Jak presstitut obhlíží vinici Páně

Presstitut je to, co kdysi býval novinář. Od novináře se liší tím, že pracuje v mainstreamovém médiu (tzn. že je za svou práci placen), a nepíše pravdu, ale píše to, co od něj majitel či správce mainstramového média požaduje, aby psal. Pro ilustraci nejlépe příklad. Presstitut je redakcí, dejme tomu Novinek.cz vyslán, aby podal zprávu o manifestaci proti americkému konvoji Dragounská jízda, probíhající na Václavském náměstí. Presstitut se na místo dostaví, zjistí, že se zde srotilo 3500 až 4 000 manifestantů, kterýžto dav je na několika místech obtěžován malými, ale výbojnými hloučky proamerických provokatérů, kteří se pokojný průběh manifestace snaží proměnit v bitevní vřavu. I jme se presstitut svého mobilu a telefonuje redakci, že na Václavském náměstí se v tuto chvíli nachází asi čtyřicítka lidí, manifestujících proti konvoji, zatímco pro konvoj manifestuje na stejném místě zhruba třicet lidí. Skutečný počet manifestatntů proti konvoji tak snižuje stokrát, což se staromódním milovníkům pravdy může zdát přehnané, ale presstitut ví, že morální či jakékoli jiné ohledy v tomto směru už padly, a že pro něj platí, že čím méně manifestantů proti US konvoji nahlásí, tím výše v hierarchii ostatních presstitutů vystoupí a tím více bude brát na prémiích. Jím nahlášená čísla se okamžitě objeví na Novinkách.cz a mají nejen pro ně, ale pro celou mediální žumpu republiky výhodu v tom, že jde o první zprávu o průběhu manifestace, po jejímž přečtení dojde převážná čtenářská obec k závěru, že manifestace proti konvoji, ohlašovaná některými servery jako událost dne, praskla tedy znovu jako bublina – a přestane se o věc více zajímat.

Presstitut by po dosažení takového úspěchu mohl jít už domů, ale jde mu ještě o třešničku na dortu, kterou by měl být i krátký rozhovor s některým z lidí, kteří se na Václvaském náměstí nacházejí. Jde o ohlášenou manifestaci proti americkému konvoji Dragounská jízda, takže byste očekávali, že si pro své interview vybere někoho z řad těhto manifestantů, ale i tohle ukazuje, jak jste se v nazírání na modení publicistiku ocitli pozadu. Protože presstituta nic takového ani nenapadne a jde za pánem, který s přihlouplým výrazem v obličeji a s americkou vlaječkou v ruce obíhá jednotlivé debatní kroužky a až orgiastickými výkřiky dává najevo, kterému ze dvou názorů, na náměstí přítomných, dává přednost. Otázka presstituta k němu je pak obligátní: Co říkáte na konvoj. „Su moc rád, že tady Američani jsou,“ křičí muž s US vlaječkou a s chomáčkem slin v pravém koutku úst. „Jsme v NATO ne? No a NATO a Američani nás chrání, ne?

Tahle odpověď presstitutovi stačí a takovou ji telefonuje redakci, která ji okamžitě na monitor vystaví. Nu a protože je to jediný hlas z manifestace zveřejněný, dělá to žádoucí dojem, že tento názor toho dne na Václavském náměstí převažoval. A dál. Kdyby šlo presstitutovi i o pravý smysl toho, co mu muž s US vlaječkou odpověděl, logicky by z jeho úst musela následovat otázka, před kým nás to NATO a Američané mají vlastně chránit? Ale kdepak, raději pryč a daleko od takvýchto poťouchlých otázek, jejichž zodpovídání by nakonec mohlo vést až k závěru, že nás to NATO Američané mohou chránit pouze a jedině před nimi samotnými. Což sice vypadá jako logický nonsens, ale jeví se dost logicky např. z rozhovoru amerického prezidenta Obamy pro stanici VOX z 11. února t.r. V široké debatě o americké zahraniční politice zde totiž nepadlo jediné slovo o americké ochraně jiných států, ale na jejich adresu pronesl Obama větu, kterou by si ty státy měly zapsat dobře za uši: „Musíme mít největší vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co my potřebujeme, aby dělaly.“

Protože tohle je ten skutečný a platný vzkaz, který Američané a celé NATO s nimi vyřizuje Evropě, takovým zemím, jako jsme my, a vůbec lidem na celém světě.. Nejsme zde pro žádnou ochranu nějakých cizích států či zájmů, jsme zde pro dobývání nerostného i jiného bohatství cizích zemí a nebudeme se štítit žádného násilí, abychom se tohoto bohatství zmocnili. Což se stane plným právem, protože my jsme národem výjimečným (exceptional) a nepostradatelným (indispensable).

