Jak se podle Seznamu.cz stanete desinformátorem

Seznam.cz, náš největší internetový portál a vyhledávač, politicky dnes pracující jako informační bojový oddíl pražské smečky, každým dnem, týdnem a měsícem stupňuje intenzitu svého ideového působení na každého z nás, který si otevřeme svůj počítač, abychom nahlédli, co je nového. Protože právě na tento moment Seznam.cz, reprezentovaný profesionály ze svého novinářského oddělení Seznam Zprávy číhá a zasype nás pečlivě zpracovanou trestí informací a názorů naprosto totožných s tím, co nám denodenně předkládá ČT, co nám při setkání s médií sdělují poslanci Schwarzenberg a Kalousek, co hlásá tzv. demoblok a co je ve svém souhrnu světovým názorem pražské smečky. To je bezmeznou láskou a věrností k Západu, k EU a NATO a bezmeznou a žhavou nenávistí k Rusku a k Babišovi.

Ale nejen to. Seznam.cz vedle svého každodenního politického tlaku na uživatele počítačů pořizuje též cosi jako měsíční souhrn všeho nejdůležitějšího, co se dle redaktorů zpravodajství Seznam Zprávy v právě proběhlém měsíci událo, a staví pak tento souhrn na nejviditelnější místo své titulní strany. Pro měsíc srpen zde tedy vyšla stať s tímto titulkem:

SOCHA KONĚVA, KOMUNISTICKÁ NOSTALGIE I ÚTOKY NA GRÉTU. DESINFORMÁTOŘI VYVOLÁVAJÍ HLAVNĚ EMOCE

Je zbytečné číst dál, ten titulek vyjadřuje vše, co se v textu pod ním jen matně (věcné argumenty autorům zprávy Pavle Štěpánové, Jiřímu Burýškovi a Petru Junovi zřejmě chybí), uvádí. Ale co chybí na argumentech, nahradí ideologická sbíječka. Třeba v názoru, že pražský primátor Hřib má pravdu a je to čestný a spravedlivý muž, když hlásá, že sochu maršála Koněva je třeba kamsi odklidit, protože Praha se přece osvobodila sama. A desinformátoři a tedy lháři a nostalgikové jsou ti, kteří ho upozorňují, že Praha by na osvobození sama sebe nemohla nikdy ani pomyslet, kdyby Rudá armáda po svém více než dvouletém tažení od Leningradu a Kavkazu, který zaplatila 12 miliony svých padlých vojáků, už nestála za humny Prahy.

Ne, ne a ne! Pravdu má Hřib a lžou ti druzí, tak to je a tak to musí zůstat, protože pravda je v očích pražské smečky i jí podřízeného Seznamu.cz víc, než je jakýsi souhrn dějinných či jiných skutečností, pravdou je idea, čistá a nedotknutelná, kterou je nutno od špíny obecného života oddělovat. Pravdou je to, co hlásal Havel, že totiž Východ je Lucifer a Západ anděl – a na této pravdě se nesmí změnit ani znaménko, tu je nutno dodržovat, i kdyby život přinesl tisíce důkazů a skutečností, které se pokoušejí tuto posvátnou pravdu zvrátit.

Proto také má BIS naprosto pravdu, píše se v souhrnné zprávě Seznamu zpráv pro měsíc srpen, když uvádí, že ve školách se stále ještě udržuje rusofilní názor na dějiny – i to je tedy třeba v zájmu oné čisté pravdy změnit. To znamená potlačit na co nejmenší míru zásluhy SSSR na vítězství nad nacizsmem a postupně je vytlačovat až na samý okraj historického výkladu.

A pravdu je nakonec třeba vůbec pohřbít a zakopat tři metry pod zem, pomyslí si čtenář, když se při čtení předmětné měsíční zprávy Seznamu zpráv dostane až k její závěrečné tečce.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
28. 9. 2019 21:54

No, jakmile seznam koupil Právo, tedy celou sbírku ukrajinských a ruských „disidentů“ (Mitrofanov,Romancev. Romancevová, Zubov a naši Pehe a spol.) stal se opravdu žumpou nenávisti ke všemu českému. A v článku jmenovaní je jimi vychovaná nová směna. Víte, já žil a pracoval 55 let v Praze. Setkával jsem se s exoty, ale ti byli v jasné menšině. Dnes se mi zdá, že všichni Pražáci úplně zešíleli …

koloděj
koloděj
29. 9. 2019 17:38

Nežiji v Praze, ale Pražáci jsou úplně normální lidi jako všude jinde. Tlak společnosti a anonymita je ale nutí (zejména ty nové Pražáky) hledět na „korunu“ mnohem více, vyzbrojit se ostrými lokty a podobně. Nicméně i v Praze je Havlérka jen malou uřvanou smečkou. Jeji protlačování do médií, zviditelňování tak, že vyzerá jako mainstrým je prací našich přátel zpoza louže. Ono to tak jen vypadá. Jsem přesvědčen, že i pražské volby (kamkoliv) jsou posluhovači Havlérky přizpůsobovány. A co se týče Seznamu – dlouho se dalo nějakou tu zprávu přečíst, a pouvažovat nad ní. Ale už hodně let nečtu ani titulky… Číst vice »