Retro: Profesionální revolucionáři a profesionální reformátoři

7. 2. 2011

Ti první patřili v Čechách a na Moravě do doby socialismu, ti druzí jsou ikonami dnešního kapitalismu. Dva lidské druhy, živící se politikou. Oba druhy – funkcionáři jak řemen. Bojovní a výmluvní – na schůzích a před kamerami televizí. Údajně po zásluze úspěšní a v každém případě dobře živení. A pak, že prý dělat politiku se nevyplácí … Jedni bojovali svou komunistickou „revoluci za naše lepší zítřky“ a zaštíťovali se mocným dubiskem na Východě, které vyhrálo poslední největší světovou válku. Druzí bojují své soudobé kapitalistické „reformy“ za naše horší zítřky a zaštíťují se mocným dubiskem na Západě, které svou největší poslední světovou válku kdysi zpupně rozpoutalo – a nakonec totálně prohrálo.

Jedni funkcionáři, pevně přisátí svými vysokými gážemi na státní cecek, vyživující státní stranické školy, komunistické sekretariáty a ředitelství velkých státních koncernů, druzí stejně mocně přisátí na státní cecek svými odměnami ve státem zřízených úřadech, „demokratických“ soukromých stranických školách, sekretariátech a křeslech ve správních a dozorčích radách státních a polostátních koncernů a bank. Zajímavé politické paralely a podobnosti. Ale jsou tu i rozdíly.

Jedni nikdy netvrdili, že stát je zbytečný, naopak jeho roli zodpovědnosti za prosperitu a soběstačnost posilovali a korupčníky a rozkrádače přísně trestali. Druzí vždy naopak tvrdili a tvrdí, že stát zbytečný je, o zodpovědnosti za své činy proti státu cudně mlčí, „prosperitu“ dál vedou do dluhů a krizí a ještě jsou na tu svou nekompetentnost hloupě pyšní. S korupčními rozkrádači za tučnou „provizi“ přitom tiše spolupracují a říkají tomu svoboda a demokracie. Zajímavé je, že ani jedni – dřívější soudruzi a soudružky, ani ti druzí – dnešní pánové a dámy, státní aparát nezrušili. Jen jejich upřímnost ve věci role státu je různá. O upřímnosti Standy Grosse už vůbec mluvit nehodlám.

Ti dřívější budovali hospodářství a NEdělali dluhy. Reformovat na socialismu už nechtěli nic. Ti dnešní cizincům a kamarádům rozdali státní nemovitosti a rozbili ekonomiku, zadlužili stát a kapitalisticky „reformovat“ chtějí už jen další a větší povinnosti obyčejných občanů k dávání vyšších berní do státně soukromých funkcionářských kapes. Ti dřívější na příkaz z Moskvy vybudovali mohutnou armádu a úřednický a policejní aparát drželi početně a personálně na uzdě. Ti dnešní na pokyn z Berlína, Bruselu a Washingtonu (a na rozdíl od Polska a Německa) vojenský majetek rozkradli, zrušili stavy armády do operetních rozměrů, ale policejní a úřednický stav posílili mnohonásobně. Té první ekonomice se říkalo plně soběstačná zemědělsko průmyslová ekonomika socialistická, té dnešní se říká uboze … na cizině závislá kapitalistická „ekonomika služeb“. Jen se stále ještě neví: Služeb komu? Elitě, cizincům, anebo občanům?

Existuje však i nějaké společné pojmenování pro obě tyto dobře prosperující „elitní“ lidské množiny? Ovšem! Jsou to přece političtí FUNKCIONÁŘI! Existují mezi nimi nějaké rozdíly? Také ovšem! Ti první nesli za své činy osobní zodpovědnost, protože to všechno řídili a „to všechno“ bylo státní. Pokud kradli a nebo to neuměli, mohli na dlouho zapadnout i za mříže. Ti druzí nenesou zodpovědnost žádnou, protože „to všechno“ je tu údajně vždycky a jenom prosperující, anóbrž je to soukromé. A protože je to soukromé, je to tu všechno tudíž demokratické a svobodné. Kdyby ta tvrzení nebyla tak nepravdivě trapná, byla by docela komická. A taky ještě jedna maličkost tu nesedí: Ty funkcionářské kapitalistické zisky a příjmy dnešních servisních elit – zase tečou ze státního džberu. Zajímavé. A co dluhy a ztráty ekonomiky? Ovšem … ty naopak uhradíme my všichni, co jsme na společenském žebříčku tam dole. Ale to už pro nás tak interesantní není.

