Jak reagovat na narůstající protiromské projevy?

Česká koalice Social Watch, Ekumenická akademie Praha a ProAlt České Budějovice Vás srdečně zve na SEMINÁŘ S WORKSHOPEM na téma:
Datum a čas konání: 1. října 2013, 17.30 – 20.30
Místo konání:  KD Metropol, Senovážné nám. 2, České Budějovice, Kruhový sál
Lektoři: Ondřej Lánský (sociolog, mluvčí ProAlt), David Poživil (sociální pracovník a aktivista)

Ondřej Lánský se ve svém vystoupení zaměří na teoretické uchopení problému narůstajících protiromských aktivit. Zaměří se na problém stereotypu, ve kterém se zrcadlí moc rozdělování populace podle arbitrárních kritérií: rasy, etnicity apod. Zároveň bude hovořit o politice reartikulace, která představuje praktickou alternativu pro boj sociálně vyloučených se silou stereotypů. David Poživil představí úvodem co je to komunitní práce a jaké jsou její možnosti a postupy nejen ve vyloučených lokalitách. Dále se podělí o své praktické zkušenosti sociálního pracovníka a aktivisty – kde vidí prostor pro sociální práci a kde pro aktivismus – kde se tyto dvě pozice potkávají a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Po přednáškové části a diskuzi bude následovat workshop, v rámci kterého se budete moci seznámit s praktickými návody, jak sami přispět, jak se aktivně zapojit do života ve Vaší lokalitě.

Kontakt a další informace: Karolína Silná – tel. +420 604 620 469, e-mail: karolina@ekumakad.cz, www.ekumakad.cz

V případě zájmu zašlete vyplněnou přihlášku na uvedený e-mail, kapacita je omezena. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2013. Účast na semináři je zdarma.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments