Jaceňukův „vpád“: Opravdu toho tolik musíme spolknout?

Mělo to sílu výbuchu atomové pumy, ale jak se to odrazilo v reakcích západnich médiíí a politiků, nezpůsobilo to větší hluk, než když splyne kapka vody. Jako by se skoro nic nestalo a jako by se to kápnutí dalo klidně i přeslechnout. „Každý má v Německu právo vyslovit svůj názor,“ odbyl v odpovědi na ruský protest záležitost zástupce německého ministerstva zahraničí Schäefer. Takže si ten názor poslechněte. Zazněl z úst ukrajinského premiéra Jaceňuka v německé televizi ARD 8. ledna 2015 v předvečer jeho návětěvy v Berlíně a zněl takto:

My všichni si ještě dobře pamatujeme sovětský vpád na Ukrajinu a do Německa. Tomu je třeba zabránit.

Takže to je, milý čtenáři, ta puma. Protože Jaceňuk měl na mysli válečné události z roku 1944, kdy sovětská armáda osvobozovala svou i další Hitlerem okupované země z nacistické nadvlády. Ale Jaceňuk to jako osvobozování, jak je z jeho výroku jasno, nevidí. On to vidí přesně opačně – čili tak, jak to viděl Hitler. Protože on, stejně jako celá jeho z US zafinancovaného puče vzešlá vláda, nejsou nic jiného než novodobí hitlerčíci, anebo, jak to vyjádřil někdejší vysoký úředník EU Němec Verheugen, čistokrevní fašisté z masa a kostí. Což je hrůza už sama o sobě, ale ještě hrůznější je, že tito Hitlerovi žáci, jak je z popsané situace s Jaceňukem zřejmé, se už dnes odvažují pronášet své prohitlerovské názory takříkajíc na plná ústa. A činí tak, protože vědí, že se to už smí. Že je to trend, který Západ a hlavně pak vládnoucí neokonzervatisté v USA neodvolatelně přijali za svůj a v budoucnu se pojede již jen podle něj. Čili že za strůjce války bude označeno Rusko a nacistické Německo bude pojednáváno jako jeho oběť. Že Roosevelt a Churchill vejdou do učebnic i vědeckých pojednání (už se to v nich i dnes často objevuje), jako naivové a slaboši, kteří sedli na lep Sovětům a slabomyslně ubližovali Německu spolu s nimi, namísto aby je na špicích bajonetů spojených armád US , Velké Británie a wehrmachtu vypakovali na smětiště dějin, kam patřili, a kam dnes patří i jejich ruští pokračovatelé. Že jenom Hitler tyhle zločince z Euroasie prokoukl, ale narazil na krátkozrakost tehdejších západních vládců, což se – díky bohu – už v historii opakovat nebude.

Nu a právě že se bude už brzy vše vykládat tak a ne jinak, Jaceňuk spolehlivě ví. Vždyť o novém přístupu Západu k Rusku s desítkami evropských a hlavně amerických vůdců dopodrobna mluvil, je si jejich zreformovaným postojem stoprocentně jist, takže proč by jej neměl vytroubit do světa právě on? A právě v zemi, která chtěla před časem nenáviděné Rusko vymazat z mapy světa stejně lačně, jak po tom teď touží i on sám?

A tak promluvil, nu a protože šlo o záležitost tzv. předjednanou, nikdo v západním světě se jeho vyjádření nepodivil a rozhostilo se nad ním ticho, které bylo ještě děsivější než to, co Jaceňuk řekl. Protože to ticho vyjadřovalo souhlas. Či, jak to charakterizoval vysoký ruský politik Kosačev, Jaceňukova slova byla testem. Ospravedlnil jimi hitlerismus – a Evropa k tomu mlčela. A mlčí dál. A ruský novinář Mizerov napsal: Evropa Merkelových, Cameronů a Hollandů byla už dlouho připravena na Jaceňukova slova, už dávno v hloubi duše chtěla tato banderovská slova vyřknout.

Ani komentátorka Atalyová, která s Jaceňukem v ARD předmětný hovor vedla, nehnula po jeho výroku brvou, a kritickým slovem jej den poté neokomentovala ani kancléřka Merkelová, Naopak, zřejmě se jí ten svérázný chlapík líbil, protože mu slíbila, že německá vláda půjčí Kyjevu na obnovu východních oblastí země (rozuměj těch oblastíí, včetně Krymu,, které se od Kyjeva odtrhly a ukrajinská vláda je skálopevně rozhodnuta zbombardovat je zpět pod svoji jurisdikci), půl miliardy dolarů, což představuje 14 miliard Kč.

A jak se v Evropě i ve světě na Jaceňukův signál reagovalo dál? Lotyšsko zahájilo své předsednictví EU zákazem výstavy, která měla v sídle UNESCO v Paříži nabídnout pohled na holocaust očima dětských vězňů lotyšského koncentračního tábora Salaspills. You Tube zrušila svůj jediný antifašistický program Anti-fascist Archive, a zcela originálním pohledem na historii Druhé světové války přispěl polský ministr zahraničí G. Schetyna, když k neúčasti prezidenta Putina na plánované oslavě k osvobození koncentračního tábora v Osvětimi uvedl, že jej stejně osvobodil 1. ukrajinský front, čili Ukrajinci. Jako kdyby neměl tušení, že Sověti nenazývali fronty podle národnosti vojáků, ale podle míst, kde tyto fronty působily.

