Svět ruskýma očima 701

 

Blíží se nová válka o Falklandy

Ljubov Stěpušova

4. března 2023

Argentina by mohla opět přijít ke svému původnímu území, ostrovům Malvíny (Falklandy), jestliže zorganizuje speciální vojenskou operaci za podpory Číny a sousedních zemí.

Argentina odstupuje od smlouvy o Malvínách s Británií. Dne 2. března informovala Británie o vypovězení smlouvy o spolupráci, podepsanou mezi oběma zeměmi v roce 2016.

Smlouva počítala se spoluprací v konkrétních otázkách hospodářského rozvoje ostrovů, jako je letecká doprava, vědecká činnost v Antarktidě, nebo ochrana zdrojů ryb. Avšak „Británie činí jednostranné akce“, jak uvádí v dopise ministerstvo zahraničí Argentiny. Příkladem jsou vojenské manévry, které Británie provedla.

Argentina považuje ostrovy za okupované Londýnem. Ministerstvo zahraničí Argentiny vyzvalo Brity, aby obnovili jednání o svrchovanosti ostrovů podle rezoluce Valného shromáždění OSN č. 2065.

Těsně před vypovězením požádala argentinská strana chilské vedení o vysvětlení ohledně proplutí anglické lodi mezi chilským územím a Malvínskými ostrovy.

Malvíny jsou územím Argentiny

Argentinský prezident Fernández potvrdil před parlamentem, že ostrovy jsou součástí Argentiny. Argentinská media Télam uvedla: „Na památku všech našich hrdinů ještě jednou říkáme: Malvíny byly, jsou a budou Argentinou.“

Ještě před tím prohlásil Fernández na VS OSN, že „by chtěl potvrdit zákonná a nezadatelná, svrchovaná práva Argentiny na Malvínské ostrovy, Jižní Georgii, Jižní Sandwichovy ostrovy a okolní námořní prostory“.

Ve skutečnosti znamená rozhodnutí o Malvínách zrušení příměří, k čemuž se Argentina připravovala. Je to předvolební slib Fernándeze. V srpnu 2022 objížděl ministr pro Malvíny Carmona sousední země, aby na pozadí speciální vojenské operace RF na Ukrajině získal jejich podporu. Řekl: „Snažíme se upevnit naše mezinárodní postavení a využít mezinárodní globální souvislosti.“ Podle jeho slov „svět málokdy tolik mluvil o územní celistvosti zemí, jako po vstupu Ruska na Ukrajinu v únoru“.

K tomu ještě řekl: „Předvedly se dvojí standardy některých západních zemí, jako je Británie, které mají jedna kritéria pro Evropu a jiná pro Jižní Ameriku.“ Dodal, že Británie narušovala územní celistvost Argentiny od roku 1833, když si přisvojila Malvíny.

Čína a Brazílie Argentinu podpořily

Úředník podtrhl, že Argentina má podporu Skupiny 77 a Číny (Skupina 77 je největší mezistátní organizace rozvojových zemí v rámci OSN) ve výboru OSN pro dekolonizaci. Zde se i Jihoafrická republika vyslovila pro argentinský postoj k návratu k jednání.

Podle Carmonyho odmítla Brazílie přijímat letadla britského letectva, doplňovat jim palivo na cestu na ostrovy a nebrat v úvahu britské výmluvy na humanitární lety.

Malvínám referendum uznali, ale Donbasu ne

Postoj Británie spočívá v tom, že obyvatelé Falkland hlasovali v referendu roku 2013 z 99,8 % z 1517 hlasů pro to, aby zůstali v soustavě zámořských teritorií Británie. Jen tři hlasy byly proti. Jestliže je toto referendum pro Londýn legitimní, ač neexistuje mezinárodní rozhodnutí, proč nejsou legitimní referenda lidu Donbasu, Abcházie, Jižní Osetie, Podněstří, atd. Vždyť je to opravdový dvojí metr.

V důsledku okupace ostrovů má dnes Británie možnost zpracovávat velké zásoby ropy a plynu na šelfu u ostrovů a zajistit si účast při ovládnutí Antarktidy.

Argentina může dokázat své právo silou

Argentina apeluje na změny geopolitické situace, které jsou charakterizovány potvrzením zemí na právo síly. Rusko to dokazuje obranou svého historického území, Argentina to také může udělat, jako to nedávno udělal Ázerbájdžán vůči Arménií zabraným územím. Společně s čínskou vojenskou mašinérií, za politické podpory RF a kolegů na kontinentu, kteří nedovolí Británii využívat jejich letiště a přístavy, má Argentina příležitost. Británie oslabená po brexitu válku o Malvíny prohraje.

Sdělení: V roce 1816 zdědila Argentina svrchovanost nad Malvínami, když se osvobodila od španělského koloniálního panství a získala nezávislost. V roce 1833 Británie násilně zabrala Malvíny. V krvavé bitvě, trvající 74 dní, zahynulo 649 argentinských vojáků, 255 britských a tři ženy z ostrova.

V roce 1965 VS OSN přijalo rezoluci č. 2065, vyzývající k vykořenění kolonialismu v regionu a k vyřešení sporu mezi Británií a Argentinou pomocí dialogu. V dubnu 1982 spolu začaly obě země válčit o ostrovy a Británie zvítězila. Argentina nikdy své nároky na svrchovanost nad ostrovy nezrušila, ale britská vláda nepřišla s žádnou snahou o řešení otázky jednáním.

Převzato z Pravda.ru

***

Vzpoura v Gruzii: USA vyhrožují se zvednutým prstem, EU je rozhořčená, jen Ukrajina jásá

Olga Lebeděva

9. března 2023

Dne 8. března postihly Gruzii protivládní demonstrace. Tisíce demonstrantů s anglicky psanými plakáty, prapory USA a EU a bůhví proč i ukrajinskými obklopily večer budovu parlamentu v Tbilisi a protestovali proti zákonu, který má omezit činnost nevládních organizací placených ze zahraničí. Policie ve snaze rozehnat dav použila slzný plyn, vodní děla a paralyzéry.

Masové protesty začaly o den dřív. Vzbouřenci použili proti policii zápalné láhve a petardy. Vyvolalo to rezolutní reakci. Úřady chtěly budovu parlamentu odblokovat a oddělit od ní demonstranty. V budově bylo rozbito několik oken a bylo také slyšet výstřely.

Protesty vyvolalo odhlasování návrhu zákona o nevládních organizacích. Každá organizace, která dostává více než 20 % peněz ze zahraničí, musí být zaregistrovaná jako zahraniční agent. Podle opozice je to kopie ruského zákona a ohrožuje gruzínskou demokracii a euroatlantickou integraci.

V úterý večer se policii povedlo rozehnat nepokoje u parlamentu a zatknout více než 60 osob. Hrozí jim potrestání za „chuligánství“. Ve středu opozice předložila ultimátum s požadavkem osvobodit zadržované a zrušit zákon o zahraničních agentech.

Postoj gruzínských úřadů

Prezidentka Gruzie Zurabišviliová je nyní v New Yorku. Ve svém videoposelství odsoudila zákon o zahraničních agentech a slíbila, že jej bude vetovat.

Na vědomí

Bývalá velvyslankyně Francie v Gruzii Zurabišviliová se stala občankou Gruzie a ministryní zahraničí po „revoluci růží“, podporované USA, a to v roce 2003.

Vůdce vládnoucí strany Gruzínský sen Irakli Kobachidze odsoudil opozici za pokusy obnovit „revoluci špionů“, která dala Gruzii „devět let protievropských mučení, vydírání, cenzury a ztráty 20 % území“.

Kobachidze řekl novinářům: „Gruzínská veřejnost je dnes dostatečně vyzrálá, aby nepřipustila novou revoluci způsobenou stejnými špiony, nebo návrat do minulosti.“ Podtrhl přitom, že „nakonec strasti utichnou“ a „nový zákon zajistí průhlednost v tom, kdo platí extrémistické organizace a bolševickou propagandu“.

„Pokud nezajistíme stát před plány špionů, nestaneme se členy EU a ztratíme svrchovanost.“

Reakce Západu

USA podpořily demonstranty a jejich velvyslanectví v Tbilisi odsoudilo přijetí zákona, jakožto „černý den pro demokracii“ v Gruzii. Washington pohrozil sankcemi.

