Jak se válčí za Porošenka, za naše peníze

Pokud nikomu v EU a v USA nevadí vyhlášení stanného práva v zemi, která nyní bojuje pouze proti vlastním obyvatelům, tak už nežijeme v demokratickém systému s univerzálními hodnotami.

Podívejme se, jak se válčí za Porošenka a za naše peníze. Nejprve se podívejme na ruský pohled na Donbas. Ruský politolog Nikolaj Starikov jasně vysvětluje, proč Rusko nikdy neuzná obě oblasti za samostatné republiky. Zapněte si anglické titulky, pokud již tento slovanský jazyk neovládáte.

To je samozřejmě strategická úroveň uvažování, na kterou se naše korporátky nemohou zmotat, a bohužel ani Bílý dům. Pak by totiž museli Rusy pochválit za to, že podporují územní integritu Ukrajiny, a mohli by jim nadávat jen za zábor Krymu. Ale jak jsme již psali, totéž provedli v Kosovu západní spojenci (viz Presstitutky, Krym a opolčenci ). Takže je třeba Rusy pochválit, že dělají stejné bezprávné věci jako dělal Západ v Kosovu. A dnes Západ ve spojení Al-Kájdou a ISIL rozbíjí Sýrii, což Rusové nedělají, protože islámský terorismus potírají všemi prostředky a všude. Západ má dobré a špatné teroristy podle toho, kterou zemi chce rozbít a vyplundrovat, jako naposledy Libyi. A navíc Rusové chtějí totéž územní dobro pro Ukrajinu jako chce Západ, tj. celistvost zbytku Ukrajiny bez Krymu, jako je Srbsko bez Kosova, za které staletí krvácelo v boji proti tureckému islámu. Takže je třeba Rusy pochválit hned třikrát. A nyní se podívejme na poslední vývoj na Ukrajině.

Ukrajina vyhlásila stanné právo pro vlastní obyvatele

Prezident Ukrajiny Petr Porošenko podepsal zákon №389-VIII o právním režimu stanného práva . Jak bylo uvedeno na oficiálních stránkách ukrajinského parlamentu, zákon prošel Nejvyšší radou Ukrajiny 12. května a byl jí vrácen s podpisem prezidenta 8. června. Stanné právo jsme měli naposledy za říšského protektora Heydricha a po invazi Rusů v roce 1968.

Wikipedie napsal: „V Česku bylo stanné právo vyhlášeno např. 14. srpna 1917 v Plzni (zrušeno za 14 dnů) či po příchodu Reinharda Heydricha do protektorátu od 28. září 1941 do 20. ledna 1942 a znovu po atentátu na něj ve dnech 27. května – 3. července 1942. Na osm hodin také platilo stanné právo v Praze v noci ze 23. na 24. srpna 1968. Institut stanného práva byl v Česku definitivně zrušen zákonem č. 178/1990 Sb.“

Pokud nikomu nevadí vyhlášení stanného práva v zemi, která nyní bojuje pouze proti vlastním obyvatelům, tak už asi nežijeme na stejné planetě. Přesněji řečeno, už nežijeme v demokratickém systému s univerzálními hodnotami. Pak už platí jen právo silnějšího, což jsou na Západě fašisticky smýšlející korporace.

Mnohem horší ale je, že ústavní reforma decentralizace moci šla v kyjevské juntě do kytek. Slušní poslanci už tuto pracovní skupinu opustili, aby se nezkompromitovali. Dokonce ani nemohli dostat některé dokumenty této komise. Tím je v kostce řečeno, jak to janičáři z Kyjeva vlastně myslí s federalizací a autonomií, kterou podle Minských dohod mají zaručit i v ukrajinské ústavě. Území na Ukrajině si je asi budou muset vybojovat válkou, a možná už nepůjde jen o opolčenecké enklávy na Donbase.