Chtějí zde tedy dnešní funkcionáři mít stát? Chtějí i dnešní podnikatelé mít tady stát? Všichni sice tvrdí, že nikoliv, ale žít bez něj nemohou. Tvrdí, že stát chtějí co nejmenší, ale žití bez jeho tučně placených státních zakázek svým soukromým firmám si vzít nedají. Historik by tedy mohl říci: Ááále … Nic nového pod sluncem, vždyť už i za starého Rakouska být dvorním dodavatelem, to bylo terno! Být bohatým a váženým – to přece vůbec nikdy špatný život taky nebyl. Být bohatým je dobré též i proto, že státní penězovody byly štědré již za císaře pána. Rovněž – a to již od dob císařského Rakouska – bylo výhodné býti elitním funkcionářem či úředníkem. Jen ten „prostor“ – pro parazitní realizaci – ten tu teď máme nesrovnatelně větší. Ještě zde zbývá už jen taková maličkost: Rozebrat poslední státní pozemky a vylikvidovat systém penzijní, zdravotní a zbytek státních škol a lesů .. To přece stojí za to pověstné, chvályhodné a náročné funkcionářské REFORMNÍ úsilí, že?

Každý politický systém profesionálních funkcionářů má své kritiky a odpůrce. A jak říkával blahé paměti jakýsi pan Drobil: Každý politický systém tudíž potřebuje pro své funkcionáře i nějaké to vnější „politické krytí“. Zde proto i – nějakou tu ideologickou a ekonomickou oporu mezinárodní. Slovy obrozeneckých buditelů – dříve tu bylo ideologické a hospodářské dubisko na Východě – česky oficiálně nazývané Sovětský Svaz – pa rússky skazáno – Savjétskij Sajúz. Dnes máme ideologické a hospodářské dubisko na Západě – česky oficiálně nazývané Evropská Unie – pa rússky skazáno – Juropéjskij Sajúz. Takže … jak jsme tedy vůbec politicky pokročili, když jeden Svaz „sovětský“ – nahradil druhý Svaz „evropský“? … Juropéjskij Brusselskij Sajúz, který si bez ruské ropy – a nejen v zimě – ani neškrtne?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
11. 2. 2018 22:31

Len podotknem,že tí „komunistickí“funkcionári (prisatí na štátny cecok) toho veľa vo svojich funkciách zo štátneho nenasali.Márne som ja pátral po nejakom bývalom komunistickom papalášovi,ktorý by vlastnil tučné kontá vo švajčiarskych bankách alebo býval v honosnej haciende niekde vo „vládnej štvrti“.Pravda,je tu aj výnimka.Možno sa tí starší pamätajú ako v tých slávnych revolučných dňoch vystupovali v TV „dialógoch“dvaja mladí,sympatickí komunisti.Jeden sa menoval Peter Weiss a druhý Pavol Kanis.Obaja za sebou do novovzniknutej KSS stiahli všetkých komunistov,ktorí nezahodili stranícke preukazy.Potom tú stranu premenovali na KSS-SDĽ a nakoniec zostalo z nej len to SDĽ,a strana konvertovala z komunistickej na soc.demokratickú.Potom Weiss a Kanis… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
12. 2. 2018 4:14

Počátkem roku 1990 zveřejnila státní spořitelna (nepamatuji si její přesný název) údaj, že spravuje kromě jiných i 27 000 vkladů, jejichž velikost přesahuje jeden milion Kčs. Miliardové soukromé majetky neexistovaly jinde, než někde v knížecích představách. Existence státu vadila, a v první řadě byly rozvráceny státy, kde SSSR měl slabší vliv (Jugoslávie, Rumunsko – právě když Ceaušescu splatil poslední splátku dluhu). Až zase někde uslyšíte, že státy jsou na nic a budoucnost patří euroregionům, vzpomeňte si na Lužické Srby za Hitlera nebo ze současné doby na Kurdy (přes 20 milionů lidí) , kteří žijí , pronásledovaní na území několika států… Číst vice »

peter.
12. 2. 2018 6:05

peter. napsal
postavil na najlukratívnejšom pozemku v Bratislave – na Slavíne

Tak sa ospravedlňujem! Kanis tú vilu nepostavil na Slavíne,ale na rovnako lukratívnej Kolibe.Ide o tento …ani neviem ako to nazvať :
http://www.pluska.sk/images/vydanie/2007/12/27/politika/perex/o_vilka2.jpg
Eak aby ste všetci vedeli,tak na takýto „kaštiel“ sa dá zarobiť tipovaním výsledkov športových podujatí v niektorej zo stávkových kancelárií.Napríkld v tej,ktorú vlastní nádejný kandidát na prezidente ČR pán Horáček.Jej názov je „Fortuna“.Tak s chuťou do tipovania a bytová otázke v ČR bude vyriešená.