Z EU zazněla výhrůžka, že Gruzie usiluje o ztrátu podpory EU, pokud zákon přijme a samozřejmě se zaštiťovali demokracií. Zástupce Evropského parlamentu za Rumunsko Muresan řekl: „Vidíme zastrašování občanů. Požadavek na organizace zabývající se svobodou tisku, lidským právy a pomáhající ukrajinským uprchlíkům je zastrašováním hlavních organizací demokracie a neodpovídá to evropským standardům.“ Jde o jejich registraci s tím, že jsou to cizí agenti, jestliže nad 20 % peněz dostávají ze zahraničí. Dál řekl, že EU očekává, že se lidé mohou svobodně vyjadřovat a jakékoliv pokusy zastrašovat ty, kteří vyjdou do ulic, nebudou přijaty.

Ukrajina oceňuje gruzínské protesty

Zelenskij také ve věci gruzínských událostí přidal svých „pět kopějek“. Podpořil protestující, poděkoval jim „za použití praporu Ukrajiny a její hymny v kampani proti zákonu přijímanému proti zahraničním agentům“. Podle něho je vlajka i hymna v Tbilisi projevem úcty k Ukrajině a on vyjadřuje upřímnou úctu ke Gruzii.

Převzato z Pravda.ru

***

Evropská „plynová družba“ se rozpadla dříve než podobná „družba“ s Ruskem

11. března 2023

V éře plynové krize, přesněji energetického nepřátelství s Ruskem, si Evropa najednou vzpomněla na svoji jednotu a semknutost a vyzvala ke společným nákupům plynu a k jeho výměnám v období špičkových zimních zátěží. Kvůli tomu by se prý sousedé měli o suroviny dělit s potřebnými. Z krásné myšlenky na papíře nezbylo nic. Ve světle globálního nedostatku a drahoty si každý stát snaží zabezpečit své potřeby a sousedovi pomáhat nechce. Nechce ani plnit nařízení ze společného centra.

Například Polsko se nedělí o ropu a plyn s Německem, ač obě země mají mnoho společných infrastrukturních objektů. Nedávno odmítlo Finsko pomoci Estonsku s plynem prostřednictvím jejich společného plovoucího terminálu v Inkoo. projekt byl široce oslavován a chválen vedením v Bruselu jako vzor družby a kooperace evropských zemí, jako odpověď na „činy Moskvy“. Finský státní operátor snížil možnosti, kdy mohou zahraniční společnosti využívat regasifikační loď a její náklad. V odpovědi estonský dovozce oznámil, že využití společného projektu ve Finsku je pochybné. Helsinky proti takovému vyjádření nemají námitky. Potřeba diktuje ztrátu etiky a zdvořilosti.

Podle Finska bude možno údajně využívat společnou loď až v dubnu, srpnu a září. V březnu ne.

Estonsko bude muset spolupracovat s Ruskem, jinak nemá kde plyn vzít. V jakémkoliv případě bude muset Tallinn dostávat ruské palivo, ať už z terminálu Incoo, nebo z plynovodu z východu. Je to zřejmé především z pohledu ekonomiky. Jiná věc je politika. Všechny iniciativy krizové doby od evropských elit končí propadem a ztrátami, ale hlavně vedou ke sporům členských zemí bloku.

Převzato z Topcor.ru

4.8 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 3. 2023 14:23

Svým způsobem je mi těch ukro-pitomců tak trošinnnnnku líto, neboť už ztratili všechno. Úplně všechno. USA udělali s nimi totéž co se všemi svými vazaly, počínaje Jižním Vietnamem a zbrklé panické evakuací americké ambasády v Saigonu, pokračuje egyptským prezidentem Husním Mubarakem, který věrně sloužil Washingtonu 30 let a chcípnul na palandě vězeňské nemocnice, s Kurdy v Sýrii a končící Afghánistánem a místními kolaboranty, kteří „kapali“ z podvozku transportního „Herkula“ amerického letectva, startujícího z ranveje kábulského letiště.
Teď ty blbci pobíhají po Evropě jako bílí otroci a každý si s nimi dělá co chce, Česku nevyjímaje. Kdo chce kam…

Gatta
Gatta
14. 3. 2023 16:37

V podstatě mimo tyto RO, a ač osobně nemusím dlouhá videa, tak toto doporučuji – Martin Koller.

