Jak rozumět naším médiím?

Je to poměrně jednoduché, ale jen v případě, pokud víte, že tato naše média hlavního proudu, (média mainstreamová), čili prakticky všechna média, jež se na našem území nacházejí, jedou už zhruba od sametu (a to ať už vědomě či nevědomě) v kolejích metodiky velekněze nacistické propagandy Josefa Goebbelse, jak ji tento stanovil ve svých přednáškách pro spolupracovníky na svém říšskoněmeckém ministerstvu propagandy. Jde o metodiku, spočívající na těchto třech zásadách:

  • Nelhat.
  • Zakrývat.
  • Odvádět pozornost.

Zásadu nelhat obhajoval Goebbels s ohledem na její praktičnost. Za války jistá část Němců totiž poslouchala vysílání BBC v německé řeči z Londýna, takže rozhlasové lži z Berlína by se v konfrontaci s pravdami z Londýna musely časem ocitnout v pozici jedince zranitelnějšího a nakonec i poraženého. A zcela zbytečně, protože, jak Goebbels zdůrazňoval, stejnou roli jako lež poskytují dobrému propagandistovi i další dvě zásady, jimiž jsou „Zakrývat“ a „Odvádět pozornost“. Obě zamlčováním pravdy lžou prakticky též, ale už sama skutečnost, že nelžou otevřeně, čili pravdu přímo neamputují, je ochraňují od pověstí patronů lží nejnestydatějších.

Zažil jsem dobu propagandy Goebbelsovy a zažívám propagandu současnou naši, a podobnost, ba dá se říci, téměř totožnost obou, mě do dnešního dne nepřestává šokovat. Zažil jsem obklíčení německé 6. armády ve Stalingradu 19.listopadu 1942, paměť mi opakuje obraz otce, vyskakujícího od rozhlasového přijímače a s řevem nám oznamujícího tuto novinu – a pak mé netrpělivé čekání, kdy obklíčení nejelitnější německé armády, se kterou si troufne ztéci i samo nebe, jak se o ní vyjádřil fýrer, přizná i protektorátní rozhlas.

A ono nic. Jen neslané a nemastné zprávy o přetrvávajících těžkých bojích s vojsky bolševiků ve velkém ohbí Donu, ale o obklíčení armády čítající více než 260 tisíc mužů nikde ani ťuk. A teprve za více než dva měsíce, kdy o obklíčení wehrmachtu ve Stalingradu vědí snad už i nemluvňata, zavíří na rozhlasových vlnách Reichs Rundfunku: „Naše armádní uskupení ve Stalingradu, stlačené do severní části města, se pod vedením armádního generála Streckera dál brání divokým útokům nepřítele, útočícím na něj ze všech stran“.

Jak vidno, fakt byl přiznán, ale výraz „obklíčení“ zůstal na indexu až do konce. Byl zkrátka dál zakryt, i když reálně se zakrýt už nedal. Nepřipomíná vám tohle vše něco z naší současnosti? Například tvrdošíjné a někdy až vícedenní mlčení o situaci u ukrajinského Bachmutu v době, kdy z jiných pramenů víte, že se tam situace pro ukrajinskou armádu nevyvíjí dobře?

Nebo naše zaryté mlčení o upálení téměř 50 sympatizantů s Ruskem v oděském Domu odborů v době Majdanu, jakož i o faktu, že dodnes nebyli viníci za tento zločin ani zjištěni, natož pak potrestáni? Nebo naše úmyslná nepovšimnutí si faktu, že zahraničněpolitický směr pomajdanské Ukrajiny vyjádřil nový ukrajinský premiér Jaceňuk, když při své návštěvě Berlína začátkem roku 2015 prohlásil, že Německo a Ukrajinu pojí společný osud, neboť na podzim 1944 se obě země staly obětí sovětského vpádu na jejich území?

Cožpak bylo možno ještě jasněji vyjádřit, kde nová Ukrajina stojí a jak vřelý vztah chová k Hitlerovi, k hitlerovské ideologii i k hitlerovskému Německu jako celku?

Mluvíme o tom?

Ne, zakrýváme a odvádíme pozornost od věcí nejchoulostivějších, seč nám síly stačí.

Proč asi?

To si už ale každý z nás jistě dokáže odpovědět sám. A dobře mu přitom nebude.

4.7 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zart
zart
13. 3. 2023 5:14

Ať žije právo na svobodné šíření dezinformací! Za to je potřeba se zasadit. Šíření pravdy, lásky, vítězství, informací a vyvracování dezinformací je hloupé.Ve správné demokracii má každý občan právo lhát jak chce.

Gatta
Gatta
13. 3. 2023 15:09

Dezinformace NEBRAT !

Ale informace z jiného místa pohledu (doslova) by uškodit snad neměla. U Muzea …

https://www.youtube.com/watch?v=BDCsJhfbIos
https://www.youtube.com/watch?v=y_A2b-VXab4&t=4s

orinoko
Reply to  Gatta
13. 3. 2023 15:45

Dobře to začíná.
Den první – žranice na Hradě plném bláznů.
Den druhý – kocovina a nablito.
Den třetí – mlácení lidí poblíž místa, kde se upálil Palach. Na popud emero kožeňáka Čech tříská Čecha.

Tomu říkám slovutný počátek krasojízdy „krásného“ prezidentisty vedle krasavice pí té oný. Co bude v půlce mandátu? Zeď a popravčí četa? A na konci? Už nebude koho střílet?

Jen tak na okraj jurské odpovědi na základní filozofické otázky:
Kdo jsem, odkud jdu, kam mířím?

Kdo jsem?
Jurský konzumní opičák řízený pomyslnými slevami.

Odkud jdu?
Z Lidlu!

Kam mířím?
Do Kauflandu!

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
13. 3. 2023 16:46

Člověče, co to vykládáš . Dnes už i malé děti ve školce vědí, jaký je náš pan prezident:

comment image

orinoko
Reply to  Gatta
13. 3. 2023 17:26

Jinde si na tom dost zgustli. A Jiskrám se nic neodpouští. Ačkoli prostořekost dětí je někdy božská. Soužko učitelko, můžu jít na Helloween za špióna? Pan prezident se mi tak líbí!

Aleš
Aleš
Reply to  Gatta
13. 3. 2023 21:37

Ať žije generalisimus! S SSamerickými na věčné časy a nikdy jinak. Vstane mládež nová, třeba Pekarová.
Jakou má pravda barvu? Žlutomodrou!
Seš padlej na hlavu tak zkus, jak chutná Fialovej hnus.
mméédiálníhvjezdaavrahjejedenpyjjménemvolodymyrzelenskyj666
Sláma hovadině!

orinoko
Reply to  Gatta
13. 3. 2023 15:56

Ještě něco: Kde byl nějaký ten debil, aspoň jeden, kterým se jinak říká antikonfliktní element. Nikdo takový TAM není!! Co nám z toho zapáchá, že? RakUŠAN hodlá věci řídit tvrdou rukou Wošingtónu. V Dačicích je podnik s názvem TRW. Místní to dešifrují jako Tvrdá ruka Ruka Washingtonu.
A když jsme u té emeriky. Pár lidí , kteří topí plynovým kotlem, mi sdělilo, že se jim zas@rají trysky. Plyn je drahý a aušusový /prý emerický/, opravy stojí hromadu peněz a nové trysky jsou ještě nákladnější.

Last edited 1 rok před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
13. 3. 2023 16:37

O topení a tak … Ze schváleného informačního zdroje. (nalezeno na AK)

https://echo24.cz/a/H4X8S/zpravy-svet-eu-majitel-domu-hrozi-povinna-rekonstrukce-ep

Bety
Bety
Reply to  Gatta
14. 3. 2023 18:53

Hlavně že EU nepočítá s dramatickými opatřeními jako je třeba vyvlastnění, nebo zákaz užívání. No to se mi ulevilo.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
14. 3. 2023 19:43

To jste nedočetla?

To už přenechává na členských státech. Podle německých médií ale taková opatření musí být účinná, přiměřená a odrazující. Pokuty nebo zvýšení daní pro domy se špatnou energetickou účinností jsou prý myslitelné.“

Jen by mě zajímalo, kde těch 150 mld EUR vzala?

Last edited 1 rok před by Gatta
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
13. 3. 2023 16:40

A ještě zajímavý clánek o padlé americké bance.

Jo v USA to ještě nemají tak vymakané jako v EU.
Zde Uršula a její Komise přikáže co se má a co se nesmí kupovat.

https://svobodny-svet.cz/prvni-politicky-korektni-banka-lezi-brichem-vhuru/

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
Reply to  Gatta
13. 3. 2023 17:05