fajt
fajt
12. 2. 2018 6:40

peter. napsal
peter

nemá vůbec vkus, korupčník jeden, takové americké baroko. ..)

fajt
fajt
12. 2. 2018 8:02

vždy jsem potěru říkal, že v dnešním světě nemají být dobří, ale bohatí … tedy do té doby, než to jewrejce přestane bavit. ..)

peter.
12. 2. 2018 8:33

Ušetríme Merkelovej,Schulzovi,Macronovi a Junckerovi robotu.Rozložíme sa sami,aj bez ich pomoci.
Právny štát na Slovensku vznikne možno až po zavedení šarie
https://www.hlavnespravy.sk/rozklad-statu-uspesne-napreduje-uz-ani-dopravny-inspektorat-nerespektuje-rozhodnutie-najvyssieho-sudu/1308672

fajt
fajt
12. 2. 2018 9:33

to je fajne, na socialismus neměli otroci rozum a na kapitalismus a právo silnějšího zase nemají koule – tak co vlastně chtějí, jenom vychcípat??. ..)

Aleš
Aleš
12. 2. 2018 10:46

Když jsem chtěl přeposlat plamenný projev z německého parlamentu Sáry Wagenknechtové, email nebyl schopný poslat zprávu obsahující takové video z youtube. Když už ti šmejdi nemají sílu někoho úplně umlčet, zařídí si různé vychytávky instalované do sítě za pomocí ministerstev pravdy. A novináře působící v tištěných médiích mohou umlčet či zastrašit jinak. fajte: Vždyť už Pehe bez obalu vyzval ke konečnému řešení naší otázky. Odpověď na otázku znáte, kapouni koule mít nemohou a kapitalismus s podporou mezinárodního terorismu je slepá vývojová větev, kterou buď zničíme nebo ona zahubí nás (či se staneme její součástí, ale to je v podstatě totéž).… Číst vice »

fajt
fajt
12. 2. 2018 11:40

Aleš napsal Být bohatý znamená dnes v podstatě podílet se aktivně na té hromadné sepuce. To také vtloukáte potěru do hlavy nebo z nějakého podivného důvodu na to zapomínáte? jednoduše – být dobrý a bohatý je gut, být dobrý a chudý znamená taky být mrtvola – co se vám na tomto fundamentálním postulátu dnešního ( i minulého) kapitalismu ( zase) Aleši nezdá – co vás udivuje na tom, že mladým řeknu přesně to, co dnešní svět představuje a jaká pravidla a vztahy uznává, nebo si myslíte, že je dobrý vychovat další neinformované idealisty, kteří velmi lehce naplní už tak přeplněné… Číst vice »

peter.
12. 2. 2018 11:57

V Nemecku,v spolkovej krajine Schleswig – Holstein vynaložili v r. 2017, 58 607 € na každého tzv.“mladistvého“imigranta.Celkom ich majú 1 795 kusov. 90% našich dôchodcov musí vyžiť z dôchodku vo výške cca 4000€ ročne. Nemci v súčasnosti ešte stále trpia „syndrómom plného válova“.To znamená,že kým majú nasypané vo válovoch,tak im môžu aj hromy-blesky biť do riti a imigranti ich síce budú znepokojujú,ale nie dosť na to aby s tým niečo urobili.Lenže prichádzajú časy,keď vo válovoch ubudne a potom sa milí Nemci začnú pýtať,kto im to z válovov užiera.A bude zle – nedobre.Môže to dospieť až k tomu,že Merkelovú aj so… Číst vice »

fajt
fajt
12. 2. 2018 12:05

v Německu někdo natahuje sociálně-kulturní prak do polohy, která může vystřelit přesně jenom na druhou stranu – a ten protipól není vůbec hezký, ten si už Evropa jednou zažila – ale na druhou stranu, kdy vlastně lidem vládl někdo normální a rozumný, kdy za historii světa vyhrála pravda, právo a spravedlnost, kdy vlastně měl ve společnosti převahu rozum nad nízkými pudy a chamtivostí … takže měli bychom se připravit na horší časy u sousedů, kteří se důsledného násilí a sveřepé eugeniky vůbec nebojí. ..)

peter.
12. 2. 2018 13:35

Čo je na tomto postoji talianskej političky k migračnej kríze eurosocialistom a „zeleným“nejasné?
http://www.meras.cz/2018/02/giorgia-meloni-belohradek.html

fajt
fajt
12. 2. 2018 13:59

pokud člověk mentálně nedospěje ( a o tom silně pochybuju), tak zkurwí každý systém … myšlenku, ideu, dobrý záměr … jeho technika a vynálezy mu v podstatě dávají nejvíce smrtelně zabrat . ..)

peter.
12. 2. 2018 15:40

Toto video mnohí nazvú konšpiračnou teóriou.No al čo s tým,že to čo takto nazveme sa očividne stáva skutočnosťou?
https://www.youtube.com/watch?v=LRC-FQX-R20&feature=youtu.be

Aleš
Aleš
13. 2. 2018 6:41

fajte: Tohle je na světě zatím jediná fungující spravedlnost. Na krchov musíme všichni a nikdo se tomu nevyhneme. Záleží jen na tom, jak člověk žije do té doby. Vzpomněl jsem si na Vás při včerejším školení řidičů na firmě, když jsem poslouchal silně oduševnělé výlevy některých kolegů, inženýrů, snažících se ze školitele vydyndat rady pro obcházení silničního zákona. Prohlásil jsem památnou větu. „Když vás tak kolegové slyším, ode dneška se na silnicích budu cítit tak nějak bezpečněji…“ Tuhle dekadenci stádní správy se snažím aspoň s pozice pobočkového nástěnkáře v době zimního spánku zvěčnit pro výstrahu následujícím generacím v pamětní knize.… Číst vice »

Bety
Bety
13. 2. 2018 9:05

peter. napsal
Toto video mnohí nazvú konšpiračnou teóriou.No al čo s tým,že to čo takto nazveme sa očividne stáva skutočnosťou?

No právě že se skutečností nestává. S Gorbim a Jelcinem jim to vyšlo na 100 %,
ale ten třetí – to bylo těžké šlápnutí vedle. Růst vlivu Ruska, růst průmyslové a potravinové základny, růst obranyschopnosti – vše pravý opak toho, co si přáli.
A o plné podřízenosti Ruska USA už si mohou opravdu jen zdát.
Co se týče mládeže – snaží se, snaží. Ale navalňata – to není ruská mládež, to je
jen její část.

fajt
fajt
13. 2. 2018 10:55

Aleši, kontrolní otázka, napište mi, prosím, v jakem režimu to vlastně žijeme – nemusíte to nijak úporně definovat, či složitě pojmenovávat, stačí prostě a jasně, jak vám pusa narostla a co vám život naložil na hřbet . ..)

peter.
13. 2. 2018 10:58

Bety napsal Co se týče mládeže – snaží se, snaží. Ale navalňata – to není ruská mládež, to je jen její část. Čo sa týka mládeže – nie sú to len „navaľčatá“.Je to premyslený systém výchovy a vzdelávania detí a mládeže v RF, nastolený súčasným vedením štátu.Ak Rusko buduje kapitalistickú spoločnosť a funguje na „korporativizme“tak nemôže vychovávať svoju mládež k hrdosti na svoju socialistickú minulosť a k vlastenectvu vychádzajúcemu z tradícií víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. Poľnohospodárstvo sa postavilo na nohy vďaka protiruským sankciám.Skutočnosť je však taká,že aj európska časť RF je postihnutá vyľudňovaním vidieka.Rastie počet vyľudnených dedín,ktoré osídľujú občania… Číst vice »

Bety
Bety
13. 2. 2018 11:45

Peter, k tomu mohu říct jen toto: Ani Řím se nepostavil za den. A očekávat, že se během pár let podaří napravit zhroucený systém, na čemž se – podle vámi uváděného příspěvku pracovalo desítky let včetně masivního vymývání mozků –
to je prostě nereálné. Místo abyste měl radost, že se na nápravě pracuje hledáte
kdeco, abyste tuto nápravu zpochybnil. Nemyslím, že je za tím z vaší strany zlá vůle, spíš netrpělivost a přesvědčení, že by to šlo i rychleji. No každý by si měl zamést před vlastním prahem, než začne kritizovat nepořádek u souseda.