https://paralelne.cz/2023/03/13/rusko-bylo-zapadem-obelhano-nastal-cas-rikat-pravdu/

fajt
14. 3. 2023 19:56

Сила и слабость: donrf — LiveJournal

застряв во временах, когда Шойгу водку ящиками раздавал „защитникам свободной россии“ в августе 1991 года, а скромный подполковник КГБ носил портфель за молодым и амбициозным Анатолием Собчаком. Иных уж нет, но все оставшиеся – во власти и ничего не хотят менять… А не менять – означает предавать просто потому, что интересы группы чиновников-олигархов принципиально расходятся с национальными интересами России. И никакой ультра-патриотической риторикой (не подкрепляемой делами) данную пропасть не ликвидировать. Кадры решают всё. ..

fajt
14. 3. 2023 19:58

Посла России в Вашингтоне вызвали в Госдеп | 14 марта 2023 – Новости Mail.ru

samozřejmě kremlin chazaři americkým soudruhům globalistům škodu nahradí, zabíjet se a škodit si mohou jenom slované. ..)

peter.
15. 3. 2023 19:42

Líder KSRF Gennadij Zjuganov navrhol pri stretnutí premiérovi Mišustinovi,aby problém 5.kolóny v Rusku začali riešiť spoločne. Musíme“popracovať“ na 5.kolóne spolu… povedal Zjuganov Mišustinovi. Prezident Putin sa síce k existencii vnútorného nepriateľa Ruska vyjadruje tvrdo, keď vo svojich vystúpeniach hovorí o tom ako po rozpade ZSSR začal zo strany Západu narastať tlak na Rusko vytvorením 5.kolóny a podporou hord teroristov na Kaukaze,no jeho slová nenachádzajú odozvu v TV programoch a vyznievajú tak do prázdna. Zjuganov už predtým navrhol zatvoriť „Jeľcinovo centrum“ v Jekaterinburgu.
https://ria.ru/20230315/kolonna-1858075464.html

fajt
Reply to  peter.
17. 3. 2023 10:11

Peter, pro Čínu a další velké země mimo americký vliv je problém páté kolony v Rusku vyřešen – budou ho ignorovat stejně jak to dělají chazaři v Kremlu – to není jejich problém, krom toho pokud kolektivní západ dosahuje korupcí v Rusku velmi efektivní výsledky, tak proč by oni měli u nich fungovat jinak, že ( jalová prezentace jednoho projektu už dnes nikoho neokouzlí a ani neobalamutí) – takže buď ruští bohatýři a patrioti najdou v sobě sílu a dokonají patřičnou změnu a nebo se stanou pouhými účastníky dělení jejich země mezi velké, globální hráče. ..)

fajt
17. 3. 2023 14:22

На следующей неделе Россию посетит Си Цзиньпин › ПОЛИТИКУС (politikus.info) asi poslední varování a kontrola Kremlu, kdo tam ve skutečnosti vládne pro kolektivní západ. ..)

fajt
18. 3. 2023 8:28

„12 ПУНКТОВ КАК НАМ ГАРАНТИРОВАННО ПРОИГРАТЬ ВОЙНУ“
(Коллективное творчество „Клуба рассерженных патриотов“)

Klub rozhněvaných vlastenců :) – pohyb v širé ruské pláni je značný, ne všichni si nechají sr na hlavu a na změně současných procesů aktivně pracují. ..)

PPK
PPK
18. 3. 2023 10:22

Křest knihy Petra Hampla „Poznámky o elitách, válce a míru“
pozoruhodné komentáře – prof. Drulák a Jaroslav Štefec !
https://www.youtube.com/watch?v=QmYnDjEcQMs

Gatta
Gatta
18. 3. 2023 11:10

US dron u Krymu – více článků.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=11&start=5860

Akce US mají vždy více cílů – otázka je, který byl a je ten hlavní ???

orinoko
Reply to  Gatta
18. 3. 2023 12:51

Ten hlavní je jasný: Skrýt apohlavnost soudobého uživatele Bílé nemoci USA. Ten kripl sám sebe označil za nejlepšího prezidentistu USA. A takovému slizounovi hulí brkana soudrzka Holubová a díru mu nastavuje Svěrač a pomatenec Koller – pal vocud, hajzle.
Dnešek je velmi důležitá doba. Odhalila zabodance jako nástroj nacistů, z nichž jediný by si ovšem nešel zapíchat s levicovou lůzou typu Greta, černou dourou ekofasismu.
Největším probléMEMem současného světa je, když bolševik Bidet dává k dobru svoje myšlenky a smysl pro humor!!
To zvoní poplach i v poplasnaku Pentagramu.

