Istanbul: Turecké protesty zakořenily na hlavním náměstí, bezpečnostní jednotky se zatím stáhly

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan čelí o tomto víkendu největším protestům proti jeho vládě za posledních 10 let. Části Istanbulu se proměnily ve válečnou zónu. Mzi pořádkovou policií a desetitisíci demonstranty docházelo v pátek k násilným střetům. Demonstranti byli rozhněváni brutálními zásahy policie proti pátečnímu ekologickému protestu.


Výbuch frustrace proti Erdoganově vládě se přes noc rozšířil do deseti dalších měst a stoupenci demonstrovali svou solidaritu také v Bostonu, v Londýně, v Barceloně a v Amsterodamu.


V sobotu večer se policie nakonec stála z Taksimského náměstí v Istanbulu, hlavního tamějšího náměstí. Pozdě v noci ze soboty na neděli tam oslavovaly tisíce osob. 


Celý článek najdete v Britských listech


Stanův komentář: Turecká vláda podporuje "svobodu a demokracii" v Sýrii, a to nejen verbálně. Přitom sama se vůči opozici chová úplně stejně. Z Turecka jsou hlášeni první mrtví. Zajímavý je i přístup českých médií, která o Turecku informují pozdě, málo a nepřesně. Naštěstí pro média teď vypukly povodně, takže se teď několik dní nebude muset psát o něčem jiném.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments