláta“, staví na nohy ruskou ekonomiku. Druhá věc je, že v Rusku je kapitalismus JAKO ŘEMEN. A kapitalismus má své zákonitosti. Ty o kterých psal Marx i ty konkurenční = imperialistické, kdy dochází k boji velmocí o dominantní postavení a možnost jednat s ostatními z pozice „vrcholového predátora“. Krom toho kapitalismus prochází trvalou změnou v závislosti nad cyklem ve kterém se nachází. Státy dočasně ve vrcholové pozici klesají a jsou vystřídány jinými, opakovaně dochází k válkám o sféry vlivu, státy dočasně progresivní se metamorfují ve státy zpátečnické (konzervující… Číst vice »

Sio
Sio
14. 5. 2015 20:59

@Béda: Co byste rád, komunistickou revoluci a to nejlépe už včera? Zklamu vás, není a dlouho nebude. Pokud vám není deset, tak se toho určitě nedožijete, pokud vůbec se toho někdo dožije. Svět je už jinde, než v 19. století. Kdo chce dobře řídit, nesmí si za cíl dávat chiméry (DOTU).
Takže kapitalismus je a ještě dlouho bude realitou, je dobré si nezakrývat před tím oči. Ale i kapík může být různý. Například můžete mít chytrého prezidenta, sloužícího národu (Putin, Zeman). A také můžete mít hlupáka a k tomu navíc bezcharakterního a sloužícího jen sobě samému.

Hox
Hox
14. 5. 2015 21:03

hudryper napsal
Zasloužíte,peter,fanfáru ! Skvělá otázka v pravý čas. Po maratonu a emocích nad DVTŘ a KOB na
OM jste položil pohotově otázku,na kterou přes veškeré vědečtění o řízení následuje hluboké ticho.
Gratuluji Vám.

Nikdo tu nemá po ruce fakta, ze kterými by šlo v tomto případě pracovat, protože se tím asi nikdo nezabývá, proč taky… jakkoliv dobrý je algoritmus, pokud do něj není co nalít, pracovat nebude. Možností je mnoho, pokud se jedná o figuru negativní, Putin ji zjevně zvládá držet zkrátka, takže, odkud se berou ty fámy o „kardinálu Richelieu“? Mají nějaký reálný základ?

Sio
Sio
14. 5. 2015 21:05

peter. napsal
Práve naopak.Stále je pri ňom a nevyzerá to,že by mal odísť.Z čoho usudzujete,že sa ho Putin zbavuje?Veď na jednaní s Kerrym sedí vedľa Putina.

Chcete tím něco naznačit? Nebo jen tak uvádíte otázku do placu? Mi se nezdá nepravděpodobné, že je to nějaký lobista, poradce a pomocník, co na tom?

peter.
14. 5. 2015 21:13

Bety napsal
Putin tohoto liberála zdědil po Medveděvovi

Máte to trochu pomýlené.Medvedev zdedil Surkova po Putinovi a či je liberál?Určite ním bol keď spolupracoval s Čubajsom,Gajdarom a Chodorkovským za prezidentovania Jeľcina.Potom sa už Putina držal ako kliešť a až na krátke intermezzo keď bol odídený z Kremľa,je pri ňom stále.Vyššie som nechal dva odkazy,jeden z Pravdy a jeden od Chelemendika.Dnes liberálom určite nie je.Aspoň nie navonok.

Bety
Bety
14. 5. 2015 21:20

Peter, tak tam možná sedí a co? Nechci se hádat, ale proč se pořád snažíte naznačit, že je Putin někým ovládán? Že se různé články snaží Putina nějak shazovat i v Rusku, to přece víme. Taky jsem už narazila na tvrzení, že toto je třetí Putin v řadě, také z ruských zdrojů. Podle mne to patří do stejné kategorie.

peter.
14. 5. 2015 21:21

Sio napsal
Chcete tím něco naznačit? Nebo jen tak uvádíte otázku do placu? Mi se nezdá nepravděpodobné, že je to nějaký lobista, poradce a pomocník, co na tom?

Sio:
To som reagoval na Bety.Čítajte odkazy prosím.Pravda a Chelemendik.V mojom prvom komente.