A jak jsme nové uspořádání světa z itineráře washintonských neokonzervatistů přijali my, Češi? To znamená ti, kterým byla v oběžníku říšského vedoucího Martina Bormana určena tato poznámka č. 28/42 z 8. března 1942: Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů!

Měli jsme jít tedy do pecí těsně po Židech, ale po Jaceňukových slovech se z nás nevydralo slovo protestu. Mlčely naše presstitutky i teltitutky a mlčela i česká vláda. Ona ve své většině zřejmě ne proto, že by s Jaceňukem souhlasila, ale držela jazyk za zuby při vědomí toho, o čem už byla řeč. Ze totiž Jaceňukovi by nepřešla přes rty hláska z toho, co v Berlíně řekl, kdyby k tomu neměl pevné posvěcení z Washingtonu. Čili ta vláda byla a je zticha proto, že se třese hrůzou z pomyšlení, že by si to vyjádřením vlastního názoru mohla s Washingtonem rozházet. Drží zkrátka populárního bobříka ze zbabělosti a ani ji zřejmě moc nevadí, že s tou zbabělostí kráčí ruku v ruce i její hanba. Která ovšem nepoznamenává jen vládu, ale ulpívá na každém z nás. A tak, když vláda – v jejíž gesci zahraniční otázky jsou – téměř celý leden zimomřivě a ostudně předstírala, že špatně slyší i vidí, vycítil povinnost vyjádřit se náš president a učinil tak hned dvakrát. Podruhé řekl: „Jde o úmyslný pokus o přepsání historie 2. světové války.“

Samozřejmě, že mu tohle jen tak neprojde. Bude se na něj za ta slova vrhat ďábel, který dle P. C. Robertse obsadil vládní budovy ve Washingtonu, a třaskavými i zápalnými náložemi jej bude zasypávat i naše slavná lumpenkavárna. Ale my ostatní, kterým ještě zbyla čest v těle, cítíme, že kousek pociťované hanby z nás prezident svým postojem vymazal. A jsme mu za to neskonale vděčni. Protože sedět na Hradě ten druhý, co ho tam chtěla i s tím, co má na duši, v srdci i na jazyku, protlačit naše lumpenkavárna a co je stejně zarputile rozhodnuta ho tam přes naše hlavy protlačit i dnes, tak bychom v té hanbě snad už i docela utonuli.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ray
ray
25. 1. 2015 12:58

Souhlasím s tímto textem. Je to smutné.
A ač jsem Zemana nevolil, tak jsem rád, že tam teď sedí.

fistfull
fistfull
25. 1. 2015 13:34

Nikdy bych nevěřil,že se dožiji doby, kdy budu rád, že můj táta už zemřel. Obávám
se, že není daleko situace, kdy lidé, kteří se jako on zúčastnili protifašistického
odboje se budou muset omluvit za tuto činnost, případně budou za ni budou
trestáni, jak lze vidět v Pobaltí. Podle reakcí mocných včetně naší vlády a zákonodárných orgánů se vlastně dopustili zločinů proti osvoboditelské misi
Hitlerovského Německa. Nějak se se zapomíná,že v protihitlerovské koalici
byly také USA a další státy.

Starý doktor
25. 1. 2015 13:44

Postoj západu jen potvrzuje že stále dnes platí fakta vyslovená v tomto dokumentu:
Hitlerovi američtí obchodní partneři dokument CZ SK
https://www.youtube.com/watch?v=vxh3csEsjls

J. Hruška
J. Hruška
25. 1. 2015 14:27

Je opravdu smutné, když zástupce německého ministerstva zahraničí vydává drzou lež za „názor“.

zedd
zedd
25. 1. 2015 15:02

Nevím, zda je to ve výše zmíněném filmu uvedeno, ale sluší se poukázat i na roli IBM v hitlerovském Německu. Přišel jsem na to při včerejším rozhovoru s jinak chytrou a ctihodnou soudkyní. Měla takovou obecnou představu, že IBM vymyslela počítač. Dávno před tím tahle firma dělala i hodiny, které ještě dnes lze vidět na zapadlejších nádražích naší drahé vlasti. A ještě před tím této firmě „outsourceoval“ Hitler registr obyvatel. IBM dodala stroje, tuny děrných štítků i stovky Američanů, kteří na území Říše organizovali odvody branců i transporty těch nežádoucích kamsi. Angažmá IBM pokračovalo i po vyhlášení války mezi US… Číst vice »

zedd
zedd
25. 1. 2015 15:06

Obchodní společnost je založena za účelem zisku. Není vázána ničím, krom generování zisku. Z pohledu managerů IBM nešlo a nejde a nemůže jít o žádné pochybení, protože spolupráce na válce a vyhlazování nese zisk. OS je založena za účelem zisku …

