Já na bráchu, brácha na mně

Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu Čínské lidové republiky a byl přijat svým protějškem, prezidentem Xi Jinpingem. Netřeba zdůrazňovat, že jde o politickou událost prvořadého významu a tak jsem si s velkým očekáváním včera pustil v 19 hodin hlavní zpravodajský pořad ČT „Události“.

A výsledek? Prvních zhruba 11 minut uprchlíci, po nich OSN, pak elektronické pokladny, následovaly výkupy pozemků na dostavbu R 35 a pak to přišlo. Zhruba v 18. minutě věnovala ČT minutu a dvacet osm vteřin informaci o otevření konzulátu a návštěvě hrobu českého misionáře Karla Slavíčka (pobýval v Číně v 18. století).

Podstatnou část zprávy tvořily negativní reakce dvou poslanců Evropského parlamentu a zdůraznění, že čínská ekonomika je nyní v poklesu. A propos, co by takové Spojené státy či země EU za pokles z desetiprocentního meziročního nárůstu HDP na šest procent daly. A navíc – nepamatuji si, že by jakákoliv návštěva jakéhokoliv politika do USA byla komentována obdobně. Tedy návštěva země nikoliv na poklesu HDP, ale totálně zadlužené biliony dolarů.

Ale zpět k tomu hlavnímu. Za necelé 4 hodiny po návštěvě hrobu misionáře byl Miloš Zeman s chotí dvě hodiny hostem čínského prezidenta Xi Jinpinga s manželkou. Pro veřejnoprávní ČT zřejmě banální záležitost, pro kterou není v hodinovém hlavním zpravodajství místo.

Toto jsou stručná fakta dnešního dne a každý soudný člověk si udělá obrázek sám. Já k tomu jenom poznamenávám, že zpravodajka ČT v Číně Barbora Šámalová je sestra ředitele Zpravodajství  ČT Zdeňka Šámala. Tož já na bráchu, brácha na mně? A moje druhá poznámka – má cenu tuto „kvalitu“ ohodnocovat koncesionářským poplatkem, který každý z nás ČT platí?

Zdroj: Esondy

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
4. 9. 2015 4:58

je všeobecně známo, že sledování čezké televize je zdraví škodlivá činnost, placení poplatku z tv přístroje ( slovo koncesionářský je zde ošklivý eufemismus ) je feudální povinnost, které se ( zatím ) dá lehce zbavit hozením tv kurvítka na hnůj, svět tím nezměním ani nezlepším, ale v proxy válce získávám rychlejší reakční čas a operační prostor bez dutých tv úvah, jestli přirozené věci kárající obludným systémem mohu vůbec udělat ( jistě že můžu, a hlavně musím ). ..)

Vlastimil
Vlastimil
4. 9. 2015 5:01

Je li Česká spořitelna rakouský podnik, čí je potom Česká televize?
Podivuhodné bylo také to, že včera v titulcích pod obrazem běžel text o tom, že zisky z nákupů spotřebitelů se zpomalily na 5,5%, zatím co Kroužková na té samé obrazovce tvrdila, že se zrychlily. Opravdu vynikající práce. Každý si vybere co mu líbí. Bohužel spokojen není nikdo. Jak je to možné?

jogín
jogín
4. 9. 2015 5:28

Sluníčkáři, vy jste způsobili utrpení uprchlíků, ačkoliv se nyní pokrytecky tváříte jako jejich spasitelé. A manipulace s veřejným míněním běží naplno.
http://www.novarepublika.cz/2015/09/bezte-se-tem-uprchlikum-podivat-do-oci.html
Předseda evropské komise Jean Claude Juncker právě navrhl 4-násobné zvýšení kvót pro členské země EU na přijímání uprchlíků [4] Namísto 40,000 migrantů by si nově evropské země měly rozdělit 160,000 uprchlíků do začátku zimy. Že by salámová metoda v akci?

Béda
4. 9. 2015 9:16

„Levicový sluníčkář“ Pehe z NY University http://www.novinky.cz/komentare/379619-komentar-bylo-rozhodnuti-usa-neintervenovat-v-syrii-spravne-jiri-pehe.html

Pehe: „Z mého pohledu bylo nejdůležitější událostí roku rozhodnutí USA a Francie neintervenovat vojensky v Sýrii. Ať už se nakonec ukáže, že to bylo rozhodnutí správné či špatné, jisté je, že na léta dopředu ovlivní bezpečnostní situaci nejen v regionu, ale celosvětově.“

Ohlédneme-li se zpět a poměříme tehdejší rozhodnutí dnešní katastrofální uprchlickou situací i beztrestným běsněním Islámského státu, zdá se, že to bylo rozhodnutí špatné…“

Kdoví co by odpověděl na stejnou otázku ohledně Libye a Iráku?

fajt
fajt
4. 9. 2015 9:37

Béda napsal
„Levicový sluníčkář“ Pehe z NY University http://www.novinky.cz/komentare/379619-komentar-bylo-rozhodnuti-usa-neintervenovat-v-syrii-spravne-jiri-pehe.html

A nemuseli bychom ani přihlížet tomu, jak tato barbarská organizace ničí památky nevyčíslitelné hodnoty, které jsou majetkem celého lidstva… a nakonec se projevil jako kovaný komunista, na to by si měl dát, mordechaj, pozor, protože za to by ho jeho řídící pasák pochválit nemusel. ..)

karpi
karpi
4. 9. 2015 10:39

Pokud stojíte o zprávy o českém prezidentovi, musíte si naladit čínskou televizi:
https://www.youtube.com/watch?v=1BeUQlzAsgE&feature=youtu.be&t=3536

karpi
karpi
4. 9. 2015 11:35

Schůzka Zemana s Putinem (pouze rusky)
https://www.youtube.com/watch?v=zIguqLWU6Jo

karpi
karpi
4. 9. 2015 11:37

Je toho dnes nějak moc:
USA nám sem chtějí do r.2018 navézt rakety:

http://cz.sputniknews.com/politika/20150903/1057465.html

karpi
karpi
4. 9. 2015 11:42

Ještě k té schůzce s Putinem, bohužel tam není rozumět tomu, co říká Zeman. Asi to nebude moc vybočovat z rámce protokolu, ale vzhledem k tomu jak se Lavrov pousmál, tak tam nějakej vtípek mohl být…
Nerozuměli jste tomu někdo?

Béda
4. 9. 2015 14:01

http://domaci.eurozpravy.cz/armada-a-policie/130527-bis-v-cesku-radi-rusti-spioni-predvedli-celou-skalu-propagandy/

Zato američtí, němečtí, francouzští, britští, izraelští špioni zde asi nejsou, natožpak jejich propaganda. Co to vlastně je, ta BIS-ka? Neměla by měřit všem stejným metrem a hájit zájmy českého LIDU a českého STÁTU proti cizím zájmům? Copak tato organizace dělala proti tunelování a výprodejům českého státu, zadlužování v cizině, copak dělala, když „spojenci“ vtáhli ČR do svých imperiálních hrátek, nenapadly BIS-ku již tehdy možné konotace na pozdější migrační tsunami?