Ukrajina: Videopřehled ze 25. 1. 2015

Ukrajinští fašisté. Již brzy i ve vašich městech (18+)

Trailer filmu. Když stát ovládnou oligarchové, fašismus na sebe nenechá dlouho čekat.

***

20. 1. 2015, Doněck. Tisková konference prezidenta DLR Alexandra Zacharčenka

Ukrajinští vojácí jako potrava pro děla kvůli tříminutovému propagandistickému klipu.

***

21. 1. 2015, Doněck. Umřít není strašné, když se odevzdáš do rukou Ježíše Krista

U 16 ukrajinských vojáků, kteří byli zavaleni pod sutinami Doněckého letiště, našel Motorolův oddíl americké diktafony a v nich v ruštině a angličtině nahrané kázání (nejspíše baptistického kněze) na téma: „Umřít není strašné, když se odevzdáš do rukou Ježíše Krista.“ Ukrajinská verze tohoto hypnotického kázání nebyla nalezena.

***

22. 1. 2015, Praha. Kolik hlav bylo uřezáno?

Na ČT přirovnávají Novorusko k Islámskému státu.

***

23. 1. 2015, Luhansk. Plotnickij potvrdil smrt starosty města Pěrvomajsk

Hlava samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij potvrdil, že dnes bylo nalezeno tělo starosty města Pěrvomajsk Jevgenije Iščenka.

Dříve Luhanské informační středisko informovalo s odkazem na zdroj z Lidové milice LLR, že v pátek byly v Pěrvomajsku nalezeny těla hlavy administrativy Pěrvomajska Jevgenije Iščenka a dalších tří lidí, nejspíše dobrovolníků.

„Dnes byl nalezen starosta města Pěrvomajsk (Jevgenij) Išenko, které jsem osobně jmenoval do funkce, a který čestně plnil své povinnosti. Tímto vyjadřuji soustrast jeho příbuzným a blízkým“, prohlásil Plotnickij před novináři.

Prohlásil, že uložil orgánům činným v trestním řízení najít viníky, přičemž poznamenal, že „kdo byl zákazníkem, je i tak zřejmé.“ Také potvrdil, že společně s ním byla nalezena těla tří dobrovolníků, se kterými Iščenko rozděloval humanitární pomoc.

Později Plotnický telefonicky sdělil RIA Novosti, že dobrovolníci byli nejspíše obyvateli LLR, ale zatím to nebylo s konečnou platností potvrzeno, vyšetřování pokračuje.

„Nebylo to ostřelování. Byla to diverzní skupina, které postřílela civilisty. Je to další zločin kyjevského režimu“, prohlásil Plotnickij.

(Pozn. edit.: Teror ve stylu IS – jako na zavolanou. Teď ještě zjistit, kdo vraždil.)

Zdroj: RIA Novosti

Překlad: Irena

***

23. 1. 2015, Žitomir. „Uvědomělí příbuzní“ nechápou, jak mohou trestat karatele Olega Mikaca

Plačící příbuzná zajatého velitele brigády skrz slzy opakuje, jak mohly, pravého důstojníka skvělé ukrajinské armády, který již kolikátý měsíc ostřeloval Doněck a zabíjel antiukrajinské nelidi „lugandony“, stařenky z tlupy bít a plivat po něm , že to mohly dělat pouze za peníze. (Pozn. překl.: Podle sebe soudím tebe, že?).

Lidé jsou natolik pod vlivem ukrajinské propagandy, že si nedokážou přestavit, že pokud tvé město celé měsíce ostřeluje ta sběř, kterou potom přivedou do ulic města, tak jí asi těžko budete zasypávat květinami. A ne proto, že by vám za plivání zaplatil Putin, ale proto, že když pochováváte své příbuzné a známé zabité tímto člověkem, když chodíte rozbitými ulicemi, okolo spálených školek, když už se nedokážete dopočítat zničených domů a spálených bytů, tak mizí chuť bratrsky vítat „hrdiny, kteří brání svoji vlast“. Po pohřbech zabitých dětí lidé nemají chuť do tváře těchto hrdinů jenom plivat!

V 21. století je asi porušením lidských práv nenávidět nepřátele, kteří tě přišli zabít.

PS: Z toho videa se člověku leda tak udělá zle, ale jinak než by čekali jeho protagonisté. Kromě toho, že celé video vychvalují svého spasitele Ukrajiny, který za ní trpěl a riskoval svůj život, má chlap na konci tu drzost jim vyčítat, že je vodí ulicemi, aby viděli důsledky svého osvobozování. Jak jsou ti „uvědomělí“ jemní lidé, oni přece zajatým separatistům v Kyjevě nic podobného neprovádějí.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

***

23. 1. 2015, Mariupol po ostřelování Grady

Mariupol byl ostřelován teroristy, ať už jimi byl kdokoliv. Autentický záběr z kamery v autě.

Místním není do řeči. Ani přespolním (2:30 min.)

A ještě jednou „přespolní“. Tentokrát v uniformách SS Azov.

***

Lekce ukrajinštiny: Bandera (18+)

Ivan Poběda vás v několika lekcích naučí ukrajinsky mluvit i myslet. Tedy pokud už máte alespoň základy ruštiny.

Přejít do diskuze k článku 43 komentářů