hudryper
hudryper
25. 1. 2015 16:36

Z následujícího článku z Arestovičova blogu vyplývá,že si stále více Ukrajinců uvědomuje nesmyslnost svých obětí na jihovýchodní frontě,nekompetenci ukrajinských pohlavárů i důstojnického sboru ,ženoucího nevycvičené mladíky na jistou smrt . Rovněž si pokládají (konečně) otázku za koho a proč pokládají své životy. Výčet je ironický a dlouhý, dominuje v
něm důvod – privatizace do rukou oligarchů- čili objevuje se tam stále silnější sociální tón.
Vcelku lze s ukrajinským blogerem souhlasit,že v krátké době dojde na lámání chleba v Kyjevě.

http://uainfo.org/blognews/479791-arestovich-poroshenko-pozvolil-sebya-obmanut-sladkimi-dokladami-sovetnikov.html

Béda
25. 1. 2015 16:42

„Toto si v médiách u nás tak skoro neprečítame. Ďalší veterán vracia vyznamenania NATO. Otvorený list ministrovi obrany SR a vláde SR – žiadosť o odobratie vyznamenaní z vojenských operácií ASR pod hlavičkou NATO. Pán minister, Týmto listom Vás žiadam o odobratie vyznamenania NATO a vyznamenania MO SR za vojenské operácie pod hlavičkou NATO v Kosove. Verím, že to pochopíte a žiadam o súhlasné stanovisko. rtn. v.z. Robert Bačinský V otvorenom liste ministrovi obrany SR, vláde SR a prezidentovi SR Vraciam dve spomínané vyznamenania, pretože sa nesmierne hanbím za svoju službu v tej najzločineckejšej a najneľudskejšej organizácii, aká bola kedy… Číst vice »

peter.
25. 1. 2015 18:49

Jacenjuk.Ten človek ma už nezaujíma.Padá do poriadne hlbokej žumpy,všetci to vedia iba on ešte nie.S odpustením,ale niekde som si prečítal,že “ Keď je niekto kokot,nemôže byť lastovička“.Presne to na neho sedí.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
25. 1. 2015 21:30

peter. napsal

Jacenjuk.Ten človek ma už nezaujíma.Padá do poriadne hlbokej žumpy,všetci to vedia iba on ešte nie.S odpustením,ale niekde som si prečítal,že “ Keď je niekto kokot,nemôže byť lastovička“.Presne to na neho sedí.

Peter, tato ve slovenštině jadrně formulovaná poetika mne dojala až k slzám. Zrovna večeřím a zaskočilo mi od smíchu. Díky.

jaa
jaa
25. 1. 2015 21:52

J8 se tomu ani trochu nedivím. Koukala jsem večer na KINOSVĚT, kde sice mají občas dobré dokumenty ale ten dnešní o 2. světové mi úplně vyrazil dech. Natočili to amíci a namluvili ve východočeské televizi… která že existuje jsem ani nevěděla a to co tam zaznklo… no Goebels byl proti nim úplný žabař. Pár kapek pravdy ale tak zakamufolvané .. no děs. Už se nedivím že svět je jaký je. A že na západ od nás chovají jak chovají…. asi se ukroši vzdělávali tam….

r.m.
r.m.
25. 1. 2015 22:57

To ale znamená, že Sudety tahle parta vrátí Německu a Rakousku.

Vlastimil
Vlastimil
26. 1. 2015 8:33

zedd • 25. Leden 2015

Obchodní společnost je založena za účelem zisku. Není vázána ničím, krom generování zisku. Z pohledu managerů IBM nešlo a nejde a nemůže jít o žádné pochybení, protože spolupráce na válce a vyhlazování nese zisk. OS je založena za účelem zisku …

Zisk lze tvořit morálně i nemorálně, zedde. Lidsky i nelidsky. Obchodní společnost je mrtvý inventář. Záleží jen na tom čí svinský mozek ji řídí. Snad nějakou nemáš?

r.m.
r.m.
26. 1. 2015 9:20

Co chystají Kolomojského a Jacenjukovi souvěrci Evropě?
Židovští předáci požadují celoevropský zákaz antisemitismu a antiislamismu
http://www.blisty.cz/…/
Mimo zákon by byly postaveny pokusy zakazovat nošení muslimské burky, ženská obřízka, nucené sňatky, mnohoženství, popírání holocaustu a genocidy.

Aleš
Aleš
26. 1. 2015 14:18

http://www.super.cz/324953-vaclav-moravec-konecne-po-letech-spekulaci-priznal-duhovou-barvu-mam-partnera.html
Nechci být kádrovák, ale tohle mnohé může vysvětlovat. Fašizace média pomocí živého štítu. Myslím tím pořad OVM na ČT.

Starý doktor
26. 1. 2015 14:32

Skvělý článek – Omluva za „polské tábory smrti“; a co za Židy upálené v Jedwabnem?
http://svobodnenoviny.eu/omluva-za-polske-tabory-smrti-a-co-za-zidy-upalene-v-jedwabnem/