Last edited 1 rok před by orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
18. 3. 2023 13:11

Emerika prohrála Mein Kampf ve chvíli, kdy do čela zloby postavila svého pokrokového gorila. Jejich soudobá tzv. velící squadra je konečným přehledem soumraku civilizace. Kýbl nafouknuté kukuřice a bochník karbosu, které se sypou z jedné huby, protože takovou tlamu nemá ani PinoKINO o dvou stoudvich.
Se soudobou emero politickou kuchyní má problém i Žid, a to už je co říci.
Neskakej, křičí bidet každou chvíli. Peníze budou!, zvani kriplik z tzv. pravice, aniž by mu vadilo, že je bude muset levicově tisknout.
Emerice už vládlo leccos, ale obludně blabolici pako, jemuž chybí jakákoli zpětná vazba ještě nikoli!!

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
18. 3. 2023 14:05

PS Ten dron tam letěl tak provokativně, že… – možna snaha něco zjistit nemusela být skutečný cíl – zkouška, zda si Rusové nechají líbit slídění u Krymu, nebo ho sundaji – nebo pokud ho nesundají, tak ho třeba pošleme do moře sami a svedeme to na Rusko (Pozn. – taky je otázka zda ten dron nebyl už nějaký odpisový kousek a nejmodernější sledovací zařízení nebyly jen „prázdé či nefunkční“ plechové krabice?) – vytvořit důvod zkusit nacpat svoje lodě do Černého moře – vyvinout tlak na Turecko – a pokud se to povede, tak tím zdramatizovat vztah Rusko – Turecko –… Číst vice »

orinoko
Reply to  Gatta
18. 3. 2023 17:15

Konečně se rusáci na něco zmohli. Čekat na pokyn imbecila z Kremlu je součástí světa – čekání na Godota.

orinoko
Reply to  orinoko
18. 3. 2023 17:44

Vyližte si prdel, minusova hovna.

orinoko
Reply to  orinoko
18. 3. 2023 17:51

Houpající se komous je velmi inspirativní ukaz. A vůbec nejkrásnější je vedle se trepajici fasoun. Řezat a neprestavat.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
18. 3. 2023 19:00

Hele, to chce trochu optimismu …:-)

comment image

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
18. 3. 2023 19:47

Máte pravdu – taky jsem si přidal jeden mínus. :-)

fajt
Reply to  PPK
20. 3. 2023 10:06

„…не было гиперзвукового оружия, а сейчас есть! Да, мы его не применяем фактически, но оно есть.“ А вот здесь я совсем не понял. Если „гиперзвуковое оружие есть, но его фактически не применяют“, то это (по формальной человеческой логике), означает только одно: „его фактически НЕТ“. Если фактически… Ведь оружие, которое не применяют – на ход войны никакого воздействие не оказывает и оказать не может. Следовательно, если у нас в 2014-м году „гиперзвукового оружия“ не было физически, а сейчас – нет фактически, то какая в этом принципиальная разница? – Враг-то неимоверно усилился за 8 лет, а мы, получается, „усилились“ только в болтовне…“

PPK
PPK
Reply to  fajt
20. 3. 2023 11:36

Existuje jedno přísloví: „Čo sa babe chcelo, to sa jej aj zdálo“.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
20. 3. 2023 13:43
fajt
Reply to  Botičky od Diora
20. 3. 2023 16:14

https://twitter.com/i/status/1637714799042744324 – na ty místní hrdiny jsem fakt zvědav. ..)

fajt
Reply to  PPK
20. 3. 2023 16:11

na to se hodí další : “ kdo chce kam, chuj s ním „. ..)

peter.
Reply to  fajt
20. 3. 2023 16:54

Jožo!
Keď som si to prečítal,dostal som strach.Poznám povahu Poliakov a viem,že sú toho schopní!
https://t.me/RVvoenkor/40928
No !…..opatruj nás Boh!

