Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

Jaromír Nohavica si v neděli v Kremlu převzal z rukou ruského prezidenta Putina Puškinovu medaili za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráci mezi národy. Český písničkář za ocenění rusky poděkoval i zazpíval. Takto o tom informovala TV stanice Rossija 1:

„Je to pro mě velká čest,“  řekl na pódiu. „Vzpomínám, jak jsem před 35 lety jako mladý bard s kytarou zpíval v Ostravě píseň Bulata Okudžavy. Puškin je tu dnes se mnou jako všichni ruští básníci a bardi, které jsem četl, zpíval či překládal… Když zpíváš něčí píseň, staneš se jeho duší a nejsi jeho nepřítelem,“ dodal Nohavica:

Redakce Seznamu.cz uspořádala na internetu pohotově anketu čtenářů, kteří se k ocenění českého pisníčkáře v Moskvě měli vyjádřit. Otázka zněla, zda čtenáři s Nohavicovým přijetím medaile z rukou ruského prezidenta souhlasí, či nikoliv, a nejspíš se zde počítalo s tím, že čtenáři Seznamu.cz Nohavicovo ocenění většinově odmítnou, stejně jako jej už od momentu, kdy se o Nohavicově ocenění v Moskvě začalo psát, odmítala jak pražská kavárna, tak téměř všechna naše média. Počítalo se, ale přepočítalo se. Protože hned nejčasnější výsledky ankety Seznamu v neděli ve 22 hod. 11 minut prokázaly, že 60,6 % hlasujících s Nohavicovým přijetím Puškinovy medaile v Moskvě souhlasí a jen zbytek hlasujících vyjádřil názor opačný. A těsně před 24 hodinou se procento souhlasících s Nohavicovým přijetím medaile dále zvýšilo na 60,9 % hlasujících.

Podobná anketa probíhala současně i na Novinkách.cz, kde se lidí souhlasících s Nohavicovým přijetím ruské pocty sešlo ještě mnohem víc, než na seznamu.cz, protože těsně před 24. hodinou nedělní, na Novinkách.cz bylo už dokonce 80,3 % stejně hlasujících.

Slušný to počet i důkaz, že naši lidé si i přes dlouholetou a masivní duševní masáž ze strany členů pražské kavárny a mainstreamových médií dokázali podržet zdravý rozum.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
5. 11. 2018 8:05

I v dobách nařízeného milování nemilovaného SSSR nánm Nohavicův Okudžava a Vysockij umožnil poznnávat a skutečně se zajímat o ruskou kulturu.
Jsem mu za to velmi vděčný a toto ocenení je nejen hodnotné ale i plně zasloužené.

Punta
Punta
5. 11. 2018 11:14

Co se týče ohlasů těch hodně důležitých osobností :) : paní Marvanová pobavila, chlapák Topolánek nepřekvapil, pan Dolejš dostal „do kolen“ …. a Nohavicu jsem si zase po nějaké době pouštěl celý večer … Díky za něj! A myslím, že velká většina obyvatel ČR to chápe obdobně.

orinoko
orinoko
5. 11. 2018 15:42

Je nekonečným paradoxem mého vlastního vnimani, že jsem nektere proslulé Nohavicovy kusy považoval za kritiku sovětského potažmo československého sociku. Čili za svého druhu protestsongy. A ejhle, on to byl Vysockij. … Jak mají zmalovany papuly a vypadaj jak v opici. Není to Váňa nakonec , že ten je opilec, je známá vec. Ty , Zino, na svaru mi nesahej, ať je jakej chce, je nás . A to s tím pivem , to sem netahej, koukni , jak sama vypadas… Njn… Celkem nevim, co k Nohavicove hříchu rici, vím jen, že někteří jeho kolegové mysli, ze se měl k celé… Číst vice »

orinoko
orinoko
5. 11. 2018 15:52

Spinarovou už mi tablet nebral… Zachvátil ho záchvatcik.

orinoko
orinoko
5. 11. 2018 15:59

Putin dal Nohavicovi medali. Soudruh Havel dal Česku exekutorsky samet, v émerice má svoji skebli…
Mne osobně je to první sympatictejsi.

orinoko
orinoko
5. 11. 2018 15:59

Tablet dostal záchvat… Špinarová už nedával… Je to záchvatcik…

orinoko
orinoko
5. 11. 2018 16:00

Omlouvám se. Notebook bude lepší řešení.

idiotronic
idiotronic
6. 11. 2018 3:02

Protože názory na spojení Nohavica-Okudžava-Vysockij-Puškin-Rusko se tu asi příliš lišit nebudou, bylo by zajímavé uspořádat soutěž na inverzní téma- odsoudit estébáckého šumaře, který bez ostychu přijímá ocenění ze zakrvácených pařátů šéfa krvelačné nenasytné válkychtivé mocnosti. Web by si mohl pomoci od podezření z proruské orientace a možná by na tento druh komentářů dostal i nějaký ten grant. Ale protože něco podobného jsem už v českém rádiu slyšel, přejdu jen na prostý výčet, který ORINOKO nedokončil. Kdysi si toho jevu povšimla i Svobodná Evropa. Prostě v neúplném seznamu populárních muzikantů severní Moravy figurují: Jaroslav Wykrent, Pavel Novák, Karel Plíhal, Josef Streichl,… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 11. 2018 15:45

Musím si pustit Wykrenta. Dobrých věci má hodně , jedna je ovšem pro mě úplně nej.
Zpívá se tam něco o opone , kolombine, pierotovi…?
Neslyšel jsem to už asi milion let.

orinoko
orinoko
7. 11. 2018 15:50