Jak nám zabili EU (Fake News)

Svejk Tak nám zabili EU,” řekla paní Müllerová v domácnosti pana Švejka.


Líbí se mi dlouhé a učené komentáře anti-levice a echtovní neoliberální pravice o vítězné vlně tzv. “populismu”, která po Španělsku, Německu nyní zachvátila Itálii.

„Tak nám zabili EU,” řekla paní Müllerová v domácnosti pana Švejka, který opustiv před léty robotárnu v německé montovně za minimální mzdu, byl definitivně prohlášen posudkovou komisí za notoricky neschopného důstojné kapitalistické práce, živil se internetovým šířením falešných zpráv, ošklivých nečistokrevných oblud, kterýmžto padělal korporátně čisté rodokmeny. Kromě tohoto zaměstnání byl stižen pesimismem a ironií a právě popíjel vlastnoručně vypálenou kořalku.

„Kerý EU, paní Müllerová?,” otázal se Švejk, nepřestávaje labužnicky mlaskat jazykem, „já znám dvě EU. Jedno, to je sluhou jednoho procenta a musí lidu správně vyložit každé svinstvo, kterým se nehodlají mazat pomazané hlavy, a potom znám ještě nějaké neziskovky, co sbírají ty EU-hovínka. Vobou není žádná škoda.”

„Ale, milostpane, přeci toho Arci-euro, toho z Wall Street, toho tlustýho, nábožnýho.”

„Ježíšmarjá,” vykřikl Švejk, „to je dobrý. A kde se mu to, panu Arci-euro stalo?”

„Práskli ho ve volbách v Itálii, v Německu a ve Španělsku, milostpane, prej ňáký anarchisti z hnutí demokracie zezdola, vědí. Letěl tam s tou svou bankovní klakou v korporátním tryskáči.”

„Tak se podívejme, paní Müllerová, v letadle. Jó, takovej pán si to může dovolit, a ani si nepomyslí, jak taková jízda bankovním letadlem může nešťastně skončit. A v západní Evropě k tomu, to je v Bruselu, paní Müllerová. To udělali asi Putinovci. My holt jsme jim to Rusko a Ukrajinu neměli brát. Tak vida, paní Müllerová. On je tedy pan Arci-euro už na pravdě boží. A trápil se dlouho?”

„Pan Euro byl hned hotovej, milostpane.”


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Autoři komentářů
fajtAmenre Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Amenre
Člen
Amenre

Zabití EU díky volbám v Itálii je vážně fake news a mokrý sen všech euroskeptiků. Ty volby neberu jako něco dramatického. Sice má Itálie 3 největší ekonomiku, ale těma volbama se nic nemění. Stroje jedou dál, obchody jedou dál, smlouvy stále platí. Za A se teď jejich politici budou ještě dlouho hádat o nějaké podobě vlády a za B, až vládní slepenec sestaví, tak se teprve uvidí jeho síla. Zatím to vidím politicky jako u nás – Babiš vládne bez sestavené vlády, určitě jí nepostaví a pokud náhodou ano, tak to bude zase slepenec, že bude zázrak, když vydrží 4… Číst vice »

fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt
Amenre
Člen
Amenre

fajt napsal

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466211-slovensky-premier-robert-fico-nabidl-demisi.html– dokonaný majdan … bude na Slovensku krucho. ..

Takhle rychlý konec jsem nečekal.
Ale když vidím tu spoustu zmanipulovaných slovenských známých na FB, tak bych se tomu asi měl přestat divit.

fajt
Člen
fajt

Amenre napsal
Takhle rychlý konec jsem nečekal.
Ale když vidím tu spoustu zmanipulovaných slovenských známých na FB, tak bych se tomu asi měl přestat divit.

dalším skutečným premiérem buď bude Kotleba a nebo sorosovci Slovensko podojí do doby kamenné. ..)