Někde jsem četl, že v nouzi nejvyšší hledali záchranu i ve spekulacích s kryptoměnami. Ale je nakonec jedno, čím se rozeběhlo domino. Je to jako vždycky: Na jednoho reálně tvořícího peníze za práci je přisáto 9 pijavic-spekulantů. Kapík na dluh, nekonečně se točící rotačky s obrázky tzv. měn, virtuální ekonomika, reálné války, vládne starý lidský odpad, jemuž měl už dávno pámbů udeřit do zvonu kolmo nad hlavou… celý ten západní civilizační sajrajt si protiřečí a bourá do sebe za každou třetí zatáčkou, a ví to kdekdo. Včetně Cempera, Kollera – pal vocuď, hajzle, Svěrače, fialového sbormistra, krásného prezidentisty, Klingonů, slepého… Číst vice »

orinoko
Reply to  Gatta
13. 3. 2023 19:54

USA/EU: V pátek v USA zkrachovala velká banka, která půjčovala peníze především začínajícím technologickým firmám. Na vině je hned několik faktorů, nicméně spouštěčem byly zvýšené úrokové sazby. Její pád strhl několik dalších, menších bank. Panika se pak v pondělí přelila i do Evropy a klesají akcie velkých evropských peněžních ústavů. „Akcie rakouské banky BAWAG padají o 10 %, největší švýcarské banky Credit Suisse o 9 %. Obchodování s akciemi UniCredit je zastaveno. Výnos z německých dvouletých dluhopisů klesá nejvíc v historii, vedení největšího švédského penzijního fondu nouzově zasedá,“ uvádí ekonom Lukáš Kovanda, který sleduje situaci.

orinoko
13. 3. 2023 17:45

Tohle je zajímavé. Krátké a názorné:

https://youtu.be/n2a_WM716fo

peter.
Reply to  orinoko
14. 3. 2023 5:42

Ako došlo k ukrajinskému konfliktu a k vojne na Ukrajine :
http://www.meras.cz/2023/03/hans-neuhoff-sezession.html#more

orinoko
13. 3. 2023 19:44

Právě jsem shlédl téměř válečnou frontu. Latinos se dožadují vstupu do Emericen dream. Je zvláštní, že v rámci nepokoje byl použit jen pepřový spray. Ale to je hen ta emerika, že. Poturčenec vždycky vykazuje vyšší uvědomění.
V diskusi kdosi přišel s novým označením dědka z bílého wigwamu. Prý… Bidladen..

Aleš
Aleš
14. 3. 2023 19:49

Diktátor Petr Fiala a jeho totalita spouští politické procesy.
https://www.novarepublika.online/2023/03/kolo-se-roztaci
Předsedou vlády je odporný zmetek hodný opovržení a odsouzení. FUJ
Jeho ministerstvo vnitra (pravdy) se inspirovalo Třetí říší. Jeho ministerstvo obrany kolaboruje aktivněji než všechny okupované a satelitní státy Třetí říše dohromady. A není vyloučeno, že v porovnání Háchy a Pavla po jeho funkčním období vyjde jako světec ten první jmenovaný…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
15. 3. 2023 13:52

Za otevřenou podporu postupu Ruska v ukrajinské krizi bylo v Česku zatím pravomocně odsouzeno devět lidí. Zahájeno bylo celkem 58 soudních případů, dalších 90 případů se projednává, oznámilo dnes, ve středu, 15. března 2023 (neplést si datum s 15.03.1938) na Twitteru Nejvyšší státní zastupitelství ČR.
Jak symbolické.

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
15. 3. 2023 20:55

Satanisté mají holt smysl pro symboliku. No napadlo by Vás založit sektu, z jejich ozbrojených složek udělat globální teroristickou organizaci a sídlo organizace postavit ve tvaru pentagramu?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
15. 3. 2023 8:56

Koupím USD a UAH (hřivny, ).

Zn. Spěchá!

P.S. :-))))))))

peter.
17. 3. 2023 12:05

Nebo naše úmyslná nepovšimnutí si faktu, že zahraničněpolitický směr
pomajdanské Ukrajiny vyjádřil nový ukrajinský premiér Jaceňuk, když při
své návštěvě Berlína začátkem roku 2015 prohlásil, že Německo a Ukrajinu
pojí společný osud, neboť na podzim 1944 se obě země staly obětí
sovětského vpádu na jejich území?

https://t.me/casusbellilive/97551

fajt
Reply to  peter.
17. 3. 2023 12:58

Problém je v tom, že Putin může být první ruský car, který Rusku prohraje i horkou válku – a to jediné si korporátní historie, z velké slovanské země, bude pamatovat ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
20. 3. 2023 14:08

„Mohu potvrdit, že v neděli zemřel na Ukrajině dobrovolník s českým občanstvím, který bojoval na ukrajinské straně. Podle informací, které má ministerstvo zahraničí k dispozici, jde o druhý takový případ za poslední rok.“
https://ria.ru/20230320/chekhiya-1859193320.html