Sio
Sio
14. 5. 2015 21:34

Peter, četl jsem, ale nepřišlo mi to důvěryhodné. K Chelemendikovi mám jakousi intuitivní nedůvěru, je chytrý, ale něco mi na něm nesedí. Že by to, že si z těch svých stránek dělá byznys?

peter.
14. 5. 2015 21:41

Sio:
Zaujímate sa Putina a človeka ktorý sa zúčastňuje spolu s Putinom a Lavrovom jednania s Kerrym nazvete „nejakým lobistom“

peter.
14. 5. 2015 21:50

Bety napsal Peter, tak tam možná sedí a co? Nechci se hádat, ale proč se pořád snažíte naznačit, že je Putin někým ovládán?Že se různé články snaží Putina nějak shazovat i v Rusku, to přece víme. Taky jsem už narazila na tvrzení, že toto je třetí Putin v řadě, také z ruských zdrojů.Podle mne to patří do stejné kategorie. Ja sa nesnažím nič naznačovať.Konštatujem a pýtam sa,pri čom predpokladám,že ak niekto na môj koment odpovie,tak si ho aspoň prečíta celý.Ten človek tam jednoducho pri Putinovi je od začiatku jeho kariéry,píše sa o ňom že je šedá eminencia Kremľa,no tak ma… Číst vice »

peter.
14. 5. 2015 21:50

peter. napsal
tak tam možná sedí

A nie možná,ale určite.

peter.
14. 5. 2015 21:57

Sio napsal

Peter, četl jsem, ale nepřišlo mi to důvěryhodné. K Chelemendikovi mám jakousi intuitivní nedůvěru, je chytrý, ale něco mi na něm nesedí. Že by to, že si z těch svých stránek dělá byznys?

Ak nedôverujem jednému zdroju,tak vyhľadám ešte dva iné,porovnám a urobím si názor.Preto so dal dva zdroje.Ďalšie sa dajú vygúgliť,najviac ich je v angličtine a vôbec sa nerozchádzajú s tými ktoré som uviedol.

mirror
mirror
14. 5. 2015 21:59

Sio napsal
Ale i kapík může být různý. Například můžete mít chytrého prezidenta, sloužícího národu (Putin, Zeman).

Sio, krajane, vypiště prosím, co udělal Zeman pro zdokonalení kapitalismu u nás, abychom měli platy blížící se platům v Německu nebo Rakousku. Nešetřete detail.

peter.
15. 5. 2015 5:13

Sio napsal

Peter, četl jsem, ale nepřišlo mi to důvěryhodné. K Chelemendikovi mám jakousi intuitivní nedůvěru, je chytrý, ale něco mi na něm nesedí. Že by to, že si z těch svých stránek dělá byznys?

Sio:
Mať pochybnosti,nepodliehať neoddôvodnene väčšinovému názoru a nekritickému zbožňovaniu kohokoľvek a čohokoľvek,overovanie si predkladaných faktov a pohľad na problém z viacerých strán je to,čo mi v živote pomohlo vyhnúť sa mnohým nepríjemným situáciám a omylom.Mať pochybnosti je vyslovene podmienkou pre to,aby som mohol vykonávať svoje povolanie.

peter.
15. 5. 2015 10:48

hudryper napsal Zasloužíte,peter,fanfáru ! Skvělá otázka v pravý čas. Po maratonu a emocích nad DVTŘ a KOB na OM jste položil pohotově otázku,na kterou přes veškeré vědečtění o řízení následuje hluboké ticho. Gratuluji Vám. p.Hudryper: Ako vidíte,hneď som bol za svoju otázku sprdnutý.Ja si nemôžem pomôcť,ale začínam mať pocit,že keby si Putin nedajbože nahlas prdol na nejakom sumite,čo sa stáva aj ľuďom z lepších rodín,tak by sa tu rozprúdila diskusia o tom,čo tým prdom chcel Putin povedať a čo to bude znamenať pre Rusko a svet.Potom by nastúpil Pjakin ktorý by to zvučnou ruštinou vysvetlil takto :Putin tým,že prdol nahlas… Číst vice »

Bety
Bety
15. 5. 2015 21:22

Peter, tak jsem to nemyslela, promiňte. Já jen, že všechny zdroje nemusí být důvěryhodné, vždyť víte. Putina považuji za mimořádně schopného, ale boha si z něho nedělám. Je štěstí, že je prezidentem státu, který je natolik silný, aby nemusel poslouchat ty zámořské i evropské ksindly. Co se týče jeho plánů o těch se můžeme jen dohadovat a já je také jen odhaduji podle toho, co už uskutečnil a jak se chová. Řekněme si to na rovinu- za Jelcina byly naše vyhlídky do budoucna víc než mizerné. Teď jsou stále mizerné, ale Rusko představuje naději i kdyby jen proto, že se… Číst vice »

peter.
16. 5. 2015 14:29

Bety: Ani jeden z našich národov nie je spojencom Ruska minimálne od vtedy,ako sme vstúpili do NATO a EU.Keď sme spojencami ZSSR boli,tak sme boli aj spoľahlivými,lebo nič iného nám ani neostávalo.A toto spojenectvo sme nezrušili my,ale ZSSR keď nás Gorbačov hodil cez palubu.Teraz je pri moci Putin a naše nádeje ktoré nevieme ani jasne sformulovať sa obracajú k nemu.Tak sa pýtam.Má Putin dôvod na to aby nás považoval za niečo iné ako za nepriateľa?A myslíte,že niekedy budú mať naše štáty reprezentáciu,ktorá sa rozhodne vzoprieť sa USA a pridať sa k Rusku?A moja posledná otázka.Ak sa stane,že USA sa rozsype,EU… Číst vice »

Sio
Sio
16. 5. 2015 14:52

peter. napsal

Sio:
Zaujímate sa Putina a človeka ktorý sa zúčastňuje spolu s Putinom a Lavrovom jednania s Kerrym nazvete „nejakým lobistom“

Peter, je to jednoduché. Nevím, kdo to je a jaká je jeho role a vy patrně také ne. Nebo snad ano?

Sio
Sio
16. 5. 2015 14:59

: Já nevím, co si mám o Surkovovi myslet. Všechny zdroje o něm spekulují asi tak, jako spekulovali, kam zmizel Putin a proč. To je prozatím můj dojem.

Bety
Bety
16. 5. 2015 15:00

Peter, máte s tím spojenectvím pravdu i s Gorbačovem. Ale co se stalo nejde odestát. Já spíš měla na mysli, jak se Rusům jevíme teď, tedy ne my, ale naše politická reprezentace a to není zrovna nejlepší obrázek.Ale Slováci to přijetím Nočních vlků zcela určitě vylepšili a náš Zeman, i když couvl, tak alespoň do té Moskvy jel. Pokud se USA a EU rozsype, tak to naši životní úroveň kvůli naší ekonomické závislosti na nich určitě postihne, a obávám se ,že to bude bolestivé. Já doufám, že z Putina se vyklube stalinista, t.j. ekonomický rozvoj a soběstačnost, provázený rozvojem vysoké… Číst vice »

Sio
Sio
16. 5. 2015 15:02

mirror napsal
Sio, krajane, vypiště prosím, co udělal Zeman pro zdokonalení kapitalismu u nás, abychom měli platy blížící se platům v Německu nebo Rakousku. Nešetřete detail.

Mirrore, krajane: Neprodleně vám odpovím. Ale až poté, kdy mi vy řeknete, který z politiků, které tu máme je lepší a co udělal pro ty naše platy on. Do té doby, než mi dáte tu odpověď, budu to považovat za blbou otázku. Je to fér, ne?

Sio
Sio
16. 5. 2015 15:03

peter. napsal
Sio:
Mať pochybnosti,nepodliehať neoddôvodnene väčšinovému názoru a nekritickému zbožňovaniu kohokoľvek a čohokoľvek,overovanie si predkladaných faktov a pohľad na problém z viacerých strán je to,čo mi v živote pomohlo vyhnúť sa mnohým nepríjemným situáciám a omylom.Mať pochybnosti je vyslovene podmienkou pre to,aby som mohol vykonávať svoje povolanie.

Aha, tak to jsem rád, že vám to nevadí. :-)

Martin (už bez taky m)
16. 5. 2015 15:22

peter, sio,Bety: k Surkovovi a Putinovi: nevím kdo je Surkov. Informací je málo, jsou zprostředkované a většinou v „překladu“. Tam se toho ztratí… Tak jako mnoho lidí (a jistě i Vy) sleduji především Putina (ev. ještě některé kolem + i – a to nejen v RF). Pokud si všimnete Putinova vystupování, stejně jako vystupování Ruských médií pak je důležité (dle mne VELMI PODSTATNÉ) jedno: Rusové umí „maskirovku“- nejen fyzicky ale i slovem. Ale: Putin vystupuje maximálně otevřeně ve chvílích kdy je to „s občany, pro občany“… Dále: ví,že jeho vystoupení jsou pečlivě sledovány v různých zemích a různých „civilizačních okruzích“…… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 5. 2015 15:37

