Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi

Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli sledované více než dvěma miliony diváků zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. Včera, to je v pátek dopoledne, se redaktora Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.

A teď zbystřete vidy i slechy. Protože odpověď redaktora Václava Moravce byla převelice zajímavá. Zněla totiž takto:

Nechtěl jsem přilévat olej do ohně. Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně“.

Ten olej můžeme dát stranou, protože jeho vypovídající hodnota je nulová. Ale pozor, druhá věta už stojí za pozornost. Václav Moravec říká, že neumožnil prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně.

Na první pohled jde o naprostý nesmysl. Proč by se totiž měla stát Česká televize součástí Zemanovy kampaně, když celé republice i oněm dvěma prezidentským kandidátům, a především pak Miloši Zemanovi, bylo jasné, že už sama půda České televize bude pro něj územím nepřátelským? Prostorem, na kterém bude, byť s několika svými příznivci za zády, hrát proti přesile, protože i židle, mikrofony, světla se zde proti němu srotí – a hlavně – souboj bude rozhodovat redaktor Moravec, který v sobě nepochybně vzbouří všechnu svou profesionální krev, aby někdejšího důchodce poslal zpět do jeho milovaného útulku na Vysočině?

Tohle všechno dohromady se tedy, jak říká redaktor Moravec, mělo stát součástí Zemanovy kampaně? Kampaně ofenzivní, vítězné?

Jistě. Ale jen za jediného předpokladu. A totiž toho, že redaktor Moravec si byl zcela jist tím – a to už od samého počátku, kdy se o duelech začalo mluvit – že i kdyby proti Zemanovi ze sálu České televize vyvstali najednou všichni zlí duchové, kteří se zde proti němu houfují už od jeho první prezidentské volby před pěti lety, a i kdyby se jemu samému podařilo v čas aktuálního duelu v sobě zmobilizovat všechny divy své novinářské prohnanosti, vyjde z tohoto souboje Miloš Zeman jako jasný a nepopiratelný vítěz.

A U TOHO, PROSÍM, ON, REDAKTOR VÁCLAV MORAVEC, NEPOTŘEBUJE BÝT!

„A mám-li prohrát, nechť dokáži stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem“, říká se v jedné finské modlitbě, která psychické ustrojenosti redaktora Moravce asi mnoho neříká.

On chce a umít být jen u výher. U proher nechť je někdo jiný. Na ty on není vůbec zvědavý.

Hle, jádro člověka, kterému zpravodajství České televize svěřilo úkol být nestranným a spravedlivým rozhodcem a průvodcem politických rozhovorů.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
10. 2. 2018 21:21

Kdysi se pro takový blábol používal termín „klehotat“. Takže Moravec prostě zaklehotal.

peter.
11. 2. 2018 9:30

To o čom sme sa ešte v r.2015 do krvi hádali aj tu na OM,sa dnes stáva predmetom „verejného diskursu“aj vo verejnoprávnych médiách.
Lukáš Visingr – mladý,ešte neskazený a preto úprimný „bezpečnostný“analytik.
Prvých 7 minút videa :
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=D0meLotWZc0

jaroslav tichy
jaroslav tichy
11. 2. 2018 10:00

A nebylo to třeba proto, že V. Moravec věděl o připravovaném podvodu ve prospěch J. Drahoše při debatě kandidátů, jehož se ČT aktivně zúčastnila, a že měl obavy z případných následků, když se to provalí?

fajt
11. 2. 2018 10:14

moravec je klasická figura, jak říkával zesnulý kolega, dnešního mentálně ukulhaného a zabijáckého světa alias pan picza z pohádky – já začnu asi bádat jenom nad těmito věci – https://cz.sputniknews.com/svet/201802106760896-desitky-nemcu-umiraji-masturbace/ – pamatuju koleše na vojně, který na podobnou aktivitu zařval, honimír první klasy, ten se s tím vůbec nemazlil ( fakt nechápu, proč ho tehdy vůbec povolali do armády, protože když to na něj přišlo – a to bylo každou chvíli – tak si to okamžitě udělal, nehledě na bojový úkol, mimořádnou situaci či jenom obyčejný bufet ), už byl opravdu otravný a tak dostal pořádnou deku, marně, po bezvědomí… Číst vice »

senil
senil
12. 2. 2018 7:35

ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

fajt
12. 2. 2018 8:00

senil napsal

ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

a jenom asi 10% ovčanů si českou stoku neplatí – takže na tom ( v čt) nejsou až tak špatně, krom toho v kapitalismu bez ksichtu se počítají jenom prachy, na ostatní sere americký pes. ..)