Ekonomika Ukrajiny už vypadá jako Hitlerovo předválečné Německo. Oficiální vládní čísla z Ukrajiny od zahraniční ministryně financí pracující pro USA, EU a pro janičáře z Kyjeva: růst chudoby o 30 %, šedá ekonomika a černý trh dělá 40-60 % obratu, růst inflace 45 %. Jako za Hitlera zbývá jediné: nahnat vlastní lid do války za cizí mocnosti, což se i stalo.

Boj o Podněstří

Dále prezident Ukrajiny podepsal pět zákonů o vypovězení smluv o spolupráci mezi Ukrajinou a Ruskem ve vojenské oblasti. Prezident podepsal zákon №463-VIII o „vypovězení dohody mezi vládou Ukrajiny a vládou Ruské federace o průjezdu vojenských jednotek Ruské federace, které jsou dočasně umístěných na území Moldavské republiky přes ukrajinské území“, a zákon „o vypovězení dohody mezi vládou Ukrajiny a vládou Ruské federace o organizaci vojenského mezistátní dopravy a platby za ně“.

Proč se ruší tyto zákony? Bojuje se o Podněstří, kde jsou mezinárodní pozorovatelé s mandátem OSN a pod patronací Ruska. Slyšeli jste o Podněstří? No právě, že ne. O Iráku a ISIL slyšíte každý den. To je západní styl „mírotvorné mise“, navíc za naše daně. Rusové vedou mírovou misi v Podněstří už od roku 1992 a po podepsání příměří je tu klid. Takže je třeba udělat zase kus západní práce na tzv. „demokratizaci“ a toto teritorium rozvrátit za pomoci zadlužených janičářů v Kyjevě. K tomu jsme psali článek Proč se obnovily boje na Donbase , z něhož citujeme: „Ofenzíva ukropů vedených NATO by znamenala násilné posunutí hranic a vytvořila by skutečný válečný precedens. Pokud k tomu dojde, Evropa tvrdě zaplatí americkou šílenou politiku na Ukrajině vedenou na náš účet.“

Kyjevská junta dosazená Západem vypověděla dohodu o tranzitu ruských mírových sborů přes území Ukrajiny, kteří jsou na území Moldavska podle mandátu OSN. Dohoda stanovila postup a podmínky tranzitu, povolování a sledování pohybu vojáků s mandátem OSN na ukrajinské straně. Dohoda platí o organizaci mezistátní dopravy a platby, řeší problém přepravy vojenských jednotek a jejich rodin, které jsou prováděny přes Ukrajinu. Oba zrušené zákony znamenají, že kyjevská junta dělá pod vedením EU a USA první kroky k zahájení války o Podněstří, protože chce ztížit přístup ruské mírové mise do této nezávislé oblasti.

To ovšem bude znamenat boj Kyjeva, a tím i Západu, proti mandátu OSN. To je velmi vážná věc, protože vytvoří zatím neexistující precedens porušování mandátu OSN a OBSE. Mezinárodní statut tzv. „Joint Control Commission “ z roku 1998 přestane platit a EU tím de facto přestane dodržovat mezinárodní závazky, které podepsala. Ze smlouvy se stane cár papíru. Pokud dojde k válce o Podněstří, pak my, občané EU, přestane být chráněni mezinárodními dohodami. Zbytek světa bude vědět, že se chováme stejně prolhaně jako Bushovo USA při Druhé válce v Iráku. Rusko bude muset na situaci reagovat, asi i vojensky, což jsme také psali. Toto území v referendu drtivě hlasovalo po nezávislost na tehdy vyhlášeném samostatném Moldavsku a OSN respektovala jejich vůli po autonomii.

EU tedy chce zničit samostatnost nezávislého území, kterou předtím sama chránila, a to kvůli mocenským a korporátním zájmům svých elit a USA. Co to znamená pro budoucnost EU, je celkem jasné. Stačí si připomenout Mnichovskou dohodu z roku 1938.

Minsk-2 aneb Komedie plná vražd

Dodržování Minských dohod nemá cenu komentovat, podívejte se na reálný průběh bojů z neděle 14. 6. 2015. Ostřelování civilních čtvrtí Gorlovky děly a raketomety se dostalo na plnou válečnou úroveň, OBSE mlčí jako obvykle.

Spojte si to s předešlým bodem, abyste viděli vážnost situace na východní frontě. Studená válka pomalu přechází do horké fáze, a postupně zasáhne na území Evropy. Zatím jen vlnou zoufalých uprchlíků z Ukrajiny. Utíkají ze státu, kde vládne válka a stanné právo, jsou a budou bez práv, a bez peněz. Tím vznikne další vhodná záminka pro nastolení nových opatření souvisejících s tzv. „bojem proti terorismu“. Proto za redakci sledujeme případ blogera Michala Kesudise, který má nadějně vykročeno k prvnímu velkému politickému procesu u nás po tzv. „sametu“. Viz článek Pomoc Kesudisovi .

Kyjevská junta mezitím dělostřeleckou palbou zničila hlavní trasu plynovodu na západní Ukrajinu . Jen proto, aby z ní nemohli brát plyn opolčenci, kteří už jsou beztak napojeni přímo na ruské plynovody přes opravené potrubí bývalých socfabrik. Ukrajině hrozí, že bude bez plynu i pro své průmyslové podniky. Nevadí, MMF kyjevské juntě na válku půjčí. Viz poslední rozhodnutí o uvolnění dalších půjček, které nikdy nebudou splaceny, a každý to ví.

Horší ovšem je, že Ukrajina odřezala Donbas od pitné vody. Tím si sama dala za úkol jej do měsíce dobýt, protože zásoby pitné vody pro velká města jsou pouze na jeden měsíc, pak hrozí humanitární katastrofa. Ta se bude těžko vysvětlovat, protože dodávky vody nejdou z Ruska, ale z Ukrajiny.

Válka je vůl, v Česku i na Ukrajině

Musíme pořád připomínat, co je válka, protože ji máme už na sousedním dvorku. A na její eskalaci se pilně pracuje, aby přešla ze studené války do horké fáze. Navíc EU s USA se rozhodli živit kyjevskou juntu zbraněmi a finančně, tedy naším jménem a z našich daní. A s Rusy nechtějí jednat, protože se Západu (na rozdíl od Rusů) nedodržování Minských dohod hodí do krámu. Takže se podívejte na reklamní video o Doněcku natočené rok před válkou, v roce 2013.

A nyní se podívejte na zimní průlet v lednu 2015 dronem nad oblastí, kterou vidíte na mírovém videu.

To je cena za občanskou a lokální válku vedenou korporátními fašisty Ukrajiny za cizí zájmy. Tuto cenu zatím platíme skrytě. Válka pak vypadá stejně, jako na posledním videu.


Zdroje:
Nezávislý německý novinář Ken Jebsen, hlavní otázkou diskuse – Mír, nebo válka v Evropě  německy
Ukraine and the EU: from criminal exploitation to a modern democracy?


Psali jsme:
Probuzení německého salónního militarismu
Kolik nás bude stát Drang nach Osten prováděný korporátním EU?
EU přepisuje hranice v Evropě stejně rychle jako Rusové
Mají USA sílu na nové kolo studené války?
Co chce Rusko na Ukrajině a proč to má smysl
NATO pod tlakem USA postupně likviduje demokracii v EU
Západ začal skutečnou studenou válku
Vraždění na Ukrajině, jeho aktéři a jejich cíle

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
22. 6. 2015 12:45

Bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny, generálmajor Alexandr Kolomjec přešel na stranu opolčenců Doněcké lidové republiky (DLR). To může, pokud se prokáže totožnost Kolomjece, způsobit v Kyjevě značný poprask. Sdělil to sám na tiskové konferenci Doněcké tiskové agentury. „Já, generálmajor ozbrojených sil Ukrajiny Alexandr Kolomjec jsem byl náměstkem ministra obrany Ukrajiny, hlavní vojenský analytik,“ uvedl se a dodal, že 19 let působil jako regionální vojenský komisař v Doněcké oblasti. Kolomjec sdělil, že byl nucen vzít svou rodinu z Kyjeva, neboť se obával pronásledování ukrajinskými orgány. Rovněž řekl, že mnozí bývalí kolegové jsou ochotni přejít k domobraně. Generálmajor prohlásil, že má v… Číst vice »