Aleš
Aleš
13. 2. 2018 12:44

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Vojtech-Filip-140/clanek/Poznamka-k-obrane-republiky-84146
fajte: V režimu, který zatím chodí kolem zásadních problémů jako kolem horké kaše, ale všeho jenom do času.

peter.
13. 2. 2018 12:48

Bety napsal Místo abyste měl radost, že se na nápravě pracuje hledáte kdeco, abyste tuto nápravu zpochybnil. Ale Bety! Ja to až tak vážne ako vy neberiem.To,čo sa v Rusku deje si musia Rusi riešiť sami.Mňa sa to dotýka asi tak,ako keď „nároďák“hokejistov Slovenska vyhrá alebo prehrá v olympijskom turnaji.Keď vyhrajú tak ma to poteší.Keď prehrajú,tak som na nich nasr..ý,no nie až tak,aby som sa kvôli tomu hádzal o zem.Ale aj keď vyhrajú tak viem, väčší kus chleba preto mať nebudem ani ja,ani moji spoluobčania.Priznávam,že isté očakávania som od vývoja v RF týkajúce sa možného vplyvu na zmenu spoločenského zriadenia… Číst vice »

fajt
fajt
13. 2. 2018 13:26

Aleš napsal

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Vojtech-Filip-140/clanek/Poznamka-k-obrane-republiky-84146
fajte: V režimu, který zatím chodí kolem zásadních problémů jako kolem horké kaše, ale všeho jenom do času.

moc jste se nepochlapil, Aleši, taky jste to vzal hodně okolo – ale nebudu na vás tlačit, nevím v jakém prostředí jste a jaké názory by vás mohly dostat do kolen. ..)

Bety
Bety
13. 2. 2018 13:29

Kdo nechce pozitiva vidět, toho argumenty nepřesvědčí.

Aleš
Aleš
13. 2. 2018 13:56

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rokytka-KSCM-Veri-Karla-ze-ji-Martin-nenechal-ve-skrini-pavouka-A-co-Milos-523021
Mě do kolen hned tak něco nesrazí. Přehrabovat se v hnoji, na tom nemusí být nic moc chlapského.

fajt
fajt
13. 2. 2018 14:12

Aleš napsal
Aleš

pak ale nechápu vaší obavu o mojí výchovu mých mladých – dám vám jednu radu, už se více do tohoto tématu raději neserte, ju. ..)

fajt
fajt
15. 2. 2018 6:45

https://www.novinky.cz/domaci/463354-stopka-vrtulnikum-vyvolala-v-armade-i-diplomacii-zlou-krev.html – a tom to je, „stát“ , který deklaruje, že všichni ovčané se musí starat o sebe, na druhé straně utrácí miliardy, aby uspokojil své nejhorší členy, kteří ho bezostyšně jenom rabují – proto taky pomáhat udržovat tento chorý stát ( spíše sdružení darebáků) je naprosto idiotské, a stačí opravdu málo ( a může tady být aktivní každý, a to nejenom kecy) , aby ti nahoře pochopili, že se jim jejich rybníček smršťuje na smrtelné bahno ( a v žádném případě žádná druhá šance pro parazity a pijavice ). ..)

fajt
fajt
15. 2. 2018 7:09

https://www.novinky.cz/domaci/463462-odkup-veprina-v-letech-je-stvrzen-emoce-budi-dal.html – taky dobře choré, to co by měla zaplatit německá vláda a firmy, které jsou nástupnické fašistických korporací, tak to nakonec zacálují oběti, tedy ovce z české kolonie – to se gaunerům opravdu dobře vládne, když maj tak nízko funkční ovce ( jenom čekám, kdy zdejší moci chtivé jelita prohlásí, že česko může i za druhou světovou a vyhlásí sbírku – tedy zavedou daně – na válečné reparace pro sionisty ). ..)

Gatta
Gatta
15. 2. 2018 7:29

fajt napsal https://www.novinky.cz/domaci/463462-odkup-veprina-v-letech-je-stvrzen-emoce-budi-dal.html – taky dobře choré, to co by měla zaplatit německá vláda a firmy, které jsou nástupnické fašistických korporací, tak to nakonec zacálují oběti, tedy ovce z české kolonie – to segaunerům opravdu dobře vládne, když maj tak nízko funkční ovce ( jenom čekám, kdy zdejší moci chtivé jelita prohlásí, že česko může i za druhou světovou a vyhlásí sbírku – tedy zavedou daně – na válečné reparace pro sionisty ). ..) Pochopitelně jen spekulace … ale zajímal by mě skutečný ekonomický stav toho vepřína – tedy jeho aktuální a výhledová ziskovost, amortizace, výhledová nutné investice … jakož… Číst vice »

fajt
fajt
15. 2. 2018 7:45

Gatta napsal
Gatta

tak „stát“ v korporátním fašismu je vždycky jenom kšeft – tady jde o jeden z příkladů jak si v něm přihrát malou domů a ještě vnutit pitomcům i pocit viny, se kterým se dá dále ne-hezky pracovat – na začátku devadesátek psychopatům stačily miliony, dnes miliardy berou jako nutnost a zítra jim v nenažranosti nebude stačit ani naše sluneční soustava, protože ovce za ně omlouvají i jejich vražednou nenažranost, tak je vcelku jasné jak to nakonec i celé dopadne. ..)

fajt
fajt
15. 2. 2018 7:59

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/463411-k-neziskovce-oxfam-se-kvuli-skandalu-s-prostitutkami-obratila-zady-prvni-celebrita.html – není nad zkurwenou charitu, máme děvky, chlast a drogy, vy šupáci zasran1, co máte vy – když mi před léty agresivně zastoupila cestu holčina, že chce nutně nějaké „drobné“ na nějaké africké děti, či co, tak jsem jsem ji jejím způsobem sáhl zadek, že chci nutně šukat, když mi dala facku, tak jsem ji to vrátil ( jako chlapovi), snad ji potom někdo nesebral kasičku , co měla pro svého občanského pasáka. ..)

fajt
fajt
15. 2. 2018 8:13

úplná prča je, když se korporátní politik vystaví davu, kde s vážnou mordou pronáší, že lidé musí být slušní, mravní a poctiví – pro něj to bude zcela sexuální vrchol, pro debily pod ním asi splněním snu a pohádky o demošce. ..)

idiotronic
idiotronic
15. 2. 2018 11:54

fajt napsal
ttps://www.novinky.cz/domaci/463462-odkup-veprina-v-letech-je-stvrzen-emoce-budi-dal.html – taky dobře choré, to co by měla zaplatit německá vláda a firmy, které jsou nástupnické fašistických korporací, tak to nakonec zacálují oběti, tedy ovce z české kolonie

Srovnávejme srovnatelné:
http://www.novarepublika.cz/2018/02/v-kasarnach-prazske-ruzyne-byla-vybita.html

fajt
fajt
15. 2. 2018 12:19

idiotronic napsal
Srovnávejme srovnatelné:
http://www.novarepublika.cz/2018/02/v-kasarnach-prazske-ruzyne-byla-vybita.html

to je v kompetenci české vlády, že na své skutečné hrdiny sere a vyplácí dnešní spekulanty, kteří znova vydělávají na fašistické kartě. ..)

fajt
fajt
15. 2. 2018 12:22

https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10422,list-marszalka-senatu-do-polonii-i-polakow-za-granica-w-zwiazku-z-ustawa-o-ipn.htm – pokud nepodlehnou Knesetu, který se mohutně sere do polských vnitřních záležitostí, tak budou mít kryptofašisti, neomarxisté, slunkopravdisté, láskozmrdi a jiná svoloč v Polsku se svojí obrzidliwou kampani utrum. ..)

Gatta
Gatta
15. 2. 2018 16:10

fajt napsal

http://www.imagehosting.cz/images/2785784683.jpg

No, celkem nic moc – minule jsme mohli mít i toho papuánského prezidenta … A to by jeden neřekl, kolik vzdělaných a jinak rozumných lidí ho tehdy bralo vážně.

A konec konců – někteří jedinci by mohli být ještě o trochu horší … :-)
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Fabbbbulous.jpg

fajt
fajt
15. 2. 2018 17:38

Gatta napsal
No, celkem nic moc – minule jsme mohli mít i toho papuánského prezidenta … A to by jeden neřekl, kolik vzdělaných a jinak rozumných lidí ho tehdy bralo vážně.

A konec konců – někteří jedinci by mohli být ještě o trochu horší …
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Fabbbbulous.jpg

http://www.jenprozeny.cz/wp-content/uploads/drpl/2017/50990/gettyimages-633594146.jpg