Ukrajina: Videopřehled z 3. 9. 2015

Děbalcevský kotel

***

Neuvěřitelná historie Ukrajiny

Ve stínu politických a ekonomických událostí na Ukrajině probíhá tiché „přeformátování“ myšlení mladé generace. Jeho dlouhodobé následky povedou k ještě tragičtějsím událostem než jsou ty současné.

Námět: Starý doktor

***

Normální a nenormální svět

***

Alej andělů

V Doněcku byl odhalen památník dětí zabitých po dobu trvání tzv. ATO na Donbasu. Památník byl odhalen v parku Vítězství. Autorem památníku je známí doněcký kovář Viktor Michaljov.

***
27. 8. 2015, Berlin. DWN: Oligarcha vyfoukl dvě miliardy dolarů z pomoci MMF Ukrajině!

Německý list zjistil, že téměř dvě miliardy dolarů z počáteční tranše MMF pro Ukrajinu se ocitly na kyperských účtech Privatbank, vlastněné oligarchou Kolomejským.

Zdroj: První zprávy, DWN

***

31. 8. 2015, Kyjev. Majdan č. 2

Ukrajinská Věrchovna rada projednávala federalizaci země. Před parlamentem proti tomu demonstrovali příznivci nacionalistické strany Svoboda. Jeden z jejich příslušníků (a příslušník dobrovolnického praporu Sič) hodil granát za policejní linii. 3 policisté následkem útoku zemřeli, několik desítek lidí bylo zraněno.

Ukrajinští politici obvinili z útoku Putina.

***

Praha, 2. září 2015. Počet žádostí o přesídlení z Ukrajiny do ČR se zpětinásobil

Ve stínu uprchlické krize zůstává přesídlování krajanů z Ukrajiny. Ještě v červnu se lidé s českými kořeny do bývalé vlasti nehrnuli, ale v létě se podle informací Práva situace dramaticky změnila. Počty žadatelů se skoro zpětinásobily – z očekávaných 250 na 1119. České úřady dokonce musely začít dělat pořadníky zájemců.

Zdroj: Novinky

***
Tarik Nězaležko: Píseň majdanských hrdinů

Přejít do diskuze k článku 4 komentáře