petr
petr
22. 6. 2015 16:46

Bývalý poradce ministra obrany Ukrajiny, generálmajor Alexandr Kolomjec přešel na stranu opolčenců Doněcké lidové republiky (DLR). Totožnost Kolomjece Kyjev potvrdil a očekává se značný poprask. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/general-ukrajinske-armady-presel-k-povstalcum/

ducatista
ducatista
22. 6. 2015 16:51

Pokud je to pravda, pak je to pro juntu neskutečná blamáž. Jen houšť a větší kapky!

Irena
22. 6. 2015 17:11

aram napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-Porosenko-ma-pry-strach-ze-jej-vyzenou-jako-jeho-predchudce-Mame-dokument-kterym-se-snazi-zachranit-380646 Примеры «глупого мышления» можно перечислять и дальше. Недавняя история об обращении Петра Порошенко в Конституционный суд с просьбой признать неконституционным им же подписанный закон о лишении Виктора Януковича звания президента Украины — это апофеоз. То есть, сначала — а конкретно, в феврале 2015 года — будучи напуганным появлением на экранах российского телевидения Януковича и Азарова — этот закон быстренько «прокатили» через Раду и подписали. Через четыре месяца начало доходить, что был создан прецедент, которым легко и непринужденно могут воспользоваться противники нынешней власти, благо их количество растет как грибы после дождя в теплый летний день. И теперь на… Číst vice »

aram
aram
22. 6. 2015 17:33

Irena
Takže on v únoru podepsal zákon o zbavení VJ funkce a nyní žádá po ústavním soudu, aby byl prohlášen neústavním, protože by se to mohlo obrátit proti němu, jelikož množství jeho odpůrců se oproti únoru podstatně zvýšilo?
Kam se hrabou naši kocourkovští. :-)

Irena
22. 6. 2015 17:46

Aram – to slovo невменяемость tedy nepříčetnost prostě sedí :-)
Jenom si nejsem jistá, že jsme na tom v tomto ohledu lépe než Ukrajinci. Jestli ano, tak jen o chlup.

Irena
22. 6. 2015 18:20

Pane Bože, tak tady to na tu nepříčetnost pěkně navazuje zase schizofrenií
http://politikus.ru/articles/52820-shizofreniya-kak-i-bylo-skazano.html
Tou citací Stalina mě tedy dostala :-)

orinoko
orinoko
22. 6. 2015 19:23

Doktore, ten Varnsdorf … pardon Ransdorf … je dobrý. Ale jsou ještě další odkazy. Kde jsem to jen četl? Každý je výrazně jiný a Krym rozebírá z úplně jiných hledisek. Ano problémy jsou – ale nestřílí se tam. Neválčí se tam. Jeden z těch zdrojů tvrdí, že část obyvatelstva je absolutně apatická. Respektive – platí to o určitých oblastech. Přičemž těm lidem nikdo nebrání, aby svůj osud vzali konečně do vlastních rukou.

aram
aram
22. 6. 2015 19:31

Dovolím si upozornit co je dnes za den. 22.6.1941 Operace Barbarossa.

orinoko
orinoko
22. 6. 2015 20:02

Aram, někde jsem se dočetl výčitku, že dnešní děti o tomto datu nic nevědí. Musím se jich zastat. V jejich věku bych na toto datum také nekapíroval. Ale i tehdy i dnes bych byl schopen událost odvodit z dalších okolností.
Nicméně – proč právě název Barbarossa?
Je to podobné. I tehdy i dnes … byl a jsem schopen název operace zasadit do konkrétního kontextu stejně jako dneska velmi opomíjeného von Mansteina.

Irena
22. 6. 2015 20:02
mirror
mirror
22. 6. 2015 20:08

Starý doktor napsal
Pár faktů ze současného Krymu – http://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Miloslav-Ransdorf-CSc-3263/clanek/Navsteva-Krymu-41884

Ransdorf trochu Parlamentní listy rozhodil. Nevědí, zda mají chválit nebo nadávat. Ransdorf je obratný vyjednávač o několik tříd lepší než Zeman, Sobotka a Zaorálek. To musí některé kruhy přímo štvát. Zeman jel za Putinem plný očekávání, že bude požádán, aby znepřátelené strany smířil a ono nic. Vyslechli ho, ale nepožádali o pomoc.

mirror
mirror
22. 6. 2015 20:11

mirror napsal
Ransdorf je obratný vyjednávač

Rozhodně lepší než řidič nebo investor do umění.

peter.
22. 6. 2015 20:27

aram napsal

Dovolím si upozornit co je dnes za den. 22.6.1941 Operace Barbarossa.

http://aloban75.livejournal.com/

Irena
22. 6. 2015 21:04

peter. napsal

Znechutení Kanaďania
http://www.niejetotak.sk/kanadski-dobrovolnici-znechuteni-necinnostou-ukrajinskej-vlady-vydali-ultimatum/

Znechucené banderovské svině v Kanadě. Zabíjí se na Ukrajině asi podle nich moc málo.

Sio
Sio
22. 6. 2015 21:04

mirror napsal
Ransdorf trochu Parlamentní listy rozhodil. Nevědí, zda mají chválit nebo nadávat. Ransdorf je obratný vyjednávač o několik tříd lepší než Zeman, Sobotka a Zaorálek. To musí některé kruhy přímo štvát. Zeman jel za Putinem plný očekávání, že bude požádán, aby znepřátelené strany smířil a ono nic. Vyslechli ho, ale nepožádali o pomoc.

:-D
Cože to tam vyjednal?

ducatista
ducatista
22. 6. 2015 21:37

Orinoko: kam mirite tou zmínkou o E. v. Mansteinovi? Můžete byt konkrétnější?

peter.
23. 6. 2015 7:53

Keď to na Ukrajine skončí,čo bude s týmito hovadami a s tými,ktorí toto neodsúdili alebo ktorí to priamo schvaľovali?
http://je-to-inak.livejournal.com/52345.html

Gatta
Gatta
23. 6. 2015 8:28
peter.
23. 6. 2015 8:43

Senzácia!Aj slzy tiekli.
Porošenko v interviev pre Ukrajinské rádio – prvý kanál povedal :
Ruský a Ukrajinský národ,to je bezpochyby jednotný slovanský národ,ktorý v žiadnom prípade nemôže bojovať proti sebe.V súčasnosti je mojou úlohou aj cieľom odstrániť všetky rozpory medzi bratskými národmi a všetko napraviť.
Po tomto Porošenkovom vyhlásení chytil vedúci vysielania ukrajinského rádia emocionálny šok,lebo hneď po Porošenkových slovách nastala vo vysielaní reklamná prestávka.
http://ruscesar.livejournal.com/819583.html

Starý doktor
23. 6. 2015 9:27

Mocný náměstek ruského ministerského předsedy Sergej Ivanov konstatoval, že US s Ruskem vytvořily bilaterální komunikační kanál o Ukrajině vedený za USA Victorií Nuland, tj. náměstkyní ministra zahraničí pro evropské a eurasijské záležitosti, a za Rusko Grigorijem Karasinem, tj. náměstkem ministra zahraničí. Oficiálním důvodem pro to je, „aby se nekomplikoval už tak delikátní „Normandský formát“. Budou tito dva teď komunikovat? Mezi nimi sice nemusí být žádná spojitost, ale hádám, že je. Důvod, proč byl Nalivajčenko vyhozen, není ani tak moc v různých korupčních skandálech, do nichž byl on a další členové junty zapojen, jako v Porošenkově pokusu umístit „své“ muže do… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 6. 2015 10:27

To ducatista.