Bety: obracela jste se k jinému, ale s dovolením se o cosi pokusím jako člověk, který si rovněž upřímně přeje zlepšení pro všechny slušné, prosté, obyčejné…Lidi. Putin je schopen toho co jsem popsal v předchozím svém komentáři. Tam je můj výstup analýzy za mne. Všimněte si prosím, co tam píši, a co z toho následně vyplývá… Dále: Putin je jinak v kontaktu s politiky a těmi loutkami které k němu posílají, ve vztahu k „domácím“ mocným pragmatik, diplomacie mu není cizí a v tomto působení tvoří s Lavrovem vynikající tandem… a naštěstí jsou tam i jiní… Takže Putin je pro… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 5. 2015 15:43

Všem: prosím oba výše zmíněné komenty nepovažujte za „svátost“, ale ani jen za „přání“ jednoho „Putinova agenta“… Zkuste je vzít střízlivě, ale vážně. Myslím, že bát se Putina slušní čestní lidé nemají proč. Proto nám to mimo jiné „medria“ vnucují, „očkují“, „spinují“ -kamkoliv, pořád, kdekoliv… LŽOU. Jednak jim jde o „mediální“ PROSTOR (část skutečného prostoru na jehož „povaze“ záleží výsledek společenských dějů /reakcí, jednak si „kultivují“ své „všehoschopné banderovce“ a „5 kolony“ v kterékoliv zemi. Ty potřebují, mj. i ke svému přežití… K tomu, abychom si mysleli, že nic ne(z)můžeme, že „není jiné cesty…“… Je. A je to i NA… Číst vice »

peter.
16. 5. 2015 16:11

Myslím,že sankcie uvalené na Rusko,bolo to najlepšie čo mohlo Rusov postihnúť.Tie sankcie ich donútili odskúšať si variantu ktorá im ukázala,že môžu aj v budúcnosti prežiť bez ekonomickej spolupráce so západom.Takáto situácia môže nastať vtedy,ak nastane nová ekonomická kríza v USA a teda aj v EU, čo je pravdepodobné a myslím že aj očakávané.Rusi dnes vedia vďaka sankciám,že prežijú.Bude im ťažko,ale nie tak aby to spôsobilo rozval štátu. Ja si ale nedokážem predstaviť čo by v takom prípade čakalo Slovensko,keby odišli Američania z VSŽ Košice a tie tri automobilky by ich zahraniční majitelia zavreli tiež.Ostal by štát bez poľnohospodárstva,priemyslu,neschopný nielen uživiť… Číst vice »

Bety
Bety
16. 5. 2015 16:36

Peter, nebuďte takový pesimista. Z Venezuely například také Američané odešli a co. Venezuela je na tom líp, než kdy byla. Zemi nám neodnesou a VSŽ Košice tam taky zůstane, i když třeba ve velmi špatném stavu. Uvědomte si, že my je nepotřebujeme, vždyť nám nic nepřinesli, jen kradou. A co se týče voleb -jste opravdu přesvědčený, že jejich výsledky nemohou upravovat? Prolhaná média zmohou hodně, o tom žádná, ale myslíte že by se při nepříznivém výsledku rozpakovali volby tak trochu upravit? Lidé jsou pasívní, to je pravda, ale také je to proto, že si myslí, že nic nezmohou. Pokud by… Číst vice »

Neználek
Neználek
16. 5. 2015 17:02

Bety napsal
A co se týče voleb -jste opravdu přesvědčený, že jejich výsledky nemohou upravovat? Prolhaná média zmohou hodně, o tom žádná, ale myslíte že by se při nepříznivém výsledku rozpakovali volby tak trochu upravit?

Jen blázen by o tom pochyboval.

peter.
16. 5. 2015 17:16

Chcel by som zdielať váš optimizmus,no naši ľudia sú naozaj ako tie ovečky.Potrebujú baču a pastierskych psov.Bača ich zaženie na pašu ktorú vyberie on a psy dávajú pozor aby nevybočili. A viete,tá Venezuele má okrem krásnych žien aj obrovské zásoby ropy a patrí k jej najväčším vývozcom.My už nemáme ani tie krásne ženy,lebo ako sa v básni píše …“a čo mladé zutekalo a čo staré nevládalo“.

Bety
Bety
16. 5. 2015 20:01

Peter, na vás dnes asi padla nějaká krutě pesimistická chandra.

peter.
16. 5. 2015 20:08

Bety napsal

Peter, na vás dnes asi padla nějaká krutě pesimistická chandra.

Ále!Už je to v pohode.To ma len môj domáci prediktor zavalil nepríjemnou robotou a znemožnil mi zúčastniť sa pravidelnej schôdze,mimoriadne dôležitej,lebo sa na nej riešia problémy sveta a ja si tam obnovujem svoj egregor.