Řekni, presstitute z Novinek.cz, co tady ještě chybí k fašizmu?

Pozn. aut.: Asi po půldni ten neuvěřitelný údaj o čtyřicítce demonstrantů proti konvoji a třicítce jeho podporovatelů zmizel, pak se objevil ten rozhovor s podporovatelem konvoje, jeho povídání, že jsme v NATO, které nás chrání, takže Američany je třeba podporovat a je dobře, že u nás jsou. Ten obsah byl takovýto, ale přesná formulace poněkud jiná, litoval jsem pak při psaní článku, že jsem si tu stupidní formulaci interwieovaného nezapsal, abych mohl být naprosto přesný. Jenže z textu Novinek cz. už byla pryč, stejně tak, jako předtím ta čtyřicítka a třicítka.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
31. 3. 2015 10:09

škoda, že presstitut čezkého kanálismu je smrtelně závislý na emerickém propagačním spídu, jenom prostý závan pravdy by ho mohl i zabít, takže pro poctivé informační poslání je dávno mrtvola. ..)

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Novinář

Aleš
Aleš
31. 3. 2015 11:42

Nejstupidnější či nejúdernější zákeřná propaganda jsou po účinkování často mazány, aby chyběly důkazy. Když jsem psal tu narážku na motorkáře u konvoje, již nejde dohledat původní zdroj jednoho blogu i článek v šumperském deníku. Stejně tak nejde dohledat nějaké rýpavé články jiných temat či např. báseň pana Řezanky z literárních novin, která reagovala na loňské události v Odděsse. Proč Marhoula včera nechaly mluvit takové slinty? Část veřejnosti je sežere a ti co ne, si to jistě nenahráli na nějaké nosiče dat. To bylo vidět, když mu pustili závan argumentu sic přerušovaný presstitutem, jak znejistěl…

peter.
31. 3. 2015 20:20

Starí poctiví novinári ovládajúci remeslo sa niekam vytratili,niet ich.Nastúpila mládež,ktorá si chce založiť rodinu,čo najrýchlejšie splatiť hypotéku a ísť na dovolenku k moru.Aby to takýto mladý adept na novinára dosiahol,upíše dušu aj diablovi,len aby mal dosť peňazí.Kašle taký chalan alebo dievča na morálku aj na to čo je a čo nie je pravda.Potrebuje prachy,lebo je mladý(á)A preto,že sú mladí a potrebujú prachy si ich médiá najímajú.A viete,ja tím novinárom ani nič nevyčítam.Veď keby chceli byť čestnými a napísali by pravdu kto by im to uverejnil?Nikto a ešte by ho vykopli na ulicu kde na jeho miesto už čaká plno iných… Číst vice »

Aleš
Aleš
1. 4. 2015 5:42

„Pravdu“ jsou schopni ještě tak prezentovat v rámci užitečné idiocie iniciace proticikánských pogromů především na maloměstech s romským etnikem jako v Rumburku, Varnsdorfu, Chomutově, Prostějově, Kojetíně, Přerově jakožto dělá můj bývalý trenér v hokejbale jistý Michal Kadlec (články o kriminalitě Romů). Navíc takového novináře si mohou platit všechny nehavloidní pravicující subjekty jako svého píáristu, ikdyž někteří to z hlouposti dělají zadarmo – a chudé regiony pak nevolí KSČM, ČSSD ani jiný levicový subjekt. A Petr Sokol (ODS – a jméno si zapamatujte), neúspěšný kandidát na senátora, má pod svými křídly jak jestřábi proamerické (silně protiputinovský, protiruský) tak jestřábi prostějovské (pravicující… Číst vice »