Operace Barbarossa měla charakter bleskové války. A posledním velkým německým mozkem bleskových válek byl právě Manstein. A byl to on, kdo byl pověřen změnou vývoje války na východě, když operace Barbarossa nabrala opačný směr. Když kosa narazila na kámen a německé jednotky byly tlačeny zpátky do budoucího Eurosojuzu. Manstein měl změny dosáhnout v rámci operace Citadela. Byla to řež , po které Němec znovu nabral bleskový pohyb. Ale na Západ.

peter.
23. 6. 2015 15:31

V tomto prípade by som praktiky nórskej sociálky pri odoberaní detí rodičom schválil
https://www.youtube.com/watch?t=42&v=iupD-R5jRXE

aram
aram
23. 6. 2015 17:08

Starý doktor , nevím jestli to tu už nebylo, ale jde o velmi zajímavý a znepokojivý rozbor situace kolem Ukrajiny Rostislav Iščenko (2.5.2015) http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1644-valka-v-evrope-je-asi-nevyhnutelna-ukrajina-mezi-benzinem-a-hasicakem-co-putin-chce-amerika-potrebuje-rozpoutat-valku-mir-totiz-znamena-pro-rusko-vitezstvi-je-jeste-nadeje.htm ………. bez ohledu na Putinova přání a zájmy Ruska je jasné, že vzhledem k celkové rovnováze moci, jakož i prioritám a schopnostem protagonistů, válka, která měla skončit vloni v rámci hranic Ukrajiny, se téměř jistě přelije do Evropy. Můžeme jen hádat, kdo bude úspěšnější – Američané se svou plechovkou benzínu, nebo Rusové s hasičákem? …………. S největší pravděpodobností bude konflikt na Ukrajině ukončen koncem tohoto roku. Ale pokud Spojené státy dokážou rozšířit konflikt do EU (a… Číst vice »

Starý doktor
24. 6. 2015 7:57

Financial Times ohodnotil Rusko, cituji: „jako druhou finančně nejstabilnější ekonomiku mezi G20 a to hlavně díky nízkému dluhovému zatížení (11 % HDP), nízké nezaměstnanosti (5 %), významným rezervám a míry hospodářského růstu. MMF odhaduje, že ekonomika země v příštích letech nadále poroste kolem 7,4 procenta ročně, americká mezi 2,2 a 3,1 procenta…“
http://svobodnenoviny.eu/za-vsim-hledej-jen-zakouti-moskevske-mocenske-mentality-kontaminovane-zatuchlym-bolsevickymi-predstavami/

orinoko
orinoko
24. 6. 2015 8:18

Jen tak na okraj: Rusko do Číny dodává v současné době absolutně nejvyšší množství ropy. Kdysi vedoucí Saudská Arábie klesla až na třetí místo a možná bude hůř. Druhým dodavatelem co do množství se stala docela překvapivě Angola.
A kde je jádro pudla? Ochota dodavatelů příjímat platby v juanu-renminbi. Doláč je jaksi de mode.

orinoko
orinoko
24. 6. 2015 8:41

Emerické chuťovky v podání Daeše.

https://twitter.com/sayed_ridha/status/613328163062464512

Gatta
Gatta
24. 6. 2015 9:03

orinoko napsal

Emerické chuťovky v podání Daeše.

https://twitter.com/sayed_ridha/status/613328163062464512

Tady to máte jako klip s hudbou. Jen pro otrlé !!
http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=21681

Starý doktor
24. 6. 2015 10:36

Ani ta ekonomika Velkého bratra příliš nekvete ….
Japonský koncern „ITOCHU“, který před pár lety koupil za 1 mld. podíl v americké firmě těžící břidlicovou ropu a plyn, prodal svůj podíl za jeden dolar.
http://aftershock.su/?q=node/316417

lomikel
lomikel
24. 6. 2015 10:42

stary doktor – si myslim ze to takto bylo od zacatku planovano, neverim ze usaci nevedi jak to je a vzdy bylo s timhle svinstvem. bublina k dynamizaci trhu pro dost velke a dost dobre informovane.