fajt
Reply to  peter.
20. 3. 2023 18:41

poláci tam už jsou, pokud se zapojí oficiélně s plnou parádou, tak ukr. kolomajzna bude mít jinou úroveň … Peter, když to všechno šlo zastavit slovy, tak ti odpovědní na to srali, když mohli západním hlavounům s pruhovanými zmetky nakopat kebule, tak s nimi stále pekli a dělali ústupky, dnes to bude bolet úplně všechny ( tedy až na pár extra prediktorů, kteří ustojí i jadernou válku ) – už to mám všechno na párku, on si to osud nakonec udělá po svém, pokorně se vracím ke svému jedinečnému hédonismu a mám lidi za vypičené opice. ..)

peter.
Reply to  fajt
21. 3. 2023 21:36

re: fajt! Máš pravdu! Dnes som si kdesi prečítal,ako zdôvodňuje Putin tých 8 rokov utrpenia ľudí na Donbase.Uviedol dve príčiny toho,že Rusko rázne nezasiahlo už v r.2014. 1 – verili sme Západu a dúfali v mierové vyriešenie konfliktu.Ukázalo sa,že sme boli oklamaní! 2 – Vtedy,v tom roku 2014 sme na vojnu neboli pripravení a nemali sme hyperzvukové rakety ktoré máme dnes. K prvej príčine sa nebudem vyjadrovať,stačí si prečítať čo povedal Putin na stretnutí s matkami vojakov. K druhej príčine uvediem nasledovné ! Ukrajina mala v tej dobe takú „armádu“,že ju opoľčenci hnali svinským krokom až do Marupoľa a nebyť… Číst vice »

peter.
Reply to  peter.
21. 3. 2023 21:40

Skoro som zabudol na „mínuskárov“ !
Do toho smradi!

fajt
Reply to  peter.
22. 3. 2023 8:47

Peter, máš naprostou pravdu, prostě Putin dělá vše ve prospěch globálních sráčů – a důkazů je na to nepřeberné množství – teď cesta čínského prezidenta do Kremlu, kontrola, že nedošlo k záměně Vovy za jiného figuranta, jestli je car opravdu takový darebák a ulhaný šmejd a likviduje Rusko tím nejhorším způsobem a pak asi i poslední soudružské varování, že Čína ví a bude si hájit své zájmy i v ruském prostoru ( a že na to mají prostředky, o kterých se západním globalistům ani nezdá ) – nechci tady rozebírat všechny brutální akce kremlin chazarů na ruských bohatýrech a patriotech… Číst vice »

peter.
Reply to  fajt
22. 3. 2023 11:05

Celá tá informačná lavína valiaca sa na nás z Washingtonu, Bruselu a mainstreamu,ktorá uráža a ponižuje Putina,včítane toho zatykača na neho z Haagu, dostane celkom iný rozmer,ak si uvedomíme,že Západ sa ničoho nebojí tak ako možnosti,že Putin odstúpi (alebo bude odstránený)a bude nahradený niekým iným….skutočným vlastencom a vodcom národov RF v boji za svojbytnosť a suverenitu Ruska!

peter.
Reply to  peter.
22. 3. 2023 13:00

Málo smradi! Viete mínuskovať aj lepšie! Nebuďte leniví a pridajte! Raz som u p.Bavora nachytal vyše 60 mínusiek,tak makajte,keď už vás postihla tá argumentačná chudoba,ktorá vám neumožňuje vyjadriť sa k nejakému názoru aj inak ako mínuskou!

fajt
Reply to  peter.
22. 3. 2023 13:17

přesně, kdyby jenom jedno promile kremelského důrazu směrem k západ a americké korporaci bylo kremlin chazary myšleno vážně, tak do Kyjeva za zelenského skřetem by nedojela ani fialovic uklízečka – na druhou stranu to premiér jewrejců řekl naprosto jasně a zřetelně, Putin mi slíbil, že zelenskému Moskva nezkřiví ani vlásek, takže největší díru do ruské kocábky si dělá Kreml sám – se vůbec nedivím místním komunistům, že svojí aktivitu rázně ukončili na všech úrovních a už fungují jenom jako servisní elitáři, kteří poskytují služby všem, kteří jim velmi dobře zaplatí – ví, že svět je tonálně obrácen pizdou ke zdi… Číst vice »